Casio brengt G-Shock-smartwatch met gps en Wear OS uit

Casio brengt een G-Shock-smartwatch met Wear OS uit. De GSW-H1000 is extra stevig en kan tot tweehonderd meter onder water nog functioneren. Het is de eerste G-Shock-smartwatch met een kleurenscherm.

De GSW-H1000 heeft een dikke body waarvan Casio zegt dat die extra stevig is. Daarmee zou de smartwatch ook geschikt zijn voor extremere sporten, zoals surfen en snowboarden. Het horloge heeft een achterkant en een behuizing van titanium, met afmetingen van 65,6x56,3x19,55mm en een gewicht van 103 gram. Het scherm is volgens Casio extra dik, waardoor het horloge dieper onder water kan worden gebruikt, tot maximaal tweehonderd meter.

De GSW-H1000 draait op Wear OS, het besturingssysteem voor wearables van Google. Dat wordt getoond op een kleuren-lcd van 1,2" in doorsnee met 360x360 pixels. Het scherm kan ook functioneren als monochroom always-on-display. De accu zou in de kleurenmodus ongeveer anderhalve dag meegaan en in modi waarbij een bespaarstand is ingeschakeld, tot maximaal een maand.

De smartwatch heeft gps aan boord en werkt met Bluetooth 4.2 Low Energy. Er zitten ook Wi-Fi 802.11 b/g/n en een microfoon op het apparaat. Het is niet bekend wanneer het horloge in Nederland uitkomt. In het Verenigd Koninkrijk staat het op de website voor omgerekend ongeveer 700 euro.

Casio_G-Shock_1Casio_G-Shock_2Casio_G-Shock_3Casio_G-Shock_4

Door Tijs Hofmans

Nieuwscoördinator

01-04-2021 • 14:47

91

Reacties (91)

91
84
22
0
0
37
Wijzig sortering
Eindelijk een smartwatch die 'horloge-waterdichtheid' biedt.
Afaik hadden alle andere rugged smartwatches IP certificering waarmee je liever niet zwemt.

Hopelijk geen 1 april grap.

Ben ik de enige die een standalone smartwatch zou willen ? (Dus met simslot en connectiviteit)

[Reactie gewijzigd door eL_Jay op 22 juli 2024 13:35]

Natuurlijk ben je niet de enige... maar het is gewoon technisch extreem uitdagend om in zo'n formfactor LTE connectiviteit aan te bieden. Het lukt telefoonfabrikanten al nauwelijks.
Samsung had de Galaxy watch ook al met LTE maar alleen o.a. in de VS niet hier. Maar dat zie je met meer apparatuur. Laptops/Chromebooks met LTE versies alleen in de VS en niet in Europa. Ja of heel duur.
Voldoende Garmin Fenix horloges waarmee je gewoon kunt duiken (10ATM). Hoewel een Garmin niet met een apple watch kunt vergelijken als smart-watch. Echter, gaat de accu van mijn fenix 6x pro wel gewoon een week mee met ongeveer 20 uur GPS aan per week.
Goed punt aangaande Apple Watch. Ik heb een tijd terug een Garmin Forerunner gekocht. In mijn selectieproces vooraf heb ik heel wat gewikt en gewogen. Apple Watch zat ook in mijn selectieprocedure. Deze viel af om die gelijkwaardig te maken met bijvoorbeeld Garmin, je allerlei apps moest toevoegen/ downloaden. Dat wilde ik niet.

Saillant detail: een van mijn informatiebronnen was YouTube. Er kwam geen filmpje voorbij of deze zat boordevol met Casio G-shock. Mijn vermoeden is dat ze heel wat influencers hebben betaald om een mooi-weer-verhaal over dit horloge te vertellen.
[q]Mijn vermoeden is dat ze heel wat influencers hebben betaald[\q]
Dit is het probleem met influencers tegenwoordig. Hoe goed kan je ze nog vertrouwen als het tegenwoordig gewoon reclame spots zijn in plaats van eerlijke reviews?

Ik heb enkele maanden geleden ook een nieuwe sport smartwatch gekocht en was aan het twijfelen tussen Polar Vantage en Garmin Forerunner 745 en tegen alle verwachtingen in heb ik mij gewoon een Iphone gekocht met een Apple Watch S6. Puur en alleen omdat het de enigste fatsoenlijke smartwatch is met een vierkant scherm. Anders was het de Garmin geworden. En ik moet zeggen dat de Apple Watch goed werkt en werkt perfect met mijn Polar hartslagmeter.
Nu ben ik geen top sporter dus de uitgebreide functies van een Garmin en Polar heb ik niet nodig. Moest ik toch fanatiek gaan sporten dan moet je wel bijna voor Garmin of Polar gaan kiezen.
Dan is een Garmin Instinct of Fenix misschien wat voor je?
Ik ga zwemmen met mijn Fossil Gen5, die is waterdicht tot 3ATM of 30m
Horloge waterdichtheid is een compleet ander niveau. Eigenlijk zijn de meeste echt waterdichte horloges tot 100 meter waterdicht en de divers wel 200 of meer. Sporthorloges zoals deze mag je toch wel op 200m waterdichtheid verwachten.
Ah, excuses. Ik wist niet dat 'horloge-waterdichtheid' een term was.
I call bullshit.

Het is waar dat IP6X certificering heel gebruikelijk is bij smart watches, maar inderdaad niet het zelfde is als ATM. Wat echt gaat over hoe diep je kan zwemmen met je horloge.

Maar vroeger (ik ben 33) had ik een sporthorloge van lotus excuses Lorus die "maar" tot 5 ATM ging. Net als mijn huidige pricewatch: Amazfit Bip S Zwart (Zwart) van €67,- die ook baantjes kan bijhouden. Maar je had toen ook horloges die spatwaterdicht waren.

Ofwel er zijn wel smart watches die echt waterdicht zijn tot 30 meter of dieper. Net zoals de vroegere hippe sporthorloges, waarbij je op school ging pronken met het aantal meters en droomde over diepzeeduiken 8-).

[Reactie gewijzigd door Bliksem B op 22 juli 2024 13:35]

Ik heb het hier over sporthorloges van gerenommeerde merken zoals Seiko, Orient, Casio, Citizen etc. Lorus (budget merk van Seiko Epson dacht ik) zet zelden of nooit een horloge op de markt als sporthorloge.

[Reactie gewijzigd door Johan9711 op 22 juli 2024 13:35]

Ik heb het hier over sporthorloges van gerenommeerde merken zoals Seiko, Orient, Casio, Citizen etc. Lorus (budget merk van Seiko Epson dacht ik) zet zelden of nooit een horloge op de markt als sporthorloge.
Wat is je punt? Wat heb je aan sporthorloge die tot 200 meter onder water kan, terwijl je je sporthorloge gebruikt voor baantjes trekken of zelfs enkel hardlopen?

De TS eL_Jay in 'nieuws: Casio brengt G-Shock-smartwatch met gps en Wear OS uit' gaf aan dat er eindelijk een horloge is die echt waterdicht is i.p.v. crappy waterresistentie (IP6X).
De meesten hier zij allang blij dat we kunnen zwemmen met onze smartwatch. Aangezien een Smart Watch iets complexer is dan een regulier horloge, is/was waterdichtheid nog best een dingetje. Echter, je hoeft geen €700,- te betalen om met je horloge ook te kunnen en willen zwemmen i.c.m. GPS en hartslag.

[Reactie gewijzigd door Bliksem B op 22 juli 2024 13:35]

Ooit een Xcover gekocht ivm werkzaamheden bij de Reddingsbrigade maar na een half jaar kapot. Op gestuurd omdat deze IP67 had en zelf nog een MIL spec maar werd niet hersteld ivm water in de telefoon. Dus dan vraag ik mij af wat die certificering dan waard is. Ik ga eerder dan voor de reviews hier op Tweakers.
Ik weet het niet zeker maar vroeger stond er altijd wel 100 meter op je Casio. En dat was dan eigenlijk 1 of 10 meter ofzo? Weet niet meer precies hoe het zat. Iets met de druk die het ding aankon.
Ik had (of heb nog ergens…) er eentje van Casio waar 50 m opstond en die deed het iig nog na 10 meter. Maar dan zou het kunnen dat het eigenlijk 10 m was natuurlijk. :)
Heb vroeger ooit wel eens een duik gemaakt van bijna 50 meter diep met een Casio horloge waar ook 100meter op stond.
Was geen enkel probleem.
Is dat echt zo uitzonderlijk? Ik weet 't eigenlijk niet maar ik heb al jaren een Pebble Time waarmee ik gewoon kan zwemmen of douchen.
Mmmm misschien hanteer ik gewoon zwaar overgedimensioneerde standaarden. Ikzelf zwem enkel met >=10 ATM (divers vanwege de bezel zodat ik Laps bij kan houden) 5 ATM zou ik nog overwegen. Maar IP 67 dus zeker niet.
(Tot max 3 uur lig ik in het water tot een diepte van 4 ish meter).
10 ATM is prima om mee te zwemmen en eens een zwembad in te springen, gaat vooral om de druk die een plons in het water veroorzaakt. 3ATM zou ik eigenlijk alleen gebruiken om mee te douchen, 5ATM om relatief voorzichtig mee baantjes te trekken maar met een 10 ATM moet je dus makkelijk van de hoge duikplank kunnen springen.
Dat komt vaker voor dan dat je daadwerkelijk op 90m diepte gaat klokkijken ;)

Zo'n Casio G-Shock 20 ATM kan je dus alles mee doen wat je lichaam aan kan, lekker robuust en vrijwel onverwoestbaar.

[Reactie gewijzigd door PalingDrone op 22 juli 2024 13:35]

Garmin heeft toch al enkele jaren een waterdicht type :)
Mijn interesse stopte toen ik wear os las, elke dag opladen, bin there, done that.
Momenteel een Amazfit die ik elke twee weken oplaad en een citizen om te duiken...
Wat een kolossaal horloge, kan toch niet comfortabel zijn.
"kan toch niet comfortabel zijn."
en daarom zijn er al 100 miljoen g-shocks verkocht in 35 jaar?

Ik vind het ook niks trouwens, maar anderen blijkbaar wel.
Een normale G-Shock is 43mm. Deze is 56mm en ook nog eens bijna 20mm dik.
Dit is voor iedereen te groot, geen gezicht
Ik draag zelf redelijk vaak G-shocks in de laatste jaar of 15. Maar 56mm? gaat me denk ik toch echt te ver. Ik wil het nog wel de voordeel v.d twijfel geven om het nog in het echt even om te doen als we weer kunnen winkelen, maar ik ben bang dat dit gewoon te lomp word voor mijn smaak.
Met mijn dikkere polsen heb ik nooit last gehad van G-shocks. Zelfs zo erg dat ik ze snachts vaak om had, op gegeven moment zelfs zonder dat ik het meer door had. De formfactor is wel een ding naar mijn mening. Neem die grote modellen die een aantal jaren terug enorm populair waren als TW Steel met hun lompen blokkige design die heb ik vrij snel weer verkocht, vond ik totaal niet prettig.
Ik heb zelf een paar van deze lompe horloges. Hou er zelf van. Maar ze zitten echt heel fijn.
Alleen lange mouwen of winter jas is wel eens lastig. Alleen met dit horloge heb ik een beetje de vraag, wear os? Zit zelf te kijken naar de Garmin instinct. Heb al een keer een wear os gehad. Na een paar jaar super traag etc. Horloge wil je gewoon een paar jaar mee doen. Zeker voor dit geld.
Mooi ding en zeker voor de G-Shock liefhebbers.

Alleen kan ik de normale gebruikstijd van 1,5 dag niet geheel rijmen met de plaatjes waarmee het ding geadverteerd wordt. In een 'survival omgeving' wil je toch ook wel langer dan 1,5 dag gebruik kunnen maken van alle catchy features, in plaats van enkel de tijd in de bespaarstand? (Website: Timekeeping mode only- more than 1 month.)

Een weekje normale gebruiksduur zou je toch wel mogen verwachten bij een horloge van dit formaat en prijs?

[Reactie gewijzigd door Danny the dog op 22 juli 2024 13:35]

Tja G-Shock is toch eerder modegericht dan survival gericht. Het is een beetje zoals het sportieve imago van Red Bull terwijl ze gewoon suikerdrankjes verkopen
Ze zijn begonnen met de kreet 3 times 10: 10 meter diep zwemmen, van 10 meter hoog vallen en 10 jaar batterijduur. Dit utilitaire uitgangspunt sprak tot de verbeelding van velen en nu heb je een enorme range van G-Shocks. Van design tot zwaar military grade werk.
Wat maakt het uit hoe ze begonnen zijn? De G-shock is gewoon bekender als mode accessoire dan als survival watch. Het is een beetje zeggen dat sneakers geen mode accessoire zijn omdat All Stars werden ontworpen voor basketters. G-Shock was de sneaker van de jaren 90
Feitenvrees? :) Een beetje achtergrondinformatie kan toch geen kwaad, lijkt mij.
Ik ken de G-Shock serie. ik wist zelfs dat het een modeverschijnsel in de jaren 90 was. :*)
Dit is de grootste kolder ooit. Deze smartwatch is de meest robuuste smartwatch op de markt. Qua batterij is het niet geweldig (maar dat is met geen enkele smartwatch het geval), maar verder is er geen smartwatch op de markt die aan zijn robuustheid kan tippen. Bovendien is iedere G-Shock gemaakt met "survival" in het achterhoofd. G-Shock is een garantie voor het degelijkste wat op de horlogemarkt te krijgen is. Als mijn huis instort, is het enige wat nog heel overblijft, mijn G-Shocks. Het is een belediging om het summum van Japanse filosofie en engineering te vergelijken met een smerig energiedrankje.
Het is gewoon een horloge van een commercieel bedrijf dat horloges wil verkopen hoor. Je kunt ook overdrijven.
Modegericht? Toen ik rond de eeuwwisseling begon met kitesurfen ging het er nogal ruig aan toe, flinke smakken gemaakt op zand, rif en koraal. Van gesloopt materiaal tot bijna-dood ervaringen maar m’n Baby-G had nooit een schram. Als ik ‘t kitesurfen deze zomer misschien weer eens oppak is er geen haar op m’n hoofd die eraan denkt om m’n Apple Watch 6 mee zee op te nemen, hoe cool ‘t me ook lijkt om zaken als snelheid en afstand af te kunnen lezen. Als er iets modegericht is, zijn dat de Apple Watches tot nu toe.
Goeie zet van Casio.
In de jaren 90 was G-shock het bekendste merk in het nachtleven. Er werden zelfs G-shock parties georganiseerd. De Apple Watch is ook modegericht dat hebben ze nooit onder stoelen of banken gestoken. Net zoals de Apple Watch is de G-Shock gewoon een juweel. Ik snap dat jonge mensen gechoqueerd zijn dat oudere mensen een G-shock kochten omdat het stoer was en nooit aan survival deden ;)
Ook dat laatste is onzin. Vroeger was Rolex HET horloge om te kopen voor mensen in het leger, omdat ze redelijk robuust waren. Sinds de eerste G-Shock lacht men je uit in het leger als je iets anders koopt dan een G-Shock, omdat de G-Shock zeer extreme omstandigheden overleeft.
Nee dat is niet zo. Het kan zijn dat Nederland niet stijlbewust was in de vorige eeuw en julie gewoon achter liepen dat is mogelijk. Maar in de rest van de wereld was Rolex de horloge die je in de jaren 80 moest hebben (of toch alleszins een nepper). G-Shock droeg je in de jaren 90
Het lijkt me verstandig dat je niet meepraat over de geschiedenis van horologie. Je zet jezelf echt voor schut.
Apple watch is gewoon functionele smartwatch van bekend merk die in de smartwatch markt binnengekomen is.
G-shock is bekende relatief oude productlijn van bekend merk in hun survival productlijn.
casio breid gshock lijn naar smartwatch.
Apple watch breid hun lijm uit naar robuste uitvoering.
Een horloge is een instrument om tijd mee te meten. Dat het voor sommige als mode gebruikt wordt, neemt niks weg van het feit dat het een overduidelijke functie heeft.

Je begrijpt overduidelijk niet hoe groot de impact is geweest van Casio en met name de G-Shock in de wereld van de horologie. G-Shock hoort in het rijtje thuis tussen Audemars Piguet, Rolex, Seiko, Vacheron Constantin en andere horologische grootmachten.

De G-Shock reduceren tot een sieraad spreekt van oppervlakkige kennis met betrekking tot horloges en horologie.
Een horloge is een juweel. Stop toch met onzin te vertellen. G-shock is gewoon een mode merk en heeft niks met survival meer te maken.
Dat jij een horloge ziet als een sieraad, betekend niet dat het zo is.
Oh jij bepaald dus wat de regels van de realiteit zijn. Nou dan heb jij domme regels opgesteld
Wat een rare opmerking. Het lijkt er op dat je niet weet wat een horloge is en niet weet wat een sieraad is. Ga niet mij de schuld geven van jouw gebrek aan etymologische kennis.
Het lijkt me eerder dat jij niet waar je over praat. Een horloge is een sieraad. Ik weet niet van welke planeet jij komt maar op aarde is een horloge een sierraad. En dat je niet weet dat G-shock een fashion brand is zegt genoeg over hoe weinig jij over het onderwerp weet.
Nog meer bevestiging dat je niet weet wat een horloge of een sieraad is. Nogmaals, dat jij een horloge ziet of gebruikt als sieraad, betekent niet dat het een sieraad is. Ik kan een schroevendraaier ook als hamer gebruiken, dat betekent niet dat een steen een hamer is. Ik kan aansteker gebruiken om een fles bier mee open te maken, dat maakt een aansteker nog geen flessenopener.

G-Shock (de G-Shock tak van Casio) is een horlogemaker. Dat jij een horlogemaker als fashion brand ziet betekent niet dat het zo is. Fashion horloges zijn een bepaalde categorie horloges en G-Shock valt daar niet onder. Is G-Shock een modebewust merk? Jazeker, maar dat maakt het nog geen mode merk.

Ik ben al sinds jaar en dag horlogeverzamelaar met een grote, uitgebreide en diverse collectie. Horloges verzamelen zit al 3 generaties in de familie en ben er dus groot mee geworden. Ik mag gerust stellen dat ik vanuit een positie van autoriteit kan spreken als het om horloges gaat. Ik snap dat het lastig is je meerdere te erkennen, maar dat lijkt me in jouw geval toch wel verstandig.
Als dat in jouw beleefwereld zo is, prima. Ik weet beter.
Ik ben altijd benieuwd waar je die absolute waarheid vandaan haalt. Wikipedia zegt:
Een juweel of sieraad heeft geen functioneel karakter. Een uurwerk bijvoorbeeld heeft wel een functioneel karakter en wordt daarom doorgaans niet als juweel beschouwd. Een meer gevoelsmatige definitie geeft weer dat een juweel ook iets is wat men kan kopen bij een juwelier. Zo kan een uurwerk waarin edelstenen verwerkt zijn of dat bestaat uit een massief edelmetaal toch als juweel beschouwd worden.
Lijkt me een aardige definitie. Horloges kunnnen een sieraad zijn, maar niet per se.

Bol.com maakt onderscheid (Sieraden & Horloges). Ook de Bijenkorf doet dat.
Je outfit is pas compleet wanneer je er leuke sieraden en een gaaf horloge aan toe hebt gevoegd. Sieraden zijn er in veel verschillende soorten stijlen en vormen, ga je voor een klassiek setje of mix & match je alles met elkaar? Ook voor horloges is er veel keuze, ze zijn er zo groot en uitgebreid als jij wilt
Ergens in je leven moet er een moment zijn geweest waar iets of iemand jou heeft gezegt dat een horloge altijd een sieraad is. Wie of wat was dat? En waarom is dat de waarheid?
Die komt van het feit dat we het over de G-Shock hebben wat gewoon een accessoire is. Het is in de jaren 90 gerebrand tot een mode merk. Je weet dat maar je wil je collectie gewoon wat meer uitstraling geven. Ik zou ook zo doen over mijn investering ;)
Nu snap ik waarom Apple een rugged versie wil maken van de Apple Watch. De G-Shock brand is heel sterk. Moest ik een Android hebben zou ik dit zeker kopen. Vroeger veel G-Shocks gehad

[Reactie gewijzigd door monojack op 22 juli 2024 13:35]

Uv lijm protector, ander bandje en een spigen rugged armor is genoeg. Ik surf en sport al dik een jaar mrt mij AW5. Werkt perfect.
Wat bedoel je precies met 'uv lijm protector'? Ik durf zelf ook nog niet zoveel m'n AW5 met water te combineren dus dit klinkt wel interessant
Glazen screenprotector die met flexibele uv lijm vastzit. Bij het verwijderen blijven er geen restjes achter.

Gewoon dan de waterlock activeren en gaan. Wel een kanttekening: ik draag mn watch wel onder een wetsuit dus de ergste klappen van het water worden gedempt.

[Reactie gewijzigd door Pat-Juh op 22 juli 2024 13:35]

Baantjes trekken met een Apple Watch 3 gaat ook prima hoor.
Ja dat durf ik denk ik wel, maar dingen zoals surfen en watersporten vond ik wel interessant!
Qua scherm heeft wat weg van de casio pro trek maar dan in een ander jasje: https://www.casio.com/products/watches/pro-trek
Flink ding, dat past niet om mijn smalle polsen. Net als overigens veel andere smart horloges, maar dit is een aardige knoepert. Ben overigens groot fan van hun horloges, draag al 8 jaar een radio controlled model van ze, die hoef je dus nooit aan te passen aan zomer- en/of wintertijd, en die heeft in plaats van een schermpje, een zonnepaneeltje als wijzerplaat, dus een batterij vervangen hoeft ook nooit. Ivm het touchscreen zal het wel geen saffierglas zijn vrees ik.
Lijkt dit niet heel veel op de Garmin Instinct series? Als in, die zijn duidelijk op de originele G-Shocks gebaseerd.
Ik draag mijn G-Shock horloges met super veel plezier. De laatste modellen hebben baro en temp meters, en deze zijn best handig. Vooral de baro om weersveranderingen mee in te schatten.
Voordeel van deze is dat ze allemaal op Solar werken en dus vrijwel oneindig meegaan (tot de levensduur van de batterij). De enkele goedkopere modellen zonder Solar gaan nog steeds 2-3 jaar mee bij normaal gebruik op één batterijtje.

De levensduur is gewoon gigantisch van deze horloges voor een reële prijs. Ik heb modellen van 100/150 euro die het nog steeds super doen maar ook modellen van 400+ die geen enkel probleem hebben.
Ik kan echt nergens terugvinden om welke SoC het nu gaat, want dat gaat natuurlijk ook immers een rol spelen. Iemand een idee?
Geen O2 meter en accuduur in smartwatchstand laat te wensen over en 700 piek? :S
O2 meter zit er volgens dit artikel wel in

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.