TCL introduceert een nieuwe Nxtpaper-telefoon tijdens de IFA in Berlijn. De Nxtpaper 60 Ultra krijgt een groot 7,2"-scherm met een papierachtige, matte afwerking. Het toestel verschijnt deze maand in Europa vanaf 500 euro.
De Nxtpaper 60 Ultra beschikt, zoals de naam doet vermoeden, over een 'Nxtpaper'-scherm. Het betreft een lcd-paneel met een matte, papierachtige textuur, die TCL vaker gebruikt in smartphones. Deze specifieke telefoon beschikt over Nxtpaper 4.0, dat volgens de fabrikant minder last heeft van reflecties dan de voorgaande 3.0-versie. De afwerking vermindert ook blauw licht, waardoor de telefoon beter voor de ogen moet zijn tijdens gebruik in de avond.
De 60 Ultra krijgt daarbij een groot schermdiagonaal van 7,2", hoewel de fabrikant in zijn persbericht niet zegt wat de refreshrate is. Aan de achterkant van het toestel zitten drie camerasensors, waaronder een primaire 50-megapixelcamera, een 3x-telefotocamera van 50 megapixel en een 8-megapixelcamera met ultragroothoeklens.
Verder is het toestel voorzien van een MediaTek Dimensity 7400-soc. Het betreft een 4nm-midrangechip met vier Cortex-A78-cores op 2,6GHz en vier Cortex-A55-kernen op 2,0GHz. De telefoon heeft ook 12GB ram en maximaal 512GB opslagruimte. De 5200mAh-accu ondersteunt laadvermogens tot 33W. Daarbij krijgt het toestel een IP68-certificering. Het toestel komt in september uit. Een variant met 256GB opslag kost dan 500 euro, terwijl het 512GB-model beschikbaar komt voor 550 euro.
Nxtpaper-telefoon voor kinderen
Daarnaast introduceert TCL ook een nieuwe Nxtpaper-telefoon voor kinderen: de Nxtpaper 5G Junior. Deze beschikt onder andere over extra functies voor ouderlijk toezicht via Google Family Link, naast een 'digitale detox'-modus die volgens de fabrikant moet 'bijdragen aan gezond schermgebruik', hoewel het bedrijf daar verder weinig over uitweidt. Dit toestel krijgt een 6,7"-scherm, 256GB opslag, 8GB ram, een 50-megapixelcamera en gaat 230 euro kosten als deze in oktober verschijnt.