'Google komt met Memory-functie in Bard voor onthouden van voorkeuren gebruiker'

Google werkt naar verluidt aan een 'Memory'-optie in AI-chatbot Bard. Dat ontdekte Android-ontwikkelaar Dylan Roussel. Hiermee moet het voor de bot mogelijk worden om bepaalde informatie over of voorkeuren van de gebruiker te onthouden voor alle komende gesprekken.

Als gebruikers de Memory-optie activeren, kunnen gebruikers bepaalde stukken informatie invoeren die Bard voor komende gesprekken onthoudt, schrijft 9to5Google in samenwerking met Roussel. Momenteel begint elk gesprek met een schone lei. Als een gebruiker bijvoorbeeld vegetariër is, moet deze dat telkens opnieuw aangeven als deze Bard om recepten vraagt. Binnenkort moet het echter mogelijk worden om voor dit stukje informatie een herinnering aan te maken, zodat de bot er in komende gesprekken automatisch rekening mee houdt.

Ook als de gebruiker bijvoorbeeld wil dat de bot kortere antwoorden geeft, kan daar een herinnering voor aangemaakt worden, blijkt uit een van de voorbeelden die Google in een vroege versie van de functie toont. De Memory-functie werkt volgens 9to5Google overigens nog niet, dus het is nog onduidelijk hoe deze de antwoorden van Bard precies beïnvloedt. Eerder kreeg ChatGPT al een soortgelijke functie genaamd Custom Instructions.

Vroege versie van de Memory-functie van BardVroege versie van de Memory-functie van Bard

Door Kevin Krikhaar

Redacteur

01-10-2023 • 11:55

29

Reacties (29)

Sorteer op:

Weergave:

Leuke race. Wel apart dat men het gemunt heeft op ChatGPT te blokkeren met robots.txt maar wel heeeel graag gezien worden door Google.
Als je gevonden wordt op Google, dan vertaald dat vaak naar meer bezoekers en meer winst.

Als je gevonden wordt door ChatGPT, dan vertaald dat naar content diefstal.

Natuurlijk hangt het ook af van wat voor website je online hebt staan. Vaak is het wel zo dat websites geld verdienen aan bezoekers, en de bezoekers liever op hun website houden.
Precies en ik ga vanuit als ze chatgpt blokkeren ze automatisch ook bard blokkeren. Maar niet de google search Engin en ook niet Bing trouwens.
Maar wordt Bard niet getrained met data van Google?
Data zelf is ook niet de probleem maar data van anderen is dat wel.
Bard traind met data van anderen net als chatgpt, moet ook wel want google kan niet zelf alle informatie hebben.
Dus van Bard is het prima en brengt geld op maar ChatGPT is diefstal?

Wist je trouwens dat biologische mensen ook kunnen voorlezen en zelfs hele artikelen en films kunnen samenvatten en doorvertellen aan elkaar?

Plagiaat is het pas als je een werk reproduceert zonder bronvermelding.

[Reactie gewijzigd door Mushroomician op 24 juli 2024 03:45]

Nee bard is niet prima net als chatgpt.
Maar google search en Bing search zijn dan weer wel prima.
Bard en Google search zijn niet dezelfde ding.

Dus jij gaat mij vertellen dat je een mens kent die aan miljoenen mensen een boek doorverteld.
Juist dat is niet hetzelfde.
Op scholen worden boeken ook voorgelezen maar dat is niet hetzelfde als 1 intentie aan miljoenen door verteld en ook miljoenen eraan verdient.

[Reactie gewijzigd door raro007 op 24 juli 2024 03:45]

Volgens bard zelf is hij getraind met de data van google search.

Dus robots.txt open om gevonden te worden, betekent imho ook dat je je werk submit aan google's llm
Je vergeet alleen dat Google er voor kan kiezen om de indexering van hun zoek machine en bard met dezelfde data te trainer en dat als je de ene blokkeert, de andere ook geblokkeerd wordt.
Lijkt me dat de EU/ACM daar wel een stokje voor steekt eigenlijk, want dat is een schoolvoorbeeld van machtsmisbruik.
Als je op de EU gaat wachten is het al te laat. Ze krijgen een eindafrekening die vast al ingecalculeerd is. Het LLM “ont-train” je er niet mee. En dan heeft concurrentie die wél robots.txt respecteren een achterstand.

[Reactie gewijzigd door Mushroomician op 24 juli 2024 03:45]

Dat zullen ze waarschijnlijk bewust koppelen zodat je als bedrijf voor een hele nare keuze komt te staan. Een handig dwangmiddel voor Google.
Zijn er niet verschillende regels te definieren in robots.txt zodat doel 1, search engine wel mag, maar doel 2, een LLM, niet mag?
Plagiaat is het pas als je een werk reproduceert zonder bronvermelding.
Maar dat doet ChatGPT idd ook niet....deze gebruikt de informatie en vervormt het enigszins en combineert het. Eigenlijk dus legitiem gebruik zou je kunnen zeggen.

Biologische mensen hebben een veel beperkter geheugencapaciteit dan ChatGPT dus maken deze samenvattingen of vergeten zelfs zaken.

Eigenlijk zeggen we dus: je mag mijn informatie wel gebruiken maar niet compleet absorberen...
En als je gevonden wordt door Google Bard?
En zo misbruikt Google zijn macht om de race alsnog te winnen
Leuk hè? De wet van de remmende voorsprong. De eerste moet de hete kolen uit het vuur halen en de verschillende commissies en hoorzittingen doorstaan terwijl de rest er lachend achteraan hobbelt en uiteindelijk en rechts langsgaat.
Je moet nooit de eerste zijn!
Allemaal leuk en prima. Logische opvolging.

Maar waarom kan ik nou nog steeds niet van Bard gebruik maken ipv google assistant? Hetgeen wat Bard écht bruikbaar maakt is het kunnen gebruiken als een virtuele assistent. En dat doe je vooral door het toegankelijk te maken. En gezien iedereen met een Android, assistant aan kan zetten of met een Google home device, via dat apparaat kan brabbelen...
Ben het hier volledig mee eens. De spraak en tekstmodellen zijn tegenwoordig fantastisch. Hoe je de vraag ook stelt Bard en ChatGPT begrijpen wat je wil zeggen. Maar de meest duidelijke manier om iets te vragen aan de Google Assistent heeft nog als reactie: Sorry, ik begrijp het niet. (en het ligt niet aan de taal, want op de Nest hub zie je dat ze het perfect begrijpt)
Men zegt dat het komt... Bard staat nog steeds niet helemaal open voor iedereen. Ik heb een tijd geleden wat meer mogen testen en het lijkt iets meer van de grond te komen, maar ik was nog niet echt onder de indruk. Bard is wel heel erg vol van zichzelf overigens! Hij vindt dat hij naadloos geïntegreerd is in Google Assistant.
Dit mis ik wel bij ChatGPT. Iedere keer als ik per ongeluk een Franse term gebruik, gaat dat ding in het Frans tegen me lullen, terwijl het een gangbaar Nederlands woord is. Dat ik dan vervolgens uitleg, en dan snapt-ie dat ook.

[Reactie gewijzigd door Jerie op 24 juli 2024 03:45]

Bij ChatGPT plus heb je dit allang via custom instructions. Daar heb je een veld om te vertellen over jezelf wat je wil dat de bot weet. En een veld waarin je uitlegt hoe die reageren moet. Dus ook in welke taal kan je daar neerzetten.
Dankje! Heb het werkend gekregen.
.... Cookies 3.0?
Next level data mining.
Zolang de bard niet gaat zingen.
Klinkt handig. Nu denk ik wel dat Google maar 1 ding moet doen om in deze race echt terug aan kop te komen en dat is zorgen dat deze LLM ontwikkelingen ook hun assistent is naar een hoger plan gaat tillen. Heb het idee dat dit met de dag dommer wordt.
Ik merk steeds meer dat Google me bij hun search engine resultaten voorstelt waarvan ik het heel sterke vermoeden heb dat die websites volledig door AI geschreven zijn (nee, heb hier geen empirisch en of wetenschappelijk bewijs voor)

Zou dit al met Bard te maken hebben?
Ik heb toch liever dat hij neutraal blijft, tenzij ik dat wil.

[Reactie gewijzigd door KKose op 24 juli 2024 03:45]

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.