Bèta iOS 26 bevat code die hint op Apple HomePod met scherm

De vierde bèta van iOS 26, die afgelopen week uitkwam, bevat een hint dat Apple werkt aan een HomePod met scherm. De geruchten over zo'n apparaat gaan al jaren, maar de fabrikant heeft daar zelf niets over gezegd.

In de instellingen voor de HomePod van de vierde bèta van iOS 26 staat volgens MacRumors een locatie-optie waar staat dat de HomePod het weer van die locatie niet kan laten zien. Dat valt op, omdat de HomePods zoals die tot nu toe verschenen geen scherm hebben om het weer te laten zien.

Er gaan al jaren geruchten van een HomePod met scherm die dient als hub voor smarthome-apparatuur. Die zou afhankelijk zijn van de nieuwe Siri en daarom nog niet verschenen zijn. Er waren al eerder geruchten dat de HomePod zou verschijnen in 2026 of 2027. Apple heeft diverse HomePods uitgebracht. De eerste verscheen in 2018, de Mini in 2020 en een tweede generatie van de reguliere variant in 2023.

Apple HomePod en Google Home Max
Apple HomePod

Door Arnoud Wokke

Redacteur Tweakers

24-07-2025 • 19:10

15

Submitter: TheVivaldi

Reacties (15)

15
15
8
0
0
6
Wijzig sortering
Ik heb zo'n Homepod Mini hier staan waarvan ik Siri heb uitgeschakeld. Maar als ik mijn router logs inkijk dan staat dit ding me toch een bosje data te verstoken de hele tijd. En ik kan maar niet plaatsen waar het voor is.

https://i.postimg.cc/q7X3kdKJ/Screenshot-2025-07-24-at-19-12-42.png

Wat doet zo'n luistervink de hele dag?
edit:
ik gebruik hem alleen maar als Matter/thread router en daaraan is een Eve Energy gekoppeld. Daarom ben ik zo verbaasd over wat het verstookt

[Reactie gewijzigd door Yzord op 24 juli 2025 21:24]

Heb je toevallig camera's in HomeKit?
Ik gok dat dat inderdaad een HomeKit camera is. Mijn voordeurbel stookt ook continue data via HomeKit.
Sla je de beelden expliciet via Apple op ofzo? Als je live wilt meekijken lijkt het me dat het dan pas de beelden eventueel verstuurd.
Ja omdat die deurbel via HomeKit gekoppeld zit kun je kiezen welke beelden je op wilt slaan in iCloud. Ik heb gekozen om de feed continue te sturen naar iCloud. Maar je kunt ook alleen bij beweging doen of, bij een deurbel bijvoorbeeld, alleen als er op de knop gedrukt wordt.
Dat screenshot kan elk willekeurig Apple apparaat zijn.
Klopt, daar heb je gelijk in, maar het is toch echt de HomePod Mini die ik je laat zien

https://i.postimg.cc/V6mVKMnY/Screenshot-2025-07-24-at-21-25-58.png
Dit herken ik bij mij niet. Net even gecontroleerd, maar de 3 homepods verstoken bij lange na niet zoveel data zoals in jou afbeelding.
Hoezo luistervink?


Aangezien je geen subdomeinen laat zien zegt dit helemaal niks. Subdomeinen op *.apple.com zijn oa verantwoordlijk voor:
  • Software updates
  • Push notificaties
  • Dns
  • Certificaten
  • App Store
  • ICloud voorzieningen
  • Itunes
  • etc.
Dus met een paar software updates van de Homepods zul je waarschijnlijk al verschillende gigabytes binnenhalen op dat domein.
37GB naar apple.com en 12GB naar icloud.com in een maand vind ik wel serieus veel data. Dns en iTunes staan ook al los gedefinieerd in z’n overzichtje.

Ik snap wel dat hij dat een beetje gek vindt als hij het niet kan plaatsen.
Beetje off-topic deze discussie maar 50 gig in 1 maand. Sorry maar dat geloof ik niet. Dat moet bijna een Apple TV zijn of je moet continu muziek afspelen op je HomePod.

1 iPhone waar veel video en audio gestreamd wordt verbruikt hier via wifi 50 GB.

Een andere waar iets minder op gestreamd wordt maar veel meer browsen en FaceTime audio en mail ook rond de 50 GB.

Die HomePod van jouw moet wel veel muziek afspelen oid.

Afluisteren gaat niet met zoveel dataverkeer, als dat al zou gebeuren dan gebeurd dat echt wel iets minder opvallend.

Backups maken oid kan wel invloed hebben natuurlijk.
Er gaan al jaren zo’n verhalen rond, maar nooit een degelijke uitleg gezien. Ik zou het ding eens resetten.

on topic: ben benieuwd wat het nu eigenlijk wordt. Er lopen zoveel geruchten door elkaar (apple tv met camera, soort “vaste ipad”, dit ding…). Ben benieuwd welke leaker er nu het minst naast gaat gezeten hebben…
Mag ik vragen met welke omgeving / mobiele applicatie je dit achterhaalt?
Screenshot ziet eruit als Unifi van Ubiquiti.
Instant buy als Siri ooit zo goed wordt als Google

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.