Deliveroo vertrekt waarschijnlijk uit Nederland

Maaltijdbezorger Deliveroo overweegt uit Nederland te vertrekken. Het bedrijf zou niet genoeg winst kunnen maken en zou daarom tegen het einde van het jaar willen stoppen met het aanbieden van de service.

Deliveroo gaat nu een 'consultatieperiode' aan waarin gekeken wordt of en hoe de maaltijdbezorger zijn aanwezigheid op de Nederlandse markt kan staken. "Deliveroo heeft de lastige beslissing genomen om een consultatie te starten met het voorstel om onze services in Nederland te staken", aldus Deliveroo in een blogpost.

Op woensdag is er een vergadering voor medewerkers van het bedrijf, waaronder de maaltijdbezorgers zelf. Zij zouden een mail hebben ontvangen met daarin details over de vergadering. Hier zouden onder meer de beweegredenen van het Britse bedrijf besproken worden en eventuele alternatieve oplossingen aan bod komen. Het bedrijf verwacht in de komende vier tot zes weken in gesprek te gaan met alle betrokken partijen, waaronder medewerkers en vakbonden. Vermoedelijk komt kort daarna de definitieve aankondiging van de voorgestelde beëindiging van de service in Nederland.

Deliveroo is op meer dan tien markten wereldwijd actief en Nederland maakt slechts 1 procent van de omzet uit, weet de Telegraaf te melden. In een statement tegenover het medium zegt de maaltijdbezorger: "Het bedrijf heeft vastgesteld dat het bereiken en behouden van een topmarktpositie in Nederland een onevenredige investering vereist met een onzeker rendement op lange termijn."

De concurrentie in Nederland is vermoedelijk heel groot, aangezien er diverse grote maaltijdbezorgers actief zijn. Onder meer Thuisbezorgd en Uber Eats bieden een praktisch identieke service als Deliveroo. Ook de opkomst van aanverwante services zoals boodschappenbezorgers als Flink, Gorillas en Getir, en andere maaltijd- en boodschappenservices zoals Picnic, HelloFresh en Marley Spoon maken het mogelijk lastiger voor Deliveroo om een groter marktaandeel te veroveren.

Deliveroo
Afbeelding via Deliveroo

Door Yannick Spinner

Redacteur

10-08-2022 • 12:04

281

Submitter: ralfbosz

Reacties (281)

281
276
102
8
0
124

Sorteer op:

Weergave:

Grappig. In Spanje zijn ze eind 2021 vertrokken omdat er volgens Deliveroo "te veel concurrentie" was (met JustEat Takeaway van Thuisbezorgd.nl) én omdat ze illegaal al hun 'riders' ZZPers maakten, in plaats van ze in dienst te nemen en de overheid het helemaal zat was.

De paar services die overgebleven zijn zijn nu stervensduur. Voor een 12 euro maaltijd die minder dan 1 kilometer verderop opgehaald wordt, betaal je al gauw 5 euro extra aan "servicekosten".
We hebben in Spanje nu zelfs een punt bereikt waar de veel baren en restaurants in dezelfde dorp samenwerken, en hun eigen scooters gebruiken om spullen weg te brengen. Een "dorpsapp" voor al je food delivery. Zonder bezorgkosten. Zonder commissies. Gewoon een samenwerking tussen 10-20 ondernemers.

[Reactie gewijzigd door Rex op 23 juli 2024 11:18]

In Venlo (waar ik woon) heb je: https://www.invenlo.nl/

Gemaakt door en voor lokale ondernemers. Fees zijn laag, bestellen gaat goed en veel jongeren hebben daar hun werk.

Je ziet hier door de stad veel meer fietsen van InVenlo dan van welk ander bedrijf dan ook. Ze krijgen hier lokaal geen voet aan de grond. Ik vind dat wel leuk om te zien. Dat lokale initiatief kan gewoon werken.
Venlo is daar zeker niet de enige in, in Hilversum heb je dan weer 123bezorgd.nl
Ziet er wat amateuristisch uit maar werkt prima en wordt door de meeste restaurants wel gebruikt hier.
Klopt heb in meer steden dergelijke initiatieven gezien. Is de ondernemers ook wel gegund als je hoort wat o.a. thuisbezorgd aan kosten rekend.
Volgens deze site is het inderdaad een enorm klein bedrijfje die het netwerk heeft opgezet en managed.

Iedere regio heeft de tools om ook zoiets op te zetten. Hoef je niet eens in-house iets voor te schrijven. Webhosting, betalingen, accounting, chat, app hosting, etc. Er zijn zoveel providers voor die diensten.

Het grootste probleem is dat iedere regio dan weer zijn eigen app zou hebben. En daarvoor moet je daar weer geld met reclame tegenaan gooien voor elke toerist die je regio bezoekt.

Misschien zou er een landelijk initiatief kunnen komen waarbij een app, alle regio's dekt. Zodat je een soort van federatie van restaurants hebt.

Het zou niet slecht zijn als er federaties zouden zijn voor restaurants, huisartsen, tandartsen, ziekenhuizen,... Waarbij de UI en UX hetzelfde is. Maar zorgaanbieders kan je niets verwachten om samen te werken. Zelfs de huisartsen in mijn dorp hebben allemaal hun eigen ideeën.
Die zijn er ook zeker! Zaken als de website mijn gezondheid. En resto's hebben veelal hetzelfde boekingsysteem aan de voorkant.
Je hebt gelijk dit zou moeten worden belegd bij Koninklijke Horeca Nederland (KHN).
Dit is het belang voor de horeca en consumenten van die horeca.

Dat daar een commercieel bedrijf tussen zit vanwege de IT (infrastructuur) opzetten en beheren vind ik persoonlijk geen excuus meer. Een werking bezorgapp front+backend is ondertussen geen geheim meer voor een ontwikkelaar.
Misschien tijd dat KHN ook met de tijd meegaat en hun IT ontwikkel afdeling wat leven inblaast?

Maareh dat is mijn mening.

[Reactie gewijzigd door N97 op 23 juli 2024 11:18]

Grappig. In Spanje zijn ze eind 2021 vertrokken omdat er volgens Deliveroo "te veel concurrentie" was (met JustEat Takeaway van Thuisbezorgd.nl) én omdat ze illegaal al hun 'riders' ZZPers maakten, in plaats van ze in dienst te nemen en de overheid het helemaal zat was.
Exact dat laatste is dus precies in Nederland ook aan de gang:

https://www.emerce.nl/nieuws/deliveroo

Het zijn gewoon uitvreters die hun werknemers niet de verplichte wettelijke voorwaarden willen bieden.

Overigens is in Spanje (in elk geval hier in Barcelona) de concurrentie niet zozeer met Just Eat maar met Glovo. Die zijn verreweg de grootste hier. Maar net zulke uitvreters hoor. De liberalisering is ook hier te ver doorgeslagen waardoor er te weinig gedaan kan worden tegen dit soort bedrijven.

Want Deliveroo gaat nu wel weg, maar de rest is er nog gewoon.
We hebben in Spanje nu zelfs een punt bereikt waar de veel baren en restaurants in dezelfde dorp samenwerken, en hun eigen scooters gebruiken om spullen weg te brengen. Een "dorpsapp" voor al je food delivery. Zonder bezorgkosten. Zonder commissies. Gewoon een samenwerking tussen 10-20 ondernemers.
Nice... Zo moet het!

[Reactie gewijzigd door GekkePrutser op 23 juli 2024 11:18]

Het is net zo'n nieuws dat Domino's zou vertrekken uit Italië. Ze bieden minder voor meer en daar tuint men niet in.
dat niet alleen, italianen zijn nog al gesteld op hun typische eten en waren niet onder de indruk van de amerikaans fast food versie van hun geliefde pizza's. ergo, Domino's kon simpelweg niet op tegen de lokale pizzaria's en restaurants en de nonna's die op straathoeken ook hun 'oma's recept' pizza's en pasta's venten.
Hier kan Domino ook niet op tegen gewone pizzeria's, toch? Ik vraag me altijd heel erg af wie er in godsnaam iets bij Domino bestelt wanneer het ook veel lekkerder bij de pizzeria kan, niet die Amerikaanse meuk.

[Reactie gewijzigd door Cerberus_tm op 23 juli 2024 11:18]

Zo slecht zijn hun pizza's niet. Het enige verschil is de "fabrieks" deeg. Ik heb geen Italiaan meer in mijn dorp, maar wel een Domino's en wat shoarma tenten die ook pizza's doen. Ik kan niet zeggen dat de Domino's pizza's minder zijn. De basis 5 euro pizza's zijn niks, maar de iets duurdere italiaanse bodem varianten zijn erg goed te doen
Dat is niet het enige verschil: een goede Italiaanse pizza heeft een dunne bodem, zelfs de “Italian” bodem van Domino’s is nog te dik en zit vol met korrels op de randen die je op een Italiaanse pizza niet aan zal treffen. De pizza wordt gebakken op een lopende band, de meeste Italiaanse pizza worden in een hout gestookte oven gebakken en zijn in 2 minuten klaar. De saus is ook volledig anders waar bij Domino’s volgens mij ook redelijk wat suiker en andere dingen worden toegevoegd. Vergeleken met de lokale shoarmazaak pizza zijn ze wellicht niet zo gek maar geef mij maar een echte Italiaanse pizza.
Ik heb wel in 50 Italiaanse pizza zaken gegeten door heel Nederland maar in de meeste gevallen valt het altijd tegen. Vaak ook dezelfde pasta smaak. Bestel maar is een Calzone Pizza waar in de meeste gevallen bij het opensnijden het vet er direct uitloopt en over je bord druipt en dat is bij mij best vaak gebeurd. Nee.. een Domino PIzza of Newyork is echt nog zo slecht niet.
Er zijn ook zat slechte Italiaanse pizzeria’s in Nederland dat ontken ik niet, alleen moet je een zaak waar ze naast “Italiaanse” pizza ook shoarma of döner verkopen natuurlijk niet zien als échte Italiaanse pizza.

Ook in Italië heb je goede en slechte restaurants, als je een goede hebt die traditioneel getrouw bakt dan komen Domino’s en New York niet eens in de buurt.
Op zich is het normaal dat er vet van een pizza loopt: er zit immers gesmolten kaas op. Kaas is voor de helft vet.
Het is normaal dat het vet op je pizza blijft liggen maar er niet helemaal afdruipt laat staan dat je pizza doordrenkt is van de vet en dat heb ik met een Calzone al te vaak meegemaakt. Domino en New York pizza's hebben dat veel minder en vind ik vaak beter te eten dan de standaard Italiaan waarbij de pizza's meestal smaken als spaghetti bolognese.
Hele pizza doordrenkt lijkt me niet goed inderdaad. Als je hem dubbelvouwt is het wel logisch dat er wat afdruipt. Bolognese lijkt me wel erg specifiek, als het gewoon een quatro formaggi moet zijn!
Ik vouw hem niet dubbel die pizza. Vouw jij hem wel dubbel dan? Wordt volgens mij dan echt zooitje op je bord. quatro formaggi vind ik echt heel vies zeker als die dubbel gevouwen is.
Nou, een Calzone hoort dubbelgevouwen toch.
Je bedoelt Domino's meuk. Er zijn genoeg Amerikaanse pizza's die lekkerder zijn dan Italiaanse. Maar die ga je niet bij Domino's vinden. Domino's is een fast food pizza. Dat is hetzelfde als een McDonalds burgers met een goede verse burger vergelijken.
Het is toch een typische Amerikaanse soort pizza, met van dat vieze deeg? Ik denk dat ik het als kind eens heb moeten eten, nie wieder.
Dit is 1 soort Amerikaanse pizza. Onder de Amerikaanse pizza’s heb je verschillende soorten. New York is de bekendste maar je hebt ook Chicago en St. Louis bijvoorbeeld die hele andere soorten korst hebben. Er zullen vast nog meer zijn maar dat weet ik niet.
Ok goed om te weten. Maar ik verwacht weinig van de Amerikaanse commerciële massa-'keuken'...
Is dat niet subjectief aan de smaak van de gene die het eet?
Dat geldt in theorie voor alles.
Mja, maar Starbucks gaat juist meer zaken openen in Italië. Dus dat water wat ooit een halve koffieboon geroken heeft is dan wel goed genoeg voor de Italianen?
Ik vind dat enorm positief! Dat men ook eens voor kwaliteit kiest, zouden wij hier in NL ook moeten doen. Italianen zijn op dat punt een goede voorbeeld voor ons.
Je hebt helemaal gelijk. Just Eat en Glovo hebben samen 75% van de markt in handen. (Glovo is iets groter dan Just Eat.)

Het grote probleem blijft natuurlijk dat investeerders zich in een markt kunnen mengen met predatory pricing. Ze maken delivery spotgoedkoop (onder de kostprijs), om zo heel de markt in handen te krijgen. Als het even kan, dan ook door hun eigen werknemers/riders zo min mogelijk te betalen.

Volgens mij werden deze Amerikaanse toestanden toegelaten, omdat we niet voorbereid waren op bedrijven (uber, justeat, airbnb, etc) die op grote schaal vals zouden spelen.
Beetje bij beetje komt er nu verzet en krijg je dat de bedrijven zich aan de wet moeten aanpassen, maar ja, de schade is al geleden. Diegenen die eerst het valst speelden, zijn nu marktleiders.
Hebben wij hier in de stad/omgeving ook en in het dorp waar mijn oma woont ook. Wel bezorgkosten overigens, prijzen zijn verder ook niet anders dan bij thuisbezorgd (1 euro korting op je totale bestelling). Maar vind het prima om via daar te bestellen, liever dat de centjes bij de lokale tenten terecht komt dan bij thuisbezorgd.
Ik vind het wel mooi om te zien dat lokale ondernemingen een vuist maken tegen dit soort grote bedrijven. Consument is er alleen maar bij gebaat.
We hebben in Spanje nu zelfs een punt bereikt waar de veel baren en restaurants in dezelfde dorp samenwerken, en hun eigen scooters gebruiken om spullen weg te brengen. Een "dorpsapp" voor al je food delivery. Zonder bezorgkosten. Zonder commissies. Gewoon een samenwerking tussen 10-20 ondernemers.
Lijkt me een prima evolutie. Al die platformen en apps bieden amper unieke meerwaarde, dus kopiëren maar waar het kan.
Zo'n lokaal initiatief lijkt leuk, maar dan moet je voor restaurants buiten de eigen wijk/dorp/gemeente dus weer een andere app hebben om te bestellen. Als klant vind ik dat totaal niet handig.
Deliveroo is ook nog verwikkeld in een juridische strijd rond het aanbieden van arbeidscontracten aan hun bezorgers. Hier is al een vonnis over uitgesproken en Deliveroo is in hoger beroep gegaan. In december spreekt de Hoge Raad zich hierover uit.
Dit speelt zeker mee in de beslissing zich terug te trekken.
Een goede werkgever zijn kost ze teveel geld dus vertrekken ze gewoon.
Dit ja, en zo zijn de meeste van deze bedrijven. Uber is ook zo'n uitvreter die de mazen in de wet opzoekt.

De restaurants worden ook erg uitgeknepen door deze grote platforms, vooral in plaatsen waar er eigenlijk maar 1 grote partij is. Zoals hier in Barcelona "glovo" voor maaltijdbezorging, die zijn veruit de nummer 1. De restaurants houden nauwelijks winst over en doen het vooral voor de naamsbekendheid, maar als je ze spreekt smeken ze je bijna om het zelf op te komen halen.

Het wordt tijd voor een ethische maaltijdbezorger, zelfs als het een paar euro extra kost dan zou ik het doen.

[Reactie gewijzigd door GekkePrutser op 23 juli 2024 11:18]

Het wordt tijd dat horeca ondernemers, wellicht met hulp van Horeca Nederland, of andere centrale organen, een eigen bezorgservice start. Thuisbezorgt heeft zich in een markt gestort waarbij de vraag naar thuismaaltijden niet goed aangeboden kan worden door de ondernemers zelf. Een eigen bezorger is niet lucratief (of hij heeft het te rustig, of juist te druk). Waarom helpen ondernemers elkaar niet en starten ze zelf een bezorgtoko starten. Even zorgen dat je kosten goed verdeeld op ratio en klaar.
Ik denk dat we onderschatten hoe complex zoiets is. Thuisbezorgd is duur. Misschien te duur. Maar ze nemen wel letterlijk alles voor de restaurants uit handen. Van het aanbieden van het hele productaanbod (de verschillende sites of zelfs een eigen website op eigen domein), de betaling met iDEAL en allerlei andere methodes, het afleveren van de bestelling (eigen bonnenprinters met feedback) tot het aansturen van een bezorger. En dan hebben we het nog niet over het faciliteren van fietsen, kleding en weet ik het wat allemaal voor die bezorgers.

Je zou je kunnen afvragen wie nu voor wie werkt. Is het Thuisbezorgd die de restaurants een dienst levert.. Of zijn het de restaurants die Thuisbezorgd een dienst verlenen. Eigenlijk is die kaas op een pizzabodem gooien minder complex dan wat Thuisbezorgd allemaal doet.

In andere woorden... Maakt een restaurant nog wel een pizza voor een klant? Of is het restaurant slechts een leverancier voor Thuisbezorgd geworden? Dat zet die 15% wel in een ander perspectief vind ik.
Eigenlijk is die kaas op een pizzabodem gooien minder complex dan wat Thuisbezorgd allemaal doet.
Het verschil is alleen dat de maaltijd nog net zo goed smaakt wanneer je Thuisbezorgd (of één van de andere partijen) uit het proces weglaat. Maar zonder kaas op de pizzabodem smaakt het echt een stuk beroerder.

Natuurlijk, Thuisbezorgd heeft een gat in de markt gevonden dat bestond, omdat het integreren niet eenvoudig is. Wat dat betreft is het dus terecht dat ze daar een (flinke) vergoeding voor krijgen.

Maar de complexiteit die je beschrijft is alleen maar rendabel omdat ze zijn begonnen met lage provisies, zichzelf in de markt hebben geworpen met enorm veel reclame en een paar grote partners, waardoor de consument ging verwachten dat-ie voor zijn bezorgmaaltijd altijd bij hetzelfde adres terecht kan. En toen de markt eenmaal daaraan gewend was en restaurants bijna niet meer zonder konden, gingen de provisies en de winsten van Thuisbezorgd omhoog, en de marges van de restaurants omlaag.

De prijs die ze vragen heeft niet te maken met complexiteit maar met marktdominantie, de complexiteit die je beschrijft is wat economen ook wel ‘schaalvoordeel’, ‘outsourcing’ en ‘efficiënt’ noemen
Ik ben het niet met je eens.
Eigenlijk is die kaas op een pizzabodem gooien minder complex dan wat Thuisbezorgd allemaal doet.
Ja, met deze redenatie wel ja. Maar bij Thuisbezorgd kom je met een hele waslijst aan wat ze allemaal doen. Maar waar denk je dat een horeca onderneming aan moet voldoen? Een eigen pand, inkoop van spullen, personeel, roosters, eisen aan kwaliteit en product. En natuurlijk een goed eindproduct. Je maakt dit deel heel klein door aan te geven dat ze alleen kaas op een pizzabodem doen.

Tegenwoordig is een website met betaalkoppeling niet meer zo complex, sterker nog, in 2 klikken heb je iets. Ironisch dat je het meeste complexe wat thuisbezorgd doet vergeet: namelijk marketing, en zorgen voor meer klanten. Een bezorger van kleding en route voorzien is toch niet zo complex?

Daarnaast moet je het in perspectief van de klant bekijken. Primair gaat het om het eten en is bezorging niet het belangrijkst. Zonder thuisbezorgd nog steeds mogelijk om je pizza te krijgen. Zonder restaurant wordt dat een stuk lastiger.
Daarnaast moet je het in perspectief van de klant bekijken. Primair gaat het om het eten en is bezorging niet het belangrijkst. Zonder restaurant wordt dat een stuk lastiger.
Primair gaat het om het eten, maar er staat restaurants niets in de weg om alleen thuisbezorging te gaan doen. Dan zijn de huisvestingkosten meteen een stuk lager en ben je ook minder locatiegebonden.

Een schets van de toekomst:
- Vanuit millieuperspectitief is het reizen om een maaltijd in een andere gebouw te gaan nuttigen niet langer houdbaar. Het is een onnodige reis.
- Vanuit millieu- en kostenperspectief is het hebben van een eigen keuken op termijn niet langer houdbaar: het wordt te duur (vierkante meters, energiekosten, kleinschalige inkoop en bereiding van voedsel is millieu-onvriendelijk) t.o.v. thuisbezorging
- Restaurants zijn maar enkele uren per dag bezet en gaan dus heel inefficient om met ruimte. Ruimte die ook als woonruimte ingezet worden. Waarom dit soort bedrijven faciliteren als er een tekort aan woningen is?
- Keukens voor alleen bezorgmaaltijden mogen alleen worden vergund als de uitbater zowel ontbijt, lunch en diner aanbiedt. Op deze manier moet een betaalbaar alternatief komen voor het thuisbereiden van voedsel.
- Klantperspectief: wie nu een maaltijd bestelt, betaalt mee aan een duur pand in een winkelstraat of stadscentrum. Je zou eigenlijk korting moeten krijgen als je laat bezorgen, maar meestal betaal je dezelfde prijs voor het eten terwijl geen gebruik maakt van zitgelegenheid of toiletvoorzieningen. Als restaurants hun keuken op een industrieterrein zou hebben kunnen de kosten voor maaltijden omlaag.
- De bezorgsector kan enorme groei doormaken als iedereen (net als in Azie) zijn eten afhaalt of laat bezorgen.
Dit is al lang een realiteit (in de UK in elk geval). Gaarkeukens op industrieterreinen die 10, 12 verschillende "restaurants" vertegenwoordigen op de app. Hoe heten die dingen nu? Black Kitchens, of zoiets?
"Adres" van het restaurant leidt uiteindelijk tot een dichte deur van een industriepand...

Overigens wil ik niet mee in de realiteit die jij hier beschrijft.
De mens als productie-unit, zonder toekomst, zonder sociaal leven?
Dank u de koekoek!
Ja inderdaad. Ik woon in Zuid Oost-Azië en het is vaak goedkoper om eten buiten de deur te halen dan zelf te gaan koken. Alleen de wat grotere families kunnen goedkoper thuis koken, vaak met behulp van een eigen moestuintje.

Qua bezorging hebben hier trouwens hetzelfde probleem. De grootste bezorger hier is Foodpanda en die rekenen veel commissie door aan de restaurants (terwijl de bezorgers ook niet al teveel betaald krijgen). En ook hier zijn gelukkig lokale initiatieven die ietsje duurder zijn maar minder of geen commissie berekenen.
Thuisbezorgd is vooral heel goed in de druk opvoeren als je weg wilt gaan. Alsof je hele toko dan genegeerd wordt. Je mag niet stunten met je prijs elders, dus hoe die zit die vinger in de pap?

Thuisbezorgd is veel te duur. Maar tegelijkertijd willen we ook alles gratis bezorgd. Logisch dat je dan voor een externe partij kiest. Het is heel complex maar ik merk wel dat er vooral veel winst naar thuisbezorgd gaat.
Ik heb zelf een bezorgrestaurant en daar merk je dat je niet zonder de bezorgdiensten kan (voor ons Thuisbezorgd en Uber). We hebben onze eigen website waar je kan bestellen en rijden met dezelfde jongens de bestellingen van zowel de diensten als onze eigen site weg. En ja, die prijzen van die diensten zijn gewoon 1 op 1 doorbelast naar de klant.

Alleen is de naamsbekendheid van de diensten zo hoog, daar kan je niet tegenop qua marketing. Dus als er een nieuw platform is, ga je daar niet direct op springen om dat ook nog eens naast je huidige werkzaamheden te plaatsen. Wij maken gebruik van een POS-systeem die integraties heeft met de diensten, deze gaat ook niet voor elk platform wat even gemaakt wordt een integratie schrijven.
Ja precies. Eigenlijk is Marketing misschien nog wel de grootste added value van deze bezorgaanbieders. Maar denk je niet, dat wanneer je de bezorging via een goedkoper alternatief kan aanbieden. (wat ik opper), de marketing machine opeens een stuk lastiger wordt voor de huidige bezorgaanbieders?

Wanneer het de meerderheid van de ondernemers lukt om de bezorging op een alternatieve wijzen te regelen, en je massaal uit de "Thuisbezorgd" wereld stapt, wordt het voor de klant ook een veel minder interessant platform.
Tuurlijk gaat het dan lastiger worden voor Thuisbezorgd. Maar er zal uiteindelijk toch een bedrijf gekoppeld worden die een service gaat bieden. Wat is de beweegreden voor dat bedrijf om minder geld te gaan verdienen? Als je het eerlijk wilt hebben voor alle horeca ondernemers ga je richting een overheidsgestuurd platform, waar je dan als ondernemer bij aan moet sluiten.
Ik zit in China en we hebben hier een stuk retail, 30 to 50% van de orders gaat met de direct delivery. Direct delivery is gewoon een vereiste. Natuurlijk kun je hier niet aan mee doen, je buurman wel. En je wilt juist je klanten zoveel mogelijk blijven bedienen, stel je voor dat hij de pizza van een ander lekkerder vindt. Dit is dan ook gewoon de toekomst.

Wat wel bij ons gebeurd is dat het platform van de delivery is losgetrokken dus ze kunnen twee keer geld rekenen, een maal voor de sale, een maal voor de delivery. Echter dit geeft jou ook de mogelijkheid om jou eigen platform aan hun delivery te koppelen en die is dus ongekend snel. Zo heb ik wel eens zin een vette hap om 11 uur 's avonds en zowaar 11:15 is de vette hap vaak bij mij thuis.

Deze platformen geven ons ook inzicht in wat andere doen, wat onze klant wilt, ze helpen ook met het promoten van ons buiten onze eigen gebied. We hebben hier dan ook echt veel baat bij.
Ik zoek hier vaak via Thuisbezorgd wat er open is & bezorgt, maar kijk dan voor het bestellen eerst of het ook direct bij het restaurant zelf kan. Scheelt soms nog wat in het eindbedrag ook, en voor het restaurant sowieso prettiger volgens mij.
En zo zijn er nog wel een aantal, maar als je duizenden orders per maand maakt, en daar maar een tiental gebruikers deze move maken, blijft thuisbezorgd nog altijd de grootste en gemakkelijkste.

Ik ben er absoluut mee eens dat we een andere oplossing moeten verzinnen, maar wanneer ik als ondernemer ook nog even moet nadenken en meehelpen zo'n platform op te zetten, dan ga je snel zien dat er toch echt maar 24u in een dag zit.
In Goes hebben ze dat ook daadwerkelijk gedaan. Hun eigen dienst heet EetGoes. De bezorging doen de restaurants zelf, met hun eigen personeel.
Ik las jouw comment en dacht "Zou dat een mogelijkheid kunnen zijn ?" en wat blijkt; KHN heeft al een vergelijkbare dienst voor het boeken van Eat-In restaurants, waarom zouden ze dat niet kunnen voor een bezorgdienst ? Ja, het is een hoop werk, maar als de Nederlandse horeca echt zo lijdt onder het regime van Thuisbezorgd dan moet daar toch voldoende animo voor zijn lijkt mij ?
Thuisbezorgd is niet anders, daar gaat van wat ik gehoord had zo'n kleine 15% van de omzet van een bestelling naar thuisbezorgd. Ik vraag me dan ook af hoe deze snackboeren nog kunnen bestaan.

[Reactie gewijzigd door Linke-soep op 23 juli 2024 11:18]

Door de prijzen te verhogen incl "thuisbezorgdbelasting". Steeds meer tenten hebben onder de toog een tweede kaart waar alles 10% goedkoper is. Zelf halen, bellen of bestellen op de eigen website van het restaurant wordt steeds meer gewaardeerd.
Ik had een keer geklaagd bij Thuisbezorgd dat zij wel bezorgkosten rekenen en de eigen website het niet deed. Kreeg ik te horen dat het in strijd was met de voorwaarden van thuisbezorgd, toen moest de eigen website ook dus bezorgkosten gaan rekenen... :X

15% vind ik ook bizar en ik bestel ook niets via thuisbezorgd (meer) tenzij het niet anders kan.

Ik snap ook niet waarom die pizzazaak waar ik bestel Thuisbezorgd nog gebruikt. Blijkbaar moeten ze wel, anders niet zichtbaar of zo...
Het is nog erger; conform artikel in de volkskrant;
In de praktijk draagt een bezorgrestaurant gemiddeld 25 procent over de bestelwaarde af aan Thuisbezorgd.nl. Daarvan is 13 procentpunt voor bezorging door Thuisbezorgd.nl; voor alleen bestellen via dat platform rekent het bedrijf 12 procent.
Los daarvan; als je kijkt naar de historie van "bestellen" kreeg je vroeger vaak van die mooie flyers bij de post/krant/reclame, waar je je keuze uit maakte, belde naar het restaurant, en het vervolgens conform afspraak ging ophalen. Koste ze niets! en jij was als klant snel geholpen.

Toen kreeg je dezelfde constructie met bezorgen, de keuze was aan jou: of je haalt het gratis op of voor een paar euro(gulden) kreeg je het thuis bezorgd. Ik kan me de dagen nog heugen dat ik voor een bezorg-pizza belde!

Alleen tegenwoordig moet/gaat alles online: dus, online je bestelling plaatsen, en (meestal) laten bezorgen, maar, we willen er "niets" extra voor betalen. Maar het gemak wat je hebt is wel vele malen makkelijker geworden. Dit was ook in het begin het geval: je kon bij sommige websites van het restaurant je bestelling online doen, of per e-mail. Vervolgens kwamen er websites als just-eat en thuisbezorgd. Laatst genoemde heeft de markt in nederland ook flink gewonnen door overnames. Vervolgens kan je eigenlijk niet meer zonder - wie weet hoe het bezorgrestaurant op de hoek heet tegenwoordig, als het niet meer op thuisbezorgd staat.

[Reactie gewijzigd door Mopperman op 23 juli 2024 11:18]

"Het kan nog erger". Als een bedrijf de bezorging uit handen neemt en daarvoor een bedrag in rekening brengt. Wat resulteert in een percentage van het bedrag dat de klant betaald. Dat is toch niet "erger".
Het is in zoverre erger dat een restaurant geen geld mag vragen voor dat uit handen geven en dat gewoon zelf dient te betalen.
Als je Chinees besteld voor 2-3 personen zit je zo aan de 50€, dan is 12% al 6€ bezorgkosten, die je niet los mag vragen. Kortweg, je bent 12,50 van je bestelling “kwijt” aan thuisbezorgd. Ik weet niet hoe het in de catering zit, maar het is een flinke mep geld (en de vraag is of de marge er we is.)
Ik heb laatst besteld bij een lokale toko, daar was bestellen onder de €27,50, €3,00 en onder de €10,00 nog eens €3,00 extra (dus €6,00 totaal). Dat gebeurt via jamezz.app, op de site vond ik geen prijzen, maar online toch wat info over de kosten:
Jamezz heeft ook de mogelijkheid om bestellingen en betalingen online te doen. Dit doen ze met een app en het scannen van de QR-code. Bij Jamezz is er een startbedrag van €425, waarna je een maandbedrag vanaf €75 betaald en er is geen commissie per bestelling en geen transactiekosten.
Er zijn dus prima opties voor toko's om het 'zelf' te regelen. Vergeet ook niet dat iets als Thuisbezorgd de transactiekosten per transactie voor zijn rekening moet nemen, die zijn ook niet misselijk (afhankelijk van je betaalopties).

De laatste keer dat ik Thuisbezord gebruikte is eigenlijk al weer een hele tijd geleden. Ik weet wie er is in het gehucht en bij wie ik wat wil bestellen, dan kan ik net zo makkelijk naar de eigen website gaan en daar bestellen...
En zo is een heel leger aan fysiek in prima staat verkerende werknemers onze luiheid aan het stimuleren, terwijl we een enorm tekort aan arbeidskrachten hebben en mensen steeds minder fit worden.
Misschien moet er ook een luiheidstax komt zodat er weer nuttig werk wordt verricht en de volksgezondheid gestimuleerd wordt.
Ik hoop niet dat die pizzazaak erachter komt dat jij bij thuisbezorgd geklaagd hebt, ik zou er niet meer durven te bestellen na zo'n streek...
Nou ja, een streek... Hij deed het niet met opzet. Thuisbezorgd is hier de slechte schakel, om dit soort dingen te eisen.
Ja, ik bedoelde het eigenlijk goed. Ik gun het restaurant juist de omzet en niet TB.

Maar ik heb wel even angst gehad om weer te bestellen daar xD
Een restaurant mag op zijn eigen website ook geen lagere prijzen hanteren dan op/via thuisbezorgd.
Er zit een lijst regels aan vast daar wordt je bang van maar de meeste restaurant zitten gewoon knel omdat ze anders ineens een hoop klanten verliezen die te lui zijn om even de website op te zoeken.
… klanten (…) die te lui zijn om even de website op te zoeken.
Een groot voordeel van Thuisbezorgd vind ik zelf dat je makkelijk door alle restaurants in de buurt kan bladeren. Je hebt daar een realtime lijst met alle restaurants, te sorteren op afstand, die automatisch wordt bijgewerkt als restaurants sluiten. (Ja, ik ben een late eter) Kun je rustig even shoppen waar je trek in hebt. De site is uniform vormgegeven en afrekenen is duidelijk en simpel en biedt veel betaalopties. Veel restaurants met een eigen website hebben dat vaak slechter op orde.
En als het gaat om "luiheid"; heel het bestellen van eten draait om luiheid. Als je niet "lui" zou zijn, zou je gewoon zelf koken. Thuisbezorgd neemt een hoop werk uit handen voor zowel restaurant als consument.

TL:DR; Thuisbezorgd biedt méér dan wat een individueel restaurant met zijn eigen website zou kunnen.
Alleen staan niet alle restaurants er in. En mis je dus wellicht dat ene goede tentje.
Ook eist thuisbezorgd belachelijke percentages van de omzet(!!). Maar matige restaurants moeten wel want hun klanten zijn lui.
80% van alle restaurants ( of wat het werkelijke % dan ook is ) is nog altijd beter dan 1% ( Elk restaurant voor zich ), en ja, de kans dat je iets mist is er altijd natuurlijk. Er bestaat geen perfecte oplossing.

Die percentages en het knel zitten van restaurants daar gaat dit hele draadje juist over. En lui vind ik de verkeerde term, want zoals in mijn comment hierboven; Thuisbezorgd biedt meer voordelen dan afzonderlijke restaurants zelf kunnen bieden.
Het is nogal simpel waarom die pizzazaak Thuisbezorgd, zal een contract hebben met \Thuisbezorgd of kan het zich niet veroorloven om Thuisbezorgd niet aan te bieden omdat zijn concullega's dit wel doen.
Ik ga zelf mijn eten halen, de tijd die dat kost neem ik voor lief.
Je dacht zeker dat je het slimste jongetje van de klas was toen je ging klagen.
Beetje lullige manier om het zo te stellen als jij doet, maar ik had er inderdaad even niet verder gedacht dat het ook deze kant op kon gaan.
Door de prijzen te verhogen incl "thuisbezorgdbelasting". Steeds meer tenten hebben onder de toog een tweede kaart waar alles 10% goedkoper is. Zelf halen, bellen of bestellen op de eigen website van het restaurant wordt steeds meer gewaardeerd.
Ja dat zie je hier ook veel maar twee zaken waar wij graag bestellen (en afhalen niet kan) geven minder korting als dat thuisbezorgd voor ze kost, dat geeft als klant toch ook weer een nare nasmaak.
Een restaurant mag ook winst maken he. Het gaat ook opvallen bij Thuisbezorgd als ze die tweede kaart zien en het verschil precies hun commissie is. Daarnaast kost ook de eigen website geld, de tijd van telefonische bestelling etc. Het gaat er niet om dat Thuisbezorgd een commissie rekent, ze leveren er immers een efficiënt bestel en communicatiesysteem voor alsmede naamsbekendheid.

Het zit veel restaurants gewoon hoog dat die commissie van 15% onredelijk hoog is en dat Thuisbezorgd zo bekend is geworden dat je de boel kunt sluiten als je Thuisbezorgd buiten gooit. Sommigen noemen het misbruik van een monopoliepositie en hoewel het juridisch niet altijd zo zal zijn voelt het voor velen wel zo.
Dat lossen ze op middels een kortingscoupon. En thuisbezorgd mag er best over weten. Het geeft dan aan wat voor nut ze waren voor de klanten: niets. Thuisbezorgd zorgt alleen maar voor een frontend en database, 13% is veel te hoge marge. En de restaurants maar ploeteren voor een paar broodkruimels.
Een restaurant mag ook winst maken he. Het gaat ook opvallen bij Thuisbezorgd als ze die tweede kaart zien en het verschil precies hun commissie is. Daarnaast kost ook de eigen website geld, de tijd van telefonische bestelling etc. Het gaat er niet om dat Thuisbezorgd een commissie rekent, ze leveren er immers een efficiënt bestel en communicatiesysteem voor alsmede naamsbekendheid.

Het zit veel restaurants gewoon hoog dat die commissie van 15% onredelijk hoog is en dat Thuisbezorgd zo bekend is geworden dat je de boel kunt sluiten als je Thuisbezorgd buiten gooit. Sommigen noemen het misbruik van een monopoliepositie en hoewel het juridisch niet altijd zo zal zijn voelt het voor velen wel zo.
Uiteraard mogen ze winst maken maar ik ga er dan vanuit dat ze op de 100% prijs (zonder thuisbezorgd dus) ook winst maken, anders zijn ze niet goed bezig natuurlijk.
Nou ja, de bezorging kost natuurlijk ook geld ( website, ticketsysteem, bezorger, fiets/scooter/auto ) dus de (kost)prijs voor afhalen zal altijd lager zijn. Als afhalen 100% is en thuisbezorgd 115%, dan is "zelf bezorgen" misschien 110%. Mogelijk zou dat omlaag kunnen naar 105% als er een "turnkey" systeem zou zijn voor dergelijke bezorgdiensten.
Er is een turnkey systeem, dat heet thuisbezorgd ;-)
Waarschijnlijk doen ze dat dan om beter te kunnen concurreren op Thuisbezorgd. Let er verder op dat als je 15 procent op een bedrag van X telt en daar 15 procent vanaf haalt dat je eindbedrag lager dan X is, dus als ze 15 procent korting geven op de Thuisbezorgd prijs snijden ze zichzelf nog meer in de vingers :+

Edit: @JBVisual je hebt uiteraard gelijk. Het is niet zo dat Thuisbezorgde zelf 15% bovenop de prijs van het restaurant doet en dat gedeelte zelf houdt.

[Reactie gewijzigd door soulcrusher op 23 juli 2024 11:18]

Nee dit is precies gelijk, Thuisbezorgt houd xx% van de verkoopprijs die jij als afnemer betaald.
Daarnaast rekend thuisbezorgt ook nog extra kosten.

14% excl. bezorging (bijvoorbeeld afhalen of eigen bezorgers)
32% incl. bezorging met bezorgers van thuisbezorgt.
+ een vast tarief van €0,21 per bestelling

optioneel:
bovenaan staan in bepaalde categorie €2,50 per order
bovenaan staan in algemene lijst €4,50 per order
Deze prijzen gelden ook als vaste klanten rechtstreeks naar jouw persoonlijke weblink zouden gaan.
Je kan dit wel op basis van gebied en bepaalde tijden reguleren.

Dit zijn dus best forse bedragen (zeker als je als bijvoorbeeld een chinees restaurant bezorgers van thuisbezorgt zou gebruiken en er voor de familie voor meer dan €100 besteld zou worden.
Dan vallen de kosten van deze order boven de €30 uit....
(Ik snap dat een weldenkende ondernemer niet deze keuze zou maken, maar ik gebruik het voorbeeld vooral om aan te geven hoe belachelijk hoog deze prijzen zijn)

edit: typo

[Reactie gewijzigd door JBVisual op 23 juli 2024 11:18]

Wacht ff. Dus jij vindt dat een restaurant de volledige kosten van thuisbezorgd maar aan jou moet overmaken?
Wat is er gebeurd met het 50/50-principe?
Jij krijgt 50% van de kosten van thuisbezorgd als korting en het restaurant houdt er ook 50% extra aan over?
Als thuisbezorgd 25% pakt van de omzet, dan krijg jij dus mooi 12,5% korting!
En het bizarre is dat dit niet mag van Thuisbezorgd. Sterker nog, Thuisbezorgd maakt soms zelf de website na van ondernemers zodat men hier besteld. Algemeen Dagblad heeft hier een aantal keer over geschreven.
En dat geldt ook voor andere platforms, die ik wel gebruik om bijv. een hotelletje te zoeken en de beoordelingen te lezen, maar voor het eigenlijk boeken benader ik het hotel direct en niet via het platform.
Met hotels is het wel een ander verhaal. Mijn ervaring is dat via booking boeken goedkoper is dan het hotel zelf. Zelfs als je daar in de lobby staat.
Als je in de lobby staat weten ze dat je een hotelovernachting nodig heb en dan zijn de prijzen ook een stuk hoger.

Verder hanteert Booking.com net zo goed een hoge commissie en mag je op je eigen site ook geen goedkopere prijs vermelden ten opzichte van de prijs van Booking.com. Vaak bieden hoteleigerenaren wel een gratis ontbijt of een welkomstdrankje aan als je via hun eigen site boekt ten opzichte van Booking.com.
Ja dat was dan mijn extreme voorbeeld, waarbij hotel ronde de €100 wilde en ik in de lobby via Booking voor €35 heb genomen uiteindelijk. Ook via de telefoon heb ik dit meegemaakt. Ik zeg ook cut the middleman, maar ze willen niet eens dezelfde prijs als Booking geven. Tja zelf weten dan maar.
Ja had bij een snackbar via TB besteld en toen zat er een flyer bij de bestelling van hun eigen website. Was inderdaad een stuk goedkoper.
Mag denk ik officieel niet van TB maar dat kunnen ze moeilijk controleren.
Minimum bestelbedrag, bezorgkosten... allemaal om de kosten voor Thuisbezorgd te compenseren.

Bel je zo'n restaurant of snackbar en geef je je bestelling telefonisch door, dan blijken er opeens ook andere (lees: lagere) prijzen mogelijk te zijn (en bezorgt men het ook gewoon bij je thuis).
Als een klant vervolgens thuisbezorgt belt met dat hij via de zaak zelf goedkoper geleverd krijgt (dus effectief via thuisbezorgd meer betaald), dan wordt je door thuisbezorgd gecompenseerd. Restaurant wordt op de vingers getikt en krijgt een boete of de prijzen op thuisbezorgd worden gelijkgetrokken met de lagere prijzen van het restaurant.

Wat wel toegestaan is is dat je voor afhalen een lagere prijs hanteert dan voor bezorgen.
En dat is wat er mis is in de branche (lees: met Thuisbezorgd).
Booking.com is niet anders. Maar als ik op de website van het betreffende hotel boek, ben ik net zoveel kwijt, moet is meteen betalen en kan ik niet (kostenloos) annuleren.
Nog zo'n verschrikking inderdaad. Het erge is dat deze bedrijven het ook nog aantrekkelijker gemaakt wordt om in Nederland zaken te doen en hun HQ hier te houden. Dit ruikt naar modern imperialisme ten koste van de zelfstandige arbeider.
Tja, zolang we VVD blijven stemmen zal dat niet veranderen. VVD is een partij voor de grote bedrijven. Niet voor de zelfstandige arbeider (of het volk).
Niet alleen de VVD hoor, D66 doet er ook flink aan mee, kijk naar picnic
Omdat er in de voorwaarden van Booking.com staat dat het hotel op z'n eigen site geen lagere prijzen mag adverteren.

Bel even naar het hotel, of mail ze even, vraag of het voor hen interessanter is als je rechtstreeks bij hen boekt, en je krijgt vaak een mooie korting.

Ik zoek en boek vaak met gratis annulering bij booking.com, laat dan het hotel (Vaak familiezaken, niet het Hilton ofzo...) weten dat ik een reservatie bij hen heb via booking, maar die als het voor hen interessanter is graag annuleer en alles rechtstreeks met hen regel.

In 90% van de gevallen gaan ze hier op in met vaak nog een mooie korting voor mij. (Meestal tussen 5 en 10%.)
In ieder geval een procent minder, 14% commissie voor restaurants die zelf bezorgen. Gezien de gigantische hoeveelheid cafetaria's, snackbarretjes, shoarmazaken en tegenwoordig ook sushitoko's lijken ze prima te kunnen boeren. Vind het vaak ook bijzonder. Volgens mij is het vaak of vijf ploegendiensten werken in de fabriek, of wat shoarma aan het spit.
Het hangt er een beetje vanaf. Je hoort nooit van de klagende restaurant/snackbars hoeveel extra business ze binnenhalen via Thuisbezorgd et al. Die floepjanus van TB roept gemiddeld €100k per jaar. Dan is €15k toch niet zoveel voor de extra omzet? Maar ik weet niet of dat bedrag klopt en ik ken de winstmarges niet van die sector. Ik ben geneigd te denken dat het op zijn minst in de buurt ligt, want voorlopig doen ze nog steeds mee, dus er wordt nog verdiend. Je eigen systeem van online bestellen kost ook geld, dus dat is de afweging. Inmiddels is de schaalgrootte zodanig dat ze het wél zelf denken te kunnen. Dus ergens ook een beetje hypocriet om TB het pionierswerk te laten doen, groeien, markt creëren en vervolgens roepen dat het te duur is. Maar inmiddels is de consument het gewend en het ís ook gewoon superhandig om met één app alles te kunnen bestellen. Dus een eigen site maakt het voor de consument weer onhandig.

Het is net als de appstores van Google en Apple. Kost geld om je (betaalde) app erin te zetten, maar zelf kun je die infrastructuur moeilijk opzetten en onderhouden. Vraag is natuurlijk welke fee redelijk is vs de geleverde dienst. Als het erg goedkoop is, moet je wel doorhebben dat er ergens iemand uitgeknepen wordt. Dat heet kapitalisme. Als men het niet eerlijk meer vindt, kan iemand bijvoorbeeld een eerlijke bezorgdienst opzetten met een eerlijk tarief en waarschijnlijk hogere bezorgkosten. Maar dat vindt de consument vast niet erg, want iedereen vindt het oneerlijk wat er nu gebeurt... :+

ik doe bewust cynisch, want als ik volgende maand een eerlijk platform neerzet voor maaltijdbezorging met eerlijke tarieven, goed beloning en voorwaarden voor de bezorgers enzo, ik bij lange na niet zo populair zal worden als TB
Het wordt tijd voor een ethische maaltijdbezorger, zelfs als het een paar euro extra kost dan zou ik het doen.
Erge is dat een ethische maaltijdbezorger niet rendabel is, anders zou die er wel zijn. Niet rendabel wil trouwens niet zeggen dat niemand er gebuik van maakt, maar gewoon niet genoeg mensen.
Wat is genoeg mensen?

Zo'n platform als Thuisbezorgd kost geen drol. Ja voor de ontwikkeling, maar als je die kosten eruit hebt is het daarna gewoon winst. Een servertje is het enige wat je nodig hebt. Alle verantwoordelijkheden liggen bij de restaurants zelf. Je kunt zelfs de betaling zo instellen dat iedereen direct het geld krijgt.

Ik had zo'n platform / plan liggen, uiteindelijk mee gestopt door mijn mede opzetters. Misschien meot ik de boel toch maar weer van stal halen.
Wat een onzinnige opmerking, onderhoud maar eens een cluster. Framework updates, code deprecation, continuïteit, databases die onderhoud nodig hebben. Koppelingen met mailservers, mobiele apps, sms wat verzonden moet worden en dat allemaal in minder dan 5 minuten.
Je weet niet waar je over praat. Het is ook nog eens wereldwijd hè, hou daar ook nog even rekening mee.
Ik heb het gewoon over Nederland.

En als zo'n platform eenmaal staat, en goed gebouwd is, dan is dat echt geen hogere wiskunde. Dan huur je een partij in die je server onderhoudt. Je doet zelf de codering en de updates. En mocht het nodig zijn huur je een partij in voor de marketing. Zo ontzettend moeilijk. ;')
En die wereldwijde expansie drift moeten de Nederlandse restaurants allemaal bekostigen met absurde percentages.
Ik ken ze nog toen ze in een klein gebouw van het BTC in Enschede zaten maar als ik had geweten dat het zulke enorme commerciële eikels zouden worden had ik niet toen hun lunch betaald.
Oh ik ken ze ook hoor, kom zelf uit Enschede. Een beetje menselijkheid had ik wel van hun verwacht. Helaas hoe je je kan vergissen....
Jij hebt blijkbaar geen idee wat het kost om een degelijk platform in de lucht te houden. Engineers, sales, support, facilitair en ga zo maar door. Maar goed, als het zo makkelijk is, waarom doe je het dan niet?
Lol. Daar verschillen wij van mening. Een goed gebouwde applicatie kost inderdaad initieel wel veel tijd, als het eenmaal staat dan is het prima. Je hoeft niet constant te verbeteren of nieuwe functies toe te voegen. Een persoon kan prima in zijn eentje zo'n platform bouwen, onderhouden en updates doorvoeren.

Kijk naar video games. Daar heb je genoeg eenmansspellen die prima lopen, constant update en krijgen en hoge scores halen. Dat hele gebeuren eromheen is leuk, maar onnodig.

En ja het is makkelijk. Het kost alleen veel tijd. Maar zoals ik al zei. Misschien haal ik het idee nog eens uit de koelkast en zorg ik dat het draait.

[Reactie gewijzigd door sassymousasi op 23 juli 2024 11:18]

Heb zo'n vermoeden dat je nog niet aan een enterprise applicatie hebt gewerkt. Ja, je moet wel constant verbeteren. En hoe wil jij 600 miljoen+ orders fatsoenlijk bij een restaurant krijgen? En wat als er wat mis gaat? En klagende klanten, restaurants en derden? Hoe ga je om met legal, compliance e.d.? Maar hey, ik gun je het beste. Zet met 3 man een volwaardige Thuisbezorgd vervanger op, je zal niet de eerste zijn die het onderschat om een miljoenenplatform te bouwen.
Ik ga de uitdaging aan!

Als je je platform goed bouwt. Schaalbaar bouwt hoef jij alleen maar meer server resources ertegenaan te knallen.

En overigens 600 miljoen orders per restaurant. Lol.
600 miljoen orders bij Just Eat Takeaway. En 50 miljoen in Nederland. Had je vast al wel begrepen. Maar hey, blijf in je utopie van enkel een appje bouwen en wat resources bij pluggen.
Het bouwen van iets, is de kleinste kostenpost. Beheer en onderhoud zijn veel grotere onkosten en dan komt schaalbaarheid om de hoek kijken. Het klinkt inderdaad zo dat je erg weinig ervaring hebt met enterprise software en wat daar allemaal bij komt kijken omdat in de lucht te hebben en te houden.
Kijk maar eens rond, je ziet het meer. Het platform is belangrijker dan de content (tenzij de content een ontzettend sterke partij is).

Hoge initiële kosten, hoge vaste kosten, maar de meerkosten van opschalen zijn ontzettend laag. Vandaar ook de grote en snelle expansiedrift. De enige kosten die je eigenlijk nog hebt zijn de marketing en saleskosten.
Klopt. Marketing kosten zijn hoog. Bedrijven werven en daadwerkelijk willen laten instappen is moeizaam. Maar zo'n platform in de lucht houden, hell zelfs maken hoeft is echt geen rocket science. Het kost tijd ja, maar dat is het enige.
Het wordt tijd voor een ethische maaltijdbezorger, zelfs als het een paar euro extra kost dan zou ik het doen.
Wellicht jij, maar het gros niet, waardoor een dergelijke oplossing niet zal werken of niet een lang leven hebben.

Deliveroo stopt ermee omdat het niet winstgevend (genoeg) is, dit is de correcte reden waarom een bedrijf stopt met een product, wanneer de kosten hoger liggen dan de opbrengsten. En imho is daar helemaal niets mis mee.

En hier in het dorp hebben verschillende toko's ook gewoon hun eigen bezorgers/bezorging. Bij verschillende kon je online bestellen via platform X, maar meestal ga je naar de site zelf en bestel je daar (veel maken dan ook gebruik van platform xyz). Veel van deze zaken zitten er langer dan veel van de winkels in het gehucht, dus heel slecht zal het niet gaan met de business.
Deliveroo stopt ermee omdat het niet winstgevend (genoeg) is, dit is de correcte reden waarom een bedrijf stopt met een product, wanneer de kosten hoger liggen dan de opbrengsten. En imho is daar helemaal niets mis mee.
Wacht even, dat is de reden die ze aangeven.

De werkelijke reden ligt een stuk dieper. Namelijk dat ze een rechtszaak gaan verliezen voor hun ontduiking van de wetgeving.
Daarmee ontlopen ze geen boete omdat ze een al een overtreding hebben begaan.

Echter als ze voldoen aan de wet gaan de kosten omhoog en als ze niet de prijzen (nog) verder omhoog gooien zal de winstmarge kleiner worden of negatief zijn (verlies). De prijzen (nog) verder omhoog gooien is waarschijnlijk niet haalbaar omdat dit ze een (veel) slechtere markt positie geeft. Een buitenlands bedrijf forceren in Nederland te blijven terwijl die niet winstgevend is, is zeer lastig...

Deliveroo heeft gewoon een issue met hun bedrijfsformule in een land als Nederland en/of het heeft gewoon veel te veel overhead.

Jaren geleden zelf bv. gestopt met een webshop omdat een Amazon.de boeken goedkoper kon leveren dan dat ik ze kon inkopen bij de groothandel. Sure! Ik kan de prijzen omhoog gooien van de producten die ik verkoop, maar dat zorgt er niet voor dat het gros van de klanten niet gewoon bij Amazon.de gaan bestellen (met bv. iDeal). Ik heb daar zelf geen issue mee, ik ben van mening dat een bedrijf geen absoluut bestaansrecht heeft, alleen maar zolang het nodig is. En sure, als Amazon.de de gehele markt in handen heeft (dat hebben ze niet) zou het de prijzen omhoog kunnen gooien, maar dat is weer het punt dat concurrentie kan ontstaan voor kleine starters... Zo ook hier.
Daarmee ontlopen ze geen boete omdat ze een al een overtreding hebben begaan.
Nee maar het zal wel lastiger worden om die te incasseren. Plak er nog wat jaren juridisch getrouwtrek tegenaan enz.

Ik zou veel liever vrijheidsstraffen zien voor de directie en raad van commissarissen voor dit soort delicten. Nu is het veel te makkelijk die boete gewoon in te calculeren. Ze hebben dit gewoon willens en wetens gedaan.
Deliveroo heeft gewoon een issue met hun bedrijfsformule in een land als Nederland en/of het heeft gewoon veel te veel overhead.
Ja logisch als je de wet overtreedt en boetes krijgt (uiteindelijk). En dat is maar goed ook.
Het wordt tijd voor een ethische maaltijdbezorger, zelfs als het een paar euro extra kost dan zou ik het doen.
Ethiek is als principes: die moet je je ook kunnen veroorloven. Menigeen die dat best zou willen, zal het zich met de inflatie niet meer kunnen veroorloven. Maar als het echt krap wordt, kun je ook beter zelf de boodschappen doen...
in Barcelona, maar ook in Valencia, was Deliveroo ooit ook actief.

Intussen zijn ze weg, en zeker in Valencia is Uber Eats intussen de grootste, met Glovo op tweede plek. Glovo is veel duurder en heeft een veel kleiner aanbod. Bvb een pizza bezorgen met Glovo kostte me 7 euro bezorging, terwijl Uber Eats dat voor 1,99 deed van dezelfde zaak (dus zelfde afstand).

Just-Eat heeft in Valencia een derde plek (thuisbezorgd, dus).

[Reactie gewijzigd door b12e op 23 juli 2024 11:18]

Wat gek, hier is Glovo nooit duurder dan 2-3 euro. Maar ik woon in de (binnen)stad zelf. Misschien als je buiten de stad woont met minder opties?

Overigens komt Glovo uit Barcelona dus misschien hebben ze hier nog een hoger marktaandeel daardoor. Echt iedereen zit er op. Niet dat dat het een ethisch bedrijf maakt hoor.. Ze hebben dezelfde voorwaarden (kosten die ze aan restaurants berekenen mogen niet doorberekend worden, uitzuigen van medewerkers) als de anderen.

Niet dat ik het veel gebruik hoor, want ik loop liever zelf even een rondje. Inderdaad heb ik Uber Eats inmiddels ook wel eens gezien.

[Reactie gewijzigd door GekkePrutser op 23 juli 2024 11:18]

Ik woonde op 2 kilometer van het meest centrale punt van de stad, dus om nu te zeggen "buiten de stad"...

Nuja, Glovo is een bedrijf uit Barcelona als ik me niet vergis, ergens logisch dat ze in hun eigen gebied groter zijn. Daar zullen ze ook begonnen zijn vermoed ik.
In deze arbeidsmarkt kun je via een uitzendbureau goedbetaald werk vinden als je bereid bent om in de logistiek of gewoon in een fabriek te gaan werken, waarbij je gewoon WW-premie afdraagt en pensioen opbouwt. En volgende week kunt beginnen.

Kan het niet gewoon zo zijn dat een deel van de mensen zelf als ZZP-er wil werken? Waarom pensioen opbouwen als je nu van een uitkering rond komt die lager is dan het nettobedrag van AOW? AOW-ers krijgen bruto maar 5% meer dan bijstandstrekkers, maar netto een stuk meer, omdat ze geen premies volksverzekeringen meer afdragen waardoor hun marginale tarief over de 1e schijf aanzienlijk lager is. Dan is het niet echt meer een schrikbeeld om geen aanvullend pensioen op te bouwen en heb je wellicht liever meer geld in de hand.
Kan het niet gewoon zo zijn dat een deel van de mensen zelf als ZZP-er wil werken? Waarom pensioen opbouwen als je nu van een uitkering rond komt die lager is dan het nettobedrag van AOW? AOW-ers krijgen bruto maar 5% meer dan bijstandstrekkers, maar netto een stuk meer, omdat ze geen premies volksverzekeringen meer afdragen waardoor hun marginale tarief over de 1e schijf aanzienlijk lager is. Dan is het niet echt meer een schrikbeeld om geen aanvullend pensioen op te bouwen en heb je wellicht liever meer geld in de hand.
Een deel vast wel, maar ik ben er zeker van dat het overgrote deel gewoon gedwongen ZZP'er is omdat ze anders gewoon niet aan de bak komen. Ze kiezen vaak voor een bepaald soort werk en met name in bezorging is het schering en inslag. Het is vaak genoeg in het nieuws geweest en deze rechtszaak komt ook niet uit het niets.
Ik garandeer je dat iedereen die wordt aangenomen als maaltijdbezorger, ook zou zijn aangenomen als orderpikker of productiemedewerker in een fabriek, waarschijnlijk zelfs bij het 1e uitzendbureau waar die naar binnen liep.

In de huidige arbeidsmarkt is er echt geen sprake meer van 'dat mensen dat baantje doen omdat het het enige is dat ze kunnen krijgen'.

Ik heb een tijd terug een werkloos geraakte buitenlandse kameraad geholpen met zoeken naar een baan als lasser in de staalconstructie. Je wil helemaal niet weten hoeveel vacatures ik tegenkwam waarbij men fors boven het minimumloon betaalde, leren onder werktijd aanbood, en niet eens een afgeronde middelbare school verwachtte. Je kunt letterlijk als BLO-reject nog aan een baan komen waar je prima van kunt leven. Waarschijnlijk zou je zelfs met een (niet al te ernstig) strafblad nog zo worden aangenomen.

De realiteit is dit: de doorsnee persoon is op zoek naar comfort en het vooruitzicht van de hele avond op je krent zitten in een bestelwagen of zelfs op een brommer en een beetje op en neer lopen met een warmhoudtas vol döner, is aantrekkelijker dan moeten aanpakken in de fabriek.

[Reactie gewijzigd door Pianist1985 op 23 juli 2024 11:18]

De realiteit is dit: de doorsnee persoon is op zoek naar comfort en het vooruitzicht van de hele avond op je krent zitten in een bestelwagen of zelfs op een brommer en een beetje op en neer lopen met een warmhoudtas vol döner, is aantrekkelijker dan moeten aanpakken in de fabriek.
Duidelijk, maar dat ze daarmee hun rechten moeten opgeven snap ik dan niet.
Niemand heeft recht op een verzekering waar men niet aan deelneemt.

Als ik geen reisverzekering afsluit heb ik ook geen recht op een onkostenvergoeding als tijdens mijn vakantie mijn laptop wordt gejat. Men besluit om een transactie niet aan te gaan waardoor men én niet premieplichtig is, én ook nergens aanspraken op kan maken dat voort vloeit uit het wél betalen van deze premie.

Stel je bent volledig afgekeurd en je gaat werken, waarom zou je WW-premie willen betalen als je de eerste dag na beëindiging van je contract weer Wajong of WIA ontvangt?

[Reactie gewijzigd door Pianist1985 op 23 juli 2024 11:18]

Nee maar als je in de bezorging wil werken dan heb je vaak geen keus anders dan om als ZZP'er te werken. Dat is het probleem.
Als zelfstandige draag ik toch ook gewoon sociale lasten af?
Ik betaal iets van 500€ per maand aan "sociale verzekering", los van ziektekostenverzekering en dergelijke.
Dit staat allemaal los van de belasting die ik betaal, aan het einde van het jaar.

Feit is dat de werkgéver geen WW-premies hoeft af te dragen, of iets dergelijks, en mij gewoon als "dienst" afneemt. Zo bezien is het dus de werkgéver die geen recht heeft op WW. Maar goed, dat is dan ook geen natuurlijk persoon, dus zal sowieso geen WW kunnen trekken.

[Reactie gewijzigd door Timoo.vanEsch op 23 juli 2024 11:18]

Hier in de buurt hebben een groot aantal restaurants en patattenten de handen ineen geslagen en hebben een eigen lokaal platform gemaakt. Als je daar via thuisbezorgd oid besteld krijg je een kaartje en gesprekje met de bezorger }>
Het wordt tijd voor een ethische maaltijdbezorger, zelfs als het een paar euro extra kost dan zou ik het doen.
Eigenlijk als je iets laat bezorgen, dan moet je voor de kosten opdraaien, niet het restaurant.
Dat is ook al zo bij de meeste bezorgdiensten.

Maar ze rekenen ook kosten aan het restaurant.
Een goede werkgever zijn kost ze teveel geld dus vertrekken ze gewoon.
Niet alleen. Wat een gedoe is het om 2 mensen normaal in dienst te nemen! Het is nogal wat dat de succesvolste startup in 2021 een HR dienstverlener was die dit proces versimpelde. Bureaucratie in Nederland ten top! Wanneer komt er een houdbaarheidsdatum op elke wet?
Om in dienst te komen bij mijn bedrijf heb ik 1 contract getekend. klaar! Dit proces versimpelen? Ze namen dus niemand in dienst maar maakte er zzp'ers van, vandaar de rechtszaken.
Nee, niet klaar.

- De werkgever moet je aanmelden bij de belastingdienst.
- Heb je recht op heffingskorting?
- Als je in de financiele shit komt en er komt beslag moet je werkgever daar aan mee werken
- Salarisverwerking
- Registratie van vrijdagen en vakanties
- Personele planning.. geboorteverlof, uitvaarten, trouwerijen, ziekte, kinderen op woensdag/vrijdag, etc.
- Ziekteverzuimverzekering
- Aansprakelijkheidsverzekering
- Dossier bijhouden voor zowel ziekteverzuimverzekering als eventuele mogelijke toekomstige ontslagprocedures
- Periodiek overleg, voortgangsgespreken, functioneringsgesprekken
- Gezeik bij mot tussen personeel onderling, sexuele intimidatie, ruzietjes, etc.
- Monitoren van potentiele inbreuken. Denk aan GGD medewerkers die gegevens van BN'ers inzien

Als er iets veel werk is, dan is het wel personeel. Een ZZP'er inhuren is dan niet alleen goedkoper qua euro's maar scheelt ook aanzienlijk in de bijkomende rompslomp. ZZP'er vervelend? Dan huren we 'm gewoon niet meer in. Met personeel in dienst kan dat niet.

Dat jij als werknemer 1x een contract tekent is leuk, maar daar is het niet mee klaar.
Veel van die dingen die je opnoemt zijn dan ook rechten waar we decennialang voor gestreden hebben als volk.

Het ontduiken hiervan door middel van ZZP wetgeving is absoluut onwenselijk en onethisch. En moet tegengegaan worden, zoals in dit geval ook gebeurt (Deliveroo verliest een rechtszaak over schijnzelfstandigheid). Heel goed. De ZZP wetgeving was bedoeld voor de kleine zelfstandige die echt een onafhankelijke eigen zaak begint, niet als ontduiking van werknemersrechten. We hebben deze ontduiking veel te lang toegestaan, tot de post aan toe.

Als je het vervelend vindt om aan alle regelgeving te voldoen dan moet je gewoon geen ondernemer worden.

[Reactie gewijzigd door GekkePrutser op 23 juli 2024 11:18]

Ik bedoel natuurlijk wat een gedoe als werkgever. Serieus, ze verwijzen continu op de website van de belastingdienst naar een HR wetboek van zo'n 800 pagina's. Succes met alles zelf berekenen als werkgever.

Het feit dat letterlijk iedereen dit uitbesteed zegt veel over de complexiteit. Wie berekend jouw loonstrook bijvoorbeeld?

[Reactie gewijzigd door Harm_H op 23 juli 2024 11:18]

Dat is voor mij de reden waarom ik van geen van die diensten gebruik maak.
Verkapte slavernij is het.
Belasting is ook verkapte slavernij. En overheden berokkenen de mensheid een stuk méér schade dan het bedrijfsleven doet.
Belasting verkapte slavernij? Gaat het goed verder?
Slavernij is onvrijwillige arbeid voor een derde, die de macht over jou heeft. Ja, belasting is slavernij, je wordt namelijk gedwongen om de vruchten van jouw eigen arbeid in te leveren aan de overheid, zonder dat je daar toestemming voor geeft. Je zou ook kunnen redeneren dat belasting diefstal is, maar in wezen is slavernij ook een vorm van diefstal, namelijk het stelen van jouw persoonlijke soevereiniteit.
Yep. En tegen de tijd dat jouw libertarian world een realiteit is, ben je verzandt in een Mad Max scenario.
Als jij 100% van je zuur verdiende centjes mag houden, is over 10 jaar jouw asfalt voor je huis onbegaanbaar, zijn ziektekosten onbetaalbaar en is drinkwater onvindbaar. Om maar een paar dingetjes te noemen.
Dat is dus pertinent niet wáár.

Infra (inclusief drinkwatervoorziening) omvat enkele procenten van het overheidsbudget. Dat kun je alleen al door importtarieven en een belasting op ongebruikte grond financieren. Dit zijn de enige belastingtypes waar de libertariër geen principiële problemen mee heeft. Want je hóeft ze niet te betalen: je koopt producten van eigen bodem of benut je landerijen wél. Daarom zijn die types belasting geen diefstal.

De zorgverzekering is al geprivatiseerd. En Singapore (een veel sneller vergrijzend land dan wij) bewijst dat je een geavanceerd zorgstelsel via een spaarsysteem kunt financieren.

Voor de rest: honger maakt van de grootste lapzwans nog een harde werker.

[Reactie gewijzigd door Pianist1985 op 23 juli 2024 11:18]

Nee mijnheer. Belasting = slavernij.
Dus ook 5% belasting is slavernij, volgens u.
Dat de belastingdruk [te] hoog is, geef ik grif toe.
En waarschijnlijk kan het veel efficiënter.
Privatisering is echter een wassen neus gebleken, dus daar moeten we het niet halen.

Waar dan wel?
Ik heb zelf ook nog geen antwoord, anders dan community-driven (country-driven, momenteel) nuts-services. Internet, electriciteit, water, infrastructuur, gezondheidszorg, OV, dat soort zaken. Privatisering drijft vaak de kosten onnodig op (die 10-20% winst moet ergens vandaan gehaald worden) en de kwaliteit naar beneden (cutting corners saves money).

N=1: Spoorwegen in BE vs NL.
Ik reis tegenwoordig regelmatig op en neer en mijn vriendin nog meer (OV). In BE rijden de treinen tenminste. In NL ben je daar niet zo zeker van. Van de 6x dat ik het afgelopen half jaar het OV in NL wilde gebruiken, ben ik 3x onverrichterzake huiswaarts gekeerd. Inclusief een avondje stappen in A'dam naar de maan. Simpelweg omdat de treinen van het zuiden naar A'dam ineens volledig uitvielen en we ergens in Tilburg konden kiezen: gokken op 3u+ reistijd of terug naar huis. Treinen die vastlopen, stilvallen, opgeheven worden, volledige netwerk-uitval, etc. etc.

In BE, waar ik 2x per week de trein naar mijn werk pak, heb ik tot nu toe enkel vertragingen tot 20min meegemaakt. Nauwelijks uitval (volgens de borden), enkel af en toe chaos op een serieus dense railnetwerk.

Communisme heeft nooit gewerkt, m.i. vooral vanwege de inherente & ongelofelijke corruptie aan de top, maar een society driven by people for people klinkt wel aantrekkelijker dan een maatschappij waarbij iedereen concubuur is, vechtend om resources (hyper-individualisme).

[Reactie gewijzigd door Timoo.vanEsch op 23 juli 2024 11:18]

Ik heb je de letterlijke definitie van slavernij gegeven en uitgelegd waarom 2 hele specifieke vormen van belastingheffing daar niet onder vallen. Als je daar geen genoegen mee neemt is dat voor jouw rekening.

Zoals ik al zei, de kosten voor infrastructuur zijn peanuts op de overheidsbegroting en zijn te financieren zonder een cent belasting te heffen op arbeid. Dit is inclusief het spoor.

Verder zie ik het concurreren om resources niet als onwenselijk en ook niet dat er winnaars en verliezers uit voort komen en dit leidt ook niet tot hyper-individualisme maar juist tot collectivisme, omdat mensen van nature sociaal zijn en dus verbintenissen met elkaar aangaan, waarbij de dreiging van sociale en economische uitsluiting iedereen, op de meest antisocialen na, drijven om zich schappelijk naar hun familie en hun omgeving toe te gedragen.
En om eerlijk te zij. Is dat helemaal prima. Zorgt ervoor dat de concurrent gezonde prijzen kan hanteren. Een speler die de Amazon strategie hanteert verliezen is nooit verkeerd.
Dat vind ik winst voor Nederland. Weet je Wendy's uit Amerika nog die het leven van een snackbarhouder in Zeeland zuur probeerde te maken? De Amerikaanse bedrijven denken hier te kunnen komen en hun uitknijpende Amerikaanse businessmodel eventjes te kunnen exploiteren hier. Gelukkig komen ze soms van een koude kermis thuis.
Heel eerlijk denk ik dat het hier meer is dat die andere bedrijven meer start capital hebben om langer hun prijzen lager te houden terwijl ze verlies draaien zodat andere bedrijven eruit worden geduwd en dan prijzen omhoog doen.

Want dat is eigenlijk hoe deze markt werkt, eerst prijzen heel laag en geld verliezen en als er weinig/geen competitie is dan de prijzen omhoog cricken. Dit is wat thuisbezorgd eerst ook deed. En hier is het dan waarschijnlijk dat zij minder geld hebben dan die andere om die strijd aan te gaan.

Dit is wat ik tenminste verwacht. Maar je hebt natuurlijk ook de zaak tegen deliveroo waar ergens dit jaar de Hoge Raad over onverdeeld dus dat zou ook een effect kunnen hebben.

[Reactie gewijzigd door Stetsed op 23 juli 2024 11:18]

Zal eerder wel iets te maken hebben met het ontlopen van arbeidscontracten https://blog.iusmentis.co...was-een-rechtszaak-nodig/
Een langlopende zaak....
De markt voor maaltijdbezorging is inmiddels al redelijk volwassen hoor, en daar hoort Deliveroo ook bij. De tijd dat ze onder de kostprijs konden werken ligt inmiddels ver achter ons. Alle maaltijdbezorgers hebben de afgelopen jaren de afdrachtpercentages die restaurants moeten betalen flink opgeschroefd, en investeerders verwachten gezonde winsten. Precies dat is dus de reden dat Deliveroo deze stap neemt: het is ze in de groeifase (toen investeerders in de rij stonden) niet gelukt voldoende marktaandeel te bemachtigen. Dat marktaandeel nu alsnog vergroten is duur, en investeerders zijn er niet happig op dat te financieren omdat de risico's te groot zijn. Dat risico wordt nog extra vergroot door de discussie omtrent arbeidscontracten voor bezorgers.
Dat laatste denk ik ook, maar kan ook een laatste druppel zijn geweest natuurlijk. Ze vechten de uitspraak van het Hof aan en de uitspraak van de Hoge Raad zal waarschijnlijk eind december komen. De verwachting is ook dat die niet positief zal uitvallen. Wel toevallig rond de zelfde is?
Flink, Gorillas, Getir en Picnic
Ik vind picnic een beetje raar in het rijtje. De anderen zijn flits bezorgers. Binnen 10 minuten de vergeten champignons voor de deur. Picnic is toch echt pas op een bepaald tijdstip dat je van te voren moet bespreken.

Lijkt mij ook niet echt concurrentie voor Deliveroo
Picnic is toch een "supermarkt"?
Een online supermarkt zonder winkels, en daardoor enigszins vergelijkbaar met Flink, Gorillas en Getir.
Niet direct vergelijkbaar met Deliveroo lijkt me, aangezien dat om het bezorgen van maaltijden van restaurants gaat.
Mensen bij picnic hebben gewoon een arbeidsovereenkomst. Niet aangenomen werk zo als andere bezorgers. Daarom past het duidelijk niet in het rijtje thuis.
Deliveroo doet ook aan boodschappen (van AH).
Klopt, geen maaltijdbezorger of flitsbezorger. Maar je (week)boodschappen morgen of overmorgen in huis
Je zou denken van wel. Op de eigen website noemt het bedrijf zich een 'online supermarkt'. Bij de rechtbank een 'e-commercebedrijf of logistiek dienstverlener':
https://www.parool.nl/ned...%3A%2F%2Fwww.google.nl%2F
Nee inderdaad. Een Getir of Flink is concurrentie voor Thuisbezorgd en Deliveroo omdat het over 'nu eten in huis' gaat. Maar Picnic komt nooit op dezelfde dag. Picnic is een concurrentie voor AH, Jumbo etc.. niet voor deze bedrijven.
Misschien niet op het gebied van klanten maar wel op het gebied van personeel
Ik heb Picnic in de tweede opsomming gezet, want het stond inderdaad een beetje raar zo in een rijtje tussen drie flitsbezorgers; dat is Picnic niet. Maar het zijn feitelijk wel allemaal online supermarkten, Picnic doet er simpelweg wat langer over dan de rest.
Prima, ik ga het niet missen. Meer concurrentie is vrij wel altijd goed, maar de bezorg diensten knijpen dan vooral hun klanten (de resturants) en bezorgers uit. Ik heb liever wat regulering dan nog een (buitenlandse) speler op de markt die hier alleen komt om winst te maken voor aandeelhouders ver weg, al is de UK niet heel ver weg, maar toch.
Aan de andere kant kiezen werknemers zelf om ergens te gaan werken lijkt me. Meer aanbieders is voor de werknemer dan alleen maar interessant.
Dit principe geldt alleen als in een bepaalde sector (bijvoorbeeld "voedsel bezorger") een gezond klimaat bestaat mbt compensatie, voorwaarden, etc. Dit is weer afhankelijk van de regulering en hoe laag de vloer en hoe hoog het plafond zijn mbt groei, salaris, etc.
Kan jij eerlijk zeggen dat je denkt dat bezorgers van eten goed betaald worden? Dat ze goede secundaire voorwaarden hebben? Vraag voor de grap eens aan een bezorger of ze ooit iets van de fooi zien die je betaald via de verscheidene apps.
Nee, dit is een vakgebied waar je als werknemer compleet uitgebuit wordt. Ga je naar een ander, dan is het daar ook weer afzien. Je krijgt bijvoorbeeld nooit een vast contract, dus je zwerft van gig naar gig. En zodra je dan weer genoeg maanden weg bent geweest, mag je weer terug komen, voor hetzelfde salaris (wat dus effectief een lager salaris is, want de wereld wordt met de dag duurder).
Dat is allemaal goed mogelijk en er staat vast dat dat ook gebeurt. Zelfde met post bezorgers e.d. wat ik probeer te zeggen echter, en wat in de corona crisis dan ook veel gebeurt is, je kan de stap wagen om iets geheel anders te gaan doen. Zeker in dit gebied denk ik dat er meer mogelijkheden zijn omdat het niet super gespecialiseerd werk is.
Tuurlijk zijn er voor sommige mensen alternatieve beschikbaar, maar het feit is dat veel mensen onddanks deze mogelijkheden kiezen om onderbetaalde bezorger te worden voor een delliveroo of uber eats. Er is dus toch een aantal werknemers die geen andere optie zien en deze mensen hebben ook recht op een eerlijk loon en goede arbeidsomstandigheden!
Omdat het niet alleen maar nadelen heeft. Bij bv. Uber Eats kun je uiterst flexibel werken. Je logt in op de app en klaar. Kun je vanmiddag/vanavond niet? Geen probleem, log je uit.

Dat is een stukje flexibiliteit wat ook wat waard is, voor sommigen.
De flexibiliteit is erg mooi en kan inderdaad voor mensen een positief aspect aan het werk zijn. Echter zou het niet zo moeten zijn dat je door die flexibiliteit minder dan het minimum uurloon verdient en daardoor niet rond kan komen. Denk bijvoorbeeld aan bezorgers van Uber Eats die moeten wachten bij restaurants en niet betaald krijgen voor deze wachttijd, of eindeloos rondjes fietsen omdat er te weinig bestellingen zijn. Dit tegenover een thuisbezorgd die zijn bezorgers gewoon een uurloon betaald.

Je bent aan het werk of je bent niet aan het werk en als je werkt dien je betaald te worden voor je tijd. Als een systeem deze basale eis niet kan inwilligen dan moeten we ons collectief afvragen of een dergelijk systeem wel bestaansrecht heeft of moet hebben binnen onze maatschappij.
Dat is zeker de hoop, maar als iemand die gelukkig ontsnapt is aan deze wereld kan ik zeggen dat dat voor de gemiddelde gig-werker lastiger is dan het soms lijkt van buitenaf. Ze werken vaak buitensporig veel uren en hebben daarnaast ook nog een gezin, bijvoorbeeld.
moest dat het geval zijn, dan hadden ze geen personeel. Want moest het zo'n simpele actie zijn zoals je aanhaalt, dan deden die personen in kwestie dat ook. Ik kan me moeilijk voorstellen dat ze dat (een paar uitzonderingen daar gelaten) voor hun plezier doen noch dat het een hobby is van ze.
Uiteraard, maar dan zal er (zoals hierboven aangegeven) toch ook een voordeel aan moeten zitten. Er zijn altijd situaties waar het echt niet anders kan en je vast zit bij wijze van spreken, maar kan me niet zo goed voorstellen dat dat zo'n grote groep is.
Dat zou me allemaal niets verrassen en het geldt ook voor veel andere banen die geen bijzondere vaardigheden vereisen. Dat is niet goed... maar wat is het alternatief? De enige mogelijkheid dat te reguleren is een hoger minimumloon. Dan maar meer betalen voor alle bezorgkosten ... maar dat belast dus ook weer die bijstandsmoeder en zo.
Kan jij eerlijk zeggen dat je denkt dat bezorgers van eten goed betaald worden?
Nee, maar dat kan ik ook niet zeggen van regulier vakkenvullers of zelfs supermarktcashieres Er zijn zat banen in Nederland waarvan ik niet in m'n mond zou durven nemen dat ze goed betaald worden, maar zo zijn een hoop van ons ook gewoon begonnen. Een uitzendbureau betaald ook gewoon bagger en het gros van de mensen die in de detachering zitten worden ook gewoon relatief bagger uitbetaald.

Maar als iedereen goed uitbetaald zou worden, zou er meer geld zijn, meer inflatie en daarmee toch weer mensen die niet goed worden betaald.
Klopt helemaal. Dit soort van platformen leeft op werknemers die bereid zijn om voor weinig geld en zeer slechte voorwaarden te werken omdat ze geen alternatief zien. Werknemers worden vaak verplicht om als schijnzelfstandige te werken maar moeten zich wel helemaal naar de regels en tarieven van het platform buigen. Ook in België speelt dit probleem met Deliveroo en loopt er een rechtzaak tegen het bedrijf over schijnzelfstandigen in dienst nemen. Er is ook wetenschappelijk onderzoek gebeurd waarbij 170 koeriers geïnterviewd werden.
“De resultaten tonen aan dat maaltijdkoeriers gemiddeld inderdaad precairdere jobs hebben dan andere werknemers, namelijk door hun onzekere contracten, de lange en onregelmatige werkuren, het gebrek aan sociale zekerheid en de gemiddeld lage en onstabiele lonen. We vonden ook een relatie met hun algemeen welbevinden. Koeriers met hele precaire jobs zitten slechter in hun vel. Het onderzoek gaf ons ook inzicht in een aantal werkgebonden praktijken. Zo blijkt het (ve)rhuren van koerier-accounts een courante praktijk, met name bij koeriers zonder papieren en minderjarigen.”
#BOOS, het Youtube programma van BNNVARA, is al drie keer verhaal gaan halen bij Deliveroo in verband met de omgang met hun medewerkers (een, twee, drie).
Dat er zaken mis kunnen zijn is natuurlijk helemaal waar, maar konden die mensen dan niet ontslag nemen en baan nr. 2 kiezen?
In de huidige markt zeker wel, maar dat kan over 1,2 of 3 jaar uiteraard anders zijn.

Maar geheel los van de arbeidsmarkt wil ik bedrijven die dit soort bedrijfsvoering voeren in zijn geheel niet sponsoren. Daarom deel ik dan ook het gevoel van jaenster.


Edit: Typo correctie

[Reactie gewijzigd door NatteKrant op 23 juli 2024 11:18]

Ja, ik ook hoor, een slecht bedrijf is sowieso niet mijn geld waard.
Dat kan. Maar een werkgever heeft zich ook aan de wet en regelgeving te houden. En als dat niet gebeurd, is de oplossing niet opstappen zodat ze gewoon met hun wanpraktijken door kunnen gaan.
In één geval ging het om een bezorger die is aangereden tijdens een bezorgrit. Deliveroo stelde dat hij een ZZP-er is en zelf voor de schade moet opdraaien.

Dat is succesvol weerlegd door BOOS, waarna de schade aan de fiets vergoed werd, maar de gemiste werkuren niet.

Nu kun je zeggen: "dat heb je nu eenmaal als ZZP-er", maar deze bezorgers waren kort daarvoor nog in dienst van Deliveroo en pas onlangs (en wat in de uitzending ook nog eens via een schijnconstructie bleek) ZZP-er.

De heren van Deliveroo stonden aardig met hun mond vol tanden toen BOOS het juridische aspect aan het licht bracht; een en ander is naar aanleiding van de uitzendingen van BOOS teruggedraaid (men is nu verzekerd als men op pad gaat voor Deliveroo dankzij BOOS), maar nu maken ze blijkbaar niet genoeg centjes meer om nog door te gaan in Nederland.
maar konden die mensen dan niet ontslag nemen en baan nr. 2 kiezen?
Laten we eerlijk zijn, hoeveel mensen zijn zo ad rem? Ik zit nu 25+ jaar op de arbeidsmarkt, begonnen bij een uitzendbureau, detachering, vaste banen en ben nu alweer ~15 jaar freelance (IT). Ik heb heel wat bedrijven meegemaakt en op alle lagen en alle niveaus in allerlei markten. Een werknemer die zelf beter gaat zoeken, zonder een enorme stok achter de deur, is een uitzondering en niet de regel. En over het algemeen zijn de mensen die dat wel doen, niet de type mensen die bij een bezorg job blijven hangen...

Nederlandse wetgeving is er om de bevolking te beschermen, niet alleen de slimme zelfstarters, maar iedereen, ook die dat niet zelf kunnen/willen.
Jazeker. Maar ik weiger een dergelijke omgang met personeel in stand te houden - plus ik zie ze daarmee persoonlijk liever gaan dan blijven :+
Waarschijnlijk gaan die wat contracten getekend hebben met clausules en de banen liggen ook niet altijd voor het oprapen (nu wel maar dit loopt al langer). We hebben het over laagbetaald ongeschoold werk, genoeg mensen die van loonstrook naar loonstrook leven en als ZZP'er heb je niet zomaar dezelfde rechten op WW etc als een ander. Zomaar ontslag nemen en niet direct in een andere baan rollen eindigt voor sommigen in een doos onder een brug. En zie vanuit die situatie nog maar eens aan het werk te geraken.
Maar mensen worden ook binnengehaald met onrealistische beloftes.
Werken als ZZP-er zou veel meer opbrengen dan werken als werknemer en je hebt meer vrijheid om je eigen werktijden te bepalen. Wanneer dan blijkt dat je op een avond minder dan het minimumloon verdient per uur, zeggen ze dat je nog even vol moet houden. Je moet een goede rating opbouwen en je moet aantonen dat je betrouwbaar bent, dan zal het algoritme je vanzelf meer en betere ritjes geven, waardoor je makkelijk twee maal zoveel kan verdienen op een avond. Maar dat omslagpunt kom maar niet en hoe meer je klaagt, des te minder goede ritten krijg je.

Wanneer je als ZZP-er meer zou kunnen verdienen dan as werknemer, is het voor Deliveroo niet interessant om ZZP-ers aan te nemen, want het gaat ze enkel om de lage kosten. Die paar cent premies die ze op een ZZP-er besparen gaat het verschil echt niet maken, maar ZZP-ers onder het minimumloon betalen (gemiddeld over een avond) wel. Maar voordat je dat als ZZP-er doorhebt kan er wat tijd overheen gaan. En zelfs dan kan de flexibiliteit aantrekkelijk blijven, je kan je beschikbaar stelen wanneer je even de tijd hebt en wanneer je een paar euro kan verdienen in en paar verloren uurtjes is dat al snel meegenomen.
Dat uitknijpen zal verminderen met meer concurrentie. U weet wat een monopoly is toch?
Een bordspel waar je een hele avond mee zoet bent. Jij doelt waarschijnlijk op een "monopolie" :)
Prima, ik ga het niet missen. Meer concurrentie is vrij wel altijd goed, maar de bezorg diensten knijpen dan vooral hun klanten (de resturants) en bezorgers uit. Ik heb liever wat regulering dan nog een (buitenlandse) speler op de markt die hier alleen komt om winst te maken voor aandeelhouders ver weg, al is de UK niet heel ver weg, maar toch.
Dat het hoofdkantoor in de UK staat wil toch niet zeggen dat de aandeelhouders daar ook zitten? Sterker nog, vermoedelijk zitten de meesten ervan veel verder weg. Maar hetzelfde geldt uiteraard voor een maaltijdbezorger met bij wijze van spreken het hoofdkantoor bij jou in de straat...
Sterker nog, vermoedelijk zitten de meesten ervan veel verder weg.
Dat wordt heel snel heel onduidelijk omdat de bedrijven die er aandelen in hebben ook weer van aandeelhouders zijn...
Deliveroo’s main investors are Amazon, T Rowe Price, Fidelity Management and Greenoaks Capital. Others include Index Ventures, DST Global and General Catalyst.
De markt zal niet krimpen, alle restaurants zullen op een andere aanbieder overstappen en alle klanten van die restaurants voortaan via die andere aanbieder bestellen. Het uitknijpen zal alleen maar nóg erger worden (voor zover mogelijk), want minder aanbieders = minder concurrentie.
Dat Deliveroo vertrekt is dus precies wat je niet wilt, als consument niet, en als restaurant niet.
Aan de andere kant: door het uitknijpen van de restaurants gaan er steeds meer zelf hun eigen bezorging regelen, althans dat zie ik hier in Eindhoven. Dat lijkt me op zich een goede zaak, zo lang het personeel nog maar net zo efficient kan worden ingezet als bij de grotere bezorgdiensten.
Ik heb zelf een mail van Deliveroo ontvangen (als klant) met daarin: "Deliveroo has taken the difficult decision to start a consultation on proposals to cease our operations in the Netherlands. This was not an easy decision and one we have not taken lightly."
Ik geloof er niks van. Dit is gewoon de praktijk van het durf-kapitaal/ de platformeconomie.
Een bak geld stoppen in een beginnende markt, stukje inpikken en als het niet lukt, jammer dan, wegwezen.

Wiki
Deliveroo's moederbedrijf, Roofoods Limited, werd reeds op 3 augustus 2012 in Londen opgericht door William Shu en Greg Orlowski. In 2015 breidde Deliveroo uit naar het buitenland, als eerste naar Berlijn, Dublin, Parijs en Amsterdam. Het bedrijf heeft intussen al meer dan 1,5 miljard pond investeringen opgehaald en zou nu zo'n 3 miljard waard zijn.
Nou ja het 7 jaar volhouden voor maar 1% van je omzet is wel wat lang voor als het niet lukt wegwezen.
Durfkapitaal heeft diepe zakken.
Ik geloof er niks van. Dit is gewoon de praktijk van het durf-kapitaal/ de platformeconomie.
Deliveroo brengt maaltijden naar huis. Dat bestond al in de vorm van pizza’s, chinees/aziatisch/ en andere zaakjes alleen deliveroo breidde dat uit naar allerlei restaurant die geen bezorgservice hadden en dat zou “effectiever” zijn.


Dat valt voor alle partijen tegen omdat ze zoveel afromen.

Nu grotere partijen ook meedoen als een MacD en daarnaast ook flits boodschappen een opmars maakt,
wie gaat er dan nog maaltijden bestellen waar je automatisch te veel voor betaalt.
Een Nederlandstalige mail is te moeilijk voor ze? Zo serieus nemen ze deze markt dan ook niet precies...
.oisyn Moderator Devschuur® @Andros10 augustus 2022 13:40
Beetje voorbarige conclusie op basis van 1 post. Ik heb twee accounts, en heb een Engelse en een Nederlandse mail gehad. De Nederlandse was op mijn standaard account. Ik had mijn telefoon altijd op Engels staan maar ben niet heel lang geleden overgestapt op Nederlands. Sindsdien mijn tweede account waarschijnlijk nooit meer gebruikt. Ik denk dus dat ze gewoon de taal pakken waarmee jij recentelijk met hen hebt "gecommuniceerd".

[Reactie gewijzigd door .oisyn op 23 juli 2024 11:18]

Goede zaak, opzouten met dit soort bedrijven...

Als je wilt eten, of zelf op de hoek halen of zelf koken.

Iedereen heeft de mond vol over duurzaam, maar een kwartier en scooter laten snorren voor een portie kebab vind niemand een probleem..

Wegwezen met dit soort bedrijven
Die scooters en/of fietsen zijn grotendeels elektrisch, en worden dat op den duur allemaal. Dat jij hier geen behoefte aan hebt, prima, maar dit is echt zo'n "alle champignons de wereld uit want die lust ik niet" situatie.

En; alsof je veel keuze hebt wat betreft "op de hoek halen". Misschien dat dit in de grote steden nog wat variëteit oplevert maar voor iets anders dan een frikandel en patat (we willen nog wel eens iets gezonders) moet men toch al gauw zelf op de fiets/scooter/in de auto springen om het te halen. Lijkt me hoe dan ook een beter idee als dit dan met een elektrische scooter of fiets wordt bezorgd, dan dat men zelf in een niet-elektrische auto of op een benzinescooter de boel gaat halen.

Bezorgdiensten zijn er ook voor als je een keer onverwacht laat thuis bent en de winkels zijn al dicht. Uiteraard zijn er de mensen die (haast) dagelijks de boel laten bezorgen – geloof me, die vinden wel weer een andere manier om het milieu tot gort te helpen als dit soort diensten er niet meer zijn.

Als je het over duurzaam hebt dan kun je beter je energie steken in het verminderen/verbannen van vlees uit ons dieet. Heeft een buitensporig grotere invloed op het milieu dan het verbannen van deze grotendeels elektrische bezorgdiensten.

[Reactie gewijzigd door Grabbels op 23 juli 2024 11:18]

weer mooi voor een middaglach. Het begint met een bedrijfseconomische keuze in een concurrentie strijd, en binnen twee reacties gaat het over de vermeende gezondheidsvoordelen van wel/geen vlees, vermeende milieuvoordelen van elektrische scooters, en dat patat niet gezond is. Hebben we het al over de hoeveelheid verpakkingsmateriaal gehad, en de onveiligheid op de weg?
Ook goed punt...

Of het aantal beschadigde auto's omdat de fiets omvalt tegen een auto....
Ja ja, maar die fietsen en accu's moeten ook allemaal gemaakt worden, en de accu's moeten s'nachts laden....

Als je gewoon de normale fiets pakt een zelf ff peddelt en dan lokaal wat te halen, steun je niet alleen de ondernemers in de straat, maar doen je ook nog eens het milieu
Is het duurzamer om allemaal zelf een scooter te laten snorren? Volgens mij is het efficiënter om dan al die maaltijden in één rugzak te stoppen zodat die meerdere maaltijden tegelijk kan vervoeren.

Begrijp me goed, ik ben geen fan van die bedrijven, maar ik vraag me wel af of het duurzamer is als we het allemaal zelf gaan halen.
Vroeger haalde men patat op de hoek, nu een pizza die van 5km ver moet komen, of nog erger sushi van 15 kilometer, omdat het kan....

Ik weet zeker dat we beter af zijn als we allemaal weer naar de friettent op de hoek gaan.....

En anders zelf koken...(ja ja voor echt duurzaam zullen wij zelf ook wat moeten doen en vooral laten)
Zelf koken is niet perse milieuvriendelijker. Juist niet.

Je moet dan zelf al je ingredienten halen, die zitten allemaal weer verpakt, dan moet je energie verstoken om het te koken enz. Vaak haal je je ingredienten van meerdere winkels. Een restaurant kan dat soort dingen efficienter omdat ze het voordeel van schaalgrootte hebben.

Op zich is eten halen geen slecht punt voor het mileu. De afstand inderdaad wel. Ik heb zelf een hekel aan koken en ik koop vaak maaltijden bij de traiteur. Of ga gewoon uit eten 's middags, wanneer de meeste restaurants hier hele goede deals hebben (3 gangen voor 10-14 euro).
Je kunt ook een boterham smeren
Ja dat doe ik dus ook vaak 's avonds. Overdag uit eten en dan 's avonds een broodje of een salade idd.

Maar als je dat als enige eet dan wordt het wel saai natuurlijk.
Sorrym maar dat is bullshit verse groenten zij helemaal niet individueel verpakt, net zoals vlees van bij de slager. Mijn boodschappen doe ik gewoon met de fiets en een restaurant gebruit evenveel energie om te koken...
Als ik bij de supermarkt koop dan zit altijd alles in plastic bakjes enzo. Alleen groenten niet altijd maar ook vaak wel (paprika's bijv). Naar de losse slager en groenteboer doe ik eigenlijk nooit want dan ben ik zo lang bezig.
als je lui bent zit inderdaad alles in plastic bakjes ja
Ieder mag vinden wat hij wil over de bezorgplatformen zoals deliveroo,, maar voor de klant leveren ze ontzettend veel keuze en gemak. Voor dat deze platformen er waren zag je 3 opties waar het gros van de mensen volgens mij voor koos: de lokale snackbar, pizzeria of Chinees. Nieuwe soorten restaurants hadden moeite om ontdekt te worden.

Door deze bezorgplatformen wordt de klant in aanraking gebracht met een veel groter aanbod aan keukens.

P.s. dit is met nadruk op de klant. Voor restaurants en bezorgers is het helemaal ruk, want je wordt compleet uitgeknepen en ze geven echt 0,0 niets om je vanaf het hoofdkantoor. Ik kan het weten,, ik heb een paar maanden voor Uber eats gefietst.
Het is echt niet duurzaam wat hier gebeurd, je kunt het verdedigen zoveel je wilt, restaurants zijn slechter af, er zijn onnodig veel scooters op de weg...

Daarnaast werk je hiermee de ondernemers bij jou in de buurt de ww in.

En de frituur van de buurt snackbar is toch op temperatuur, of jou patat er nou in gaat of niet....

Nee je kunt mij echt niet wijsmaken dat dit allemaal duurzaam is...

Wel heel erg gemakkelijk ja. Maar als we de kinderen van onze kinderen nog een kans willen geven op deze wereld, moeten we echt gaan stoppen met dit soort activiteiten
Het hoeft ook allemaal niet op en top duurzaam, maar goed dat is persoonlijk. De ondernemer in de buurt werk je dus niet de ww in. Want de ondernemer in de buurt waar jij het over hebt is ook het hippe pokebowl tentje, en niet alleen de met vet doordrenkte patat, frikandel en kebab.
Een woonwijk is niet echt een top locatie voor een sushi tent.....
In een woonwijk zit doorgaans ook niet veel horeca, wellicht wat lokale winkelcentra en daarvoor bestemde straatjes met enkele detailhandel. Overigens zijn veel sushitenten enkel afhaal en bezorging.
De friet tent en de lokale Chinees zitten vaak in die kleine buurt centra, steun die, steun lokaal, op de fiets er heen en lekker zelf halen
En dan pakken we allemaal zelf de scooter of auto om heen en terug naar de kebabzaak te rijden?
Het laten bezorgen van meerdere bestellingen is waarschijnlijk efficiënter en verbruikt minder dan dat iedereen dat zelf gaat doen...
Ja ja, ik woon in Voorschoten en zie regelmatig de sushi bar uit Leidschenhage in de straat staan, ik kan je garanderen dat er maar 1 bestelling in die scooter zit.

Volkomen doorgeschoten en belachelijk allemaal

En absoluut niet duurzaam in totaal 15 km scooter gebruik voor 1 maaltijd


En weet niet of je ooit bij de Mac hebt gestaan in Corona tijd, maar 1 bestelling was 1 scooter, omdat je anders slappe friet krijgt.

Dat ze meerdere maaltijden op hun route mee nemen komt minder vaak voor dan jij doet voorkomen

[Reactie gewijzigd door well0549 op 23 juli 2024 11:18]

Ik heb voor Uber Eats gefietst een paar maanden. Dubbele bestellingen komen inderdaad echt sporadisch voor.

[Reactie gewijzigd door Zaanone op 23 juli 2024 11:18]

Thanks, zitten hier een hoop betweters die beweren dat een enkele bestelling per rit een uitzondering is...
Bij pizzeria's en kebabzaken hier in de buurt js het aantal bestellingen per rit vaak niet op één hand te tellen. Maar ze doen er dan vaak wel wat langer over omdat ze dat bundelen en dat vinden veel (verwende) mensen ook weer niet fijn. Dan kun je inderdaad beter naar de friettent/snackbar op de hoek lopen.
Restaurants met eigen bezorger zullen hier inderdaad meer voor voelen,, gezien ze met bundelen de kosten drukken. Ze betalen bezorgers per uur. De enige kosten waar ze invloed op hebben is brandstof.

Toen ik bij uber eats fietste ervaarde ik dat die prikkel er minder was. Uber betaalt de brandstof immers niet, die betaalt de bezorger. Het grootste deel van je vergoeding als bezorger is het basistarief per bestelling. Een kleiner deel is kilometervergoeding. Ik sprong dus altijd en gat in de lucht als er een dubbele bestelling kwam, want die leverde aanzienlijk meer op voor een bijna zelfde aantal afgelegde kilometers.

P.s.
Dit zorgt er trouwens ook voor dat het vele malen gewenster om 10 hele korte ritjes te hebben dan 5 lange ritten. (Je moet na lange ritten ook vaak een pokkeneind onbetaald terug naar het centrum rijden waar de restaurants zijn). In de praktijk worden lange ritten daarom door bezorgers soms strategisch geweigerd (deed ik zelf ook regelmatig). Dit moet je alleen niet te vaak doen, want dan gaat je score als bezorger omlaag en krijg je minder bestellingen.

[Reactie gewijzigd door Zaanone op 23 juli 2024 11:18]

Want als jij zelf sushi gaat halen dan trakteer je de hele straat ofzo?

Knap dat je weet wat er precies in de scooter zit en of de bezorger al dan niet andere bestellingen al heeft afgeleverd.

[Reactie gewijzigd door uNoTopia op 23 juli 2024 11:18]

Sushi is natuurlijk iets wat wel makkelijk samen kan omdat de meesten gerechten koud geserveerd worden. Maar met patat is het een goed punt wat @well0549 aandraagt. En de meeste andere gerechten ook.

Bovendien willen mensen het zo snel mogelijk hebben, anders ga je het zelf wel halen. En de wachttijden bij de restaurants zijn nogal variabel dus als ze teveel combineren dan zit door 1 bestelling iedereen te klagen. Ik denk ook dat het weinig samen wordt gedaan.

Hier met de 'glovo' dienst kan ik de bezorger ook volgen met GPS en ik zie hem dan ook nooit van de route afwijken tussen restaurant en mijn huis.

[Reactie gewijzigd door GekkePrutser op 23 juli 2024 11:18]

Eet jij nooit gyoza dan in de sushi tent, ik echt altijd een die is toch echt warm, evenals de torikatsu en de karaage....
Lees even hieronder wat een bezorger er over zegt......1 rit per bestelling
Een enkele bezorger is geen maatstaaf voor de rest van de bezorgers. De pizzeria en shoarmatent hier rijden in de drukke uren nagenoeg altijd met meerdere bestellingen rond.

[Reactie gewijzigd door Lagonas op 23 juli 2024 11:18]

Het verschil zal hem denk ik zitten in bezorgers in vaste dienst of bezorging door een bezorgplatform.

Als jouw pizzeria en shoarmatent eigen bezorgers hebben zal het inderdaad vaker voorkomen dat bestellingen worden gebundeld. Die bezorgers krijgen per uur betaald. Enige kosten die ze kunnen drukken is brandstof. Brandstof boeit Uber Eats (daar bezorgde ik voor) geen reet, ze betalen het toch niet zelf. Enige wat uber wil is dat de bezorging zo snel mogelijk bij de klant is.

Bij Uber Eats kwamen gebundelde ritten heel af en toe voor, maar echt niet vaak. Het kwam weinig genoeg voor om er blij te worden als het wel gebeurde. Dat betekende namelijk een hogere vergoeding voor minimaal aantal extra kilometers. (Zie mijn reactie hierboven ergens voor wat extra toelichting).

Aanvulling: ik dacht dat je bij uber eats überhaupt niet meer dan 2 bestellingen gebundeld kan krijgen, omdat het anders mogelijk niet meer in de bezorgtas past. Het is alweer een jaar geleden dat ik bezorgde, dus ik weet dit even niet meer 100% zeker

[Reactie gewijzigd door Zaanone op 23 juli 2024 11:18]

Zoveel mogelijk lokaal halen, op loop (of fiets-)afstand, dat is het antwoord.
Nee, maar dan gaan mensen al vaak naar de lokale zaak op wandel of fiets afstand in plaats van de auto te moeten nemen naar de kebab zaak een dorp verder.
Nee, bedankt. Als ik iets wil eten, dan kan ik het zelf maken, of bestellen. Met de tijd en energie die ik kwijt ben om alles te kopen en klaar te maken is het makkelijker, goedkoper en efficiënter om het soms te bestellen. Soms bestel ik het en haal ik het op de fiets op, en soms laat ik het bezorgen. En patat heb ik niet altijd zin in, dus “loop maar naar de snackbar” gaat ook niet altijd gebeuren. Verder worden bestellingen bij mij in de stad heel vaak voor meerdere mensen in 1 keer meegenomen. Jij ontkent dit omdat 1 bezorger dit niet doet in de reactie, maar ik zie ze letterlijk zoeken tussen het eten in die box achterop om te vinden wat voor mij is, dus dat is onzin.

Verder wordt hier en in grote steden ook veel op fietsen bezorgd.

[Reactie gewijzigd door Lagonas op 23 juli 2024 11:18]

.oisyn Moderator Devschuur® 10 augustus 2022 12:08
Mooi. Ik ben echt zó niet te spreken over de service die Deliveroo levert. Zo vaak gehad dat een order na een uur ineens gecanceld wordt omdat het restaurant is gesloten (en de meeste andere restaurants dan ook, dus daar zit je dan). Of dat er verkeerd wordt geleverd en dat je dan maar gewoon pech hebt. En als er ook maar 1 item goed is betaal je alsnog voor de verzendkosten.

Nu snap ik dat deze problemen lang niet altijd door Deliveroo zelf worden veroorzaakt, maar op een of andere manier geven restaurants bij Thuisbezorgd een stuk meer om goede service, waarschijnlijk vooral omdat ze zelf verantwoordelijk zijn voor de levering en afhandeling. Het is de totale disconnect tussen klant, bezorger en leverancier bij Deliveroo die zorgt dat het vaak mis gaat en als het misgaat iedereen dan vervolgens zijn schouders ophaalt.

[Reactie gewijzigd door .oisyn op 23 juli 2024 11:18]

Interessant om te zien, om de reden dat Deliveroo/UberEats eigen bezorgers heeft vind ik die juist fijner dan Thuisbezorgd.

Kan namelijk altijd in de app zien waar de bezorger rijdt, dmv tracking en als er eens iets verkeerd gaat is een refund aanvragen via de app gemakkelijk. Bij Thuisbezorgd moet je dan weer gaan bellen of een twitter bericht oid sturen, hartstikke vervelend vind ik dat.

Denk dat het ook heel erg verschilt per restaurant, eigenlijk moet er een goed alternatief komen waar de restaurants wat beter aan kunnen verdienen en waar er wat minder servicekosten(lees:winst) naar de bezorgpartij gaat.
Ergens vind ik het mooi, maar ergens ook erg jammer.
Thuisbezorgd heeft helaas een monopoly welke niet erg goed is voor onze horeca ondernemers. Ik heb al ooit een idee gepitched om dit te ondermijnen en alle horeca zaken in mijn regio waren bereid gratis reclame te maken en speciale aanbiedingen te doen op mijn app, puur om één grote middelvinger naar Thuisbezorgd te geven.

Uiteindelijk heb ik mijn app nooit gebouwd omdat ik het al druk had en, long-covid en dat soort ongelukkige geintjes. Maar het liet wel héél erg mooi zien wat voor een hekel de horeca ondernemers hebben aan Thuisbezorgd.

Als ze slim waren geweest hadden ze een concurrent opgezocht om mee samen te werken, om de courier-tak af te vangen. Juist met mijn app, had ik precies dat gedeelte bijvoorbeeld niet kunnen leveren. Moet ik zeggen dat in mijn regio's (dorpjes enz) ze vrijwel altijd hun eigen bezorgers hebben, maar toch... Een beetje marktonderzoek had hier al veel kunnen doen lijkt me.
Als we eten bestellen doe ik altijd de moeite om dat direct bij het bedrijf in kwestie te doen, niet bij die uitknijpers van thuisbezorgd. Soms wordt dat ook extra gewaardeerd, laatst zat er een gratis hapje bij met een handgeschreven briefje "zeer bedankt voor het direct bij ons bestellen".

Aan de andere kant ook een keer gehad dat ik direct bij een bedrijf bestelde, staat er toch een jongeman in een thuisbezorgd jas voor de deur. Ik weet niet hoe dat gegaan is (misschien hing die jongen in het restaurant rond, te wachten op een tb-job, en heeft hij het direct voor het restaurant weggebracht) maar dan heb ik mijn best gedaan hoor...

Flitsbezorgers heb ik nooit gebruik van gemaakt, maar ik heb dan ook de luxe dat ik schuin tegenover twee supermarkten woon, dus dat is mazzel. Maar ook toen dat nog niet zo was was ik altijd wel zo georganiseerd dat ik slechts zelden even gauw voor één ding naar de supermarkt moest. Het is m.i. ook een stukje luiheid/verwendheid. Maar is misschien ook een generatiedingetje ;)
Het mag ook gezegd worden, dat Thuisbezorgd in hun contract heeft staan dat ze geen betere prijzen mogen aanbieden dan op thuisbezorgd zelf, dus ze mogen een directe bestelling niet aantrekkelijker maken.

Ze mogen hun eigen thuisbezorgd pagina's trouwens ook niet vullen. Dat wordt door thuisbezorgd gedaan. Krom systeem =)
Dat is precies het smerige aan thuisbezorgt, ze brengen kosten in rekening maar verbieden de restaurants deze kosten door te berekenen aan de klant.

Als alles op thuisbezorgt 13% duurder zou zijn dan bij restaurant zelf bestellen dan zou het gebruik snel afnemen. Maar dat mag niet en dus betalen we allemaal, ook mensen die nooit thuisbezorgt gebruiken, de rekening van thuisbezorgt omdat de kosten de prijs van producten is meegerekend.
Dan heeft dat restaurant waarschijnlijk ook de bezorging aan Thuisbezorgd uitbesteed.
Nou is de vraag toch.... hoeveel klanten heb je er extra bijgekregen juist door thuisbezorgd en waarom zeg je het contract niet gewoon op als het te duur/te onrendabel voor je is/wordt?
Valide punt. Er zijn bv. pizzeria's in de stad (Groningen) alhier die zich gevestigd hebben op een industrie-terrein. Die leven "letterlijk" op bezorgen en de grootste reden voor de influx van klanten is een goede score in de Thuisbezorgd-app.

Het staat je vrij om het contract op te zeggen en zelf de bezorging te doen. Maar schijnbaar levert het meer op dan dat het kost, dus blijven ze toch.
Ik weet niet helemaal zeker wat je precies vraagt. Zoals aangegeven heb ik de app uiteindelijk nooit meer kunnen bouwen wegens o.a. ziekte.

Op één na (welke ook geen thuisbezorgd heeft maar een in-house app, omdat hij vind dat hij de 'spotlight' niet hoeft te 'delen' met zijn concurrentie), deden alle horecagelegenheden in mijn regio gezamenlijk mee. Dit betekent dat ze allemaal klaar stonden om onze app op hun folders te plaatsen, deze folders bij iedere bestelling mee te geven ( "Wij gaan per X over op deze app en staan niet meer op thuisbezorgd, ontvang de eerste maand X% korting)") enz. In mijn regio waren dit 118 horeca bedrijven.

De reden dat ze de contracten met Thuisbezorgd niet beëindigen is zoals @joker1977 al aangaf; De meeste mensen kijken nou eenmaal op thuisbezorgd (al helemaal vrienden/familie die op bezoek zijn of wat dan ook) en gaan daar gigantisch uit op de al bestaande reviews.

Dit is dan ook de hele reden dat veel concurrentie voor thuisbezorgd faalt, en waarom ik het idee had om éérst een samenwerkingsverband aan te gaan met alle horeca ondernemers in de regio, en dan in één keer als hele regio over te stappen. Daar kan een monopoly als Thuisbezorgd namelijk letterlijk niets tegen doen en iedereen in de regio zal weten "Oh nee, bij ons moet je op deze app kijken".

Het plan was om dit dan zo regio per regio aan te pakken. Eigenlijk is het dus dom dat ik dit nu ook openbaar deel, want het idee heb ik dus niet daadwerkelijk afgerond en ligt dus nog steeds op tafel. En geloof mij, verkoopskills heb je hierbij niet nodig. Je loopt een gelegenheid binnen, vraagt naar de eigenaar en zegt "Ik wil Thuisbezorgd de middelvinger geven, doe je mee?" en ze zijn al binnen.

Small edit: Iedereen mag zich overigens vrij voelen dit te doen. Ik heb het zelf al te druk met het hoofdproduct van mijn bedrijf om hier iets mee te kunnen doen en de horeca ondernemers kunnen iets als dit prima gebruiken.

[Reactie gewijzigd door NoobishPro op 23 juli 2024 11:18]

Dus met andere woorden, dankzij Thuisbezorgd hebben jullie meer klanten, het kost wel wat van de omzet maaarrr blijkbaar is het toch rendabel genoeg..... Maar om nu na alles Thuisbezorgd af te zeiken (dankzij hun heb je ook meer bekendheid en misschien ook vaste klanten gekregen) en/of een eigen app te bouwen en onderhouden lijkt mij helemaal een vreemde kronkel (zou je hiermee echt meer klanten aantrekken, de bekenden komen sowieso, de nieuwe kennen je niet en kijken toch wel op de site van Thuisbezorgd en niet op jouw site waar je de reviews kunt manipuleren.... Ik zou zeggen geniet van het voordeel wat je voorlopig hebt door Thuisbezorgd en hou je verder bezig met je core-business
Hmmm dit is wel echt een NOS / nu.nl verhaal, ik vind het goed dat jullie het aanbod verbreden, maar in dit geval...
Mee eens, met dit artikel kan ik echt de link met Tweakers of techniek niet meer zien.
Ik durfde het al haast niet in de comments te zetten - ben blij dat iemand anders wel de ballen had ;) .
Ik denk dat het beeld wat de redactie van de Tweakers heeft niet helemaal klopt. Niet iedere tweaker zit de hele dag opgesloten op de zolderkamer om daar z'n bezorgmaaltijd te nuttigen. Voor de groep die daadwerkelijk op de zolderkamer leeft is dit wel belangrijk om te weten, voor anderen niet.

En nee, het heeft weinig met techniek op de proef stellen te maken.

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.