Google geeft 2-in-1-Chromebooks nieuwe touchscreengestures met Chrome OS-update

Google komt met een update voor Chrome OS waarmee 2-in-1-Chromebooks, die dus zowel als laptop en als tablet zijn te gebruiken, ondersteuning krijgen voor nieuwe touchscreengestures. Dat moet de navigatie eenvoudiger maken als de apparaten als tablet worden gebruikt.

De gestures die met versie 81 naar Chrome OS komen, zijn specifiek gericht op de tabletweergave van convertibles die op Chrome OS draaien. Volgens Google maken de nieuwe gestures het eenvoudiger in in deze tabletmodus te navigeren. Het bedrijf stelt dat gebruikers na de update bijvoorbeeld sneller tussen webpagina's kunnen navigeren, door vanaf de linkerkant van het scherm naar rechts te swipen. Daarmee wordt de vorige pagina getoond.

Verder is het Home-scherm tevoorschijn te toveren door met een vinger vanaf de onderkant van het scherm naar boven te swipen. Met een grotendeels vergelijkbare beweging is ook een overzicht op te roepen van alle openstaande apps en vensters; het enige verschil is dat de wijsvinger hierbij aan het einde van de opwaartse beweging kort stil moet worden gehouden op het scherm.

Google zegt dat het ook gedacht heeft aan het benutten van zoveel mogelijk schermruimte. Daartoe is onder meer de Quick shelf, waar bijvoorbeeld veelgebruikte apps aan kunnen worden bevestigd, compacter gemaakt. Deze kleine, horizontale balk is op te roepen door een korte opwaartse swipe-beweging. Verder is nu een picture-in-picture-functie beschikbaar voor Google Play Store-apps op Chromebooks.

Ook kunnen gebruikers na de update verschillende Chrome-browsertabbladen beheren door dragging en zijn tabbladen te sluiten door omhoog te swipen. Hiervoor wordt een strook met meerdere, naast elkaar weergegeven browsertabs geïntroduceerd. Specifieke deze browsernavigatievernieuwingen komen als eerste beschikbaar voor de Lenovo Chromebook Duet, die in de komende paar maanden moet uitkomen. Daarna krijgen andere Chromebooks deze opties voor de tabletmodus.

Door Joris Jansen

Redacteur

08-04-2020 • 13:32

21

Reacties (21)

21
21
8
2
0
11
Wijzig sortering
@Koekiemonsterr Ik heb een HP Chromebook en daar zitten al deze features al op, net getest, OS versie 80.0.3987.162.

[Reactie gewijzigd door djwice op 23 juli 2024 11:54]

Ik heb nog altijd geen reden om een chromebook te kopen...
Mijn zoon moet Bingel en Kweetet doen, dat werkt niet van op zijn android tablet... dus neemt hij maar mijn laptop in beslag. binnenkort krijgt hij een NUC op zijn kamer... ineens volwaardige pc ipv een halfbakken ding.
Het gaat hier ook niet om een android tablet, zoals je suggereert, maar hier wordt een Chromebook besproken.
OK, maar waarom een chromebook en geen Windows PC?
Opslag? minimaal!
Programma's? enkel Web meen ik? of kan ik er een Word opzetten? of Sprint? (waar hij ook mee werkt)
Toetsenbord? veel te klein om met 10 vingers te typen!

Als ik de opslag en formaat naar een deftig niveau zet dan koop ik evengoed een i3-Windows-PC.
Opslag heb je niet zoveel nodig, al is 64gb (wat de meesten lijken te hanteren) toch wel redelijk, je hebt ook niet zoveel nodig als op een volwaardige pc. Naast webapplicaties draait Chrome os ook Android apps. En te zien aan de vele scholen die gebruik maken van chromebooks zijn er genoeg applicaties beschikbaar.

Van wat ik kan vinden werken Bingel en Kweetet prima in Chrome os, gezien dat online platformen zijn. Het zou dan ook moeten werken in Chrome op Android, tenzij bepaalde plugins nodig zijn.
Mijn zoons doen al hun schoolwerk zonder issues op de Chromebooks, inclusief Bingel. Kweet kenniknie 😊
Dan doe je zelf toch iets verkeerd want dat werkt allemaal uitstekend op een Chromebook.

Chrome OS wordt steeds volwassener. Mooi deze vernieuwingen.

[Reactie gewijzigd door CR2032 op 23 juli 2024 11:54]

Je vergelijkt nu een android tablet met een chromebook?
Bij mijn kids op school gebruiken ze alleen maar chromebooks.
Nu in deze tijd gebruiken mijn kids ook onze privé chromebooks met alle school webapplicaties en dat werkt prima.
Hardstikke leuk die gestures, maar op de nieuwe Android word ik er gestoord van. Twee vingers, drie vingers, halverwege je wijsvinger stoppen. Nee, lekker intuïtief allemaal.
Op telefoon of Tablet?
Telefoon van mijn dochter (samsung a50). Mijn Samsung A8 gaat niet verder dan Android 9.
Volgens statistieken van... volgens mij was het Google, had gesture navigation de eerste 2 dagen van gebruik een relatief slechte waardering, maar na 2 dagen had het de hoogste score voor "one handed use rating", ook al was de "ergonomics" desalniettemin lager dan die van 3 buttons. Dus ja, de keuze van Google om beide opties te bieden en de gebruiker te laten kiezen lijkt een goede keuze te zijn. Persoonlijk prefereerde ik de 3 bottom zones, maar die had de slechtste scores van allemaal.

https://cdn.vox-cdn.com/t...9_08_08_at_6.49.23_PM.png
Dat is dus wat samsung ervan bakt. Dit heeft niets met Android of Chromebooks te maken.
De standaard Android gestures lijken wel fijn (de laatste versie, niet die vorige versie die alsnog een redelijk groot stuk van het scherm gebruikte net zoals de navigatiebalk), en lijken wel op hoe iOS het doet. Huawei doet ook op die manier.
Samsung heeft weer iets heel anders voor zover ik weet, met 3 verschillende swipes vanaf onder (links, midden en rechts), zo heb ik mijn werk telefoon maar weer op de ouderwetse navigatiebalk ingesteld.
Naast 2 in 1 zijn er ook een paar Chrome tablets. Ik tik deze reactie met zo'n tablet. Ze werken heel fijn, zeker met versie 81, die ik al een paar weken gebruik. Het belangrijkste voordeel tov een Android tablet is dat de Chrome extensies werken en dat je makkelijk tussen Google accounts kan switchen.
Dus exact dezelfde gestures als op een iPad?
Je lijkt iets te willen suggereren maar gestures onder Android zijn al eeuwen oud. Dat het naar ChromeOS komt is niet erg vreemd.
Android heeft de gestures van Apple overgenomen (en daaraan een veel betere app overview toegevoegd) en Apple heeft zich zeker sterk laten inspireren door Pre (en mogelijk andere spelers). Maar niks mis met Apple een redelijke hoeveelheid credit te geven voor de richting waarin iedereen is gegaan. Zelf prefereerde ik andere gestures, maar goed, op z'n minst op android kun je andere gestures installeren als je dat wilt.
Het zou kunnen dat het dezelfde gestures zijn, ik weet het niet. Zoals ik het interpreteerde was het een swipe (ha!) naar Google. Gestures onder Android bestaan echt al heel erg lang, meestal toegevoegd door alternatieve launchers.

Ik vind het trouwens wel positief als de gestures exact overeenkomen, dat maakt overstappen tussen Apple en Android een stuk praktischer.
Alternatieve launchers voegde geen systeem level gestures toe... :? Mis ik iets? Ik had het over dingen zoals https://play.google.com/s...ils?id=com.fb.fluid&hl=en
Komen er nu ook eindelijk swipe gestures voor terug en vooruit in Chrome op Android!? Nooit begrepen waarom elke browser t heeft zelfs chrome op desktop maar die op Android niet. Patent ofzo?
kan er mij iemand een chromebook anbevelen? moet gemakkelijk mee rond te lopen zijn; touchscreen en azerty; misschien best ook 64GB; thx! (prijs max 500eu)

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.