App Store krijgt waarschijnlijk samenvattingen van gebruikersreviews

Apple zou samenvattingen van gebruikersreviews willen gaan plaatsen in de App Store. Het gaat om dynamische samenvattingen die een beeld moeten geven van wat gebruikers het meeste zeggen over een app.

Als ontwikkelaars in samenvattingen onder hun apps incorrecte zaken aantreffen, kunnen ze een melding maken, meldt 9to5Mac op basis van een nog niet gepubliceerde aankondiging. De samenvattingen komen op de pagina van de app waar ook de screenshots staan en zullen verschijnen als een app een bepaald aantal gebruikersreviews heeft.

De functie gaat alleen werken in 'sommige landen', maar het bedrijf zegt niet welke. Er is geen beeldmateriaal van het uiterlijk van de samenvattingen. De functie is al te vinden in de App Store-api, wat een snelle release waarschijnlijk maakt. Apple wijst er ook op dat het werkt aan het verwijderen van nepreviews. Van de 1,1 miljard geplaatste reviews heeft het er in 2023 152 milljoen verwijderd, waarvan het bedrijf dacht of wist dat ze nep waren.

Door Arnoud Wokke

Redacteur Tweakers

30-10-2024 • 10:16

22

Reacties (22)

Sorteer op:

Weergave:

Ik zou het fijn vinden als die reviews in de App Store niet land-gebonden zijn.
Plus dat je niet de reviews van 4-5 jaar geleden krijgt te zien bij het uitgelichte gedeelte. Die zijn vaak niet meer relevant.
Nou inderdaad. Soms denk ik wel eens: heeft een app zo weinig reviews dat je die van jaren geleden nog ziet?
Het niveau is soms ook wel bedroevend. Zaken die niets met de app te maken hebben staan vrij prominent in beeld als 'review'.
Doet me denken aan reviews dat je soms op Bol leest ofzo.

"Top product, maar doos was beschadigd. 1 ster"
De ergste is "Doet wat het moet doen". Dat zo iemand maar nooit die 50 eu waardebon wint.
Of dat je bepaalde reviews eventueel als irrelevant kan aanmerken. Wij maken zakelijke apps die doorgaans goed gereviewed worden maar soms een 1 ster krijgen door zaken die bepaald worden door de afnemer van de dienst. Bijvoorbeeld; boos zijn dat ze registratie moeten doen terwijl het door de werkgever is bepaald en de overheid dit dus weer verplicht. Je doet het in de app maar heeft niets met het functioneren van de app te maken en is gewoon jammer..
Een systeem om de reviews te reviewen dus eigenlijk? ;)
Op z'n minst om "per-x reviews" een review eruit te knikkeren.. Zo jammer 300+ 4 of 5 sterren en dan 1 zo een 'Karen' die het nodig vind een 1 te geven haha.
Dit is er al jaren. Houdt eens je vinger op een review. Dan komt er een pop-up met “Nuttig”, “Niet nuttig” en “Meld een probleem”.
Standaard zijn de reviews gerangschikt op basis van “Meest Nuttig”. Je kunt de ranking dus beïnvloeden door reviews te up of downvoten middels de “ Nuttig” en “Niet nuttig”.
Als je een andere sortering wilt, kies je bijvoorbeeld “Sorteer op meest recent”.
Apple heeft daarvoor gekozen omdat het een superieur platform is. Zij weten wat het beste voor je is. Wil je dat niet? Neem je toch gewoon lekker android?
Reviews in app stores kun je net zo goed afschaffen, 99% is nutteloze spam en die ene procent zie je niet.

Maar ach, je AI moet toch wat te doen hebben: "Fijf sterren superlueke game" vs "stom spel alleen zwart beeld" :'(
Bij games heb je er sowieso niks aan. Bij de 13 in een dozijn p2w spellen is die review hooguit op basis van een popup met 'Vind je deze game leuk? Laat een review achter en krijg 50 diamanten' ofzo. Alsof iemand na 30 minuten een review achterlaat die ook maar enige inhoud kan hebben over de ervaring van het spel.

En verder is het inderdaad vaak een 'review' zoals de 2 die je omschrijft.

Ondertussen kijk ik eens in de zoveel tijd eens in de appstore of er nog leuke games zijn en de enige die bovenaan staan zijn de zelfde flutgames die er al jaren staan.

De pareltjes naast de 'townbuilders', 'match 3' en 'bullethell' games zijn ver te zoeken. Waar zijn alle 'AAA'-titels die je ten tijden van de Nvidia Schield tablet kon spelen?
De pareltjes naast de 'townbuilders', 'match 3' en 'bullethell' games zijn ver te zoeken. Waar zijn alle 'AAA'-titels die je ten tijden van de Nvidia Schield tablet kon spelen?
Op platformen als PC en op die van Microsoft, Nintendo en Sony.

[Reactie gewijzigd door The Zep Man op 30 oktober 2024 12:29]

Ja, daar zitten ze inderdaad, maar je had op de Shield gewoon titels als Metal Gear Solid, Borderlands en Tomb Raider. En niet via streaming, maar gewoon android ports. Met wat moeite kun je de APK's vast nog wel vinden, of ze werken is een 2e.

Nou zal ik niet gelijk zeggen dat die games zich heel erg lenen voor touch controles, maar de zoveelste trekkast, coin dozer of 'waiting simulator' heb ik echt geen behoefte aan.

Alien: Isolation is misschien wel de 'triple A-ste' titel op android. Grand Theft Auto games, Layton... Op zich gewoon grote games waar je wel wat tijd in kwijt kan en 'uit kunt spelen'.
Ik kan tegenwoordig niet eens meer de 'ook op PC' titels vinden omdat ze of niet meer geupdate zijn of blijkbaar gewoonweg niet meer werken op mijn mobiel aldus google play, zoals Carmageddon, Max Payne, Gobliiins trilogy
Alsof iemand na 30 minuten een review achterlaat die ook maar enige inhoud kan hebben over de ervaring van het spel.
Bij mobiele games heb je ze dan al 3 keer uitgespeeld of je weet dat je in een wacht simulator zit.
App Store zou de Play Store moeten volgen door reviews in een bepaald recent tijdsvenster te gebruiken voor gemiddelde score. Neem nu Flitsmeister: iedereen is al tijden over de zeik over het nieuwe abonnementenmodel en geeft lage ratings maar op een totaal van 31K reviews heeft dat 0,0 impact.
Sowieso zou men een ballotagesysteem moeten bedenken om totaalbagger enigszins te mitigeren. Wie heeft er nou wat aan dat Corrie van 54 de kleur blauw niet zo vind passen bij het zwart en daarom drie in plaats van vijf sterren geeft. Een AI die vervolgens geconcentreerde totaalbagger gaat uitspugen zie ik niet echt als goed idee.
De App Store is in de jaren behoorlijk afgegleden. In het begin was het idee dat gratis en open source er ook een plaats zou vinden. Dat is maar zeer ten dele gelukt. Het is ondergesneeuwd tussen allerlei zogenaamd 'gratis' aanbod met 'in app' aankopen.

Op die categorie met 'in app' aankopen valt veel aan te merken. Er valt van alles onder en dat is niet duidelijk. Het zou beter zijn wanneer die wordt gesplitst in categorieën 'demo', 'trial' en 'freemium'.
De trial software werkt volledig gedurende een beperkte periode of bijvoorbeeld met een watermerk over wat je maakt. Freemium betekent dat standaardfunctionaliteit volledig beschikbaar is en blijft. Demo is de minste categorie en geeft slechts een indruk wat het zou kunnen zijn.

Opslag in de cloud moet altijd duidelijk zijn, alternatieve opslaglocaties moeten gewoon mogelijk zijn.

Apple weet heel goed hoe om te gaan met community input. De community fora van Apple zijn al decennia waardevol. Maar daar zijn ook moderatoren actief en experts van Apple die meelezen, reageren en actie ondernemen. Dat laatste wordt ook tijd voor de App Store. Geeft meer vertrouwen dan een AI samenvatting.
De app store is maar een rommeltje. Reviews van vijf jaar terug prijken bovenaan. Het is altijd maar de vraag of je ingestuurde beoordeling geplaatst wordt. Of het duurt soms wel twee dagen. Als je een recensie plaatst staat de oude quote van de ontwikkelaar er nog bij. Het beste is om eerste je oude recensie te verwijderen en opnieuw te beginnen. Werkt omslachtig.
Alle reviews die ik in het verleden geschreven heb, kan ik nooit meer terug vinden. Ik kan een nieuwe schrijven, maar waar de oude is? Ook de oude aanpassen lukt me niet. De store is prima, maar op dat gebied, snap ik het niet helemaal.
Apple is steenrijk en toch laten ze dit werk over aan 'de klant'. Hoe mooi toch - en daarvoor 30% taks innen? (net zoals de anderen).

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.