Versie Magisk zonder MagiskHide en repo voor modules verschijnt

Ontwikkelaar John Wu heeft de nieuwe versie van Magisk uitgebracht. Daarin is niet langer MagiskHide te vinden, de functie om root-toegang te verbergen voor apps. Ook de repository voor modules zit niet meer in de app.

Magisk Canary changelog, oktober 2021
Magisk Canary changelog

Wu stopt met beide functies vanwege zijn werk bij de tak van Google die werkt aan Android-beveiliging, zo schreef hij eerder. De nieuwe versie is een Canary-testversie en is de eerste in zes maanden, aldus Wu. MagiskHide vormt een belangenverstrengeling, omdat hij bij Google werkt aan beveiliging van Android. Het is volgens de ontwikkelaar eenvoudig voor iemand anders om een module te maken die de functie van MagiskHide overneemt.

De nieuwe versie bevat ook de eerste implementatie van Zygisk, Magisk in Zygote, een proces binnen Android dat gedeelde code tussen processen mogelijk maakt. Daarnaast brengt de nieuwe release ondersteuning voor Android 12, hoewel de meest recente versie ook zijn werk kan doen op de nieuwe Android-release. De meest recente stabiele versie van Magisk is 23.0. Magisk is de populairste tool om root-toegang te krijgen op Android-apparaten.

Door Arnoud Wokke

Redacteur Tweakers

25-10-2021 • 11:16

86

Reacties (86)

Sorteer op:

Weergave:

dat hele rooten en custom roms is misschien leuk voor wat oudere toestellen, maar tegenwoordig doen ze zoveel moeite om het niet meer mogelijk te maken of moeilijk dat het leuke er vanaf is.

- tegenwoordig werkt de camera app al nooit en moet je gaan klooien met Gcam
- loop je tegen dit aan, apps kunnen er voor kiezen om totaal niet te werken op root toestellen als de security erop getriggered is, denk bijvoorbeeld aan alle bank apps, netflix of een of andere random app.
- als je mee wil lopen met elke security update moet je elke keer een ota flashen en magisk weer aan de praat krijgen.

[Reactie gewijzigd door Skadrow op 23 juli 2024 11:44]

dat hele rooten en custom roms is misschien leuk voor wat oudere toestellen, maar tegenwoordig doen ze zoveel moeite om het niet meer mogelijk te maken of moeilijk dat het leuke er vanaf is.
En dat vind ik (en anderen met mij) vanuit een principieel perspectief erg problematisch. Als ik een product koop, ben ik eigenaar, en dat betekent wat mij betreft dat ik met dat product moet kunnen doen en laten wat ik zelf wil. Ik vind dat een fundamenteel recht als consument. Volgens het Burgerlijk Wetboek is eigendom "het meest omvattende recht dat een persoon op een zaak kan hebben." (BW 5:1) Volgens sommige rechtsfilosofen moeten wet eigendom zien als een grondrecht. Als ik een boek koop, mag ik markeren, tekst bijschrijven of wegstrepen, bladzijdes er uit scheuren, etc. Als ik meubels koop, mag ik er in zagen, er dingen aan vast schroeven, etc. Er zijn wel grenzen, want als ik mijn auto, brommer of fiets ga aanpassen moeten ze nog wel voldoen aan de (door de democratisch gelegitimeerde wetgevers opgestelde) verkeersregels. Als door mijn aanpassingen een product kapot gaat, kan ik geen aanspraak maken op garantie. Dat soort uitzonderingen zijn redelijk.

Ik vind het echter principieel onredelijk dat een fabrikant gericht mijn mogelijkheden inperkt om te doen en laten met mijn eigendom wat ik goed vind. Ik heb ervoor betaald om het product tot mijn eigendom te krijgen. Daar eindigt wat mij betreft het zeggenschap van de fabrikant. Dat geldt wat mij betreft trouwens niet alleen hardware, zoals smartphones, maar ook software.

Fabrikanten zullen betogen dat "veiligheid" van de producten hun houding en gedrag legitimeren. Als ik echter de bootloader ontgrendel, mijn toestel voorzie van root-acces, etc. is het mijn keuze, als eigenaar, om me in deze "onveilige situatie" te begeven. De fabrikant hoeft me niet tegen mezelf te beschermen; wat mij betreft zou de fabrikant het zelfs niet mogen. De enige partij die tot op zekere hoogte regels zou mogen maken is de overheid, net als bij mijn gemodificeerde auto.

Overigens heeft dit argument soms iets hypocriets, omdat juist een custom rom vaak de mogelijkheid biedt om lang nadat de ondersteuning van de fabrikant stopt toch nog maandelijkse android-beveiligingsupdates te installeren. Het ontgrendelen van een toestel kan in sommige situaties dus zelfs bijdragen aan de veiligheid.

Trouwens, vanuit een meer praktische perspectief, mijn ervaring is dat het gebruik van een custom rom zonder Google Play Services (maar met microg) en met bijvoorbeeld Magisk, vrij goed gaat. Het kost inderdaad wat meer moeite, maar dat heb ik er wel voor over. Alle (voor mij belangrijke) apps werken naar behoren.

[Reactie gewijzigd door doeternietoe op 23 juli 2024 11:44]

Ik ben het volledig met je reactie eens! Ik zou het niet mooier kunnen omschrijven. Kleine toevoeging: Die fabrikanten zouden eigenlijk gedwongen moeten worden om die drivers te publiceren (binary hoeft niet de source code), dan zou je kunnen doen wat je wilt met je toestel. Dit is bij PC's zo. Ze doen dit express niet zodat ze die controle hebben en zodat toestellen na x aantal jaar afgeschreven kunnen worden, terwijl het toestel hardware matig nog goed werkt.
MagiskHide werkt prima bij me, dus ik ga magisk zeker niet upgraden. Ik gebruik root voornamelijk voor Adaway en ook voor Tasker. Een aantal actie's vereist root toegang die ik met tasker doe.

Verder heb ik ook admin rechten op windows en root op linux. En daar heb ik wel toegang tot mijn bank! Dus waarom niet op de telefoon. Ik vind dat onbegrijpelijk. Ben erg blij met Magisk Hide dan kan ik tenminste nog bankieren.
Omdat jouw telefoon verwacht wordt een "trusted" toestel te zijn waarmee je bij je bank kan authenticeren. Als je op je PC bankiert authenticeer je altijd via een extern mechanisme (tegenwoordig diezelfde telefoon)
Niet overal hoor, ING heeft gewoon gebruikersnaam en wachtwoord volgens mij. Rabo heeft al eeuwig de random reader/scanner, die je op je telefoon ook voor grotere bedragen nodig hebt.

Het is meer een afweging dan daadwerkelijk veiliger, met het idee dat een telefoon veiliger en persoonlijker is dan een computer/website. De rabo heeft bijvoorbeeld ook een tijd een windows app gehad, die werkte precies als de mobiele app, hoewel je op windows per definitie (als admin) ‘root’ rechten hebt.
Als ik bij de ING wil inloggen, moet ik gewoon authenticeren via de app. Misschien dat je nog met zo'n TAN-code kan inloggen, maar dat gingen ze volgens mij uitfaseren.
Ik heb vorig jaar contact gehad met Triodos over de verouderde android bank applicatie. Die zeggen dat biometrie op android onveilig is en daarom niet geïmplementeerd wordt. (Zelfs zonder root rechten!) Die werken ook nog met een identifier.
Omdat jouw telefoon verwacht wordt een "trusted" toestel te zijn waarmee je bij je bank kan authenticeren. Als je op je PC bankiert authenticeer je altijd via een extern mechanisme (tegenwoordig diezelfde telefoon)
En dat is dus een grote farce. Veel mensen laten het toestel thuis liggen als ze gehaast weg gaan, vergeten het toestel als ze naar huis terug gaan (bv van werk). Mensen lenen hun toestel uit aan hun kinderen om een spelletje op te doen, bv als er ergens gewacht moet worden, of als men ergens op bezoek is (want een apart toestel voor hen kopen is te duur). Toestel slingert dus altijd ergens rond.

Daarnaast heb je een behoorlijk probleem als je toestel opeens niet meer werkt. Is dat vanwege een lege accu, dan is dat misschien nog overkomelijk, maar ik heb tot nu toe al mijn telefoons onverwacht moeten vervangen, op één na omdat ze het plotseling niet meer deden. Vorige week zelfs nog, open leren dag op school, van iedere leerling mocht er één ouder in de klas komen kijken. Ik wilde een fotootje maken, camera start niet, dan maar toestel opnieuw opstarten => boot-loop. En dan hangt alles aan die telefoon, van je bankrekening tot je credit cards, en kun je niets meer. dit was een Nokia 8, het bootloop-probleem heb ik eerder gehad bij een Wileyfox Swift 2X, maar ook mijn andere toestellen werkten opeens niet meer.
dat hele rooten en custom roms is misschien leuk voor wat oudere toestellen, maar tegenwoordig doen ze zoveel moeite om het niet meer mogelijk te maken of moeilijk dat het leuke er vanaf is.

- tegenwoordig werkt de camera app al nooit en moet je gaan klooien met Gcam
Ik draai zelf LineageOS (met root) en gebruik mijn smartphone niet als semi-professionele camera. Mis er niets aan. 'Gewone' foto's gaan prima.
- loop je tegen dit aan, apps kunnen er voor kiezen om totaal niet te werken op root toestellen als de security erop getriggered is, denk bijvoorbeeld aan alle bank apps of netflix.
Ligt eraan bij welke bank je zit. Verder werken Netflix en andere streamingdiensten wel, maar enkel met Widevine L3 ondersteuning (dus lagere resoluties). Mijn smartphone heeft sowieso geen TV uitgang, dus dit stoort mij niet.
- als je mee wil lopen met elke security update moet je elke keer een ota flashen en magisk weer aan de praat krijgen.
Dat is al heel lang niet meer zo. Voor LineageOS updates met dezelfde versie kan je de updater direct draaien, en Magisk blijft gewoon werken. Enkel wanneer het versienummer opgehoogd wordt moet je opletten, want dan krijg je een nieuwe Android versie (en heb je waarschijnlijk toch een nieuwe Magisk nodig).

Aurora verzorgt mijn toegang tot F-Droid en Play Store, dus qua applicaties en updates hoef ik niets te missen.

[Reactie gewijzigd door The Zep Man op 23 juli 2024 11:44]

dan kom ik weer terug op lineageOS, die is niet altijd beschikbaar voor elk toestel dat je wilt, en het duurt ook vaak een tijd voor de echte stable roms er zijn. alhoewel nightly roms ook wel heel goed werken is het nooit aan te raden voor de wat minder technische gebruiker

Vind alsnog vrij raar dat je een veel mindere camera ervaring zou willen, tegenwoordig zitten er zat cameras op een toestel en word het vrij nutteloos als je er maar 1 kan gebruiken.

als je al een groter toestel hebt mis je de widevine L1 al heel snel, L3 is maar 480p, en in deze tijd is dat echt niet meer acceptabel
dan kom ik weer terug op lineageOS, die is niet altijd beschikbaar voor elk toestel dat je wilt, en het duurt ook vaak een tijd voor de echte stable roms er zijn. alhoewel nightly roms ook wel heel goed werken is het nooit aan te raden voor de wat minder technische gebruiker
Dat het niet beschikbaar is voor elk toestel maakt niet uit. Als het maar beschikbaar is voor mijn toestel. Hier kies ik mijn toestel dan ook op uit.
Vind alsnog vrij raar dat je een veel mindere camera ervaring zou willen, tegenwoordig zitten er zat cameras op een toestel en word het vrij nutteloos als je er maar 1 kan gebruiken.
Ik vind het raar dat sommige mensen zich laten gijzelen door smartphonefabrikanten die na zoveel tijd de handdoek in de ring werpen. De fabrikant van mijn toestel gaat niet verder dan Android 10 met maar mondjesmaat security updates, als ze al uitkomen. Ondertussen zit ik op Android 11 en krijg ik maandelijks security updates.

En zoals genoemd is professionele foto's maken niet een belangrijke taak van mijn smartphone. Voor af en toe een kiekje doet hij het goed genoeg.
als je al een groter toestel hebt mis je de widevine L1 al heel snel, L3 is maar 480p, en in deze tijd is dat echt niet meer acceptabel
Ik kijk nauwelijks media op mijn smartphone. Dat kost accuduur. Als ik op een plek ben waar ik kan opladen, dan ben ik ook waarschijnlijk wel ergens waar ik iets beters heb om video op te kijken.

[Reactie gewijzigd door The Zep Man op 23 juli 2024 11:44]

Klinkt alsof je heel veel moeite doet om een oud of niet meer ondersteund toestel maar te kunnen blijven gebruiken, ik snap dat je fan bent van lineageOS. maar daar buiten zie ik geen reden waarom je niet een google pixel zou nemen.

dat jij koos voor dit toestel wist je allang al dat ze software niet goed ondersteunen en had je dit merk uberhaupt niet moeten steunen.
Klinkt alsof je heel veel moeite doet om een oud of niet meer ondersteund toestel maar te kunnen blijven gebruiken
Da's toch juist goed. Het is heel raar dat onze maatschappij tegenwoordig telefoons afschrijft 2 jaar na release. We hebben te kampen met meer vervuiling dan ooit, maar met oortjes van € 5,- die na 5x in- en uitpluggen kapot zijn, stoten we alleen maar meer vervuiling uit dan voorheen, en dit stapelt zich alleen maar op.

Ik moedig zelf @The Zep Man juist aan, heel goed dat hij niet meegaat in het "gooi het maar weg, het is meer dan 2 jaar oud en dus waardeloos" idee wat de makers je maar met alle liefde aansmeren.

Veiligheid is belangrijk, natuurlijk, maar nu gaat dat, samen met commercie, ten koste van duurzaamheid en langetermijnsgebruik. Een old-school MP3 speler gaat nog altijd 15 jaar mee voordat het meganisch begint te falen, nu zal dat bij telefoons wat lager liggen want touchscreens, maar niet op 2 jaar toch?
je kan het beste gewoon dit soort merken helemaal geen geld geven en supporten. het is leuk om een toestel langer te gebruiken maar zo gaat er niks verranderen als iedereen het blijft kopen.

je kan ook meteen bij het kiezen van een telefoon voor een merk gaan die gegarandeerd software updates 3-5 jaar uit blijft voeren.
je kan ook meteen bij het kiezen van een telefoon voor een merk gaan die gegarandeerd software updates 3-5 jaar uit blijft voeren.
Behalve dat je dan vaak smartphones hebt die buitenproportioneel meer kosten, en waarbij je niet altijd de eigenaar bent van je eigen hardware, omdat je bijvoorbeeld geen mogelijkheid om de bootloader te unlocken. Ook zijn er voldoende merken die alsnog reclame naar binnensluipen, en er vandoor gaan met je data.

[Reactie gewijzigd door The Zep Man op 23 juli 2024 11:44]

Da's toch juist goed. Het is heel raar dat onze maatschappij tegenwoordig telefoons afschrijft 2 jaar na release.
Twee jaar na release valt nog mee. Legio telefoons worden op de markt gebracht zonder ooit een update te krijgen, en zijn dus al afgeschreven bij release, en worden dan nog minimaal 2 jaar verkocht.

Maar ook buiten de telefoonmarkt is dit het geval. Zodra het verkocht is, is het afgeschreven, vooral toch voor de fabrikant. Winkelketens hanteren soms nog een omruiltermijn van één of twee weken (bij koop op afstand verplicht), maar dan moet je dus een ander product uit hetzelfde assortiment kiezen, en al de rest is meestal van gelijkwaardige lage kwaliteit. En ja bij sommige producten is men verplicht om een garantietermijn te hanteren, Europees gezien meestal 2 jaar, in Nederland vaak maar 6 maanden.
We hebben te kampen met meer vervuiling dan ooit, maar met oortjes van € 5,- die na 5x in- en uitpluggen kapot zijn,
Zo erg heb ik het met oortjes nog niet gezien, al gaan zelfs die van € 2,75 tegenwoordig al langer mee als die van € 5 een jaar of twee, drie geleden. Maar juist de bluetooth-oortjes zijn het ergst. Die hebben vaak nog sneller draadbreuk als het er zoëen is met één ontvanger en accu en de oortjes zelf aan een kabeltje, en van setjes met twee aparte oortjes werkt er ook bij eerste ingebruikname regelmatig slechts één. Die dingen hebben echter wel allemaal ook een accu met chemische componenten, en ik betwijfel of er daarvan een realistisch percentage van gerecycled gaat worden.

En in steeds meer apparaten waar je vroeger gewoon batterijen in deed (bij voorkeur oplaadbare), zit nu een accu en een micro-usb of usb-c plug, zaklampen, fietslampen, enzovoorts. Accu versleten, alles onbruikbaar, al is het in veel gevallen toch nog de accu die het langer volhoudt dan het apparaat zelf.
Veiligheid is belangrijk, natuurlijk, maar nu gaat dat, samen met commercie, ten koste van duurzaamheid en langetermijnsgebruik.
Absoluut. De commercie dwingt tot steeds meer verkopen. Doe je als bedrijf niet mee, dan overleef je het niet. Ook hier geldt, wie het hardste groeit wordt opgehemeld, wie minder hard groeit, langzamer nieuwe producten op de markt brengt, stil lijkt te staan, die wordt gedumpt. Binnen de telefoniewereld hebben we het gezien met Palm dat niet snel genoeg kon produceren, en met Blackberry wiens QNX-gebaseerde OS10 pas klaar was toen de markt al was begonnen Blackberry te dumpen; hip toen ze met "ping" de enige waren, "boomer" zodra anderen (zoals WhatsApp) iets soortgelijks hadden.
Die commercie wilt steeds "nieuwe" telefoons kunnen verkopen, en dus mogen de bestaande modellen niet te lang meegaan. Alleen daarvoor moeten er dus al nieuwe, "betere" protocollen e.d. ingevoerd worden, van laadprotocollen, bluetooth-audio, audio- en video-codecs, 4g-5g-6g, hoe meer redenen er zijn om een nieuwe generatie telefoon te (moeten) kopen, hoe beter en dus als bepaalde onderdelen, zoals het laadcontact, de accu of het scherm maar een beperkte levensduur heeft, is dat commerciëel gezien enkel een voordeel. En dat houdt duizenden mensen aan het werk.
Een old-school MP3 speler gaat nog altijd 15 jaar mee voordat het meganisch begint te falen, nu zal dat bij telefoons wat lager liggen want touchscreens, maar niet op 2 jaar toch?
Een old-school MP3-speler heb ik nooit gehad, maar de walkman voor audiocassettes hier, doet het nog altijd. En twee jaar voor een touchscreen, zeker een kwart haalt zelfs dat niet. Voor een high-end telefoon is dat dan nog wel de moeite om te repareren, maar voor 1½-jaar oud midrange-toestel vaak al niet meer.
Ik heb een Moto G5 en die draait nog prima onder ander door goede custom rom support.
En wat er echt fout is is dat fabrikanten onvoldoende toestellen blijven supporten.
Denk eens na over e-waste zou ik zeggen...
maakt niet uit dat je het toestel gebruikt met een custom rom om de levensduur te verlengen, je hebt motorola toch nog geld ervoor gegeven en daarmee steun je dat soort praktijken nog steeds. als je wilt dat ze het gaan merken beslis dan met je portemonnee
Dat doe ik ook door heel goed te kijken naar aftermarket support.

Ik doe al meer dan 4 jaar met mijn toestel. Verder ben ik niet merk gebonden. Bij de volgende aanschaf zal ik wederom een telefoon kopen met goede aftermarket support.

Ik beslis dus prima met mijn portemonnee. Ik koop geen merken die dermate op slot zitten dat unlocken uberhaupt niet meer mogelijk is, (iPhone, Huawei etc)

Hoe lang doe jij gemiddeld met jouw toestel? Precies.
Ik doe meer als 3 jaar met een toestel gemiddeld , als de batterij na 2 jaar weer vervangen is en hij het weer perfect doet tenminste zie ik buiten software geen reden om te upgraden. Mocht ik me nou storen aan bepaalde dingen dan kies ik iets anders voor de eerste maand voorbij is. Zodat ik niet eerder hoef te wisselen.

Daarnaast is een goede case en screen protector een must om voor mij die levensduur te halen
(foutje)

[Reactie gewijzigd door Skadrow op 23 juli 2024 11:44]

Dat is natuurlijk een leuke theorie, maar in de praktijk raakt dat natuurlijk kant nog wal. Er is naar verhouding een handje vol gebruikers die een andere ROM op hun telefoon zetten, en nog veel minder, omdat de telefoonboer is gestopt met de ondersteuning ervan. @Thunderhawk z'n gebruik is niet 'mainstream'.

Je kan natuurlijk stellen 'als iedereen dat doet, dan, enzovoorts' maar in de praktijk doet niemand het, want mensen weten niet dat het kan, hebben er geen zin in, zijn bang om het te doen, enz. enz. enz. Dus het sentiment raakt in de praktijk kant nog wal.

Als je er zelf erg principieel in zit, dan moet je het inderdaad zelf (niet) doen, maar dan hoef je niet je eigen moraal op een ander te reflecteren.
Zo koop ik persoonlijk principieel niks via AliBaba, AliExpress, Action, enz. enz. Dit soort bedrijven verkopen willens en wetens ongelofelijk veel 'troep' (van dat spul dat bijna niks kost en bijna uit elkaar valt van verdriet op het moment dat je het hebt gekocht, waarna men maar weer een nieuwe koopt, want het kost toch niks, enz. enz. enz. en daarmee dus effectief bijdraagt aan de plastic-problematiek (en/of electronisch afval) en nodeloos veel transporthandelingen veroorzaken). Disclaimer: Ik zeg niet dat ze alleen maar troep verkopen, maar naar verhouding wel erg veel.

Ik weiger persoonlijk dit soort bedrijven te sponsoren, maar ik spreek er niemand op aan als zij dit anders zien of hier gewoon maling aan hebben. Leven en laten leven. Uiteraard weet ik dat zij mijn persoonlijke klandizie niet zullen missen en dat het pas effect gaat hebben als (vrijwel) iedereen er zo in zit, maar ik weet ook dat dat in de praktijk niet gaat gebeuren.

Idealiter zouden alle telefoonboeren stoppen met hun eigen Android-sausje en gaat het OS volledig terug naar Google (of een andere betrouwbare derde partij). Laat de telefoonboeren zich concentreren op goede betrouwbare hardware/drivers en laat Google zich bezighouden met het Android-OS. Dus versimpeld gezegd: Zoals de pc-markt werkt. Asus/Acer/Dell/enz/enz/enz maken de hardware en de drivers en Microsoft maakt het OS.
Eerst klaag je dat niet elke telefoon LOS ondersteunt en vervolgens zeg je dat mensen maar alleen de Google Pixels moeten nemen? Beide redeneringen zijn een beetje krom. Ook Google stopt na verloop van tijd gewoon met updates ook op toestellen die nog prima zouden voldoen. Bovendien wil niet iedereen al zijn data aan Google doneren en ook daarvoor is LOS een uitkomst.
Ik zie een google pixel als enige uitweg omdat je daar als enige:

- Updates op tijd krijgt
- Beveiligings updates als eerst
- Langste software en beveiling support krijgt

Andere merken beloven dit wel maar komen dit nooit na, en buiten dat geeft google het langste.

De groep die jij benoemt dat niet iedereen ze data wil doneren aan google en LOS daarvoor gebruikt is heel klein, het gaat eerder om de controle over je eigen os wat terug krijgen. en functionaliteit uitbreiden

Daarnaast is het net zo makkelijk om alleen een google account te maken om door de installatie heen te komen en de rest van de apps te disablen of uninstallen en voor alles een alternatief gebruiken.

[Reactie gewijzigd door Skadrow op 23 juli 2024 11:44]

je heel veel moeite doet om een oud of niet meer ondersteund toestel maar te kunnen blijven gebruiken,
De moeite valt wel mee. Twee jaar vind ik niet oud. Mijn vorige smartphone ging met gemak vier jaar mee). Met LineageOS is er nog voldoende ondersteuning, inclusief beveiligingsupdates. Verder is het, financieel en voor het milieu, zonde om een toestel te vervangen als het nog niet vervangen hoeft te worden.
dat jij koos voor dit toestel wist je allang al dat ze software niet goed ondersteunen en had je dit merk uberhaupt niet moeten steunen.
Het merk staat bootloader unlocking toe (toegegeven, met een ietwat langdurige procedure, maar die hoeft maar éénmaal uitgevoerd te worden), de toestellen hebben een goede prijs-prestatieverhouding, en mede dankzij dat er gewoon Snapdragon SoC's gebruikt worden, zijn de toestellen goed en officieel ondersteund door LineageOS. Ik ben niet merkgebonden, maar zie niet in waarom de gemaakte merkkeuze voor mij nadelig was.

[Reactie gewijzigd door The Zep Man op 23 juli 2024 11:44]

Mijn Moto G5 werd na anderhalf jaar al niet meer ondersteund vanaf Lenovo (update beleid was om te huilen).

Mijn toestel draait mooi Android 11 en draait over het algemeen nog als een tiet. Een toestel van Google ga ik niet aanschaffen om maar een beetje hoop op lange termijn support te krijgen. Ik heb juist zo min mogelijk Google spul op mijn Telefoon staan

Ja ik doe graag wat extra moeite om mijn Moto te kunnen blijven gebruiken. Waarom niet? Het toestel is technisch nog prima en snel zat voor wat ik er mee doe. Sund om dan maar te vervangen terwijl dat niet nodig is.

Het is belachelijk dat Android zo'n mijnenveld is, veel voor onderzoek gedaan en alsnog moet ik blij zijn dat het toestel redelijk populair is anders had ik naar die custom roms ook wel kunnen fluiten.
Vind alsnog vrij raar dat je een veel mindere camera ervaring zou willen, tegenwoordig zitten er zat cameras op een toestel en word het vrij nutteloos als je er maar 1 kan gebruiken.
Onzin. Gcam installeren en vervolgens de config toevoegen die bij je toestel hoort. Als er custom roms voor gemaakt worden dan heb je ook een config online staan.

Ik heb alle functies plus de macro en telephoto lens en de kwaliteit is onderhand nog beter dan stock, maar die kan ik niet bevestigen.
Onzin. Gcam installeren en vervolgens de config toevoegen die bij je toestel hoort. Als er custom roms voor gemaakt worden dan heb je ook een config online staan
.

Als je meteen de goede Gcam kan vinden met een config zit het snel goed ja, ik heb toch echt meerdere malen gehad dat ik andere moest proberen voor een goed foto resultaat waar je trots op kan zijn, goede scherpte en kleurweergaven.

Gebruik je een iet wat nieuwer toestel of juist een wat onbekender toestel dan heb je meestal vrij weinig keuze uit gcam versies en configs en ben je nog langer aan het experimenteren.

De configs worden dan ook gemaakt door vrijwilligers en geen camera experts.
Vind alsnog vrij raar dat je een veel mindere camera ervaring zou willen, tegenwoordig zitten er zat cameras op een toestel en word het vrij nutteloos als je er maar 1 kan gebruiken.
Ik zou zelfs een smartphone zonder camera ook niet erg vinden. Ik gebruik mijn telefoon nauwelijks om foto's of video's mee te maken. De foto's die ik ermee maak zijn de snelle kiekjes, daar heb ik geen ultrazoom of ultrawide De camera's voor nodig. De ruimte die dan vrij komt doordat de camera weg is, kan men dan mooi gebruiken voor andere zaken. Een 3,5mm aansluiting wellicht, maar mooier (voor mij althans) is een grotere batterij. :)
ja was het maar zoon feest, het enige waar ik me aan stoor is de front camera die heb ik nog nooit nodig gehad, kon je die er maar uit halen :+ :9
als je al een groter toestel hebt mis je de widevine L1 al heel snel, L3 is maar 480p, en in deze tijd is dat echt niet meer acceptabel
Is dat zo? Geen idee wat de technische specs zijn van L3 vs L1, maar ik heb een Huawei Matepad Pro waarbij Netflix L3 level is, maar ik weet heel zeker dat het geen 480p is. 720p zou nog kunnen, maar het is iig scherp genoeg om me er niet aan te storen.
Ik heb een Samsung S7 en dankzij Lineage kan die gewoon nog een tijd mee.
Voor foto's maken heb ik een Nikon D4s DSLR. Die maakt echt betere foto's dan welke cameratelefoon :)

Mocht ik een keertje een foto moeten maken met de telefoon, is de standaard kwaliteit voldoende
Je hebt er meer werk aan dan een gewoon toestel, dat sowieso, maar je hebt er ook wel de voordelen aan.

- Gcam trekt in mijn geval betere foto's dan de originele camera app van de Poco F1. Ik gebruik enkel de port van die app nog om panorama's te trekken.
- Met bank apps heb ik nog nooit issues gehad. Echter voor Netflix heb ik wel wat moeten klooien om mijn toestel door de Safetynet check van Google te krijgen. Voor Itsme moest ik MagiskHide enablen. Root hebben vraagt dus zeker wat extra werk voor sommige apps.
- Dit is in mijn ogen net een voordeel want tenzij je een Pixel phone hebt, krijg je meestal geen maandelijkse updates. Bij de meeste fabrikanten mag je al blij zijn met 3-maandelijkse security updates. Bij LOS krijg ik netjes elke maand de security patch, op voorwaarde dat ik manueel flash natuurlijk, maar dat houdt niet veel in.

Hetgeen ik ervoor terugkrijg, een zo goed als kale Android met minimum aan Google apps (je kiest zelf welke GAPPS), maakt het voor mij toch nog altijd de moeite waard. En in veel gevallen wordt het toestel ook langer ondersteund dan wat je van de fabrikant uit krijgt.
Ik heb zelf ook lopen kloten om betere fotos uit een prima toestel te krijgen met gcam. vergde nog aardig wat werk en experimenteren met verschillende versies en profielen. het is toch echt niet zo makkelijk.

Nou had ik ook altijd het geluk dat mijn bank app altijd werkte, maar uiteindelijk koos ik gewoon een custom rom die zonder root al kon wat ik nodig had.

Als je zegt ik wil goede fotos maken, en security updates... waarom koos je dan niet voor een pixel. neem bijvoorbeelde 5, 4a, 5a of nu zelfs de 6. deze kan je altijd kopen bij belsimpel zelfs met abonement.

Hiermee heb je een kale android, security updates een goede camera en bijna alle mee geleverde apps kun je weghalen.
Een Pixel met gelijkaardige specs kostte destijds makkelijk het drievoud. De Poco F1 heb ik voor 230€ nieuw gekocht (wel import), met de highend SoC van dat jaar. Hij heeft ook dezelfde camera sensor van de Pixel XL destijds dus daarom dat de Gcam port ook zo goed werkt.

Moesten de Pixels betaalbaarder zijn, zou ik niet twijfelen. Maar ik vind alles boven de 300€ teveel voor een smartphone (persoonlijk uiteraard). De Poco F1 is nog steeds een van de beste telefoons ooit op gebied van prijs/kwaliteit.
Helaas zijn die tijden voorbij aan het gaan van de goedkopere top telefoons.

Oneplus, oppo, en xiaomi worden elk jaar steeds duurder

Daar in tegen worden budget toestellen dan wel weer veel beter

[Reactie gewijzigd door Skadrow op 23 juli 2024 11:44]

- als je mee wil lopen met elke security update moet je elke keer een ota flashen en magisk weer aan de praat krijgen.
Onjuist, ik kan gewoon een ota installeren zoals normaal. De enige extra stap is om (na installatie, voor reboot) magisk te installeren in het tweede slot. Dit kan via een knop in de magiskmanager. Vervolgens kan gereboot worden waarna alles gewoon werkt. Komt geen computer meer aan te pas.
nee dat wist ik ook, het is allemaal te doen, maar veel minder makkelijk...

het kan natuurlijk een keer dat je magisk niet meer aan de praat krijgt na een OTA, dan zit je met de gebakken peren.
Je stelt het alsof het een feit is, maar jouw ervaringen geven mij vooral het "N=1" gevoel. Zo te lezen ben je ook niet helemaal op de hoogte van de huidige stand van zaken. Het is niet moeilijk, niet alleen voor oudere toestellen en brengt brengt juist wel voordelen ten opzichte van stock.
Eens een custom ROM en je wil niet meer anders... Draai het eens om: welke LineageOs versies zijn er? Kies daar je toestel op uit.
het brengt voordelen tegen best wel een gedoe. het is niet moeilijk. het word je moeilijker gemaakt elke android versie en vooral bij nieuwere toestellen.

ik wil het best om draaien maar wat als de gene die de roms test en ondersteund van jouw toestel inene denkt ik heb geen tijd meer of zin ik stop ermee, zit jij alsnog zonder security updates. dit gebeurd dan wel vaker bij roms niet direct van lineageOS maar het hoeft maar te gebeuren.

Ik ben het ermee eens als je een stabiele rom draait waar je meer mee kan customizen en functies bevat die je eerst niet had dan wil je niet meer terug, maar die keer dat het fout gaat of dat je magisk niet meer werkt of dat je ota niet zo stabiel was als je hoopte. die keren verpesten het helemaal voor mij.

ik gebruik een toestel teveel om daar mee bezig te zijn. en dat geld voor veel mensen
- tegenwoordig werkt de camera app al nooit en moet je gaan klooien met Gcam
Huh? Helemaal geen last van op mijn OnePlus 9 Pro, de camera-app (inclusief speciale Hasselblad functionaliteit) werkt perfect
- loop je tegen dit aan, apps kunnen er voor kiezen om totaal niet te werken op root toestellen als de security erop getriggered is, denk bijvoorbeeld aan alle bank apps, netflix of een of andere random app.
Daar is MagiskHide voor, die er nu uit is gesloopt maar binnenkort vast wel terug komt (in een andere vorm)
- als je mee wil lopen met elke security update moet je elke keer een ota flashen en magisk weer aan de praat krijgen.
Is ook afhankelijk van je telefoon, maar OnePlus heeft bijvoorbeeld twee ROMs die A/B gebruikt worden bij OTA updates; hij downloadt de update naar de inactieve slot, en start daarna opnieuw op in die slot, waarna de andere inactief wordt. Bij een OTA update moet ik gewoon na het installeren van de update Magisk even openen en installeren naar de OTA-slot, en dan opnieuw opstarten. Duurt een extra 5 seconden, als het dat al is.
Huh? Helemaal geen last van op mijn OnePlus 9 Pro, de camera-app (inclusief speciale Hasselblad functionaliteit) werkt perfect
Dit was niet het geval op oneplus telefoons tot de 9, dus dat is dan een uitzondering.
Is ook afhankelijk van je telefoon, maar OnePlus heeft bijvoorbeeld twee ROMs die A/B gebruikt worden bij OTA updates; hij downloadt de update naar de inactieve slot, en start daarna opnieuw op in die slot, waarna de andere inactief wordt. Bij een OTA update moet ik gewoon na het installeren van de update Magisk even openen en installeren naar de OTA-slot, en dan opnieuw opstarten. Duurt een extra 5 seconden, als het dat al is.
Dit is toch een gedoe alsnog, het is niet 1.2.3 en als je na de ota je magisk hide niet aan de praat krijgt om de een of andere reden zit je met de gebakken peren. wat dus alweer betekend dat je niet zomaar overal waar je bent een update kan uitvoeren.
Dit was niet het geval op oneplus telefoons tot de 9, dus dat is dan een uitzondering.
Op mijn 7T Pro werkte het ook gewoon zonder problemen, en daarvoor op mijn Moto G7 Plus ook, dus ik moet zeggen dat het een probleem is waar ik helemaal niet bekend mee ben
Dit is toch een gedoe alsnog, het is niet 1.2.3 en als je na de ota je magisk hide niet aan de praat krijgt om de een of andere reden zit je met de gebakken peren. wat dus alweer betekend dat je niet zomaar overal waar je bent een update kan uitvoeren.
Dat is zeker waar, het is een extra stap en een extra afhankelijkheid, maar ik zou sowieso geen update uitvoeren op mijn telefoon tenzij ik thuis ben en er goed naar kan kijken. Ook OTA-updates zonder root heb ik niet bepaald goede ervaringen mee, dus ik maak altijd netjes eerst een volledige back-up van alles behalve mijn media (want dat duurt te lang en daar heb ik al back-ups van) voordat ik een OTA-update uitvoer, en dat ik dan even Magisk moet openen om daar een install te triggeren is mij niet veel extra moeite.
Ik ben al heel blij dat ik OTA-updates kan gebruiken en niet iedere keer handmatig een nieuwe ROM hoef te flashen.
Op mijn 7T Pro werkte het ook gewoon zonder problemen, en daarvoor op mijn Moto G7 Plus ook, dus ik moet zeggen dat het een probleem is waar ik helemaal niet bekend mee ben
ik heb de oneplus 7 en 7T gehad, hier krijg je dan wel een meegeleverde camera app, maar bevat deze geen image processing waardoor fotos 2 stappen achteruit gaan. niet scherp, niet de juiste kleuren en diepte.
Dat is zeker waar, het is een extra stap en een extra afhankelijkheid, maar ik zou sowieso geen update uitvoeren op mijn telefoon tenzij ik thuis ben en er goed naar kan kijken. Ook OTA-updates zonder root heb ik niet bepaald goede ervaringen mee, dus ik maak altijd netjes eerst een volledige back-up van alles behalve mijn media (want dat duurt te lang en daar heb ik al back-ups van) voordat ik een OTA-update uitvoer, en dat ik dan even Magisk moet openen om daar een install te triggeren is mij niet veel extra moeite.
Ik ben al heel blij dat ik OTA-updates kan gebruiken en niet iedere keer handmatig een nieuwe ROM hoef te flashen.
zo is het al veel beter te doen, en is er veel minder angst voor het fout gaan.
Qua custom roms valt dat ook nog wel weer mee. Het flashen van een ROM op mijn pixel kosten slechte een paar minuten, het langst onderdeel was wachten tot het flashen zelf klaar was.

Dat apps moeilijk doen rontom root toegang snap ik wel, het omzeild het complete security model van android. zelfs init heeft geen root rechten in android.

[Reactie gewijzigd door Blacklight447 op 23 juli 2024 11:44]

Komt bij mij een beetje over als een onderbuik reactie.

Ik root al mijn telefoons sinds ik Android gebruik, het is vandaag niet moeilijker of gemakkelijker dan toen. Eigenlijk is het wel gemakkelijker want de lastigste was wel de LG G2, en die is al wat jaartjes oud. Met de Oneplus toestellen (mijn laatste 3) is het een eitje. Een eventueel nieuw toestel na mijn huidige Oneplus zal ik selecteren op hoe relatief gemakkelijk de unlock is. Als het niet mogelijk is koop ik het toestel niet.

Rooten doe ik dan ook niet voor de lol: ik doe het uit noodzaak en principe. Als je het voor de lol doet, kan je het net zo goed niet doen.

Al mijn apps, inclusief banking en Netflix en welke andere app dan ook werken feilloos. De lastigste is Revolut, de enige met een wezenlijk probleem, bij installatie doet die een aantal checks die wat verder gaan dan ge gemiddelde (banking) app en die heb ik op een andere manier voor de gek moeten houden. Na installatie is dat probleem er niet meer.

Over de camera app, dat slaat denk ik alleen op custom rom. Hier is best vaak een magisk (of Xposed) module voor die de oorspronkelijke camera app terugplaatst in je custom rom van keuze. Werkt uiteraard alleen als die module bestaat.

Je hoeft overigens geen custom rom te pakken, unlock en root en je kunt vaak genoeg debloaten en wijzigen dat een custom rom niet altijd nodig is. Dan behoud je de originele apps.
Over het flashen heb je gelijk, maar dat is wel het enige probleem dat ik heb eigenlijk. Ik had het liefste gezien dat Magisk een script zou maken voor custom recoveries om dit flashen zonder een reboot te doen, dat scheelt weer vijf minuten werk.

SafetyNet is gewoon te omzeilen met één of twee modules afhankelijk van je telefoon. Mijn bank en Netflix hebben het in elk geval niet door, of ze scheelt het niet genoeg. Sterker nog, zelfs voor ik de hide-functie aanzette deed de app van de ING het gewoon prima. Met de camera-app heb ik geen enkele problemen gehad, dat zal wel een gevolg zijn van klantonvriendelijke telefoonfabrikanten die hun blobs wissen zodra je de bootloader ontgrendelt?

Magisk en custom ROMs staan natuurlijk compleet los van elkaar. Veel mensen met custom ROMs rooten hun telefoon, maar daar heb je het ook wel mee gehad.
Ben nog nooit geslaagd in het omzeilen van Safetynet. Voor zover ik het begijp gaat dit ook nooit meer mogelijk zijn met microg ipv gapps

De enige app die niet werkte voor mij was Payconiq en ben gewoon gestopt met die te gebruiken. Simpel :)
Bank apps hebben voor zover ik weet geen root trigger, heb de mijne geroot zonder volledige hide (aangezien ik xposed en xprivacy gebruik om data te spoofen voor apps waarvan ik vind dat ze het niet nodig hebben, waardoor altijd de security check faalt) en gebruik gewoon de rabobank en rabo contactloos betalen app.
Ik gebruik gewoon de normale camera van Google op mijn Pixel 3s, met de gewone ROM. Maar wel het Magisk en root alles een beetje proberen dicht te timmeren, Play Services e.d. staan standaard bevroren bijvoorbeeld. Alles werkt prima.
- loop je tegen dit aan, apps kunnen er voor kiezen om totaal niet te werken op root toestellen als de security erop getriggered is, denk bijvoorbeeld aan alle bank apps, netflix of een of andere random app.
Ze zijn ook doorgedraaid met de controle bij sommige banken. Ik krijg ook een rootwaarschuwing en dat ik alle risico's accepteer en afstand doe van eventuele compensaties als er wat gebeurd. Het leuke is dat ik geen root heb :) alleen wel ontwikkelaarsoptie aan omdat daar wat handige instellingenen tussen staan zoals dpi.

En wat betreft random app, ik kon een lg app voor mijn wasmachine niet eens opstarten omdat ik root zou hebben.. de gedachte daarachter is mij een grote raadsel :/ zo zijn er meer random apps die helemaal niks met security te maken hebben niet willen opstarten omdat ze dénken dat ik root heb. Straks moet ik nog juist rooten om de apps die denken dat ik root heb toch te overtuigen dat ik het niet heb (maar dan toch wel).
Goed voorbeeld: de McDonald's app. Die heeft MagiskHide nodig anders werkt de app niet. Te gek voor woorden.
Ohja das waar ik kan die app niet meer gebruiken. Na een bepaalde update zei de McDonald's app dat mn toestel is geroot (niet dus) en werkt niet meer.
Het enige wat helpt is stemmen met je portemonnee en elkaar helpen door reviews plaatsen over in hoeverre en hoe de smartphone aangepast kan worden.

Laat die bedrijven die geen root of custom roms toestaan maar failliet gaan })
Is er ook al een alternatief voor MagiskHide, of kan ik beter nog even wachten met updaten?
Ik zou maar wachten als je nog wilt bankieren.
Rabo staat het gewoon toe. Ik verloor alleen fingerprint authenticatie. Verschilt natuurlijk

[Reactie gewijzigd door youridv1 op 23 juli 2024 11:44]

Hm, vingerafdruk authenticatie werkt bij mij nog wel in de Rabo app.
Kan ook door de combi samsung root komen. Samsungs hebben wel vaker gezeur met integraties en authenticaties
Zou kunnen idd, in mijn geval een OnePlus 6T.
Ligt eraan bij welke bank je zit. N26 staat het bijvoorbeeld gewoon toe dat je smartphone geroot is. Volgens mij krijg de gebruiker initieel een waarschuwing, maar verder wordt er niets beperkt.
Bunq en Rabobank werkt gewoon.
En dan raar genoeg, de McDonald's app heeft MagiskHide nodig anders werkt het niet. :P
Hier in België zet Belfius gewoon heel je toestel op de zwarte lijst en moet je je toestel ID wijzigen om het weer te kunnen gebruiken. Om die en andere redenen ben ik daar wel weg inmiddels (gelukkig). 8-)
Precies dit :D

Ik wacht het nog even af dan
Waren banken niet verplicht om de API openbaar te maken?

Edit, kan het niet meer terugvinden.
Maargoed, er zijn banken die dat wel uit eigen beweging doen.

[Reactie gewijzigd door Mushroomician op 23 juli 2024 11:44]

Ze moeten het toestaan, maar je kunt niet zomaar als hobbyist met bankgegevens aan de haal en je eigen app maken. Je moet aan een hele set eisen voldoen eer je toegang krijgt tot iets anders dan de sandbox. Niet zo gek natuurlijk, als ze software schrijft die duizenden euro's kan verplaatsen. "Openbaar" is een groot woord.

Ik zou het heel fijn vinden als ik de handige ING-app ook voor andere banken zou kunnen gebruiken, maar ik ken eigenlijk geen enkele Nederlandse bank die de feature daadwerkelijk heeft ingebouwd.
Bunq, schijnt.
https://nl.bunq.com/api

Vreemd vind ik het, dat een bank mij alleen zou toestaan te bankieren op een apparaat waarvan ik niet de hoofdbeheerder ben, maar een Amerikaans bedrijf zoals Google of Apple.

[Reactie gewijzigd door Mushroomician op 23 juli 2024 11:44]

Nou ja. Je kan ook de site van je bank gebruiken?
Klopt, en dat kan ook vanaf een publieke computer met keyloggers. Dus veiliger? Dacht het niet. Schijnveiligheid heet dat.
Ja, op een publieke computer zou ik dat ook niet doen om de door jou aangegeven reden. Dat kan net iets teveel gedoe zijn als ze op die manier geld van je stelen. Je kan natuurlijk de mobiele site op je eigen telefoon gebruiken, maar mogelijk vertrouw je die dan (dus) ook niet, want dat is (de facto) op een Google/Apple-apparaat?

Als we het over schijnveiligheid hebben: Je privé-pc kan ook prima allerlei spionagehardware hebben in bijvoorbeeld een USB-toetsenbord/moederbord/bluetooth-chips, enz, enz. enz. Om nog naar aan het besturingssysteem te zwijgen.
Met voorgecompileerde Linux distributies heb je ook nul garantie dat hetgeen dat je downloadt ook daadwerkelijk is gecompileerd met de ter beschikking gestelde broncode. En al zou je wel op welke manier dan ook, de garantie wel hebben: Heb je persoonlijk alle broncode gecontroleerd, of hoop je maar dat iemand anders dat doet en dat die personen dan wel betrouwbaar en foutloos werken?

Uiteraard is bovenstaande vergezocht, onrealistisch, en slaat het in de praktijk natuurlijk nergens op, maar dat doet, naar mijn mening, Google/Microsoft/Apple niet vertrouwen met je bank-app(s) ook niet. Het enige waar ik me een beetje in kan vinden, is als je bijvoorbeeld een Chinese telefoon hebt (OnePlus, Oppo, Huawei, enz.) dat je daar dan twijfels bij legt gezien de aard van de huidige Chinese overheid met betrekking tot het individueel willen volgen en controleren van (alle?) individuën.
En de aard van het Amerikanen die vastgelegd in de FISA doet jou niets?

Maar over dat compileren: een individu kan onmogelijk zoveel code zelfstandig auditten, wat wel kan is je verbinding monitoren en zorgen dat het OS je eigen root-certificaat ondersteund.
Bij closed source worden certificaten weleens in runtime verwerkt, waarna je dus per geval de code moet decompileren.
Erg omslachtig allemaal (Daar hebben we een cert-store voor!) en over DRM nog maar te zwijgen... Terwijl software altijd te gast is.

Een beheerder hoort zijn/haar systeem soeverein te kunnen beheren. De rest is malware.

[Reactie gewijzigd door Mushroomician op 23 juli 2024 11:44]

Ik heb 3 bankapps Knab/Rabobank en N26 werken alle 3 zonder problemen ook elke functionaliteit,
Daarnaast werken alle functies zonder een probleem. Ik Root al mijn toestellen al sinds 2010 en wil nooit meer anders.
Hopelijk neemt iemand anders het stokje over, en gaat hide weer werken bij de nieuwste magisk versies.


De McDonalds app werkt namelijk niet met root, te triest voor woorden, maar het is de realiteit.
Haha, serieus? Heeft McDonald's echt meer eisen dan mijn bank-app en Netflix?

Ik vraag me serieus af wat ze nou proberen te verbergen. Ik heb hem er zojuist op mijn telefoon bijgepakt en ik zie niet echt iets staan dat nou topgeheim is ofzo. Wat voor rootdetectie ze ook doen, het lijkt erop dat ze mijn Magisk gelukkig niet kunnen zien...
Ja het is te gek voor woorden. Ik heb het vroeger zelfs met Magiskhide / fingerprint aanpassen geprobeerd en het was niet gelukt om McDonald's te draaien.

Vervolgens werkt N26 en Rabobank zonder problemen..
Klopt helemaal, volgens mij is dat zelfs een van de apps waar nagenoeg niemand doorheen is gebroken tot nu toe. Ik ben toevallig de laatste tijd bezig met een API van een mobile game te reverse engineeren (puur uit interesse), en zo bekend aan het worden met Frida en objection. Misschien dat ik binnenkort de McD's app nog eens probeer te patchen.

Zo zijn er meer apps waarvan ik me afvraag waarom er root-detectie op zit, zoals de Sonicare-app voor de tandenborstel van m'n zoontje - welk "kwaad" zou ik met een gerootte telefoon kunnen verrichten dat de ontwikkelaar dát nodig acht?
Ja, best absurd. Kwam er destijds achter dat ik inderdaad MagiskHide moest gebruiken om de McDonald's app aan de gang te krijgen.
Om mijn unlocked toestel te gebruiken zoals IK dat wil gebruik ik Magisk om te rooten omdat ik zo met Titanium Backup ECHTE backups van apps en hun data kan maken en gemakkelijk bloatware kan verwijderen en system apps die ik niet gebruik te "bevriezen".
Dat Magisk Hide nu wegvalt als optie is gezien Wu zijn functie bij Google gewoon logisch vanuit zijn gezichtspunt gezien maar natuurlijk helemaal niet vanuit het gezichtspunt van de gebruiker.
Nu zou je als optie kunnen overwegen om te rooten met Magisk, je backup met Titanium te maken en daarna weer te unrooten.
Maakt het wel een beetje ingewikkeld maar is een oplossing.
Tenzij je apps en/of modules gebruikt die continue root nodig hebben.
Óf gewoon niet updaten en die versie van Magisk blijven gebruiken waarbij Magisk Hide nog steeds beschikbaar is.
Misschien nog een hele belangrijke toevoeging.

Er is wel de feature 'denylist' toegevoegd. Dat is ervoor om magisk aanpassingen te 'hide' voor bepaalde processen.

Dat, in combinatie met de verbeterde module support (door Zygisk) zorgt ervoor dat de weg open ligt om een Magisk Module te maken dke MagiskHide vervangt en ook beter werkt (door de nieuwe architectuur) .

Er zijn nu al apps de MagiskHide kunnen detecteren.

Denylist is eigelijk hetzelfde als MagiskHide minus een aantal default properties/settings die niet meer aangepast worden.
Magisk is de populairste tool om root-toegang te krijgen op Android-apparaten.
Niet lang meer.

Verbazend trouwens over hoe veel, toch redelijk geïnformeerde, mensen de energie niet zeggen te hebben om hun smartphone meer hun eigen en meer functioneel te maken maar wel om ons uit te leggen waarom ze dat niet doen en er dan ook nog over in discussie gaan. "Ik vind het de moeite niet waard" is afdoende, niet gaan zitten doen alsof mensen die wel graag de eigenaar van hun apparaat zijn geen leven hebben (toegegeven, deze comment is ook wat overdreven).
Kan iemand mij advies in geven;

Heb een Xiaomi Mi 11 Pro - China ROM -> Global ROM erop gezet.
Krijg deze telkens maar niet CTS - Profile checked.

Weet iemand ook waarom? Magisk hide geprobeerd mocht niet baten..
Device fingerprint al aangepast?
Ja, helaas niet verholpen :(. Heb je nog andere opties?
... Geen update dus, meer een down grade ...

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.