Belfius heeft sinds dinsdag last van storing

De Belgische bank Belfius heeft sinds dinsdag last van een storing. Die storing leek even opgelost; toch melden veel klanten woensdagochtend weer last te hebben. De app van de bank werkt door de storing niet meer.

Belfius bevestigde de storing dinsdagavond en hoopte toen nog dat woensdagochtend alle problemen zouden zijn opgelost. Dat leek even zo te zijn, maar na 9.00 uur kwamen er steeds meer meldingen binnen van klanten dat betalingen en de app nog steeds niet werken, meldt AlleStoringen. Volgens VRT werkt Direct Net wel, maar Belfius Mobile niet. De bank heeft geen idee wat de oorzaak is, maar benadrukt dat het niet om een hack gaat. Wanneer de problemen zouden zijn opgelost, is onbekend.

Door Arnoud Wokke

Redacteur Tweakers

30-10-2024 • 10:22

69

Submitter: jordy-maes

Reacties (69)

Sorteer op:

Weergave:

Ik kan dit probleem bij deze bevestigen. Het gekke is dat notificaties mbt transacties (inkomend/uitgaand) wel netjes doorkomen. Dus niet alles ligt plat, maar duidelijk wel één of andere service die nodig is bij het starten van een sessie in de app.
Benieuwd naar de uitleg achteraf en wanneer dit zal zijn.

Update 15u30: intussen is de app weer bereikbaar.

[Reactie gewijzigd door lennartvv op 30 oktober 2024 15:46]

We leven in tijden bar genoeg dat het zelfs kan zijn dat Azure Europe West vol zat en het schalen van een microservice is mislukt.
Waarschijnlijk weten ze wel wat het probleem is, maar durven het niet zeggen.
Want dan moeten ze opnieuw DEXIA bij naam noemen en daarmee ook de groep ARCO

Mogelijk heeft de onderliggende DEXIA structuur die nog altijd actief is hier iets mee te maken, want die is nooit afgebouwd geweest omdat DEXIA nog steeds bestaat om die afbouw en de zogezegde herfinanciering te beheren. Die diensten moeten actief blijven voor fondsen, leningen en afbetalingen.

Maar ze vinden vast wel een andere onlogische uitleg .. ;)
Het onderteken van transacties lukte me vanochtend niet, ook niet via het web.
Nu lijkt alles behalve sign-in voor de app en direct-net wel half werkend- een paar pogingen nodig om binnne te geraken, dan lukt het wel.
Mij lijkt het alsof er een deeltje van de webfarm(s) getroffen is, en je maar geluk moet hebben met elke frontend en backend servers voor je aan de slag gaan...
Ik vraag mij af hoe de bank kan garanderen dat het niet om een hack gaat, als ze de oorzaak niet kennen ... dat geeft weinig vertrouwen in hun toekomstige communicatie als ze iets uitsluiten op het moment dat ze nog niets weten. Het voelt eerder aan als dammage control

[Reactie gewijzigd door sebastienbo op 31 oktober 2024 07:54]

Direct Net werkt volgens mij (Belfius klant) ook niet. Net geprobeerd om een overschrijving uit te voeren via hun website, kreeg de ene foutmelding na de andere.

Kan alleen maar hopen dat ze de issues snel en correct opgelost krijgen, en een post-mortem uitvoeren om te leren voor de toekomst.
Ik kan dat bevestigen. Van zodra ik een overschrijving wil ondertekenen met het bakske, krijg ik een foutmelding. Miserie, miserie.

edit:
Dat is dus in tegenstelling met hetgeen ze gisterenavond communiceerden.

[Reactie gewijzigd door biglia op 30 oktober 2024 10:51]

Niet alleen het bakje, via Itsme tekenen ging ook niet. De melding kwam goed binnen op Itsme, na ingeven pincode een groen vinkje, om daarna een error te krijgen op de bankwebsite (zowel website als app had dat probleem vanmorgen).
Hier ook even bevestigen dat er op geen enkele manier een mogelijkheid is om een overschrijving uit te voeren. Niet via de app, niet via Direct Net.

We gaan dag 3 in. Je zou toch verwachten dat ze ondertussen een zicht hebben op wat er fout is....
Net wel kunnen overschrijven via Direct Net. Je krijgt dan wel de popup melding van de app dat XXXX eur van je rekening is gegaan (als je dat ingesteld hebt) maar ik kan de app niet openen.
Wat een verschrikkelijke dag om een nieuwe computer te willen bestellen.
je kan toch nog bevestigen via je belfius "bakske"? Ik dacht dat het via payconic ook zou gaan, maar bij belfius is het max bedag 350 euro per dag via payconic :) (bij axa is het payconic limiet 2500 bv)
Het Belfius bakje is bij mij al jaren plat aangezien ik zo goed als alles met de app doe. De payconiq app gebruik ik ook niet omdat die ingebouwd zit in de Belfius app :+
Je kan best altijd zo een Belfius card reader hebben liggen thuis. Ik heb net een nieuwe gsm in gebruik en had het "bakske" nodig om de Belfius app en Itsme te activeren op het nieuwe toestel. Stel dat je die niet meer hebt en je oude gsm doet het ook niet meer, dan mag je wachten tot je bij een Belfius kantoor geraakt.

Online betalingen raakten er bij mij gisteren wel door als ik de card reader gebruikte, bevestigen via itsme of de Belfius app wilde niet werken.
Akkoord, ook al gebruik je het bakje zo goed als nooit... Opeens is het van levensbelang :) Is zelfs een van de weinige dingen samen met mijn paspoort die steeds ik meeneem op reis
toevallig ook gemerkt toen ik een nieuwe GSM had en het 'bakske' een platte batterij had maar je kan ITSME ook activeren met je EID en dan via ITSME kan je de belfius app activeren. Je hebt dus het bakske niet strikt noodzakelijk meer nodig. Maar ik hou het zelf ook achter de hand just in case. Ook voor extra authenticatie bij grotere overschrijvingen.

[Reactie gewijzigd door PierreG op 30 oktober 2024 15:03]

Paar weken geleden ook zo moeten doen, ITSME via eID op de laptop her activeren na een nieuwe GSM.
De Belfius app wou dit niet doen, om mogelijke fraude tegen te gaan was dit 5 dagen geblokkeerd.
ITSME heb je tegenwoordig enorm veel nodig dat ik geen 5 dagen kon wachten
Je kan "het bakske" opladen (met micro-USB), al duurt dat wel "enige tijd" en je hebt nergens een indicator.
Over een nieuwe bestellen doen ze in sommige agentschappen soms moeilijk.
Last I checked zitten er in "het bakske" 2 CR 2032 batterijen?

Zijn deze dan oplaadbaar?
Of zit er een andere kleine interne oplaadbare batterij in "het bakske"?
Wat er in dat bakje zit, weet ik niet.
Ik kreeg de suggestie om op te laden van de kantoordirecteur van mijn Belfius agentschap (klik voor de mail).
En na het bakje een nacht aan de lader gehangen te hebben, deed ie het 's ochtends terug.
Zover ik weet is de (micro-)USB poort bedoelt om verbinding te kunnen maken met je computer, en niet om op te laden. Achterop zit een batterijklepje waarin inderdaad CR2032 (vrij gangbaar verkrijgbare batterijen) te stoppen zijn. Ik zou er niet vanuit gaan dat je die batterijen op kunt opladen, want het zijn geen oplaadbare gewone batterijen.
Itsme lukt soms ook, nee?
Normaal wel maar zoals onderaan, direct net werkt dus ook gewoon niet blijkbaar. Oh well, nog wat window-shopping
Dan betaal je toch gewoon op een andere manier of met een andere bank.

Ietwat deftige en betrouwbare shops hanteren tal van betaalmogelijkheden.
Niet iedereen heeft zomaar even een tweede bank.
En soms is het ook dat je geld van de spaarrekening naar de zichtreking moet overschrijven vooraleer je genoeg geld hebt om iets te betalen.
Dat is dan een grove fout.
Wat als je bankrekeningen bij je bank geblokkeerd worden door een vergissing, fout of overlijden partner ..
Dit kan in het slechtste geval tot maanden aanslepen.

Waarom zou je dan niet gewoon meerdere banken hebben ?
Een basiszichtrekening met bancontact/maestro kaart bij ARGENTA, CRELAN en BEOBANK is gewoon gratis. Als er dan weer eens een bank offline is of je bankkaart werkt niet kun je gewoon verder tot deze problemen zijn opgelost.

Sommigen hebben blijkbaar niks geleerd uit 2008
Wat een verschrikkelijke dag om een nieuwe computer te willen bestellen.
Ja nu valt het direct op hoe afhankelijk het hele systeem is, want als je met kaarten wou betalen dan moest je nog altijd ondertekenen met token/itsme/app en geen enkele werkte.

Je kan deze event beschouwen als één van de ergste dat al ooit gebeurd is bij een bank, want niemand kon nog bankzaken doen.
Wel knap dat ze geen idee van de oorzaak hebben, maar wel stellig kunnen verklaren dat het geen hack is.
idd dat klopt langs geen kanten
Voor meer dan 2 miljoen gebruikers notabene. Ik ga morgen maar eens polsen bij een andere bank.
Ach, doe je lekker niet, toch?
Waarom? Mijn afspraak bij KBC staat er al voor morgen O-)
Alsof dat dan puur gebaseerd is op die ene dag downtime. Onzin. Zo ga je nog veel mogen bankhoppen vrees ik.
Holy sh*t, wat een fiasco.
Ze laten dan ook gewoon niets weten - dat is het hele absurde van deze situatie
Aanraders :

ARGENTA voor overschrijvingen, betalingen en aandelen.
BEOBANK voor allerlei creditcards
CRELAN voor overschrijvingen, betalingen

.. ;)
Idd best niet al je geld bij één bank zetten-, je ziet wat er anders van komt
Belfius Direct werkt maar deels, zo is het niet mogelijk om betalingen te doen.
De foutmelding is allesbehalve helder:
Opgelet
U kan opnieuw betalingen doen via Belfius Direct net. We doen er alles aan om om de technische problemen met Belfius Mobile zo snel mogelijk op te lossen. Bedankt voor uw begrip.
Vooral de eerste zin slaat op niet veel. Ondertussen is die weggehaald en aangepast naar 'We ondervinden momenteel technische problemen.'
..hopen dat ik zodadelijk een fysiek treinticket kan kopen, naar het schijnt gisteren ook problemen met kaartbetalingen..
Na de bankcrisis van 2008 heeft men nochtans aangeraden je kapitaal bij minstens 3 banken te verdelen waarbij van elke bank ook een bruikbare zichtrekening.

Lijkt me nogal gevaarlijk om maar 1 bankaart, 1 betaalmiddel of bij 1 bank te zijn.

Wat als je bankkaart dan niet werkt, dan zit je vast ?
Dat ging over de bankgaranties waarbij de overheid slechts tot 100 000 euro tegoeden garantie geeft per bank. Als je dus 300 000 kapitaal bij de bank had staan werd aangeraden dat te verdelen over 3 banken zodat je volledig gedekt was mocht die bank achterover vallen.
Dit gaat ook op over enkele honderden of duizenden euro's.

Wat als je bankkaart niet werkt en jij hebt maar 1 bankkaart bij 1 bank en geen ander betaalmiddel.
Je inkopen achterlaten omdat je niet de moeite hebt genomen een gratis zichtrekening met gratis bankkaart bij een tweede bank te openen ?

Wat als je bankrekeningen bij 1 bank opeens worden geblokkeerd, daar sta je dan mooi .. 8)7
Daar hebben we ook nog gewoon cash voor, als alles plat gaat werkt cash altijd nog.
En hoe ga jij die cash dan afhalen met jouw ene bank met 1 bankkaart die niet werkt ?

Want ikzelf, net zoals de meeste mensen hebben geen honderden of duizenden euro's cash op zak of zelfs niet eens thuis liggen.
Ik hou toch altijd een kleine 1000€ cash in huis. En heb het nodig gehad ook door dit probleem. Je kan wel lopen roepen dat je je geld bij 3 verschillende banken moet houden. Maar als het internet of het lichtnet op zwart gaat heb je toch ook niets meer als het enkel op banken staat. Wss hebben we dan wel meer aan het hoofd dan geld als alles op zwart gaat, maar dan nog.
Heb meestal tot €50 cash op zak, soms op een markt kun je kleine aankopen niet digitaal betalen.

Thuis heb ik een paar briefjes van €20 en €10 .. eentje van €50 en wat wisselgeld. Niks bijzonders, anders betaal ik wel in walnoten en appels .. :D
Heb ik al 2 keer voorgehad (zelf de kredietkaarten waren mee geblokkeerd en mijn zakelijke rekeningen ook), ze hadden alles geblokkeerd dat aan mijn naam verbonden was na dat ze een dubbele transactie hadden ontdekt op twee verschillende plaatsen met dezelfde kaart. (wat onmogelijk is)
Ik was geskimmed
Heb het ook voorgehad, dit jaar bij ING. En die waren totaal niet behulpzaam, integendeel.
Werkten op alle manieren tegen.
Terwijl ik het slachtoffer was werd ik als crimineel behandeld, mijn rekeningen zijn 6 maanden lang geblokkeerd geweest inclusief de verbonden bancontact/maestro kaarten.

Denk dat ik €350 belwaarde naar allerlei diensten heb opgebeld om dit in orde te krijgen.
Want op mails antwoorden ze niet en geven gewoon een telefoonnummer door naar waar je moet bellen, waarna je telkens doorverbonden wordt of naar andere nummers moet bellen, soms tot wel 50 minuten aan de lijn per keer.

Ik kon wel inloggen, maar geen overschrijvingen of betalingen meer uitvoeren.

Maar tot mijn verbazing bleef mijn VISA kaart wel gewoon werken en de kosten van VISA werden gewoon maandelijks afgerekend van mijn zichtrekening. Net zoals alle kosten die ING door bleef rekenen werden ook steeds afgerekend op mijn zichtrekening. Dat ging dus blijkbaar wel.

Toen dit eindelijk was opgelost, na tal van klachten bij de politie tegen ING en bedreigingen aan het plaatselijk kantoor naar het einde toe .. was het daaag ING en tot nooit meer.
Wat een geluk dat kredietkaart bij jou wel nog werkten.
Ik heb allesinds geleerd om mijn geld te verdelen over meerdere banken.
Ik zorg ook altijd dat ik bij meerdere banken ben en van die 3 banken nu heb ik telkens van 2 een bancontact/maestro kaart op zak. Ik was bij 4 banken, maar dit jaar is AXA is bij CRELAN gekomen, waar ik ook al klant bij was.
"De bank heeft geen idee wat de oorzaak is"

Waar halen jullie deze info? Lijkt me een beetje een iets te vrije vertaling?
Hoe kunnen ze weten dat het geen hack is als ze het probleem niet kennen ? .. :D

Waarschijnlijk weten ze wel wat het probleem is, maar durven het niet zeggen.
Want dan moeten ze opnieuw DEXIA bij naam noemen en daarmee ook de groep ARCO

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.