Ontwikkelaars tonen Mafia 1-remake in uitgebreide gameplayvideo

Hangar 13 licht in een video van 14 minuten toe hoe Mafia: Definitive Edition van de grond af aan opnieuw is opgebouwd. Ook toont de studio een volledige missie uit het spel. De remake van de game die oorspronkelijk in 2002 verscheen, komt op 25 september uit.

Haden Blackman is de creatieve topman van Hangar 13. In de video die door IGN is gepubliceerd, vertelt hij dat de nieuwe game geen exacte kopie is van het origineel, maar dat er veel verbeteringen zijn doorgevoerd. Het verhaal, de personages en de missies zijn gelijk, maar gameplayelementen als schieten en rijden zijn verbeterd en de game is grafisch compleet vernieuwd.

De studio heeft nieuwe motioncapturetechnieken toegepast om de bewegingen en gezichtsuitdrukkingen van de personages realistisch in beeld te brengen. Ook zijn er nieuwe auto's en motorfietsen toegevoegd. De game is gebaseerd op de engine die ook voor Mafia III is gebruikt, maar het is een verder ontwikkelde versie met onder andere een nieuw model voor de belichting.

Het team dat Mafia: Definitive Edition heeft gemaakt, bestaat deels uit veteranen die ook aan de originele game uit 2002 hebben gewerkt. De veertig euro kostende remake verschijnt op 25 september voor de PlayStation 4, de Xbox One en Windows. Het spel komt uit op Steam en in de Epic Games Store.

Door Julian Huijbregts

Nieuwsredacteur

22-07-2020 • 09:38

64

Submitter: MenN

Reacties (64)

64
64
59
2
0
5
Wijzig sortering
Het ziet er fantastisch uit maar ik zie helaas wel dat de gameplay rechtstreeks is overgenomen van Mafia 3.
Originele features zoals je pistool herladen met 4 kogels in een magazine = die vier kogels zijn nu weg bijvoorbeeld.
Tevens is het wel prachtig hoe de narrator zegt dat Tommy geen getrainde militair is maar hij wel een pistool kan herladen als een elite soldier.
Ik wacht toch de raw gameplay nog even af, vooral voor de driving mechanics.
Ja daar ben ik ook een beetje huiverig voor. De trailer voelt een beetje aan alsof ze het Call-of-Duty-publiek willen pleasen, maar hoop dat juist dat soort realisme en details er niet uit zijn gehaald.
maar hoop dat juist dat soort realisme en details er niet uit zijn gehaald.
De realisme en details in Mafia waren juist punten waar ze zich ondersheiden van de rest.

Te hard rijden? Politie achter je aan, Door rood? Politie achter je aan, auto stelen in zicht, Politie. Een auto stelen kost ook echt tijd. allemaal dit soort realistisch details droegen heel erg bij aan de sfeer in Mafia.

Ik heb een Pre-order staan maar ik hoop ook echt dat dit soort details er in blijven zitten, hetzij onder een hogere/realistischere moeilijkheidsgraad voor de echte fans.
Ik vind dit echt het woord remake waardig! Wat een enorm verschil zeg!

Heb zeer goede herinneringen aan dit spel. Samen met een oude schoolvriend van me, de hele dag Mafia spelen en ik kwam telkens maar niet voorbij die auto race en dat moest hij doen. Hij kwam er dan meteen voorbij, haha. Good times.

Veel zin om deze weer eens te gaan spelen!
Oh nee, die verschrikkelijke autorace! Nachtmerries. Ik ben daar dus gewoon nooit voorbij gekomen... Hoop dat het mij in de remaster wel lukt.
Haha echt leuk dat dit een soort collectieve eerste herinnering is. Er zat een bug in waardoor je out of bounds kon rijden en je auto een stuk verder werd teruggeplaatst, dat was voor ons ook de enige manier om die race te halen.
Was het niet zo dat je vals moest spelen bij die race? kan me herinneren dat ik uiteindelijk ergens op internet had gevonden dat je een deel van de weg moest skippen door via de berm naar de andere kant van het parkour te gaan en zo dus wel binnen de tijd kon eindigen.
Dat was meer een easter egg/bug/cheat dan dat dat de 'bedoeling' was om op die manier te halen. Hele volksstammen hebben het ook wèl kunnen halen. Na voor de zoveelste keer met een tikje naar links over de kop te rollen in de bochten was ik het zat en heb ik het internet geraadpleegd, en inderdaad op die manier moeten halen.
Spoiler Alert!!
Was het niet zo dat je vals moest spelen bij die race?
Ja klopt, in het verhaal moet de auto van je concurrent eerst stelen (midden in de nacht) en naar een garage brengen zodat ze deze aanpassen voor de race. Vervolgens moet je deze terug brengen voordat er een bepaalde tijd is verstreken, tevens mag je geen schade aanbrengen anders zien ze dus dat er met die auto is gerommeld. Je baas heeft een weddenschap staan dat zijn coureur de race zal winnen vandaar dat hij dus niet wil dat de concurrent überhaupt aan de race kan beginnen. :)

Spoiler Alert!!

Oja ik had echt pas na 20 of 30 keer die race behaald, Zonder cheats!, maar het heeft en bloed zweet en tranen gekost om het te behalen 8-)

[Reactie gewijzigd door Grono112 op 23 juli 2024 03:29]

Volgens mij was die in een latere update skippable gemaakt. Dat zal hier dan hopelijk ook in zitten.
Of ze hebben hem iets makkelijker gemaakt. We gaan het wel zien wat ze gedaan hebben iig
Via een het internet toentertijd een savegame gedownload van NA de race... good ol times.
Grappig, Ik weet niet eens meer of ik de game wel heb uitgespeeld, maar de scenes uit dat race onderdeel herkende ik ook direct!
Gruwelijk einde had die game."Mister Salieri sends his regards" doet bij menig gamer vast wel de laatste scene van de game weer herleven.

Die race heb ik wel gehaald. Was gruwelijk lastig, maar blijkbaar te doen.

[Reactie gewijzigd door Hulleman op 23 juli 2024 03:29]

Die race heb ik wel gehaald. Was gruwelijk lastig, maar blijkbaar te doen.
Yup same, ben er volgens mij destijds wel een hele middag mee bezig geweest.
Fouten kon je je niet permitteren en je moest de track goed in je hoofd hebben :D
Ik heb nooit begrepen waarom er zoveel mensen problemen mee hadden.
In versie 1.0 was hij extreem moeilijk ( maar wel te halen uiteindelijk). Later is hij gepatched en kon je een niveau instellen. Dan was hij zo makkelijk te zetten dat je anderen zelfs kon lappen.
Ik heb alleen versie 1 gespeeld, destijds niet legaal de game verkregen (achteraf wel gekocht). Maar in het algemeen na 2 a 3 tries lukte mij het wel om die missie te halen. Vond het door de stad terug rijden op de terug weg lastiger om zonder schade te rijden dan de race zelf.
Inderdaad... door die autorace heb ik de game nooit uitgespeeld. |:(
Er zat een cheat/easter egg in, om eerste te worden vanaf dat gekke weggetje halverwege. In een latere patch is deze missie prima haalbaar gemaakt.

Visuals zien er goed uit. Wel lijkt de actie wat in-your-face. Ik hoop dat ze van de auto-acceleratie zijn afgebleven. Dat je in het begin gewoon met trage bakken op pad ging droeg erg bij aan de sfeer. Bij die missie waarbij je auto's van een concurrerend mafia-bedrijf stuk moet slaan en in de fik moet zetten, kwam ik amper weg door de slome auto, dat maakte het extra moeilijk en spannend.
Die Race staat mij ook nog het meest bij. Die was zo moeilijk.
1 fout en je kon het schudden.
Wel gehaald uiteindelijk, maar man man man wat heeft dat mij een hoop tijd gekost.
Het probleem in die race was vooral de framerate van 15-30 op mijn systeem, met 60fps zal de besturing veel makkelijker zijn.
Met een stuurtje is die race een eitje. Ik heb em in één keer gehaald. Rijden door Lost heaven is sowieso veel fijner met een stuurtje of anders een controller.
De race was ook extreem moeilijk. Heb zelf moeten wachten tot de patch waarin je de moeilijkheidsgraad van de race omlaag kon zetten, want zonder dat was het voor mij onmogelijk om de race te winnen. Ik ben weet ik niet meer hoe vaak tweede of derde geworden, het was met toetsenbord gewoon niet te doen.

Ik heb later ergens gelezen dat de ontwikkelaars een stuurwiel hadden toen ze die missie aan het testen waren, en dat het voor hun een makkie was om te winnen. Echter zonder dat was het extreem moeilijk.

Respect voor je vriend die dat wel voor elkaar kon krijgen zonder stuurwiel!
Toevallig gisteren Mafia 3 uitgespeeld... welke mij, ondanks de reviews, helemaal niet tegenviel! Ga deze remake ook zeker spelen. Ziet er goed uit!
Ik vond Maffia 3 ook best aardig, ondanks de landje-pik elementen. Maffia 2 blijft echter mijn favoriet.
Mafia 1 ook gespeeld?
Ja... tot die race. Dat was voor mij de dooddoener. :+
Denk als je hem volledig gespeeld zou hebben 2 niet meer je favoriet is ;-).
Omdat de race een verplicht onderdeel was, werd deeltje 1 voor mij in ieder geval grondig verpest. Ik heb de game daarna nooit meer aangeraakt.

Maar deze remake geeft mij de gelegenheid het spel te herontdekken. ;)
Ze hebben na een tijdje een patch uitgebracht waarmee je de moeilijkheidsgraad van de race omlaag kon zetten. Dat was voor menigeen (ook ik) de enige manier om voorbij die race missie te komen.
Het verhaal van Mafia 3 had ik echt niet willen missen. Je moet alleen niet blijven hangen in die sidemissions, want die zijn tergend saai. De main story vond ik echt leuk.
Nieuwe schietmechanieken? Hoop dat ze het machinegeweer onaangetast hebben gelaten-dat had een “feature” dat als je snel genoeg was met klik-loslaat je een superaccuraat, superdodelijk, recoilloos repeteergeweer had dat de eindbaas binnen 5 sec aan headshots uit kon schakelen.
Een "feature" of een glitch?
Het ziet er absoluut mooi uit, maar ik vind de acting wel heel slecht gedaan in sommige stukken. Het stuk dat Sam in de schuur ligt en "hijgend" wat woorden stamelt bijvoorbeeld. Dat zie je niet terug in zijn acting. Maar goed, dat zal mijn perfectionisme wel weer zijn :)
Je bent niet alleen. De voice acting van het origineel vind ik veel beter. Stiekem hoop ik dat dat een optie is, maar vrees van niet.
Dit ziet er erg goed uit!
Dat ziet er behoorlijk goed uit, hopelijk speelt het ook goed.

Goed om te horen dat het niet alleen een grafische remake is maar dat ze ook het schieten en rijden verbeterd hebben, anders zou het spel er alleen goed uitzien en niet lekker aanvoelen.
Je ziet in het begin plassen water op straat. Daar rijden auto's door, en lopen mensen door. Geen enkele beweging in het water. (zie bv 0:32 en 1:06). Dat is toch jammer? Gooi je wel allemaal reflecties in het water, is het eerder ijs dan vloeibaar water.
Deze ga ik zeker spelen naast Flight Simulator!
Dat ziet er goed uit! Mooie is ook met dit soort remakes dat het makkelijker is om games te patchen als het echt nodig is.
Dat ziet er goed uit, dit is een definitie van een "remake".

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.