Cuphead-uitbreiding The Delicious Last Course is een miljoen keer verkocht

De recent verschenen dlc van het run-and-gunspel Cuphead is inmiddels meer dan miljoen keer verkocht, laat ontwikkelaar Studio MDHR weten. The Delicious Last Course verscheen 30 juni voor de Xbox One, PlayStation 4, Nintendo Switch, Windows en macOS.

Studio MDHR schrijft dat de mijlpaal al binnen een week was bereikt. Volgens de Canadese ontwikkelaar duurde het langer voordat het basisspel van Cuphead zoveel keer over de toonbank was gegaan. Bij de release van de indiegame in 2017 waren er na twee weken een miljoen exemplaren verkocht, schreef de gamestudio destijds.

De dlc bevat onder meer een nieuwe speelbare personage, genaamd Ms. Chalice, vijf nieuwe bosses en verscheidene nieuwe wapens. De uitbreiding was aanvankelijk in 2018 aangekondigd en zou het jaar daarop uitkomen, maar de release is tot twee keer toe uitgesteld: eerst naar 2020 en daarna naar 2022. The Delicious Last Course is beschikbaar voor alle versies van Cuphead en kost 7,99 euro.

Cuphead staat bekend om zijn grafische stijl, die is gebaseerd op tekenfilms uit de jaren dertig van de vorige eeuw, en om zijn hoge moeilijkheidsgraad. Tweakers publiceerde in 2017 een review van de game.

Door Loïs Franx

Redacteur

13-07-2022 • 19:29

28

Reacties (28)

28
28
19
0
0
7
Wijzig sortering
Op zich lijkt Cuphead wel als een leuk spel. Maar als ik dan de trailer bekijk dan dan lijkt het me wel een erg druk en snel spel wat eigenlijk daardoor ook te moeilijk is. De trailer op de PS4 lijkt ook niet heel soepel te gaan. Kunnen mensen me vertellen of het spel echt zo moeilijk is als het eruit ziet en of de game gewoon soepel speelt op de PS4?

Edit: Bedankt voor de info allemaal. Ik verwacht nu wel dat ik hem ga kopen. Misschien wel even wacht tot die in de aanbieding is. Dan ben ik toch niet veel geld kwijt als ik het toch te moeilijk vind.

[Reactie gewijzigd door Daoka op 3 augustus 2024 19:23]

Het is echt een soulslike game als in het is heel moeilijk en je moet het leuk vinden om te rinse en repeaten. Voor mij persoonlijk helemaal niks dus. Ik raak er alleen maar gefrustreerd van.
fijn dat ik niet de enige ben. In mijn twenties en samen met een maat en veel bier kon ik daar beter tegen (high five als je de baas verslagen had), maar nu solo in mijn early fourties ontbreekt me de wil om te grinden om voorbij een baas te komen. En de tijd ook :)

Having said that, Cuphead staat zo hoog aangeschreven en ik vind die stijl zo tof, dat ik het alsnog ga proberen, tegen beter weten in.
Ik herken dat zo erg, ben zelf dan de 50 gepasseerd, en waar ik vroeger b.v in UT99 servers leeg knalde met een minigun, zo slecht ik tegenwoordig ben in snelle games, of avonden lang raiden in WoW tot in de late uurtjes.

Ben zelf ook meer op RTS en RPG's en dergelijk gaan focussen, waar ik niet eerst weken op moet oefenen om de boss te killen.
Heb het wel eens geprobeerd op mijn zoon zijn steam account, die is er vrij handig in, maar ik... pfffffff. Moet mij als veteraan gamer toch wel een beetje te beginnen te schamen O-)
Ach ik ben net in m'n 30e jaren en ik kan/wil/doe het ook niet. Laatst wel gezwicht voor Elden Ring omdat het de meest toegankelijke Souls-game zou zijn, maar na 20 uur sterven en weer op staan, merk ik toch dat de motivatie om het te blijven proberen snel verdwijnt..
Helaas is het een "moeilijke" game.

Je zal veel van de patronen van iedere boss moeten onthouden. En omdat het per boss weer verschilt, ga je heel vaak dood. Als je het idee had dat je bij elk uur dat je dit spel speelt progressie maakt, is dit niet jouw game.
Ook voor @Zebby
Op zich vaak dood gaan en dingen uitzoeken vind ik geen probleem onder normale omstandigheden. Dan denk ik aan bij het normale spel aan genoeg checkpoints, normale springafstanden, timers die niet zo ingesteld zijn dat het bijna onmogelijk voelt, of dat je heel vaak op de millimeter precies moet landen. En bijvoorbeeld geen oneerlijke hoeveelheid vijanden.

Voor bazen geld voor mij vooral dat er een normale reactie tijd moet zijn en dan het een eerlijke verhouding is tussen jouw hp / schade en die van de baas. En dus niet dat jij met 1 keer raken dood ben en de baas wel 1000 keer geraakt moet worden. Ook vind ik de herhaal snelheid belangrijk. Dan bedoel ik dat je niet lang hoeft te wachten op herladen, niet steeds filmpjes/gesprekken moet bekijken of steeds eerst ver moet lopen voordat je weer kan proberen.

Dus eigenlijk een beetje uitdaging voor gemiddelde gamers mag wel. Maar niet zo moetlijk dat alleen pro gamers het redden.
Ik vind de moeilijkheidsgraad wel meevallen. Niet omdat ik zo goed ben in games, maar omdat Cuphead volledig afhangt van patronen herkennen. De eerste game heb ik volledig uitgespeeld (>100%) en ben 920x keer doodgegaan.

De game is in principe een grote Boss-rush. Dus ja, de schade tussen baas en cup is niet helemaal in verhouding. Maar je gaat spelen met wapens, je zoekt de patronen, je zoekt manieren om je levens te sparen en dat maakt de game perfect om elke avond een baas te spelen.

Qua snelheid zit het goed, je bent niet eindeloos aan het laden.
Veel mensen gooien met de term "Soulslike", omdat je de patronen van de baas moet leren kennen en daarop moet reageren. Het is zeker een snel en lastig spel, en als je daar niet van houdt, niet aan beginnen helaas.
Of het "soepel" speelt is altijd een beetje een vaag en eigenlijk ook subjectief begrip. Is het moeilijk? Ja. Ga je de hele tijd een klein stukje steeds weer opnieuw moeten doen? Waarschijnlijk. Je zou kunnen zeggen dat dit het spel niet soepel maakt omdat je niet in een keer door een level heen zult rennen en dat is wat mij betreft een prima invulling van soepel.

Anders kan je ook stellen dat het spel super consistent is wat betreft hit detection en dat het wel 'eerlijk' (ik geef toe weer een beetje een vaag begrip) is in zijn moeilijkheid. De levels spelen zich allemaal af volgens duidelijke regels (x aantal damage voor de volgende stage, enemies belopen vaste paden, aanvallen zijn altijd wel te ontwijken) en dat maakt het dat ze met genoeg tijd te leren zijn en dat je er beter in kan worden. Wat mijn betreft maakt dit het zeker een 'soepel' spel.
Helaas moeilijk en voor mij frustrerend. Ben echt big fan van de artstyle, maar dit doorspelen zou mij controllers kosten en ik ben al jaren geleden gestopt met gooien :+
Het speelt gewoon soepel en ja het is uitdagend. Maar een beetje een platform gamer komt er wel doorheen.
Het is extreem moeilijk en vrij frustrerend. Ik moet alle levels en bazen heel vaak opnieuw doen en dan zie je steeds dat je er bijna was. Het is vooral moeilijk omdat je levens niet kunnen herstellen in het level en dat er eindeloos veel vijanden heel snel op je afkomen (iig dat heb ik nog niet gezien).

[Reactie gewijzigd door RoelRoel op 3 augustus 2024 19:23]

Is het toeval dat delicious last course naar DLC afgekort kan worden, of hebben ze dat expres gedaan?

Anyway, terecht dat de DLC goed verkoopt. Niet overpriced en prima kwaliteit. Geen cash-grab DLC die de meeste games hebben. Reviewers zijn er ook zeer over te spreken.

[Reactie gewijzigd door Jvann op 3 augustus 2024 19:23]

Helaas is het spel veel te moeilijk voor een casual gamer als mij.

Je begint met drie levens en kan een extra bijkopen, maar dan nog is het vrijwel niet te doen. Ben een fan van de game en artstyle, maar persoonlijk is de moeilijkheidsgraad een dealbreaker voor mij.
Same here, geweldig spel en alles ziet er geweldig uit. Maar ik ben niet zo van het 100x doodgaan voordat ik een patroon ingestudeerd heb om minuten later dit bij de volgende boss weer te mogen doen.
Van Cuphead is ook een serie op Netflix, maar moet het nog niet echt hebben van de overeenkomsten met de game. Daar wordt wel gestreden tegen de duivel omdat hij de ziel ban Cuphead "wint" op een kermis, maar dat is het dan ook met de raakvlakken. De grafische stijl is ook erg tof in de serie.

[Reactie gewijzigd door CH4OS op 3 augustus 2024 19:23]

Ik heb mij goed vermaakt met de serie :)
Ben benieuwd. Hopelijk volgt de fysieke release snel nu de The Delicious Last Course DLC uitgebracht is.
Ben nog niet over de trauma heen om het origineel eindelijk uitgespeeld te hebben, maar misschien dat deze er later nog wel komt een keer :p
Zo zonde van die moeilijkheidsgraad, het spel ziet er fantastisch uit
Zo veel sales had ik niet verwacht. Leuke art style
Echt een geweldige DLC op de al geweldige base game. Heb de game afgelopen week weer echt opgepakt en nu alle bosses op S-rank in zowel de DLC als base game. Het is een uitdagende game maar zeker niet TE moeilijk mits je wel een serieuze poging waagt. Als je een gamer bent die snel opgeeft bij enige vorm van uitdaging moet je het spel laten liggen.
Beste @LFranxWind , ik denk dat je 30 Juni bedoelt ipv 30 Juli :)

[Reactie gewijzigd door B0KIT0 op 3 augustus 2024 19:23]

Whoops, ja :+ . Aangepast!
Een van de beste spellen van de afgelopen jaren. Mooi dat dit qua verkopen ook aangemoedigd wordt. Ik ben benieuwd naar hun volgende project!

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.