Bij UniSci lezen we dat het een groep wetenschappers uit Engeland is gelukt om een computerbewerking uit te voeren door middel van een magnetische microchip. Het project, dat op de universiteit van Durham is uitgevoerd, is volgens de onderzoekers een grote stap in de ontwikkeling van elektronica. In plaats van het gebruik van de elektrische lading van elektronen, is het systeem gebaseerd op de magnetische eigenschappen van de piepkleine deeltjes. Hiermee kunnen zowat alle aspecten van de microchip verbeterd worden, namelijk de grootte, prijs, flexibiliteit, stabiliteit en het energiegebruik.
Het onderzoek valt onder de nieuwe wetenschap genaamd "spintronics", aangezien het magnetische veld veroorzaakt wordt door de draaiing van de elektronen. De noord- en zuidpool die hierbij ontstaan zorgen voor het verschil tussen 1 en 0, zoals dat bij traditionele systemen via het gebruikte voltage gebeurt. Op deze manier is het het team gelukt om een magnetische chip te creëren, die niet slechts informatie kan vasthouden, maar de wiskundige bewerking NOT kan uitvoeren. Hierbij wordt een 1 in een 0 omgezet en een 0 in een 1. Nog nooit eerder werd bereikt dat een magnetische chip een logische bewerking kon uitvoeren.
Zoals gezegd levert de techniek vele voordelen op. Doordat er gewerkt wordt met magnetisme en niet met elektriciteit, is het principe zuiniger en beter voor het milieu. Daarnaast behouden de chips hun informatie, mocht de stroom per ongeluk uitvallen. Ook qua grootte kunnen behoorlijke vooruitgangen geboekt worden. Chips hoeven nog maar de omvang van slechts enkele atomen te hebben, zodat ze al snel bijna overal in te passen zijn.
Met dank aan Verwijderd voor de tip.