Nieuwe Alone in the Dark-game komt op 25 oktober uit en heeft een demootje

Alone in the Dark, de komende nieuwe titel in de decennia oude franchise, komt op 25 oktober uit. Daarnaast stellen de makers een korte demo van de game beschikbaar die als proloog dient, maar geen gevechten bevat.

De gratis proloog is beschikbaar voor alle platforms waarop de game uitkomt: Windows en de huidige generatie Xbox en PlayStation. Deze 'speelbare teaser' geeft vooral een voorproefje van de sfeer van Derceto Manor, het huis dat een prominente rol speelt in de game. Ook is er aan het einde een 'heel speciale verrassing'.

In de rol van de mannelijke detective is acteur David Harbour te zien. Harbour zal veel lezers bekend voorkomen als politiechef Jim Hopper in de populaire televisieserie Stranger Things. Daarnaast speelde hij Hellboy in de gelijknamige film uit 2019. Zijn medespeler is Jodie Comer, die rollen had in Free Guy en Star Wars: Episode IX.

Alone in the Dark wordt een thirdperson-survivalhorrorgame. Naast gevechten zijn er puzzelelementen. Ook wordt flink geïnvesteerd in de sfeer; de game speelt zich af in de jaren twintig in het moerassige zuiden van de VS. De twee hoofdpersonen moeten een vermissingszaak oplossen. Spelers kunnen ook kiezen als welk van de twee personages ze spelen.

De vorige game in de franchise is Alone in the Dark: Illumination, die multiplayer-only is en uit 2015 komt. Deze game wordt niet hooggewaardeerd door spelers op Steam. Daarvoor was er Alone in the Dark uit 2008. De eerste game stamt uit 1992.

Door Mark Hendrikman

Redacteur

26-05-2023 • 13:27

12

Reacties (12)

Sorteer op:

Weergave:

Een echte heuze demo?! Terug naar je jaren 90? Ik ben helemaal voor.

Alleen al daarom ga ik 'm downloaden, deze trend moet zo snel mogelijk door zo veel mogelijk uitgevers weer opgepakt worden!

edit: LOL, blijkbaar compleet onwetend dat ze nooit helemaal weg zijn geweest, my bad

[Reactie gewijzigd door Alxndr op 27 juli 2024 15:45]

Steam heeft tegenwoordig regelmatig een demo showcase in zijn Steam Next Fest. Dan kun je van een hele hoop aankomende games de demos proberen.
Wilde net zeggen, volgens mij is de demo nooit helemaal weggeweest...
Op de Switch zijn ook regelmatig demo's beschikbaar. Ik zou het niet weten op andere consoles.
Ik zit tegelijkertijd even op Steam (PC) te kijken, daar zijn het moment van schrijven ongeveer 8300 demo's te verkrijgen/spelen.

Edit: typo

[Reactie gewijzigd door lenwar op 27 juli 2024 15:45]

Op de XBox (One & Series) zijn er soms demo's beschikbaar. Ik heb, bijvoorbeeld, Tales of Arise eerst geprobeerd voordat ik het spel uiteindelijk heb gekocht. Had de demo mij niet bevallen had ik het spel ook nooit gekocht.

Wat mij betreft mag dit terugkomen!
Ik heb de nodige spannende uurtjes doorgebracht met de eerste Alone in the Dark. Door de verschillende vaste camerastandpunten, de trage respons op input en de tank-movement controls van het personage was het een pittige game. Mede hierdoor werd het verkennen en puzzelen des te spannender.

Ik hoop dat ze vooral die suspense een beetje terug weten te krijgen in de game.

[Reactie gewijzigd door Tormbo op 27 juli 2024 15:45]

helemaal herkenbaar, mn de camera zorgde toen nogal eens voor frustratie, maar de sfeer maakte het altijd de moeite waard
Heb zelf het origineel niet gespeeld, maar wel veel goede dingen over gehoord, dus ga deze zeker de kans geven.
Nou 'Alone' lijk je zo te zien niet te zijn :D iets wat ik met het origineel (1992) zo krachtig vond. Jij, het verhaal, en de monsters. Of zo herinner ik het mij ten minste. De rest nooit gespeeld. Dat was voor mij de enige echte alone in the dark.

Ik hoop dat ze de sfeer goed kunnen pakken. Ben wel benieuwd.

[Reactie gewijzigd door maradesign op 27 juli 2024 15:45]

De eerste Alone in the dark was doodeng. Ik was een jaar of 13 toentertijd. Als je niet op tijd in de eerste kamer wat deed, kwam er een monster door het raam.

Kwam nooit ver, maar uiteindelijk met een walkthrough wel uitgespeeld. En m'n ouders ineens verbaasd dat ik zoveel Engelse woorden kende.
Demo's, ik wou dat men het meer deed.
Zo vaak al een spel gezien dat me leuk leek totdat ik het speelde en het helemaal niet fijn speelde.

Ook zo tof dat men het als een proloog brengt. Dan voelt het als een echte inleiding/toevoeging in plaats van een uitgescheurde pagina.
Demootje, dat is wel goed verwoord. Ik was er in een krappe tien minuten doorheen 😅

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.