Sony opent in enkele landen bètatestprogramma voor PS5-systeemsoftware

Sony maakt het voor gebruikers van de PS5 mogelijk zich aan te melden voor een bètaprogramma waarmee vroege systeemsoftware voor de console kan worden getest. Het programma staat niet open voor gebruikers in de Benelux.

Dit is het eerste bètaprogramma voor PS5-systeemsoftware dat Sony opent. Het bedrijf vraagt gebruikers hieraan deel te nemen, zodat nieuwe consolefeatures getest kunnen worden voordat ze zullen verschijnen voordat 'de volgende grote systeemupdate later dit jaar' volgt. Nadere informatie over deze grote update die later dit jaar zou volgen, geeft Sony niet.

Geïnteresseerden kunnen zich aanmelden voor het programma. Zij moeten minimaal achttien jaar oud zijn en zich bevinden in de Verenigde Staten, Canada, Japan, het Verenigd Koninkrijk, Frankrijk of Duitsland. Daarnaast moeten geïnteresseerden 'volledige en accurate feedback geven aan Sony Interactive Entertainment over het gebruik van de bètasoftware. Aanmelden betekent geen garantie op toelating.

De laatste grote PlayStation 5-systeemupdate stamt uit april en introduceerde onder meer de mogelijkheid om PS5-games over te hevelen van de interne opslag naar via USB aangesloten externe schijven. Ook kwam er een optie om hdr alleen in te schakelen bij games die het ondersteunen en verbeterde 120Hz-ondersteuning voor pc-monitoren die deze verversingssnelheid kunnen combineren met een 1080p-resolutie.

Review PlayStation 5

Door Joris Jansen

Redacteur

17-06-2021 • 16:39

69

Reacties (69)

Sorteer op:

Weergave:

Hoe zit het qua garantie? Stel je doet mee en een beta-update maakt je ps5 bricked.
Dan sta je geregistreerd bij Sony dus dat moet niet zo'n probleem zijn lijkt me toch?
Aan de andere zou Sony ook kunnen redeneren dat meedoen op eigen verantwoordelijkheid is - niemand verplicht je tenslotte om mee te doen met een bètatest waarbij bricks kunnen voorkomen.
Dan moeten ze de beta intern doen en niet de gebruikers vragen. Zou nogal vreemd zijn om dan geen garantie te bieden als er iets niet in orde blijkt te zijn. Je moet alleen wel accepteren dat de mogelijkheid bestaat dat je ps5 niet of niet meer goed functioneert en hem dus misschien even kwijt bent voor herstel of vervanging.
Absoluut. Wanneer je gebruik wilt maken van user testing is het wel zo netjes om gebruikers een vorm van garantie te geven dat eventuele schade gecompenseerd wordt.
Dit zorgt voor meer animo en zo, een grotere pool.

Deze tests voer je toch pas uit wanneer je al enigszins zeker bent van je zaak na het intern getest te hebben.

Daarnaast mag je van een partij als Sony verwachten dat ze een fatsoenlijke CI/CD hebben en sowieso vitale onderdelen goed testen in hun pipeline.
Denk dat ze zich over de grootte van de pool geen zorgen maken, anders hadden ze wel 5 euro PSN tegoed geboden ofzo. Ze geven je nu zelfs niet eens garantie op dat je geselecteerd wordt.
Nja ik vroeg mij dit af omdat ik mij weet te herinneren dat Microsoft bijv erg moeilijk deed toen zij een update uitrolde die de Deadring kon veroorzaken (pas na veel aandacht kwamen zij in actie)(
Ik denk dat je dat risico echt niet aan de eindgebruiker toelaat. Irreëel argument.
Ik zit echt met smart op 1440p ondersteuning te wachten, ik snap niet hoe moeilijk dat kan zijn
Jij wacht op 1440p, ik nog steeds op een PS5 8)7
Welke tv is dan 1440p?
Kan ook zijn dat die persoon een monitor gebruikt. Heb ik zelf ook op dit moment aan mijn PS5 gekoppelt.
Helaas snapt Sony dat dus niet..
Het is niet alleen de vraag wanneer dat komt. Sony had aangegeven dat ze dit alleen zouden toevoegen als er veel vraag naar is.
Jij niet alleen, ik wil ook 1440p , en Sony loopt echt achter
Niet iedereen heeft jouw inkomen. Voor een redelijk deel van de bevolking is voor een paar honderd/duizend euro hardware upgraden niet te doen of heel lang sparen.
Elke hobby kost geld en is net wat je wil.

[Reactie gewijzigd door pascalnederland op 23 juli 2024 07:56]

Een PC kopen heeft echter helemaal niets te maken met de ondersteunde resolutie op een PS5. Ook zou iemand geen dure 4K-monitor moeten kopen om gebruik te maken van een PS5. Het ondersteunt al 720p/1080p/4K, dus ondersteuning voor een veelgebruikte resolutie die daar tussen valt is naar mijn mening best wel op zijn plek. Je loopt niet "achter" omdat je een beeldscherm met een lagere resolutie gebruikt. Dat kan een afweging zijn geweest om meer performance te kunnen pakken of om een flinke bak geld te besparen.

Daarbij komt het probleem dat je het risico loopt dat wanneer je een monitor upgrade puur voor de PS5, je graka op je laptop/desktop je games niet meer trekt vanwege de resolutie. Als je met een 1070/2060 van 1440p naar 4K gaat, dan droppen je frames hard.
1440p is monitor en geen native resolutie voor een tv dus onzin wat je zegt.
Ps5 ondersteund gewoon de native resoluties en dat zijn 1080p en 4k tv`s
1440p is de luxe van een pc dus klets nu niet ;-)
Je hoeft/moet niet te spelen op een monitor je kan erop spelen.
Normaal gebruik je gewoon een televisie LCD/OLED etc voor een console.
Meer performance pak je door je hardware even te upgraden btw. het is nog steeds 2021.
Ik Speelde Quake 3 al in 2000 op een 24 inch crt Sony beeldscherm op 1600 x 1200 en soms hoger :-)
Het is inderdaad 2021, het jaar waarin nieuwe hardware door tekorten absoluut geschift is in prijs of bijna niet te krijgen. Ik bid elke dag nog dat mijn 1080 Ti niet het loodje legt, want een nieuwe kaart voor een soortgelijke prijs kan ik we vergeten.

En zoals ik al zei, “even upgraden” is voor een hele grote groep mensen letterlijk onbetaalbaar. Studenten, arme gezinnen of mensen in de bijstand hebben echt een probleem als hun desktop waar ze maanden voor hebben gespaard de geest geeft.

[Reactie gewijzigd door Verwijderd op 23 juli 2024 07:56]

Das een beetje onzin.. Ik heb een Ps5 een 4K TV maar ik kies ervoor om mijn PS5 te gebruiken op mijn (weirdflex) 34" 1440p PC scherm (ja ik heb ook een goede game pc) Ik kies bewust voor 1440p voor m`n game pc. 1440p is een hele gangbare resolutie dus wat dat betreft loopt Sony zoals Kurohana zegt gewoon achter en het kan ook gewoon het is alleen nog niet aan gezet om het maar even plat te slaan.
Ps5 is een pc ;-) maar waarom moeilijk doen.

Je kiest ervoor dat zeg jezelf dus pure onzin om 1440p te gebruiken met een console.

Maar ja doe lekker wat je wilt ik game niet op 1440p is tegenwoordig verouderd met een console :-)
Ik zie dat je een man bent die graag zijn gelijk wilt halen , dat mag.

Ik wilde een tegenargument geven maar gezien je reacties hierboven lijkt dat tijdverspilling.

Wel frappant dat de console waarop jij afgeeft wel 1440p ondersteuning heeft, maar hey even goede vrienden laten we het zo.

Even goed een fijn weekend.
Ja en ? Xbox doet dat wel maar een console gebruik je op een tv en niet op een Monitor normaal
gesproken.. einde discussie kerel en ook zonde van mijn 120 hertz Oled schermen btw

Ik ga liever vooruit inplaats van naar achter.

Ook een fijn weekend.
Btw ik heb een 32 inch en dat is gewoon letterlijk met 1440p pixels kijken op je bureau ;-)

Alleen de hoge hertz goedkoop is fijn met pc want 4k is dat nog niet te betalen boven de 120hz
1440p is niet een kwestie van achterlopen maar juist een geheel andere beeldverhouding (16:10).
Dat houdt in dat je meer verticale scherm oppervlakte beschikbaar hebt tov 1080p of 2160p.
1440p komt niet vaak voor maar dat kleine beetje extra beeld is opmerkelijk beter dan de rest. Een gouden middenweg als het ware.
Ik zou toch iets beter naar de specs kijken en de aantal inches ;-)
Ik heb zelf een Epson tw-9400 ingesteld op 4k hdr 158 inch.
En toch begrijp ik goed wat het meer waarde is van 1440p.
Mist de helft van de pixels op de resolutie btw.. :-)

[Reactie gewijzigd door pascalnederland op 23 juli 2024 07:56]

Pixel dichtheid is een hardware spec en heeft verder helemaal geen moer te maken met je resolutie.
tuurlijk niet :-) hoeveel pixels heeft 4k en hoeveel 2k ?
Het aantal pixels van het scherm bepaalt ook de resolutie. Als we het bijvoorbeeld hebben over een resolutie van 1280 x 1024, bedoelen we een scherm van 1280 pixels naast elkaar en 1024 pixels boven elkaar. (In totaal dus 1.310.720 pixels.)

Het meest verkochte LCD-model van 2014 had een beelddiagonaal van 23 inch en een resolutie van 1920 x 1080 pixels (Full HD). 4K-displays beschikken over een vier keer hogere resolutie en worden steeds meer verkocht. Er tekent zich een nieuwe trend af, waarbij er wordt gekozen voor een hoge resolutie (grotere pixeldichtheid), maar niet voor een grotere monitor.

Kap aub met reageren.

Ik start even mijn Ps5 met 120hz Warzone op mijn 4k LG Oled ;-)

Fijn weekend!!

[Reactie gewijzigd door pascalnederland op 23 juli 2024 07:56]

Pixeldichtheid is gerelateerd de afstand tussen de fysieke pixels in het scherm. Zelfs een telefoon heeft een hoger dichtheid met exact hetzelfde resolutie als je TV.
Trage PS5 dat nooit 120 hz kan halen op een oled met belabberde HDR en dat gaat inbranden? Veel succes ermee.
Ik heb zelden zoveel onzin bij elkaar gezien LMAO. :D
Heeft beter HDR contrast dan jouw TV. En met instellen bekent het dat ik elk wille keurig resolutie kan selecteren dus ook bijv. 1440p als ik wil. Maar deze is dus True 4K dus max 4096 x 2160 terwijl jouw TV niet verder komt dan 3840 x 2160
Ik heb lekker meer pixels dan jou :P
2600 lumen haalt nooit een Oled scherm ! lcd sowieso niet.
Je weet zelf ook dat een beamer nooit de contrast haalt..alleen op papier en zicht is ook altijd slechter :-)
Heb ze zelf verkocht 10 jaar lang met computer hardware ! (had een computer zaak)
Nu hebben we het ineens over True 4k haha geen native resolutie, ok ik laat het hierbij.

Ik kies altijd en zal altijd blijven kiezen voor Oled moet er niet aan denken met zo`n bak beest achter me te zitten.

Btw het is wel een vette beamer


oveduidelijk op internet en overal dat Hdr op beamer bar slecht is vs Oled maar goed.

Succes

[Reactie gewijzigd door pascalnederland op 23 juli 2024 07:56]

Kwa updating
We zijn bijna een jaar verder na release van ps5 ,
we hebben een onbruikbare m.2 slot om me te beginnen,
we hebben geen bluetooth audio ookal heb sony bt5.x erin,
en nog veel meer punten waar sony echt op achter loop,
In al,die tijd had sony echt wel betere updates kunen geven waar xbox momenteel al voor op loopt,

De ps5 ken je verglijken met ipad pro 2021, top notch specs maat trughudende software,

[Reactie gewijzigd door KuroHana op 23 juli 2024 07:56]

Is het al november dan dat de PS5 een jaar uit is? Tijd gaat snel
Externe schijf ssd van 4tb en voor de nieuwe games nog geen extra ruimte nodig :-)

Bluethooth audio ? voor wat ik ? heb alleen de headset nodig en de rest is aangesloten op mijn Atmos / Dts x versterker en Oled ?

Sony loopt nergens op achter en heeft als enige echte nieuwe games.

1440p is een monitor resolutie en nog tijdelijk.. 4k is nu normaal met 120hz op tv en monitors sinds 2020.

Xbox daarintegen geen nieuwe games..en staat nu sinds een week of 2 week niks te doen in mijn huis kamer :-)

Heb ze btw allemaal Xbox series x ps5 Switch en pc
Gast er zijn overal klachten van burn ins, als oled zo goe had geweest ahd apple nier de miniled uitgevonden tog ?, op al mijn telefoons heb ik burn ins , dan zal jij de enige zijn met een tv zonder burn in
Mini led is een heel ander type scherm oled en het is precies hetzelfde als plasma vroeger.

Het is allang niet meer zo of je moet echt heel stom omgaan met je hardware.
Met een Nederlander Hermen Hulst aan het roer en geen mogelijkheid hier om mee te doen...
Hier zou dus echt nooit aan mee doen straks gaat ding stuk, net als beta's testen op je primair mobiel.
Zou lekker op een andere mobiel of console doen, zonde als iets stuk gaat hierdoor(En je moet omruilen of helemaal opnieuw moet instellen).
Weet iemand of ALLM support al in zicht is?
Waarom zou je dit doen, als je er niets voor terugkrijgt (alleen wat functies eerder), alleen risico’s? Laat de fabrikant lekker zelf zijn testen doen.

Vroeger wilde ik ook altijd alles als eerste, nu wil ik een stabiel product met zo min mogelijk ‘zorgen’.
Top, dan kunnen de 100 mensen in nederland die een ps5 hebben een steentje bij kunnen dragen.
Returnal heeft RT op 60fps, Miles Morales heeft 60fps en RT, R&C heeft 60fps en RT. Op welke device denk je überhaupt op dit moment 4K/120fps+RT te kunnen draaien?
Hoe verwacht je dat ze dat gaan doen voor de prijs?
kijk voor de verhouding eventjes wat enkel een gpu in de pc kost die zo iets aan zou kunnen..
Dat zou gewoon 120fps/4K met ray tracing moeten zijn
Nee, volgens mij zou het 400FPS met 12K moeten zijn :+
Je kunt wel van alles gaan lopen eisen maar realistisch is dat natuurlijk niet.

[Reactie gewijzigd door Wolfos op 23 juli 2024 07:56]

Inderdaad ik heb best een high end gaming pc met een rtx 2080 super maar 144fps 1440p ultra settings is toch wel de max en met Ray Tracing mag ik blij zijn als ik 1440p 60fps haal 4k 120fps met rtx op de ps5 is zeker niet realistisch

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.