Apple brengt laatste testversie iOS 13.4 uit

Apple heeft de laatste testversie van iOS 13.4 uitgebracht voor ontwikkelaars. Dat betekent dat naar alle waarschijnlijkheid dat de nieuwe versie van het besturingssysteem volgende week uitkomt. Volgende week komt ook iPadOS 13.4 uit.

Woensdag heeft Apple de Golden Master-versies van iOS 13.4 en iPadOS 13.4 online gezet, schrijft 9to5Mac. Dat is de laatste testversie, waarmee de fabrikant kijkt of er grote problemen optreden. Als dat niet zo is, komen iOS 13.4 en iPadOS 13.4 volgende week uit. Apple heeft al gezegd dat iPadOS 13.4 volgende week dinsdag uitkomt, maar een datum voor iOS is nog niet bekend. Vermoedelijk komen beide besturingssystemen uit op dezelfde dag.

De belangrijkste wijziging in iPadOS is de toevoeging van ondersteuning voor muizen en trackpads. Daarmee kunnen gebruikers ook de losse toetsenborden en muizen van Apple gaan gebruiken in combinatie met iPads. In iOS voor iPhones en de iPod touch gaat Apple onder meer terug naar het vorige ontwerp voor de toolbar in de Mail-app, waardoor er weer vier iconen onderin staan in plaats van twee. Ook zit Universal Purchase in iOS 13.4, waarmee gebruikers een app of game een keer kunnen kopen en op alle Apple-platforms kunnen installeren.

Door Arnoud Wokke

Redacteur Tweakers

18-03-2020 • 21:41

23

Reacties (23)

23
23
21
2
0
2
Wijzig sortering
Ben inmiddels een paar uur onderweg met een Magic Trackpad 2 i.c.m. Mijn iPad Pro en Brydge Keyboard en ik ben stiekem helemaal verliefd. Het werkt perfect, de multi-touch gestures zijn intuïtief (zeker voor Mac gebruikers) en het voelt nu al als tweede natuur.

Dit is dan echt het eerste moment dat ik de iPad Pro echt zou gaan aanraden als laptop-alternatief voor de gewone computergebruiker. Gezien de voordelen van iOS (geen boot, apps die instant openen), de snelheid van de hardware t.o.v. laptops in de pricerange, en het feit dat het de meeste computertaken prima uitvoert is het absoluut een optie geworden nu wat mij betreft.

Voor mij naast een desktop in ieder geval ideaal voor op de bank. Jammer dat het zo lang heeft moeten duren, maar dat mag de pret niet drukken.

Nu nog free floating windowed multitasking en goede externe monitor support en ik heb niks meer te wensen.

[Reactie gewijzigd door Aiii op 23 juli 2024 20:43]

Three finger drag O+ Ik ben de enige op mijn werk met een Magic Trackpad 2, de rest heeft allemaal een muis, nou het kan me gestolen worden. M'n ouders hebben net een iMac gekocht en zijn ook om nadat ik wat gestures had uitgelegd, die muis was sowieso geen optie vanwege de grootte van de handen van mijn vader :P. En met die kolenschoppen was dat standaard toetsenbord met die mini pijltjestoetsen ook geen echte optie overigens.. ja het kost je dan 100 euro meer voor je invoerapparatuur, maar je moet er ook jaren mee gaan werken.
Dit. Ik gebruik zowel op m’n werk en thuis een Magic Trackpad 2, en nooit meer een muis gewild. Het werkt gewoon fantastisch. (Helemaal momentum scroll, een flinke swipe over het trackpad en geen website is te lang om te scrollen :+)

(En ja, 3 finger swipe is het eerste wat ik aan zet op een nieuwe Mac, wel raar dat ze die hebben verplaatst naar toegankelijkheid ipv Trackpad instellingen)

Overigens herken ik me er ook op qua werk, ik ben de enige met een trackpad. Sommige collega’s of stagiairs die net nieuw zijn vragen dan ook wat dat witte ding is die ik gebruik.
Ik vind het nog steeds frustrerend dat niemand een precision touchpad voor windows heeft gemaakt. 3 finger swipe is om tussen apps/multitasking te wisselen lijkt me? Zoals tussen desktops switchend op mac/windows.
Ikzelf gebruik dus 3 vinger slepen (cursor over wat dan ook, 3 vingers op het trackpad, ergens heen bewegen, en los laten.), wat echt zo goed en intuïtief werkt zonder ook maar te klikken, daarom is de gesture om spaces te vegen bij mij 4 vingers. 4 vingers omlaag om alle vensters te tonen van de actieve applicatie, en 4 vingers omhoog om alle vensters te tonen.

Ik meende dat Apple patent had om het precisie trackpad techniek, waardoor andere trackpads dit nooit zullen evenaren. Maar dit weet ik niet helemaal zeker. (En indien dit niet zo is, dan kom ik ook op jouw vraag uit; waarom heeft nog niemand anders zo'n precisie trackpad gemaakt)

Als ik de laptop van m'n partner gebruik, dan erger ik me binnen 2 minuten al kapot over hoe niet efficient het trackpad werkt. Ik probeer dan met 2 vingers te scrollen, wat wel een beetje werkt, maar gewoon absoluut niet zo smooth en precies als op de Mac. En dat is gewoon jammer, het kan veel beter.

[Reactie gewijzigd door xoniq op 23 juli 2024 20:43]

Geen idee over patenten, windows precision touchpads (die evengoed werken als macs, materiaal en formaat wel van fabrikant afhankelijk uiteraard) bestaan al zo'n 5 jaar ondertussen, maar zeker oudere laptops hebben nooit een update daarvoor gekregen. Wat ik vooral jammer vind is dat er geen losse touchpads (zoals magic trackpad) voor windows worden gemaakt, die van apple heeft geen fatsoenlijke drivers onder windows helaas.
Zijn er geen Boot Camp drivers?
Ja maar slechts voor hele basic support, niet met de windows gestures (zover ik kan vinden).
Klopt, werkt perfect. Kan niet beschrijven hoe fijn dat werkt als je iets van een app naar een andere app, wilt copy/pasten bijvoorbeeld.
een gebrek aan goede externe monitor support is het enige wat me tegenhoudt om te switchen van notebook naar iPad Pro.
Sinds de iPad Pro een USB-C aansluiting heeft, is dat makkelijker geworden!
Makkelijker zeker, functioneler? Niet echt. Je krijgt namelijk áltijd een mirror van je iPad te zien, in plaats van een 2e scherm. Daarnaast zijn de verhouding van de iPad anders dan van een normaal PC beeldscherm. Je hebt dus altijd randen aan de linker- en de rechterkant waar niets gebeurd.
Als ze ook dit soort kleine dingen nog zouden verhelpen is het echt een waanzinnig alternatief voor een laptop.
Nee, dat klopt niet, het ligt aan de app die je gebruikt.

En bij 16:9 video zie je juist geen randen op een extern scherm (even ervan uit gaande dat deze de "standaard breedbeeld" verhouding heeft), terwijl je dat wel op je iPad hebt.

Apps die niet simpel mirroren zijn bijvoorbeeld videospelers (Netflix, Infuse) en iMovie. Bij die laatste doe je de bediening op je iPad (touch interface) en speelt je video op je monitor (alleen display).
Zit je op de beta van iPadOS 13.4? Zoja, hoe is de Magic Trackpad 2 support? Kan je eindelijk scrollen met 2 vingers en de rechtermuisknop gebruiken?
Is er bekend op welke manier ze LiDAR zullen odnersteunen? Komen er nieuwe functies in ARKit?
van de press release van de nieuwe iPad Pro:
De LiDAR-scanner meet de afstand tot objecten op maximaal 5 meter afstand. Hij werkt zowel binnen als buiten, op fotoniveau, en met een snelheid van nanoseconden. De nieuwe diepte-frameworks van iPadOS combineren de dieptemetingen van de LiDAR-scanner met de gegevens van zowel de beide camera’s als de bewegingssensors. Computervisie-algoritmes op de A12Z Bionic-chip zorgen daarnaast nog eens voor een gedetailleerdere opname van de omgeving. Omdat deze elementen zo nauw met elkaar samenwerken, maakt iPad Pro de weg vrij voor een heel nieuwe klasse AR-ervaringen.
Alle bestaande ARKit-apps krijgen automatisch onmiddellijke AR-plaatsing, Motion Capture en People Occlusion. Met de nieuwste update voor ARKit hebben ontwikkelaars de beschikking over een nieuwe Scene Geometry-API en kunnen ze de kracht van de nieuwe LiDAR-scanner inzetten om compleet nieuwe ervaringen mogelijk te maken.
Met de LiDAR-scanner is ook de Meten-app verbeterd en kan bijvoorbeeld de lengte van een persoon sneller en eenvoudiger worden berekend. Daarnaast verschijnen er automatisch handige verticale hulplijnen en grenslijnen waarmee klanten objecten sneller nauwkeurig kunnen meten. De Meten-app bevat nu ook een liniaalweergave waarmee nóg nauwkeurige metingen gedaan kunnen worden. Hiermee kunnen gebruikers ook een lijst bijhouden van alle metingen die ze hebben gedaan, compleet met screenshots.

[Reactie gewijzigd door Geronimous op 23 juli 2024 20:43]

Het is nu nog wachten op de Pro Apps (bv Logic & Final Cut Pro, maar ook Xcode). Als die er zijn, wordt de switch een no-brainer
Voor Logic & FCP zijn er al tal van alternatieven. Dat alleen zou je niet mogen tegenhouden.
Wat xCode betreft ben ik het met je eens. ‘t is nog geen volwaardig development omgeving.

Ik moet wel zeggen dat ShellFish als app een wereld heeft doen opengaan.
Xcode (of iCode, who knows) op iPadOS zou echt geweldig zijn, en zeker met ondersteuning voor externe displays! Ik ben alleen bang dat dit m niet snel gaat worden want dan gaan andere IDE ontwikkelaars aan de bel trekken dat zij ook graag een IDE voor iPadOS willen releasen. Maar we blijven hopen!
Ik download nu 13.4 zonder beta, is het al uitgebracht?
Nog niet, 24-3 pas. Gisteren is wel de publieke golden master van 13.4 uitgebracht.
Hoe kan jij die dan downloaden, ben je zeker dat je geen profiel van een vorige beta al gedownload hebt en zo kan updaten?
Kan iemand bevestigen of de getUserMedia support voor PWA's die in standalone modus draaien er nog inzit? Het enige wat ik op dit moment online kan vinden zijn een aantal tegenstrijdige berichtgevingen.

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.