Een grote fraudezaak waarin miljoenen achterover worden gedrukt letterlijk vergelijken met Robin Hood en de West-Indische Compagnie, wat respectievelijk een sprookje en een door de staat gesteund bedrijf was ten tijde van oorlog en dan nog een +2 scoren ook. Dan kan gewoon op Tweakers en toch ben ik elke keer weer verbaasd.
Oorlog? Dat waren gewoon piraten die zich tegen het wettelijke gezag verzetten. Het was echt geboefte die volkeren over de hele wereld hebben leeggeroofd. Die zogenaamde "handel" werd met kanonnen en genocides afgedwongen. Zeg maar de Maffia in het groot, die later overgenomen is door de Engelsen die 80 miljoen mensen hebben vermoord, en daarna door de Amerikanen die de zeeën onveilig maken en al 10 miljoen mensen hebben vermoord om ze hun roofsysteem op te leggen. Dat velen dat hier normaal vinden, wil niet zeggen dat mensen er in andere landen er zo tegen aankijken. Er is net zo veel reden voor Russen om de agressieve westerse naties als vijand te zien als Hollanders Spanje.
“Hij heeft best veel mensen aan werk geholpen” dus dan is het ineens prima om voor miljoenen te frauderen? Hij heeft tienduizenden kleine eenmanszaakjes en andere bedrijven willens en wetens, op grote schaal opgelicht. Wat is daar ‘armen helpen’ aan?
En het klein bier van wat Facebook doet, die met bots het aantal clicks kunstmatig opvoert. Deze man heeft niemand vermoord, niemand bedreigt, niemand overvallen, geen bedrijven stil gelegd. hij heeft op een intelligente manier waardeloze advertenties verkocht (dat gebeurt legaal nog veel meer) en daarmee een hoop vermoedelijk Russische ontwikkelaars een boterham bezorgd.
Het is tegen ons rechtsgevoel, en schendt de regels. Maar het is geen moordenaar die hier wordt uitgeleverd. En wij vinden dan bijvoorbeeld weer dat Hong Kong geen moordenaars mag uitleveren want dat is een aanslag op de vrijheid. Wij zijn kampioen in dubbele moraal en kromdenken omdat we alles naar ons zelf toe praten.
En is het bijvoorbeeld onethisch dat een land als Korea dat door economische boycot tot hongersnood wordt gedreven dit soort dingen ook doet? Of mag Korea ook de VS doodhongeren om zijn atoomwapens op te doeken. Is de moraal universeel? Of is het gewoon de barbarij van het recht van de sterkste? Wie is de barbaar hier. Wie is zonder geldige reden een ander land binnengevallen, heeft het helemaal platgebombardeerd en 3 miljoen mensen vermoord. En wie denk je dat Gods goedkeuring draagt? Het geboefte dat God tot kapstok maakt van zijn misdaden?
Westerse naties doen hun best andere landen verarmen om ze zwak te houden. De grootkapitalisten doen hun best om de loonwerkers arm te houden door steeds migranten binnen te halen. Uitgekookte spelletjes waarmee enorm lijden wordt veroorzaakt. Is het dan vreemd dat mensen zich gaan verzetten en zich niet meer aan alle regels houden die ze opgelegd krijgen van partijen die niets om hun belang geven?
Er is een oud Chinees gezegde van Lao Tse:
In een rechtvaardige maatschappij is weinig misdaad en moeten de misdadigers zich schamen, maar in een maatschappij met veel misdaad moeten de rechtvaardigen zich schamen.
Wat is een moraalridder anders dan een Farizeeër? Iedereen dwangregels opleggen en ze veroordelen voor overtredingen. Een moraal die niet gebaseerd is op ethiek, is geen uitdrukking van een hogere waarde als rechtvaardigheid. Die moraal wordt alleen gedragen door de machtsmiddelen waarmee men ze handhaaft. Die is gebaseerd op angst en straffen. Daarom zijn de straffen ook zo zwaar, repressie is nodig om deze moraal overeind te houden.
Juist mensen met zoveel kennis en kunde moeten zich kapot schamen dat ze zich verlagen tot oplichting, want zij kunnen prima een goede boterham verdienen op een legale manier en tegelijkertijd ook nog andere aan werk helpen, betaalbare, betere producten maken etc.
Daarmee ga je in de schoenen van een ander staan. Maar ken jij dan zijn geschiedenis en omstandigheden, hoe hij hier toe gekomen is? Mischien dat Olga, Natasha, Petrov, Alexandrei en vele anderen nu weer een beter leven hebben. Hier geldt. Zoals je oordeelt, zul je geoordeeld worden!
En we hebben ook wel een zwakte voor de schelm, die op slimme wijze geld ontfutseld van grotere belangen zonder direct mensen te schaden. Daarom hebben we helden als meesterdief als Arsène Lupin, de ploeg van Ocean Eleven, Mission Impossible. Vroeger hadden we in Nederland
Aage M, de meesterkraker ook wel genoemd "de meester van de thermische lans". Mensen die echt een stukje vakwerk leveren. Dat is toch een ander niveau dan drugsgebruikers die mensen het ziekenhuis inslaan en beroven, waar ze na een taakstrafje weer van vrijkomen.
Als je dan toch schande wil spreken, richt je dan op de grootschalige witteboordencriminaliteit die berust op netwerken en machtsmisbruik. Dat is pas minderwaardig! Alles mee hebben en dan nog je medemens gewetenloos lijden bezorgen. Georganiseerde criminaliteit van mensen die het niet zo nauw nemen als het om het welzijn van minderbedeelde medemens gaat. Dat is alleen maar erger als ze ook nog als volksvertegenwoordiger de verantwoordelijkheid voor het welzijn van volk op zich zeggen te nemen, maar het algemene belang uitverkopen. Dat is onvergeeflijk. En dat ons systeem partijen van zulke mensen toestaat de wetten te maken, is een sociale ramp.
[Reactie gewijzigd door Elefant op 22 juli 2024 18:54]