Het Zwitserse Proton, bekend van beveiligde e-mail, lijkt te werken aan een eigen alternatief voor videovergadersoftware als Zoom, Google Meet en Microsoft Teams. Een openbare aankondiging van Proton Meet is er nog niet, maar het bijpassende subdomein bij Proton is er al wel.
Het Zwitserse internetbedrijf Proton, dat zich richt op privacy en beveiligde communicatie, lijkt te werken aan eigen software voor beveiligd videovergaderen, aldus een bericht op PrivacyGuides. Daarmee zou Proton de concurrentie aangaan met grote bedrijven als Zoom Communications, Google en Microsoft, die respectievelijk Zoom, Meet en Teams aanbieden.
Hoewel er nog geen openbare aankondiging van Proton Meet is, blijkt het bijpassende subdomein van Protons website al wel te bestaan. Bezoekers die naar meet.proton.me gaan, krijgen een camera-icoontje te zien met de teksten 'Praat in vertrouwen' en 'Coming soon'. Het is niet bekend of Proton Meet geheel nieuw ontwikkelde software is of bijvoorbeeld een versie of eigen aftakking van de opensource videovergadersoftware Jitsi Meet. Tweakers heeft vragen uitgezet bij Proton.
Proton Meet zou nu alleen beschikbaar zijn voor een selecte groep gebruikers. De ontwikkeling van Meet volgt op Protons eerdere integratie met Zoom, wat door privacyvoorstanders niet onverdeeld positief is ontvangen. Een eigen alternatief voor apps en sites als Zoom zou beter kunnen passen bij de privacybescherming die Proton nastreeft.
Proton heeft eerder al producten en diensten uitgebracht die aanvullend zijn op de kerndienst van beveiligde e-mail. Die uitbreidingen lopen uiteen van beveiligde cloudopslag en een versleutelde agenda tot een vpn- en een authenticatieapp.