Nokia benoemt voormalige Intel-topman als nieuwe ceo - update

Pekka Lundmark stapt op 1 april 2025 op als chief executive officer van Nokia. De voormalige Intel-topman Justin Hotard neemt zijn positie vanaf dat moment over. Hotard is de eerste Amerikaan die aan het hoofd van het Finse telecombedrijf komt, maar niet de eerste niet-Fin.

Nokia schrijft dat Lundmark begint met de 'volgende fase van zijn carrière'. Zijn vertrek werd volgens het bedrijf door hemzelf geïnitieerd omdat hij 'wil afstappen van executiverollen nu het herpositioneren van het bedrijf in een geavanceerd stadium verkeert'. Lundmark werkte oorspronkelijk tussen 1990 en 2000 op verschillende leiderschapsposities en werd na twintig jaar bij andere bedrijven in 2020 ceo van Nokia.

Hotard vervangt Lundmark in april 2025. Hij werkte eerder een jaar als executive vicepresident bij de Intel-afdeling Data Center & AI Group en werkte ook voor Motorola en Hewlett Packard Enterprise. Nokia richt zich sinds de verkoop van zijn smartphonetak op telecommunicatieapparatuur.

Update, 17.05 uur: De verwijzing naar HMD als smartphonetak van Nokia is uit het artikel verwijderd omdat dit niet klopt.

Door Yannick Spinner

Redacteur

10-02-2025 • 14:59

16

Reacties (16)

16
16
7
1
0
3
Wijzig sortering
Nokia heeft nooit hun "smartphone deel" aan HMD verkocht, HMD was ook niet het smartphone onderdeel van Nokia. Dat is feitelijk onjuiste informatie.

Nokia verkocht de "Devices & Services" divisie aan Microsoft omdat de laatste niet wilde dat Nokia of een derde partij de door hun betaalde ontwikkelingen van/voor Windows Phone in met name Android devices zou kunnen gaan gebruiken. En er waren een aantal zeer vooruitstrevende ding in de pipeline, de meeste hebben nooit het commerciële daglicht gezien helaas. Satya Nadella draaide vervolgens die hele divisie de nek om en begroef Windows Phone.

HMD heeft nooit iets anders gedaan dan voor een licentie voor het gebruik van de naam Nokia op mobiele telefoons betalen. de hardware van HMD was off the shelf product van FoxConn.
Gefixt! Was een beetje kort door de bocht inderdaad ;)
Het was niet helemaal niet waar. Mensen die weggingen bij Nokia konden een start up beginnen met geleend kapitaal/ investeringen van Nokia.

Sailfish en hmd zijn daar uit voortgekomen. Ik weet niet hoeveel die investering waren. Maar gezien het een soort van lening was. Was Nokia waarschijnlijk wel een soort van mede eigenaar.
HMD is enkele jaren na de overname door MSFT gestart, Sailfish is ontstaan toen Nokia begon met Windows Phone, duur voordat MSFT de divisie daadwerkelijk overnam.
Bijna alle toestellen komen bij Foxconn vandaan....
Foxconn is slechts het productiebedrijf. Ze ontwerpen geen producten.
De eerste Amerikaan. Ah ja, Stephen Elop is natuurlijk een Canadees.
lol. Wat een succes was dat met die visionair.
Ze leren maar langzaam daar in Finland.
Dat was een Trojaans paard van MS. Die uiteindelijk de kip met de eieren dacht te slachten, maar een kat in de zak verkocht.

Nokia was al aan het tuimelen. Ik denk niet dat ze de race gingen winnen. En ik denk dat ze dat daar ook inzagen.

De strategie was gewoon onhoudbaar en niet onomkeerbaar van Nokia.
Eflop is Contentinaal gezien een Amerikaan 😜
Net zoals wanneer een Engelsman iets uitvindt hij een Engelsman blijft en als een Schot of een Welshman iets uitvindt deze een Brit wordt :+
Er werd wel geschreven dat Intel de next Nokia kon zijn in tech wereld. Dat heeft Justin blijkbaar opgevat alsof hij naar Nokia toe moest :+
Vind nog altijd dat Intel deze ceo te vroeg heeft buiten gezet, hij dacht lange termijn en de zaken die hij in werking heeft gezet moeten hun vruchten nog plukken.
Zo begint Intel Arc eindelijk een succes te worden bijvoorbeeld.
Hmm niet echt een upgrade. Van een grote chipfabrikant met eigen fabs naar een tweederangs budget telefoon maker.

Ondanks dat Intel genoeg hobbels op de weg heeft momenteel, is dat niet echt een vooruitgang.

[Reactie gewijzigd door Llopigat op 10 februari 2025 20:16]

Nokia is 1 van de 3 grootste leveranciers van telecom infrastructuur. Ik dacht dat het ondertussen toch wel bekend zou zijn wat Nokia tegenwoordig doet, zeker op dit forum.
Niet elke topman is CEO.

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.