Proximus en Orange wijzigen netwerknaam voor oproep om thuis te blijven

De Belgische providers Orange en Proximus hebben de netwerknaam die op het scherm van klanten verschijnt gewijzigd om hen op te roepen thuis te blijven. Er verschijnt nu StayHome voor de naam van de provider boven in beeld.

Proximus en Orange: StayHomeOrange begon maandag met het wijzigen van zijn netwerknaam, Proximus volgde later, schrijft Le Soir. Het is geen ingewikkelde operatie, claimt een woordvoerder van Orange tegenover RTBF. De providers roepen op om thuis te blijven vanwege de landelijke lockdown in België, waarbij de overheid burgers met klem heeft verzocht om het huis niet te verlaten om zo de verspreiding van het coronavirus te verminderen.

Het is voor zover bekend voor het eerst dat providers de netwerknaam gebruiken om een boodschap te verspreiden. Dat gebeurt gewoonlijk via sms of een ander bericht op de telefoon. De Nederlandse overheid stuurde zondag een NL-Alert om mensen op te roepen binnen te blijven. Orange en Proximus hebben de stap genomen uit eigen beweging. Telenet doet niet mee met de actie en ook in Nederland hebben providers de netwerknaam niet gewijzigd in een oproep om thuis te blijven.

Door Arnoud Wokke

Redacteur Tweakers

25-03-2020 • 20:19

105

Submitter: MilanMeu

Reacties (105)

Sorteer op:

Weergave:

Hoe doen ze dit? Want de netwerknaam is toch gewoon een lijst in de firmware van je telefoon die wordt weergegeven bij een bepaalde netwerkcode? Dan moet je dus voor alle Apple en alle Android toestellen een firmware update doorsturen. 204-04 is bijvoorbeeld Libertel en 204-08 is PTT. Als je een ouder toestel hebt dan staat er ook gewoon nog NL-PTT en NL-Libertel. Of gaat het via Cell 050? Die moet je toch ook nog met de hand programmeren?

[Reactie gewijzigd door Trommelrem op 23 juli 2024 09:32]

Nee hoor, de netwerk naam is een SIM service. Die kan geupdate worden (nu nog) via 2/3G.
Denk aan Whitelabel operators welke sim-kaarten onder eigen naam verkopen. Bijvoorbeeld private-GSM van druid. https://www.druidsoftware.com/ De netwerknaam kan worden veranderd in de controller van de private-gsm omgeving om hem te matchen aan je bedrijfsnaam bijvoorbeeld.

Het zelfde ook voor bijvoorbeeld het MVNO netwerk, een whitelabel netwerk van KPN en Tele2 welke verkocht kan worden aan onderleveranciers met eigen netwerknamen. Er komen er elke dag bij en gaan er weer weg. Als dit in firmware van verschillende toestellen zou zitten zou dit geen verkoopbare oplossing zijn.
Dit klopt inderdaad, bij ons maken we ook gebruik van mvno white label, en we hebben wel een wijzigen doorgevoerd, dit duurde hooguit 30 minuten
Wellicht over-the-air update naar SIM kaart van provider
Ik vraag me af of dat bij smartphones ook nog zo is.

Mijn Telfort is recent gewoon naar KPN verandert en ik heb nog steeds de Telfort SIM.
neen dat is niet zo bij hedendaagse smartphones, net zomin je firmware een update krijgt als je de grens over rijd :)
Ik snap de verwarring wel: er zijn mensen die in de tijd dat Telfort O2 heette altijd Telfort in hun scherm hebben gehad. Was men destijds te beroerd om de SIM te updates via 2G, of is de techniek veranderd?
Leuk bedacht maar betwijfel of het echt zin gaat hebben.
Klink beetje als een een maatregel voor de bühne.

[Reactie gewijzigd door Toet3r op 23 juli 2024 09:32]

Tuurlijk heeft het zin, niemand verwacht dat iedereen er gehoor aan geeft maar al zou 1 persoon meer thuis blijven dan is het al een succes
Wat @Verwijderd zegt... + dat hoe meer mensen laten zien dat ze achter de maatregelen staan hoe meer mensen inzien om toch maar mee te gaan doen. Dus, mag hier in NL ook...

Ik zit er aan te denken om een zooi 1.5 meter wandelstokken te gaan maken.. :P

[Reactie gewijzigd door Verwijderd op 23 juli 2024 09:32]

Je kunt het niet vaak genoeg zeggen en melden.
oh yes you can. Zo werd ik helemaal kriegel omdat iemand hier op tweakers het nodig vond om in capitals mede te delen "niet hamsteren'. Er mag best nagedacht worden over hoe vaak een message verzonden moet worden, en of het tot afstomping leidt als je iets te vaak hoort.
Peroonlijke vraag, N =1, ik weet het, maar kun jij je voorstellen dat er iemand op tweakers was die nadat hij alhier las "NIET HAMSTEREN", besloot maar 1 pak spaghetti te kopen in plaats van 12?
Ik koop altijd maar 1 pak spaghetti in plaats van 12?
Dat was mijn vraag niet. Ik vroeg of je je voor kon stellen of de oproep "NIET HAMSTEREN" enig effect heeft geressorteerd. Ik denk het niet namelijk. Jijzelf bent daar dus al een aardig voorbeeld van: je koopt altijd maar 1 pak spaghetti. Heb jij je aangesproken gevoeld door de oproep? Kon je er wat mee?
Mijn grapje mislukte geloof ik (of was gewoon niet leuk :P).
Ik ben het met je eens, de meeste mensen die hamsteren negeren de opmerking en de meeste mensen die dat niet doen kunnen er niets mee. Het deel wat je wel bereiken zal is nihil.
Ik zit zelf bij Proximus.
Ik vond het wel verrassend toen ik het gisteren spontaan zag. Het staat nu (ongewild) overal op je telefoon: je lockscreen, altijd bovenaan bij de meeste apps (buiten full screen apps dus)
Het zette me gisterenavond wel opnieuw aan het denken dat het zo 'menens' is. Al bij al een slimme ingreep vind ik
Wanneer kijk je ooit naar de provider waar je mee verbonden bent. Ja ik weet dat het bij de notchloze iphones moeilijk groot linksboven in beeld staat, heb ik nooit gesnapt, maar op mijn stockisch android: als ik mijn quick toggle menu volledig uitklap, staat rechtsbovenin klein mijn provider. That's it. Daar kijk je nooit naar. Leuk gebaar, maar op de oudere iphones na, ziet niemand dit toch. Hoe nutteloos is die info ook, je bent toch altijd verbonden met de provider waar je voor betaald, en in het buitenland denk ik nou nooit, oh ik ben echt heel benieuwd met wie ik nu verbonden ben.
Burner phones, mensen zonder smartphone, oudere mensen met een oud klapding etc etc. Er is nog een markt buiten de smartphones.
Dus iets dat niemand ziet gaat er voor zorgen dat mensen die zich niks aantrekken van lockdown, plotseling wél thuis blijven?

Ruikt naar symboolpolitiek en weer wat gratis reclame
Misschien heeft de marketing afdeling weer wat bedacht. Je wordt op LinkedIn ook helaas kapot gegooid met bedrijven die uit de liefde van hun hart je wel willen helpen met hun telewerken oplossing, hun mindfulness training voor thuis, of andere meuk. Commercie ten top.
Bijzonder te noemen... ;(
Maar goed, als het één persoon helpt om binnen te blijven en daarmee ook maar één persoon het wel overleeft.. dan heeft het zijn werk gedaan.
heeft met de nieuwere iPhones (lees: notch phones) weinig zin daar de naam van de provider alleen zichtbaar is in het notification centre of control centre
Had ik vandaag gezien op mijn telefoon toen ik op het werk zat 'stayhome proximus'. Eenmaal thuisgekomen, is de netwerknaam gewoon terug proximus, ook als ik met 4g verbonden ben ipv met wifi. Het abonnement is van het werk. Toch straf dat ze weten waar ik woon.
Bij mij thuis is het nochtans ook gewoon stayhome proximus hoor. Ik denk niet dat het locatiegebonden is.
Toch straf dat ze weten waar ik woon.
Zo raar is dat toch niet ?
Voor de meeste mensen zijn er een paar locaties stabiel, vooral 9-17 werknemers, als je 5 van de 7 dagen hetzelfde patroon hebt, is dat geen hogere wiskunde.
De locatie tussen 18u en 07u is dan de 'thuis'
tussen 17 - 18u en 07 - 8u zijn de routes naar en van werk/huis

Dat is tevens het probleem met anonimiseren van gpsgegevens ( in apps ), het is gewoon onmogelijk om zulke vaste datapunten te anonimiseren.
Ik denk dat wie ondertussen de boodschap nog niet begrepen heeft niet zal overtuigd worden door een operator die tijdelijk van naam verandert.
Dit is volgens mij eerder virtue signaling, de gratis reclame is voor hen natuurlijk wel mooi.
Op mijn GSM staat er gewoon Proximus en niets anders.
Ik heb op mijn android toestel nog nooit een provider naam gezien? Enkel het type verbinding.
heel af en toe bij het ongrendelen. Dan loopt (bij mij) links boven de provider of providers(buitenland/dual sim) in beeld.

Verder zie ik het ook niet staan.

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.