Supermarkt-pc's: Albert Heijn vs. Aldi

Het is voortaan doodnormaal om als supermarkt PC's (en andere electronica) in het assortiment op te nemen, en je ziet het dan ook steeds vaker gebeuren. Bij de Computer! Totaal vonden ze het om die reden wel een goed plan om Aldi's Medion 1GHz computer (ƒ 2699,- ex monitor) tegenover de Fujitsu-Siemens Scaleo Internet PC (ƒ 2499,-) van Albert Heijn te zetten. Tijd voor een vergelijking dus.

De Aldi-PC kon dankzij z'n 1GHz Pentium III processor en een GeForce2 GTS videokaart de Albert Heijn PC (die slechts was uitgerust met een Celeron 700 en i810 chipset) zonder moeite aan de kant zetten. Dit bleek wel uit de SYSmark en 3D Mark 2000 benchmarks die gedraaid werden. Toch vond de tester de Siemens-PC van Appie best de moeite waard voor beginners om mee te internetten en om wat tekst mee te verwerken. In tegenstelling tot de Aldi-PC valt er dan ook profiteren van een goede serviceregeling . Check hieronder wat quotes uit het verhaal:

Albert Heijn logo (klein)Steeds vaker komt u bij Albert Heijn en Aldi naast de broodnodige levensmiddelen ook scanners, printers en pc's tegen. Computerapparatuur is gemeengoed geworden en de kruideniers pikken een graantje mee. Maar is het verstandig om in een supermarkt een pc te kopen? En krijgt u waar voor uw geld? Wij namen de proef op de som en testten de pc's van Albert Heijn en Aldi.

Op dit moment stunt AH met de Fujitsu-Siemens Scaleo Internet PC voor ƒ 2499,- (inclusief monitor) en Aldi met een Medion 1 GHz voor ƒ 2699,- (exclusief monitor). Op het eerste gezicht lijkt de AH-pc stukken voordeliger, bij nader inzien blijkt de Aldi-pc veel uitgebreider te zijn.

Aldi logo (klein)[...] Het met elkaar vergelijken van de twee pc's is niet echt mogelijk. Ze richten zich beide op een ander soort gebruiker. De veeleisende computergebruiker heeft het meeste aan de Aldi Medion 1 GHz pc. Of dat de typische Aldi-klant is vragen we ons af. Helaas werkte dit systeem niet helemaal stabiel. De 3D-tests konden alleen met aangepaste instellingen worden uitgevoerd, waardoor het systeem niet zo optimaal presteert. Maar ondanks deze beperking steekt de Aldi-pc qua prestaties met kop en schouders boven de AH-pc uit. Jammer alleen dat de serviceafwikkeling van de Aldi-pc ver onder de maat is. De Fujitsu-Siemens Scaleo Internet PC (AH) is een stuk goedkoper en minder gericht op specificaties. De naam 'internet pc' dekt de lading volledig: een prima pc om op te internetten, tekstverwerken, boekhouden en af en toe een spelletje te spelen dat niet al te hoge 3D-eisen stelt aan de grafische kaart.

Met dank aan Arne voor de link.

Door Tweakers

Tweakers HQ

09-04-2001 • 17:57

65

Bron: Computer! Totaal

Reacties (65)

65
65
54
10
0
1
Wijzig sortering
Anoniem: 15120 9 april 2001 18:05
Helaas werkte dit systeem niet helemaal stabiel. De 3D-tests konden alleen met aangepaste instellingen worden uitgevoerd, waardoor het systeem niet zo optimaal presteert
Jaaa jaa... Koop je een nieuwe peecee issie bij wijze van spreke alleen stabiel als je de bios op failsafe zet oid. |:(
Dat kan niet de bedoeling zijn en ik zal me dus ook een keertje of 100 bedenken voordat ik uberhaupt zou overwegen daar een computer te kopen.

Laat de supermarkten zich nou maar op hun eigen bussiness richten, want ik wil niet bij een kassameisje van een van die winkels komen omdat m'n videokaart het niet doet.

Bovendien kun je met klachten waarschijnlijk niet bij de winkels zelf terecht, maar moet alles aan de fabrikant gericht worden (evt. met de winkel als bemiddelaar). Ruilen kan vaak ook al niet omdat er niet of beperkt uit voorraad geleverd wordt en er nix van een technische dienst is ofzo....

(no flame intended trouwens (voor de aldi fans ;)))
Een vriend van me heeft toevallig van de week zo'n Aldi-ding gekocht.
En ik moet eerlijk zeggen... 7600 punten op 3DMark2000 is volgens mij niet verkeerd. (ik heb er geen verstand van, ik kick niet op benchmarks, Als hij naar mijn zin snel genoeg een DivX fabriceerd is het oke).

En vergeet ook niet eventjes het Asus moederbordje en het Siemens geheugen wat erbij zit.
En ook niet de brander en dvd-rom die erbij zaten.
Merken wist hij niet te vertellen, maar goed, wel een brander en een dvd-rom.

Das toch alles wat een leek wil? En voor die prijs vindt ik het eigenlijk een best bakkie.

Volgens hem zat er trouwens gewoon een of ander bedrijf aan vast wat je aan kon spreken.

edit:

heb moet heeft zijn...
Leuke kant en klare computertjes ja, als ze het doen.
Doet me denken aan mijn oude Compaq-computer
met bios óp de harddisk, en isa-videokaart. Geinige speeltjes.

Goedkoop spul, voor de weinig eisende gebruikers, die er
niet teveel aan uit willen geven. <extra netwerkcomputer?>
Hopelijk gaat de volgende Aldi-compu met een Palamino over de toonbank!
Heb je al eens gekeken naar de specifiecaties van dat Aldi ding? Ik dacht namelijk hetzelfde als jou maar er zitten dus allemaal losse A-merk onderdelen in - SoundBlaster 128, Asus DVD rom, Asus GeForce GTS met TV out, enz.. dat Aldi ding is absoluut geen slecht bakkie.
[ff vreselijk offtopic]
Laat de supermarkten zich nou maar op hun eigen bussiness richten, want ik wil niet bij een kassameisje van een van die winkels komen omdat m'n videokaart het niet doet.
Ik werk zelf bij 1 van de beste hierboven genoemde supermarkt keten ;) En ik kan je vertellen dat je met sommige kassameisjes best wel is een keer een wil discuseren over een kappotte videokaart :9 Of het licht aan mij..

[/ff vreselijk offtopic]
Geen van beide winkelketens verzorgt zelf de helpdesk.. AH gebruik die van Fujitsu-Siemens en Aldi gebruikt een andere... dus je hoeft met je problemen niet terug naar de supermarkt....
De prijs/kwaliteit verhouding van die ALDI-pc, daar kan gewoon NIKS tegenop: 1GHz PIII, 128 Mb RAM (infineon), 40 Gb HD, 64 Mb GForce2 GTS (+tv-out), cd-brander, dvd, etc voor nog geen fl2700,-... :P. OK, je krijgt er geen goede service bij, maar een beetje tweaker heeft dat toch niet nodig? De specificaties van die AH-pc zijn echt om te huilen: 700 MHz celeron, 64Mb RAM, 10Gb HD, 1Mb VGA etc, triest gewoon :'(. Ook voor die prijs. :(

p.s. Ik heb vorig jaar zelf die PIII 667 van de ALDI gekocht en ik moet zeggen dat ik geen enkel probleem heb gehad en dat het heel soepeltjes loopt allemaal. Deze koste slechts fl2150,-, dus nog steeds beter & goedkoper dan die van de Appie! GO ALDI, GO ALDI, GO ALDI!!! Alleen jammer dat ze nog niet aan AMD doen...
dion_b Moderator Harde Waren @mars9 april 2001 18:28
Qua prijs kan ik dat zeker beamen- ik heb voor de grap even op de beurs in Eindhoven die componenten (of vergelijkbare) opgespeurd. Ik kwam op 2637,-

En dan kan ik'm zelf in elkaar zetten. Een gemiddelde ALDI klant kan dat allicht minder. Die zou zich echt niet miskopen met dat ding. Wat misschien een leukere/leerzamere vergelijking zou zijn is tegenover Dixons/Dynabyte PCs. Dan zou ik zeggen: stuur al die newbies naar Aldi, AH en Bruna ( :9stylish IBM bakje :9). Dat scheelt 1000en en de service is vergelijkbaar :r
vergeet niet dat d'r ook een partij software bij zit, waardoor 'ie in elke winkel een 300 gulden duurder uit valt.
Ik heb de advertentie ook meerdere malen onder ogen gehad van klanten die wilden dezelfde PC en uiteraard met originele software (terwijl ze ook maar gelijk een doosje CD's erbij wilden hebben, om de software van de buren te backuppen)

't was eigenlijk en hele aardige aanbieding, die Aldi PC. Alleen de brander was een tikkeltje goedkoop (OEM HP die heeel erg veel op een Philips leek)
Anoniem: 20498 @mars9 april 2001 18:26
Ik moet je teleurstellen maar het is echt maaar een 32 Mb Gforce2 GTS (asus V7700). Maar toch nog een leuke kaart. ;)
Ten eerste: De Geforce van de aldi pc heeft maar 32 mb geheugen.

Ten tweede ben ik het totaal niet eens met je kreet "de prijs/kwaliteit verhouding ... kan nix tegenop".

Dat is echt onzin. Je koopt een pc met maar 128 MB geheugen, een seagate harddisk, oude HP brander, een voor tweakers totaal ongeschikt moederbord, behuisd in een brakke minitower, en je betaalt voor die zooi ook nog eens 2700,-.

Als je zelf een systeem gaat samenstellen, komt de "prijs/kwaliteit-verhouding" ver boven deze configuratie uit. Is het niet door de lagere prijs, dan is het wel door een veel hogere kwaliteit..

edit:
*zucht* -1 flamebait..., toe maar, komt u maar.
Anoniem: 20498 @Burat9 april 2001 18:34
Jammer maar ik was net effe eerder :7,maar toch blij dat er meer kritische lezers zijn. :*)
Volgens mij vinden een heleboel mensen, en dan vooral de "newbie's", het nog steeds leuk om eens uitgebreid te shoppen voor een nieuwe pc, dus langs alle computer shops en ze allemaal ff aanraken voor er een te kopen.

Ik vind het altijd wel leuk om heel uitgebreid revieuw te lezen, langs winkels te gaan en dan pas mijn keuze maken. Via deze manier koopt iedereen een pc in mijn omgeving. Ik vind een pc kopen bij een supermarkt meer een impuls aankoop, wat niet echt normaal is voor een pc. Vooral mensen die hun eerste pc kopen willen uitgebreid advies hebben en niet zomaar een pc kopen bij Appie of de Aldi.
Anoniem: 5070 @Beaves9 april 2001 22:55
Het is zeker geen impuls aankoop als je bij een supermarkt een pc gaat aanschaffen!
Dat zou betekenen dat je, terwijl je boter, kaas en eieren aan het inladen bent, opeens die pc ziet staan en denkt: Ja, laat ik er daar ook maar eentje van meenemen!
Nee, de meeste mensen laten zich eerst goed voorlichten over hun pc-aankoop, maar als ze dan, na de overwegingsfase, die Aldi pc zien staan en ze vergelijken hem met de pc's die ze voorgeschoteld kregen bij "IT's" of "Dunnet" dan denk ik dat er veel mensen geneigd zijn om die aan te schaffen.
Zou ik ook doen denk ik.....

In het artikel vragen ze zich ook af of "de veeleisende computergebruiker" een typische Aldi klant is.
Nee natuurlijk niet, dit is een stunt om de doelgroep te verbreden. Als ze die pc gaan halen zien deze mensen misschien wel in dat ze bij de AH of Super veel meer kwijt zijn voor hetzelfde produkt.

Maar goed, genoeg geluld zo denk ik.... ;)
Wat een test weer zeg, 2 compleet verschillend geconfigureerde PC's met elkaar vergelijken, geen wonder dat de pIII-1000 met GTS de Celeron/i810 eruit trekt. Het zou me verbazen van wel ;).
Deze test had moeten beoordelen welke supermarkt de mensen moeten bezoeken opdat ze geen miskoop doen. (zogenaamde leken-test). Uitsluitend de basisbegrippen zoals de onderlinge relatieve snelheid had dan getest kunnen worden (aangestipt is een beter woord). Het belangrijkste is de vraag wat de user ermee kan.

De performance van beide systemen is zo hoog dat de eind-user er altijd tevreden mee zal zijn, dus dan moet je andere zaken belichten zoals de service. Bij Aldi kan je de PC afleveren als deze niet functioneert en stellen ze geen vragen, die vorm van service mag dan ook wel genoemd worden. Zaken als 64 Mb (bij AH?) en 128 Mb (bij Aldi) zijn de enige punten waar ze de user ff over moeten laten nadenken, omdat iedereen met meer geheugen uit de voeten kan :).

Mijn voornaamste bezwaar van die Aldi-advertentie was de manier waarop deze was opgezet. De PC zag er goedkoop uit, maar er stond nergens dat de prijs excl monitor was! Zo kom je dus thuis zonder monitor of kan je 600 piek meer ophoesten voor een 17"barrel (aannemend dat de newbie-user geen goede bak had staan).

* 786562 ecteinascidin
(deze bakken zijn toch niet zoooo verkeerd).
er stond nergens dat de prijs excl monitor was!
Mwhoah, dat valt toch wel mee? Er stond op dat plaatje precies wat je er allemaal bijkreeg, in text en in foto's, en de monitoren verkochten ze duidelijk apart op een andere plek in de folder.
En als de mensen de pc's zagen (kheb 'm persoonlijk gemist, ze waren dan ook in een dagje weg), dan snap je toch ook wel dat in die smalle doos geen monitor past? Ik vond het in ieder geval niet de misleindendste advertentie die ik ooit onder ogen heb gehad....
Voor veel mensen is het aantrekkelijk om de airmiles voor een halve pc in te leveren, zo voor weinig een stabiel systeem met goede service. Hoewel stabiel: m'n pa heeft al een nieuwe voeding in z'n AH pc gekregen.
#
Als de service maar Stabiel Is :)

Komt (hopelijk ;) ) ook niet zo vaak voor dat een systeem dat kant en klaar wordt geleverd niet stabiel is, vaak begint het pas na de eerste upgrade.

* 786562 TheGhostInc
Anoniem: 10066 9 april 2001 18:10
Als de kant en klaar pc's van de ah net zoals slecht zijn als de kant en klaar boerenkool, dan weet ik wel waar ik mijn computer _niet_ koop. :(
Anoniem: 14044 9 april 2001 18:07
Ze hadden die 1ghz athlon met een 2mx die ze laatst bij AH hadden tegen over die aldi PC moeten zetten!
Maar die is niet meer te koop, dus wat zou zo'n test dan voor nut hebben??
Anoniem: 25781 @^Mo^9 april 2001 19:06
Deze is nog wel te koop, zie ook website van AH, waar ze de genoemde Scaleo, de vorige 1Ghz pc, de vreselijk lelijke IBM Netvista en 2 verschillende notebooks aanbieden. (http://www.ah.nl)

Wat betreft shoppen voor PC's in de supermarkt, ik kan me goed voorstellen dat de op Tweakers/GoT aanwezige doelgroep niet snel in de supermarkt wat zal kopen.

Voor andere doelgroepen (ouderen, gezinnen) die gewoon een standaard pc willen hebben is dat juist wel heel handig. Geen stomme zet van Aldi/AH imho, aangezien ze er aardig aan verdienen.
Dan denk ik dat die Aldi gewonnen zou hebben, die bij Appie is Fl. 4999,- of Fl. 3749,-. En een 17" monitor. Maar de pc bij de Aldi is ongeveer gelijk qua prestaties (denk ik, met ongeveer dezelfde parts) maar wel een heel stuk goedkoper.

AH is gewoon zwaar duur (no flame, dit weten de meeste mensen en ik zou niet mijn werkgever door het slijk halen :)).

En daarnaast levert AH een a-merk en dat kunnen ze bij de Aldi niet zeggen. Dat helpt de prijs ook de lucht in. Ja, ik weet het de Aldi bestaat ook uit een hoop a-merk parts, maar niet als a-merk totaal. Je gelooft toch niet dat iemand die zijn pc zo koopt iets van merken van de pc af weet?
Anoniem: 22180 9 april 2001 18:32
Die Aldi PC's mogen ze wat mij betrefd direct vernietigen, Ik ken niets als ellende met die dingen.

Weet je dat het een aantal maanden geleden zo was
dat als je kon aan tonen dat je PC niet goed werkte
je PC voor 1000,- kon laten op knappen. (nieuw (merk) mainboard er in zetten, goede sound kaart, geen video onboard)

JE KOOPT JE AUTO TOCH OOK NIET BIJ EEN SUPERMARKT,

Alleen beginners kopen een PC bij de Aldi, zij komen er snel van terug omdat zij geen support krijgen, Als je gevorderd gebruiker bent, dan wil je een fatsoenlijke PC of ander bouw je het zelf.
Die Siemens is ook geen echte Siemens, de eerste AH Siemens serie had een Asus Mainboard. En als je het zelfde model bij een Computer zaak (gespecialiseerd in Siemens) wil bestellen kunnen zij het niet krijgen omdat deze speciaal voor AH worden gebouwd.
Wat maakt het uit WAAR je koopt, het gaat erom WAT je koopt, dit is zo'n typisch vooroordeel!

Ik heb al 2x een pc bij de Aldi gekocht en ik moet zeggen dat ik uitermate tevreden ben.
WAAR je het koopt maakt misschien nog wel meer uit als WAT je koopt. Maar waarschijnlijk is service niet een woord wat in jouw woordenboek voorkomt. Zeker nog nooit iets gehad wat defect was ofzo wat je wilde omruilen in de winkel. (o.i.d.)
je bent geen tweaker als je je pc bij de Aldi koopt. :)
dan maar geen tweaker :P
ik kocht wel mijn printer bij de aldi...en die is prima.....ik denk dat die pc van de aldi wel goed is.
...als ik nu een nieuwe zou nemen (ik heb net geupgraded dus niet nodig) dan was de kans groot dat ik em bij de aldi zou halen.
Het lijkt wel of de Aldi ieder half jaar met een computer komt, wat al mijn voorgangers al gezegd hebben (nou ja, veel), leuk computertje voor beginners.
aldi releast idd vaak een nieuwe pc. in duitsland zijn die dingen ongekend populair (lees: er staan 's ochtends lange rijen voor de winkel)
zo vreemd is dat ook niet. er zijn zo te zien genoeg mensen die een goedkope pc willen maar niet willen betalen voor een extreem goede service. dus eigenlijk wat je van de aldi gewend bent. op bepaalde punten heel sterk en bepaalde heel zwak maar erg goedkoop en service moet je je niet teveel bij voorstellen.

wat trouwens ook meevalt. de verhalen die ik ken over de aldi zijn positief. ik heb zelf bijna 5 jaar bij een AH gewerkt en die helpdesk/service is helemaal zo slecht nog niet. het is allemaal idd minder gebruiksvriendelijk dan bijv dynabyte (alhoewel...die verkopers) .

en voor iedereen die roept dat je je auto ook niet in de supermarkt koopt:

nee idd niet, een auto is namelijk heel wat anders dan een pc en blijkbaar kun je een pc nu wel in de supermarkt kopen. nog sterker; er is ook vraag naar
Tsjah, als ze bij de supermarkt auto's zouden verkopen die een paar mille goedkoper zijn als dat ze bij de dealer zouden kosten komt daar ook wel volk op af.

Nu nog ff wachten wie als eerste supermarkt de spits afbijt......... :)
Anoniem: 25792 10 april 2001 09:04
Toppunt van tweaken?

Aldi-PC goed laten lopen.....
Zelf ook gedaan met hun 667. Nieuw mobo, kast en sound. Loopt nu erg strak voor een prijs die toen absoluut niet haalbaar was in de winkel. In Frankrijk verkopen ze trouwens WEL auto's in de supermarkt (en ook PC's) :-)
Als Nederlander die woonachtig is in Frankrijk moet ik hier toch 'n aantal verbeteringen aanbrengen.

In Frankrijk heb je normale supermarkten (ATAK, Casino, Intermarche) en de zogenaamde hypermarche, beter bekend als 'grand surface'. Carrefour, Geant, E-Leclere en Auchant zijn de bekenste.

De normale supermarkt lijkt het meest op 'n Aldi of 'n AH. Ze verkopen ongeveer dezelfde producten.

De hypermarche daarentegen verkoopt ongeveer alles. Het is eigenlijk 'n combinatie van Dixons, C&A, Horn en AH onder een dak. Vorig jaar heeft zelfs een keten van hypermarche's (Geant) auto's proberen te verkopen. Diezelfde keten heeft ook huizen verkocht....

In sommige hypermarches kun je zelf je PC samenstellen meestal rondom 'n MSI moederkaart. (MSI is heel populair in Frankrijk). Ik zelf heb sommige onderdelen bij de Carrefour gekocht omdat ze gewoon goedkoper waren dan bij 'n computerboer. Ik moet trouwens zeggen dat de verkopers niet stom zijn. Ze weten waar ze over praten. Dus.....

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.