Plextor Plexwriter USB 2.0 (8/8/24) CD-RW review

De mannen van Futurelooks presenteren ons een review van de Plextor Plexwriter USB 2.0 CD-RW drive. Deze externe brander brandt CD's op 8 speed, herschrijft CD's op 8 speed en leest CD's op 24 speed. Zoals we gewend zijn van Plextor is de brander uitgerust met de BurnProof technologie. Ook vinden we het inmiddels bekende PoweRec II aan boord. Men is zeer tevreden over het gebruik van het apparaat en het design, maar is wat minder tevreden over het lawaai dat wordt geproduceerd. Ook vindt de reviewer dat het product nogal prijzig is voor hetgeen het te bieden heeft. Hieronder een gedeelte uit het artikel:

It's nice to see that Plextor has decided to open up to the market by offering USB based devices because only a few years ago, they were restricted to the SCSI bandwagon. This market is not very large and thanks to incorporating the Burn-Proof technology, it has only helped them become one of the leaders in the CD-R and CD-RW market. The Plextor PlexWriter 8/8/24U External CD-RW is a nice starting point for USB 2.0, however with newer drives the speed can only go up. With that in mind, I would suggest that those users wanting a portable solution for their 'burning' needs take a look at Plextor’s latest creation, the PlexWriter 24/10/40U. It offers up a much more realistic burn rate for USB 2.0 users who want to be portable.
Plextor Plexwriter USB 2.0 CD-RW (8/8/24)

Met dank aan Anoniem: 27633 voor de tip.

Door Robin van Rootseler

Developer

28-02-2002 • 18:44

11

Bron: Futurelooks

Reacties (11)

11
11
9
5
1
0
Wijzig sortering
USB 2.0 zou een max snelheid hebben van 480Mb/sec. Toch wel snel genoeg voor een brander :) . Ook heeft ie burn proof dus kan er eigenlijk niets misgaan. Waarschijnlijk kunnen ze al veel hoger maar dat is hetzelfde verhaal als met processoren.
* hier stond verkeerde informatie *
AuteurAnoniem: 4106 @Stefan©28 februari 2002 19:18
480Mb/sec == 480Mbps == 60MB/sec (ofwel: Stylzz heeft gelijk)
Gaat de externe brand snelheid nu langzaam omhoog om de prijs ('kunstmatig') omghoog te houden of gaat de ontwikkeling niet sneller? USB 1.xx was de bottleneck, bij USB 2.0 zou dat toch al minder moeten zijn?
AuteurAnoniem: 4106 @Anoniem: 505328 februari 2002 18:56
Ik denk dat de externe branders niet echt lekker in de markt liggen. Er worden er gewoonweg te weinig verkocht om er een gunstigere prijs van te maken. Tegenwoordig heeft iedereen gewoon een 'simpele' brander in zijn computer thuis zitten om MP3'tjes en dergelijke te branden en de laptop wordt gebruikt voor het echte werk.

(Plextor heeft overigens ook een 24 speed USB2.0 brander http://www.tweakers.net/nieuws/19373)
In het bedrijfsleven zijn externe branders erg geliefd, en goed dat ze nu weer behoorlijk te verkrijgen zijn: het is een uitkomst voor vertegenwoordigers die af en toe even op kantoor een backupje komen maken :)
Ik snap totaal niet wat USB 2.0 voor voordelen boven FIREWIRE (IEEE 1394) heeft.
Dit bestaat al een stukkie langer, heeft 400 Mbps (/8) => 50 MB/s
USB 2.0 heeft dan 480 Mbps (/8) => 60 MB/s nou WOW!!! tegen de tijd dat die bandbreedte nuttig gebruikt kan en gaat worden zitten we allemaal al blij met FO (Fibre Optical) kabels te werken

Waarom zijn die branders niet veel eerder op Firewire ontwikkeld????
(Freecom is een van de weinige fabrikanten die zijn produkten op meerdere interfaces baseerd aan de hand van een adapterkabeltje)

Niet dat ik pro Macintosch ben maar die gebruikt Firewire al ongeveer zolang als USB voor de PC is.
Sony heeft daarnaast op al zijn Laptops en gewone PC's standaard een 6 of 4 polige firewire aansluiting zitten. (6 polig is inclusief de voeding van het aan te sluiten apparaat de andere 4 polen zijn voor de data)
Firewire is alleen zo'n grove 33 keer sneller dan USB 1.1 !!

KLIK HIER VOOR EEN DISCUSSIE FORUM HIEROVER
Volgens mij is dit uberhaubt een concept dat het niet zo lang gaat volhouden, want die hardeshijven via Firewire is veel groter, sneller en wisbaar, dus dit wordt volgens mij in een jaar tijd al weer als achterhaald gezien
met een harde schijf kun je geen audio cd'tjes branden. Dus ik denk dat het concept er nog wel even blijft.
je kunt daar inderdaad geen cd'tjes mee branden, maar zelf heb ik thuis ook een 16X brandertje, en op school haal ik alles van het netwerk en zet het op mijn HD die ik mee naar huis neem via een altijd handig bracket en thuis bak ik wel die cd. veel makkelijker en geen geplaar op school/ergens anders met cd's
Deze externe behuizing ziet er een stuk mooier uit dan de 24x uitvoering :) en het oog wil ook wat :+

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.