Xiaomi Mi Smart Band 6 krijgt groter oledscherm en kost 45 euro

Xaiomi heeft de zesde versie van zijn Mi Smart Band aangekondigd. Het nieuwe model heeft een 1,56"-oledscherm en een bloedzuurstofmeter. Ook heeft de fitnesstracker meer opties voor sporten, in totaal nu ruim dertig. De Mi Smart Band 6 kost 45 euro.

Xiaomi Mi Smart Band 6Het 1,56"-scherm heeft een resolutie van 152x486 pixels en een maximale helderheid van 450cd/m². Bij de Mi Band 5 was het schermpje met 1,1" en 126x294 pixels nog een stuk kleiner. Xiaomi claimt dat de fitnesstracker met zijn 125mAh-accu tot twee weken mee gaat.

De Mi Smart Band 6 is waterbestendig en heeft afmetingen van 47,4x18,6x12,7mm. In de fitnesstracker zit een hartslagsensor, versnellingsmeter en gyroscoop. Nieuw is de bloedzuurstofmeter, waarbij Xiaomi opmerkt dat die niet gebruikt mag worden voor medische doeleinden. De Mi Band 6 biedt ook slaaptracking, waarbij REM-slaap en ademhaling worden gedetecteerd.

Via bluetooth 5 kan de Mi Smart Band 6 gekoppeld worden aan een Android- of iOS-smartphone. Het bandje heeft meer dan dertig modi om activiteiten vast te leggen. Bij zes daarvan kan die activiteit automatisch worden gedetecteerd. Dat betreft onder meer wandelen, hardlopen, fietsen en roeien. De Xiaomi Mi Smart Band 6 krijgt een adviesprijs van 45 euro. Het is nog niet bekend wanneer de fitnesstracker te koop is in Nederland en België.

Door Julian Huijbregts

Nieuwsredacteur

29-03-2021 • 14:55

95

Reacties (95)

95
92
48
1
0
26
Wijzig sortering
Even een algemeen vraag m.b.t. Sp02

Wat zijn nu bij dergelijke trackers de uses cases voor het meten van de zuurstofsaturatie?
Voor de professionele atleet / bergbeklimmers die op grote hoogte trainen snap ik dat het waardevolle informatie bied. Ik begrijp ook dat bij flinke inspanning een lichte daling in waarde getoond kan worden, maar dat is volgens mij echt alleen van belang bij echt fanatieke sporters, die bv een te hoge rust hartslag i.c.m gedaalde saturatiewaarde mogelijk met overtraining of ziekte rekening moeten houden.

Wat is de use case voor de gemiddelde gebruiker? Als het ook niet medisch gebruikt mag worden

Overigens, ik heb mijn saturatiewaarde wel eens onder <90 gekregen door voor mij doen heel lang mijn adem in te houden. Ik ben ook wel benieuwd wat er gebeurd als men lachgas ballonnen inhaleren. Dan zou je het ook moeten terug zien.. iemand ervaring
Je zou 's nachts je SpO2 kunnen meten om te checken of je verschijnselen van slaapapneu hebt, of om je reeds geconstateerde slaapapneu in de gaten te houden. Maar goed, Xiaomi geeft zelf al aan dat je het niet voor medische doeleinden moet gebruiken, dus het zal vast niet betrouwbaar genoeg zijn daarvoor (en ik zou hem ook zeker niet voor dat doeleinde kopen, want dit kan ook gewoon via de dokter met een fatsoenlijke meter)

[Reactie gewijzigd door vickypollard op 22 juli 2024 23:49]

Je zou 's nachts je SpO2 kunnen meten om te checken of je verschijnselen van slaapapneu hebt, of om je reeds geconstateerde slaapapneu in de gaten te houden. Maar goed, Xiaomi geeft zelf al aan dat je het niet voor medische doeleinden moet gebruiken, dus het zal vast niet betrouwbaar genoeg zijn daarvoor (en ik zou hem ook zeker niet voor dat doeleinde kopen, want dit kan ook gewoon via de dokter met een fatsoenlijke meter)
Maar het kan je wel een indicatie geven. Dan is het wel zo handig dat je dat om je pols hebt, als het toch al een toestelletje is dat je daar altijd hebt, en wanneer het toestel bepaalde indicaties geeft kan je op basis daarvan misschien wel besluiten bij de dokter te gaan, waar je dat zonder dat toestel misschien nooit zou doen.

Ik heb een soortgelijke ervaring met de hartslagmeter van zo'n toestellen. Ik heb vorig jaar in maart een Garmin Venu gekocht, heb ik daardoor gezien dat ik een erg lage hartslag in rust heb (40, sommige dagen lager nog). Gezien ik nooit klachten heb zou ik nooit bij de dokter gegaan zijn, door deze smartwatch heb ik dat wel gedaan.

Dokter heeft bevestigd, na 24u monitoring, dat ik een heel lage hartslag in rust heb (dipte op sommige momenten naar 32) en dat betekent dat ik nu wel op sommige zaken moet letten en dat ik ook bepaalde sportieve doelen zal moeten opgeven.

Had ik de watch niet gehad, ik had het waarschijnlijk nooit geweten, en dat zou heel nare gevolgen kunnen gehad hebben.

Voor mij ligt daar dus de waarde van zo'n functies. Ook al zijn ze niet 100% accuraat en/of geschikt voor medisch gebruik, ze geven je vaak wel een goede indicatie en op basis daarvan kan je je wel laten onderzoeken.
Helemaal mee eens hoor :) Hopelijk is de meter in deze band accuraat genoeg om iets nuttigs te zeggen (zoals een herkenbaar patroon). Met zuurstofsaturatie schijnt dat toch lastiger te zijn dan met je hartslag. Zo lang je die beperking kent, weet je ook wat je kunt verwachten.

[Reactie gewijzigd door vickypollard op 22 juli 2024 23:49]

Ik heb zelf slaapapneu, zat op 30 per uur (dus ik stopte blijkbaar iedere 2 minuten met ademhalen). Volgens m'n CPAP zou ik nu prima moeten slapen, maar ik merk dat ik nog steeds weinig energie heb. Wel meer dan eerder.

Ik zou best willen weten of dat aan m'n zuurstoflevel ligt. Hoeft niet precies te zijn, maar een indicatie is mss wel handig voor me om te kijken of dit het zou kunnen zijn.
de 'fatsoenlijke' meter bij de dokter is exact dezelfde als ik kocht bij Ali voor 15 euro...
Het is zoals een koortsthermometer. Misschien niet 100% geijkt en correct, maar voldoende om u signaal te geven dat er iets al dan niet mis is.
Zelf heb ik vorig jaar (toen ik nog bang was voor Covid19) een SpO2 meter gekocht voor het geval ik zelf ziek zou worden.

Ik zou het ook wel interessant vinden om te monitoren tijdens hardlopen, maar mijn Amazfit Pro ondersteunt geen continuos monitoring. Alleen maar eenmalig meten, en die meting gaat ook vaak mis.
Zelf heb ik vorig jaar (toen ik nog bang was voor Covid19) een SpO2 meter gekocht voor het geval ik zelf ziek zou worden.
Deze reactie wordt onterecht als irrelevant gemodereerd. Een lage bloedzuurstofsaturatie kan een eerste indicatie zijn van Covid-19, zonder dat je zelf al iets merkt.
Sterker nog, ik heb gelezen van gevallen met zulke lage waardes dat artsen versteld stonden dat de patient nog niet aan het hijgen en piepen was.

SpO2 kan door de meeste smartbands/smartwatches alleen doorlopend worden gemeten tijdens slaap, omdat je dan weing beweegt. Bij een meting op afroep overdag wordt aanbevolen om gedurende de meting heel stil te blijven zitten.

Zoals anderen ook al opmerken, de waarden van een smartband of smartwatch zijn misschien niet medisch betrouwbaar genoeg, maar ze kunnen wel een eerste indicatie geven om eens wat meer te gaan monitoren met betere meetinstrumenten en/of naar andere indicaties te gaan zoeken.
Dat geldt zowel voor SpO2, alsook hartslag, ECG, bloeddruk en allerlei andere waardes die met dergelijke goedkope devices 'gemeten' kunnen worden.
Ik heb een Huawei Honor Band 5 met SpO2 meting.
Gebruik hem voor hersteltijden na het sporten.
Heb die ooit geijkt met een 'echte' meter en de nauwkeurigheid blijkt best aardig te zijn, mits je niet beweegt.
Ik heb een maand geleden Covid gehad en mijn saturatie zeer regelmatig gemeten met de HB5.
Precies het moment dat ik erg benauwd werd (<85%) was dat ook heel goed zichtbaar op de watch meting.
Prima indicator dus, en dus wellicht niet FDA approved.
Lekker belangrijk...
Perfect hulpmiddel voor de Corona-risicogroep.
Wel leuk voor de instapper die wil kijken of een tracker iets voor hem/haar is. Ik ben ook begonnen met een Fitbit, toen een TomTom (vreselijk ding :P) en nu een Garmin.
Zo heb ik de 4e versie ook aangeschaft. Om te kijken of ik een horloge wel zou dragen.

Inmiddels heb ik de 5 gekocht en ben er totaal aan gewend. Ik hoef geen uitgebreide dure horloge. Deze heeft genoeg functies voor mij.
Oh zeker, het is maar net waar je ambitie ligt. Er zijn er die lopen iedere week een keer 5 km en er zijn er die doen ultramarathons.

Het zou inderdaad wat vreemd zijn als je een Fenix 6X Pro aanschaft als je eens per week een rondje gaat fietsen. Als je verder wat slaap wilt tracken en wat notificaties wilt is dit zeker voldoende.
Grappig. Ik heb exact hetzelfde. Heb een 4. De 5 voegt niet heel veel toe. Maar de 6 wil ik wel hebben. Weer veel voor je geld. Kijk er naar uit!
Blijf me verbazen dat dergelijke apparatuur 24/7 Bluetooth wil gebruiken. Een horloge of hartslagmeter met scherm zou dat niet nodig moeten hebben.
Daarom noemt het een fitnesstracker en geen smartwatch, zoals @BKooij terecht al opmerkt.

Je kan dit vergelijken met een hartslagmeter band die je op de borstkas draagt, daar zit enkel een sensor in en een Bluetooth module waarbij die continu een cijfer doorspeelt aan de telefoon. Echter in dit geval zijn er wat sensoren bijgevoegd en hangt er een display op maar het is en blijft een sensor band ofwel een fitnesstracker.

Een echte smartwatch is eerder een telefoon in een horloge met een eigen soc, eigen opslag en uitgebreidere connectie mogelijkheden waaronder Wifi maar ook meer en meer een eSim waarbij de horloge rechtstreeks een 4G of 5G verbinding kan leggen (ook wel IoT genoemd). Tevens kan je er dan ook apps op installeren die extra functionaliteit toevoegen omdat het ook een eigen OS draait.

Een fitnesband gaat continu een bluetooth verbinding eisen echter een smartwatch gaat hetzelfde doen. Immers als je telefoonoproepen wilt beantwoorden of notificaties wilt ontvangen op je smartwatch eist dat een continue verbinding of dat nu via Wifi/4G/5G is of via Bluetooth.

Wat een smartwatch dan wel weer doet is maar heel af en toe een buffer data doorsturen terwijl een fitnestracker continu data gaat streamen. Dat wilt zeggen dat een fitnestracker meer energie kwijt speelt aan zijn verbinding waar een smartwatch de verbinding meer in standby kan zetten. Echter in realiteit en met de nieuwe low energy bluetooth verbindingen, de fitnestracker moet geen volledige soc van stroom voorzien dus op het einde van de dag gaat een fitnestracker veel langer mee op batterij tov een smartwatch, ook al verbruikt een fitnesstracker meer op zijn verbinding. Wel zal de telefoonbatterij minder zijn met een fitnestracker tov smartwatch.

Dus het gaat vooral om functionaliteit die een smartwatch toevoegt + meer accuraatheid vs prijs. Immers de GPS van de telefoon gebruiken, die zit in de broekzak of in de handtas of in de rugzak, aan de pols gaat die meer accuraat zijn.
Klopt niet helemaal hoor. Zo'n Mi Band heeft voldoende geheugen om een week aan data (hartslag, stappen, slaap) vast te houden als de bluetooth verbinding verbroken is.
Dat er continue een Bluetooth-verbinding is wil niet zeggen dat er continue data overgepompt wordt, dat zal de band eens in de zoveel minuten doen zodat op het moment dat je de app opent er een redelijk up-to-date beeld is. De app zal op dat moment nog even de laatste data ophalen.
Maar een Mi Band kan ook meldingen weergeven, en bij oproepen gaan trillen. Je wilt natuurlijk niet dat dan eerst nog een bluetooth-verbinding opgezet moet worden - sterker nog, hoe moet de telefoon weten dat die verbinding opgezet moet en kan worden?
Ik vind dit verhaal, om het maar even kort samen te vaten, stierenpoep, en dat beargumenteer ik adhv een voorbeeld: de Pebble smartwatches. Deze hadden weinig opslag, processorpower, enz maar het OS was zeer efficient. En deze waren ook IoT. Zodra het networking heeft, is het IoT ("Internet of Things" in het Nederlands 'Internet der dingen'). En de 's' in IoT staat voor security. Als je vervolgens je networking/internet nooit uit kan zetten, dan vind ik het een privacytijdbom.
Als de Pebble een smartwatch was dan was mijn Nokia 3510 een smartphone met GPRS, WAP, MMS en java 2 applicaties weliswaar zonder kleur want de 3510i was toch echt buiten budget. Deze "domme" telefoon had meer apps (meestal via 0900 nummers op de achterkant van een tijdschrift terug te vinden) ter beschikking dan de Pebble. Het was ook een zeer efficient Nokia OS want de batterij ging heel lang mee.

Punt is dat je nogal heel hard op de naam gaat hangen, dat de fabrikant er smart op kleeft is in dit geval zeer discutabel, nu het in handen van Fitbit noemt men het een fitnes stracker wat ik een correctere naam vind. Anders krijg je ook in de reviews iedere keer dat minpunt dat het toch niet echt veel features heeft zoals andere smartwatches, iets met appelen en peren.

Dat IoT verhaal is net zoals de cloud of 3G/4G/5G een lege doos, een verzamelnaam voor mobiele netwerken of voor services die over internet aangeboden worden. Wat er concreet achter zit is vaag maar het maakt het eenvoudig om te communiceren, zeker als je over disciplines heen praat:

Over 4G verbind ik met een cloud dienst waar ik IoT data over stream => iedereen heeft dit min of meer begrepen

Als ik zeg, over UMTS verbind ik met Azure time series waar ik data via OPC-UA koppel wat afkomstig is van een PLC controller => de doorsnee IT'er heeft geen flauw idee waar ik het over heb en de doorsnee automation man heeft ook geen flauw idee waar ik het over heb.

IoT is dus niet meer dan een verzamelnaam voor home automation, process automation (daar noemt IoT ook Industry 4.0), smart automation en car automation of kort gezegd IoT = automation wereld.

Dat de 's' van Internet of Things voor security staat, ik weet niet waar je dat haalt maar 1 ding kan ik je garanderen, in heel de automation wereld is security eerder onbestaand (wat een gigantisch probleem aan het worden is). Om een stom voorbeeld te noemen, chiptuning in car automation is alleen maar mogelijk omdat die wereld in security door obscurity gelooft, simpelweg de EEPROM voorzien van een deftige encryptie en het was al lang gedaan met die 101 chiptuning bedrijfjes.
Met zo'n Pebble kon en kun je dingen die je nog steeds niet met de gemiddelde smartwatch kan, zoals Bluetooth uitzetten. Verder draaiden er juist gigantisch veel apps op, zelfde met watchfaces, itt de eerste Android en Apple Watch. En ze gaan ook nog eens een week mee, al weer itt de eerdergenoemden. Het mooie is dat hij ook zonder Bluetooth heel veel kan (dus offline). Ik vind een horloge dat je iedere dag op moet laden lachwekkend, maar dat maakt het nog niet 'geen smartwatch' als het dat wel is. Kleur of monochroom doet niet terzake. Een e-reader is ook een IoT apparaat niet omdat het monochroom is maar omdat het networked is. Hetzelfde kun je zeggen van een smartphone met e-ink. Monochroom zegt ook hier niets over de functionaliteit. Je trekt een gegeven van een oude dumbphone (2 kleuren) door naar smartphone, maar de smartphone is smart omdat het zoals een Zwitsers zakmes is itt een dumbphone. Een zaklamp is ook zo'n dumb apparaat. Een camera die opneemt op VCR of op SD en dus geen WLAN oid heeft is geen IoT, het is immers niet verbonden met internet. Het is voor 1 toepassing bedoeld. Een diskman, nog zo'n toepassing. En allemaal niet networked.
Dat de 's' van Internet of Things voor security staat, ik weet niet waar je dat haalt
Da's een grapje in de security wereld :)
Zoveel data en accu vermogen vergt het niet.
Die van mij gaan gemiddeld vier weken mee. En de smartphone doet het twee dagen op een acculading.
De band schakelt zichzelf automatisch uit....
Een van de redenen die de Mi band goedkoper maakt is dat de band zelf weinig processing power en opslag heeft. Het meeste gebeurd via de telefoon, vandaar de 24/7 verbinding. Hij telt zeker nog stappen zonder bluetooth en geeft tijd en hartslag aan. Maar bijvoorbeeld gps signaal en activity tracking werkt niet, omdat dat via de telefoon gaat. Net als notificaties bij berichten of bellen.
Uit nieuwsgierigheid, ik heb nu nog steeds een TomTom. Gebruik die vooral voor hardlopen en fietsen en ik heb verder geen ervaring met andere (fitness)horloges. Wat vind je er zo vreselijk aan?
Het bandje ging bij mij steeds stuk, ik had al 3 of 4 nieuwe gekregen. En na een jaar was de accu kapot, ging je hardlopen was hij ineens leeg. Sowieso moest je hem ook constant opladen dat ding, na elke hardloopsessie. Nu met m'n Garmin iedere 2 weken bij constant gebruik is dat echt een verademing.

Volgens mij is TomTom er ook mee gestopt inmiddels (dacht ik).
Hm ja dan snap ik het wel. Ik heb 'm inmiddels ook al jaren maar bandje is nog prima. Het opladen als je 'm een tijd niet gebruikt herken ik wel. Maar ik heb er ook prima een marathon mee gelopen op 1 accu. Ik heb dan wel de duurste variant.

Klopt ook dat ze ze al een tijdje niet meer maken!
Vreemd ik heb er een stuk of zes gekocht, een 2 en een 4 voor mezelf die veelvuldig in gebruik zijn al jaren. En de anderen weg gegeven als cadeau. Doen het allemaal nog steeds prima.

Bandjes kosten geen drol op AliExpress. Voor mijn vriendin inmiddels een nylon met Velcro sluiting gekocht en zelf een RVS met schakels en sclip sluiting.
Heb zowel TomTom als Mi gehad, maar nu overgestapt naar f245 van Garmin. Grootste verschil en reden waarom ik super tevreden ben over f245 is het gebruiksgemak en hoe goed alles werkt. Bij de mi werkte het ook wel maar telkens gingen er kleine dingen mis of meting niet lekker. Is al wel 2 jaar terug maar een goede smartwatch is het geld dubbel en dwars waard.
Ik ben er mee ingestapt (band 2) en heb nu de 4. Prima ding, extra functionaliteiten mis ik eigenlijk niet. Wel grappig dat ik deze 6 wel weer interessant vind (iedere keer de even nummers, de 2 was de eerste met een scherm, de 4 de eerste met een kleurenscher, dan nu een groter amoled scherm).

Grootste voordeel van een fitbit lijkt me dat je wat betere integratie zal hebben met andere apps. Daar staat Xiaomi nooit bij, het synchroniseerd wel met Google Fit maar dat klopt ook niet helemaal (veel te veel calorieen voor stappen).
Sinds Fitbit weer opgekocht is door Google hoef hij niet zo nodig meer.....

Als je goed zoekt vind je andere Apps waar hij prima op integreert...
Ik ben idd ook begonnen met een aantal Mi Bands. Eerst die met het zwart-wit schermpje (de 2 geloof ik) en later de Mi Band 4 met kleurenscherm. Mooi dingetje met goede batterijduur. Gebruikte hem dagelijks om notificaties van mijn telefoon te kunnen lezen en ook regelmatig voor hardlopen. Nadeel van het kleine schermpje was wel dat je tijdens het hardlopen niet heel makkelijk de info kunt aflezen (al was het een stuk beter dan bij de 2, want die was niet fel genoeg voor buiten in zonlicht). Waar ik uiteindelijk op ben afgehaakt is de software. Die Xiaomi-software is best buggy en beperkt. Je kunt bijv. standaard niet naar Strava publiceren. Dat was dan wel weer te omzeilen met third party apps, maar dat voelde allemaal wel een beetje houwtje touwtje aan. Had daarom tijdens het hardlopen meestal Strava op mijn telefoon aanstaan en dan die Xiaomi-app ook, voor de hartslagmeting en info op de mi-band.

Toen ik vaker ging hardlopen heb ik toch maar een echt sporthorloge van Garmin gekocht. Werkt toch wel een stukje makkelijker ;)
Bwah, je noemt dit een "instapper", maar alles buiten het grotere scherm wat Fitbit (die 5x zo veel kost) claimt te bieden te hebben dat de Mi Band niet heeft werkt brak of gewoon totaal niet. Dus deze dingetjes kunnen best wel mee met de mainstream vind ik zelf. Heb de Mi Band 2, Mi Band 4, en nu Fitbit Versa 2 gehad. De Mi Band 2 was... redelijk verschrikkelijk maar acceptabel voor zijn tijd. De Mi Band 4 is echter redelijk geweldig, en wat mij betreft doet deze niet onder voor mijn huidige Fitbit Versa 2.
Heb al een tijdje de mi band 4, geweldig apparaat voor destijds rond de 20 euro. Hij gaat ongeveer 3-4 weken mee op de batterij. Jammer dat er geen GPS op zit, dus als je gaat wandelen of fietsen dan moet je alsnog je smart phone mee.
Belangrijker vind ik of de band via de BT koppeling automatisch de GPS van je smart phone aan zet, of moet je zowel op de band een activiteit starten als op de smart phone ?

Als dit automatisch gebeurt is het wel een goedkopere opvolger voor mijn Huawei GT 2e
Bij de Mi Band 4 gaat de GPS tracking vanzelf aan op de telefoon als je een relevante workout start op de band, dus dat zal met de 6 ook wel zo zijn.
Het ontbreken van GPS vond ik ook een gemis. Huawei heeft aangetoond dat het wel kan in zo'n kleine behuizing met de band 4 pro. Deze heb ik dan ook uiteindelijk gekocht en ben erg tevreden met de nauwkeurigheid. Resultaten zijn zeer vegelijkbaar met strava op m'n telefoon. En het meet uiteraard ook je hartslag.
Kan je voor die prijs en batterijduur inderdaad verwachten, dat er nog GPS op zit 8)7
Iemand ervaring met een mi band 4/5 en open water zwemmen? Kan me niet voorstellen dat dit nauwkeurig afstand kan bepalen zonder GPS. Maar je weet maar nooit?
Heb de Mi Band 4. Bij mij heeft dat hele afstand meten in het water nooit echt gewekt, nee
Je moet bij start van de workout aangeven of je in een 25 of 50 meter bad gaat zwemmen, dus dat gaat niet werken. Niet dat de Miband 4 super nauwkeurig is qua meters gezwommen.
Mooie upgrades, alleen jammer van van batterijduur.
Jammer? Twee weken is stukken meer dan de meeste bandjes toch?
Ja, maar de mi band 4 & 5 gaan minimaal 3 weken mee.
Ik heb ze beide gehad (5 nog steeds dagelijks in gebruik) en die drie weken haal ik alleen maar als ik een heleboel dingen uit zet.
Nergens last van,ding trilt en meet de hele dag. Dik een jaar oud en gaat dik een maand mee. En dan kan ik weer opzoek naar waar ik de lader heb gelaten...
Ik heb zowel de Mi band 3,4 & 5. Zeker met de 4 en 5 haal ik zeker niet meer dan 15 dagen. Zit vaak rond de 8 - 15 dagen. Dus 2 weken lijkt me geen slechte accuduur. (Zit bijvoorbeeld nu op 'last charged 5 days ago' en 32% batterij nog)
Maar als de Mi Band 4 en 5 worden geadverteerd met 'up to 3 weeks' en je haalt daarbij pakweg 15 dagen bij 'normaal' gebruik, dan hoef je van de Mi Band 6 niet te verwachten hij bij een geadverteerde 'up to 2 weeks' die volle twee weken haalt bij 'normaal' gebruik. Dat gezegd hebbende: Ik gebruik zelf een smartwatch die ik dagelijks oplaad (van zit 'ie op 20% of minder, maar goed, GPS, Wifi, Bluetooth, vergt natuurlijk allemaal wel wat meer prik). Maar goed, dat heeft meer te maken met de mogelijkheden die je vraagt van je wearable, natuurlijk. :)
Wanneer ik meldingen van apps uitschakel, behalve wanneer ik gebeld word, haal ik gemiddeld 3 weken met mijn Mi Band 4. Soms wat meer en soms wat minder, dit is dan vaak afhankelijk van hoe vaak ik in die 3 weken heb gesport.
Snap ik. Als ik wifi, GPS, hartslagmeter en notificaties uitschakel, dan gaat mijn horloge ook de aangegeven 2-3 dagen mee. Maar dan kan ik net zo goed een gewoon horloge kopen ;)
Helaas heeft de Band 4 geen GPS, en voor zo ver ik weet ook geen WiFi?. Maar ik heb alle functies dan ingeschakeld dus ook de hartslagmeter.

Het viel me namelijk op wanneer ik notificaties inschakel dat de Band 4 erg snel leeg loopt. Wanneer ik dit dus heb uitgeschakeld haal ik gemiddeld 3 weken _/-\o_
GPS maakt hij gebruik van dmv de telefoon als proxy - Wordt zover ik weet enkel gebruikt tijdens workouts, zodat hij afstanden (accurater) kan meten. Als je dat uit zet zal het waarschijnlijk behoorlijk wat stroomverbruik schelen omdat hij dan niet telkens je telefoon hoeft te pollen via de bluetooth.
Als ik GPS, hartslag meter, het horloge zelf, wifi en bluetooth uitschakel doe ik een paar maand met mijn horloge :+
Ja, maar als ze adverteren met het dubbele kan ik me voorstellen dat de Band 6 ook geen 2 weken haalt.
Als je de frequentie van metingen wat lager zet gaat de batterij veel en veel langer mee.

De hele dag door op de achtergrond je hartslag meten is leuk in het begin maar na een tijdje kijk je daar niet echt meer naar dus dan maakt het niet meer zoveel uit of je dat nu continue, elke 10 minuten, elk uur of helemaal niet meer doet. Ook die slaaptracker heb ik na verloop van tijd uitgezet want zo precies was die nu ook weer niet.

Tijdens activiteiten kun je de frequentie gewoon hoog laten.
Ik heb zowel de 4 gehad en ben momenteel gebruiker van de 5.
Ik gebruik ze beide standaard, alles aan. Behalve notificaties van chat apps.

Met de 4 haalde ik 2,5 week en met de 5 is het toch beperkter tot 1,5 week!
Een grotere batterij zou imho toch een voordeel zijn.
En de 1 & 2 die ik had minstens een maand. Tja
M'n Mi Band 5 vorige jaar in september gekocht, ging toen 12 dagen mee (met slaaptracking etc aan). Nooit iets gewijzigd aan de instellingen en tegenwoordig gaat hij nog 8 dagen mee. Ik lees meerdere gelijkaardige klachten op o.a. Reddit maar ook hier op Tweakers en had gehoopt dat de laatste firmware update het weer zou verbeteren, maar lijkt helaas niet zo te zijn.

De grootte van het scherm gaat volgens mij weinig uitmaken. Ik mis vooral de functionaliteit t.o.v. een echte smartwatch dus ga vroeg of laat terugkeren. Misschien de OnePlus smartwacht of anders terug naar Wear OS, helaas is het aanbod daar heel beperkt momenteel en blijft de batterijduur erbarmelijk.
Wow ligt het aan mij of is dit een extreem goede deal?

Geeft deze ook je telefoon notificaties weer?

Ben voor het eerst op zoek naar zoiets (voor notificaties en wat stappen tellen en wat simpele tracking enzo) maar had gerekend op een veel hoger bedrag.
Xiaomi's smartwatches (voornamelijk de band series) zijn idd goedkoop maar altijd interresant met de hoeveelheid functies waar het mee komt. Ik heb toen de Amazfit band 5 (amazfit is een dochterbedrijf van Xiaomi zover ik weet, en dit is bijna op alle vlakken een clone van de mi band 5) voor 28,50 van aliexpress. Zelf erg positief over het apparaat, maar ik heb wel gekozen om gebruik te maken van de open-source en offline applicatie gadgetbridge ipv de standaard aangeleverde android software.
Ja dat doet die.
Heb zelf sinds enkele maanden de 5 en krijg op iOS mail na alle meldingen binnen, ook 3rd party.
Heb hem voor 26 euro gekocht, maar wil wel upgraden naar de 6 :)
Hij is in Mi Band termen juist best duur (de 4 en 5 kosten in Nederland minder dan 30 euro), waarschijnlijk door het veel grotere scherm.
Je vergelijkt nu wel introductieprijs vs huidige prijs van oudere modellen. Je ziet vaak dat de nieuwe Mi Bands na een tijdje dalen naar een prijs vergelijkbaar met die 30 van jou. :)
Volgens mij niet hoor. Mijn eerste gedachte was ook: oh wat is die duur geworden.
Heb zelf de 4 nu (en 2 gehad). Deze kon ik beide zonder extra invoerkosten bestellen.
Als je ze vanuit China haalt en geen invoerkosten hebt moeten betalen, ben je vrijwel altijd goedkoper uit dan ze hier via de officiële Mi-store te halen. :) Als je in de Pricewatch kijkt naar de Mi Band 5's prijzen, dan strookt dat ook wel met wat ik zeg. In het begin, een jaar geleden, een gemiddelde van €40 euro en je kunt hem nu al voor €25 halen. :)
Dit kan wel eens averechtse werking hebben, qua verkoop.

Een van de troeven van de mi band was dat deze vrij subtiel was. Ik kan nu niet goed inschatten hoe groot dat deze op de pols te komen gaat staan.

Ik ben iemand die graag een (klassieke) horloge draagt, een mi band is daar een mooie toevoeging bij omdat die niet zo hard opvalt. Anders denkt men dat ik twee horloges heb.
Mi Band 5 grootte: 46.95 x 18.15 x 12.45 mm

Mi Band 6 grootte (zoals beschreven in dit artikel): 47,4x18,6x12,7mm

Kortom, net andere grootte (belangrijk voor bandjes) maar het zit er wel heel dicht bij. Alleen groter deel van de band zal scherm zijn.
Ik heb sinds kort de Xiaomi Mi Watch. Kost ongeveer 90 a 100 euro. Wel meer geld dan de Band 6, maar voor 50 euro meer krijg je dan ook een 'echte' horloge achtige watch ipv een rechthoekig ding. En dat lijkt mij het verschil in geld ook wel dik waard. Sowieso bizar hoeveel features er op zitten voor relatief weinig geld. Rond 'always-on' OLED scherm, en gaat minstens een week mee op een volle accu lading met scherm aan!

https://www.xiaomiproducts.nl/nl/xiaomi-mi-watch.html
Maar valt op eBay / Ali ook wel te vinden voor 90 euro.
Heb hem ook, hiervoor had ik een Mi Band 3. Heb hem gekocht voor het ronde scherm en naar mijn mening uitstekende GNSS.
Mis alleen nog de optie om mijn workouts te exporteren en eigen watch faces te importeren.
Hier na vorig jaar weer eens te gaan sporten een band 5 gehaald om toch t een en ander in de gaten te houden. De Scherm upgrade lijkt me meer dan welkom. Batterijduur zouk niet wakker om liggen, bandje laat ik nu misschien eens in de 3 weken op.. Das niks vergeleken met de smartphone.
Jammer dat 'r geen gewicht vermeld staat.
Ik ben benieuwd hoe deze het qua accu doet tov de 4.
De rede dat ik niet voor de 5 gegaan ben was de achteruitgang qua accu duur tov de 4e.

Ik vind zelf het scherm van de 4 niet fel genoeg @ 400nits. Binnen is het geen probleem maar buiten kan je tijdens het sporten het scherm maar heel lastig aflezen.
Nu is 450Nits niet veel meer maar alle beetjes helpen. Die zuurstof meter vind ik ook wel interessant. En ben benieuwd of die automatische detectie goed werkt. Want nu vergeet ik hem ook wel eens aan te zetten. Opzich niet erg natuurlijk maar wel grappig om te zien hoeveel wandelingen je dan echt in een maand maakt. Of hoeveel je fietst. Nu moet je hem elke keer specifiek starten wil je dat het bijgehouden wordt.

[Reactie gewijzigd door Astennu op 22 juli 2024 23:49]

Als de automatische detectie ongeveer het zelfde werkt als op de band 5 dan zit dat wel snor, die vraagt mij na een minuut of drie of ik een workout wil starten omdat ik goed aan het doorlopen ben.

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.