Aldi stort zich op de CD-RW markt

De maandelijkse superaanbieding van de Aldi. Het begint bijna een begrip te worden. Deze keer verkopen zij HP CD-ReWriters, 8x4x32, voor Fl. 449,-. Inclusief 2 jaar garantie en helpdesksupport. Doe maar ruig, Aldi.

Met dank aan Arnie voor de tip.

Door Arjan van Leeuwen

22-05-2000 • 22:35

95

Bron: Aldi

Lees meer

Reacties (95)

95
95
13
0
0
0
Wijzig sortering
Toch maar even mijn eigen mening over deze Aldi-acties duidelijk maken.

Eens in de zoveel tijd verkoopt Aldi bepaalde computeraccessoires voor een erg lage prijs. Vele andere winkels voelen zich daardoor onder druk gezet om de prijzen te verlagen, wat eigenlijk onmogelijk is. In de PC-wereld zijn de marges al verschrikkelijk klein. Hoe maakt Aldi die prijs dan zo laag?

Logisch. Ze maken gewoon geen of bijna geen winst. Hun main focus is immers niet PC-producten; zij hopen gewoon dat jij bij het kopen van je nieuwe CD-writer ook een potje jam en een fles Helly-cola meeneemt. Deze acties zijn alleen bedoeld om klanten te trekken voor hun normale goederen, de supermarktartikelen.

De klant ziet dit misschien als een positieve ontwikkeling: lagere prijzen. Maar voor de winkels is dit moord. Het gaat al zo slecht met veel kleine computerzaakjes, die door dit soort dingen nog minder het hoofd boven water houden. Als die winkeltjes verdwijnen betekent dat minder concurrentie, en dus weer hogere prijzen.

Over het algemeen dus een hele foute ontwikkeling, waar ik het zeker niet mee eens ben.
Sinterklaas dat is klinkklare onzin. Ik heb zelf genoeg ervaring met hp writers en heb er nu ook een om te kunnen zeggen dat er absoluut geen problemen mee zijn. Ga maar eens rondsurfen en als er zoveel problemen zouden zijn met die apparaten dan zou het net er vol mee staan.

Ok nu effe on topic. 449,- is helemaal geen stomme prijs als je naar take it now surft dan kun je daar exact dezelfde drive kopen voor 450,- inclusief verzendkosten (sony crx140 ide). Daarnaast is deze drive ook al op andere plekken voor die plek of iets hoger 475,- gespot dus de bedrijven die daaraan onderdoor gaan moeten zich maar eens afvragen of ze wel in de goede business zitten. Moeten ze maar kleding gaan verkopen, daar zit 150 % winst bovenop als marge. Over belachelijk gesproken. De aldi heeft dus met deze drive absoluut geen bodem prijs. Wel scherp geprijst maar niet als enige zaak!
ik denk er al een tijdje over om een snellere brander te kopen. ik d8 eigenlijk aan een 8x4x32 plextor, maar dit is wel mooi een stuk goedkoper.
Iemand positieve of negatieve eigenschappen of mening dan wel ervaringen over 1 van deze 2.

AVL: sorry voor die klein putterboer, maar zo zit de economie in elkaar. De klant bepaalt, en die wil altijd de laagste prijzen, en goede service. Als Aldi die kan leveren, dan moeten ze dat zeker doen. Dan moet de putterboer maar bloemkool voor inkoopsprijs gaan verkopen om klanten te lokken. Het heet concurrentie, er moet alleen steeds meer gezocht worden naar service.

Dus zal er altijd wel ruimte zijn voor gespecialiseerde bedrijven. Deze zijn dan wel erg groot en zeer breed opgezet.
Anoniem: 6794 22 mei 2000 23:01
ach ja wat moet je nou zeggen daarvan
als supermarkten al zulke dingen verkopen
ga ik voortaan wel boter
op een pc beurs kopen
Anoniem: 2181 22 mei 2000 23:03
• 8x schrijven
• 4x overschrijven
• 32x lezen
• ondersteunt media tot
80 min. (700 MB) capaciteit
• incl. professionele CD-opmaak-
software nero-burning Rom 5.0
• 2 MB datapuffer
• incl. helpdesk

Je kan wel merken dat ze het meeste verstand van duitse aardappelen hebben.
*Datapuffer*

klinkt erg sloom :)

JoepieC:

op de afbeelding staat Hewlett Packard. Zo lang er niet bij staat dat artikel kan afwijken van de afbeelding moeten zij dat ook leveren.
Even een reactie op AVL, inderdaad Aldi gebruikt een dergelijk produkt slecht als lokkertje, waar ze geen winst op maken of zelfs verlies op draaien. Ik weet niet op dit een restpartij is (wel erg nieuw) of een hersenspinsel van HP om meer brandertjes af te zetten.

Inderdaad staat op dit moment de PC markt zwaar onderdruk. Grote merken proberen hun produkten via alternatieve kanalen te slijten. Siemens via AH, Nec gaat direct om alle oude dealers van Zenith en Packerd-Bell om. Maar deze methode blijkt niet aan te slaan.

Ik geloof niet dat (als) de computer-speciaal zaken verdwijnen door deze ontwikkeling de prijzen weer zullen gaan stijgen. Concurrentie zal blijven, hoe lang biedt de Makro nu al weer puters aan van verschillende kwaliteit. Ik was daar twee weken geleden, één of andere Athlon in de aanbieding. Vraagt een vrouw aan mij, heeft u verstand van computers is dit goedkoop ? Ik heb gezegd dat het volgens de specs een rode auto was met vier wielen van een onbekend bouwjaar ;) Toen snapte ze opeens dat ze geen 3000 ballen moet uitgeven omdat de Makro er winstpakker op plakt.

Er zullen mensen blijven die voorlichting en kwaliteit verwachten. Een tweaker koopt onderdelen, een bedrijf een produkt met service. Daarom zal er altijd ruimte zijn voor speciaalzaken.

:) * mrknowitall mrknowitall
Cyberdeck:

Het volgende heb ik uit news:nl.comp.cd-branden . Ik weet dus niet wat er waar van is... Bij ALDI kunnen ze zeggen wat ze willen natuuurlijk.

> woensdag bij aldi: HP LT 9364 CD-rewriter voor F 449,=. Is dit wat?

Na alle discussies hier dan de definitieve antwoord. Altans dat lijkt
het te zijn.
Ik heb gebeld met het hoofdkantoor van Aldi in Culemborg.
De vraag om welke writer het nu ging kwam daar niet vreemd over. Er was
zelfs al huiswerk verricht nav eenzelfde vraag. Het antwoord: het is
heel zeker een HP rewriter!.
Mooi, toen HP maar eens gebeld en wat bleek: ze hebben een grote partij
binnenwerken verkocht aan Medion in Duitsland (het bedrijf dat
recentelijk ook de pc's voor Nederland heeft geproduceerd).
Een wat vreemde zaak vonden ze wel bij Hp dat op de voorkant van de
writer gewoon HP komt te staan. De juristen van HP kijken er nog naar,
maar waarschijnlijk laten ze het maar zoals het is. Ze hebben immers
goede zaken met Medion gedaan.
Kortom: het lijkt een licht gemodificeerd model te zijn (2MB buffer ->
"puffer") maar verder is alles HP aan het ding. De garantie is alleen
niet van HP maar van Medion.
Zo, dit zou dus de geschiedenis moeten zijn.
Ik schaf er maar gewoon een aan.
Piet Hein


Alleszins, ik koop er geen. Ik vind het maar een rare zaak. Trouwens 8x IDE met slechts 2MB buffer en geen BURN-Proof lijkt me nogal link.

Volgens mij is het de Philips 8x drive zoals reeds eerder vernoemd. HP verkoopt ook Philips drives (de 7x00 en 8250 (welke ook als Sony uitvoering bestaat - lekker confusing)), maar de 8x series komen allemaal van Sony en die heeft er geen een met slechts 2MB.

Het verhaaltje van die HP loopwerkjes die aan Medion verkocht zijn vind ik maar raar. Tenslotte HP maakt zelf geen loopwerken, maar koopt ze van Sony, Philips en Panasonic. Dus dan zou Medion ze toch wel van deze laatsten kopen en niet van HP?
EXACT en dan zijn alle laatste versies van Sony
alles met typenummer 7xxx en lager is Philips van binnen en misschien nog wat anders.
hp81x0=sony crx100
hp82x0=sony crx120
hp91x0=sony crx140e (ide)
hp92x0=sony crx140s (scsi)
hp93x0=sony crx145e (ide) (deze is de laatste nieuwe)

C'est ca

en gezien het puffer lijk je gelijk te hebben en kan het inderdaad philips zijn. Maar in de rest van hun writers zit geen philips dus ik vraag me dan af wat hp met philips loopwerken doet (misschien moesten ze er juist vanaf!).
Anoniem: 7150 23 mei 2000 09:24
Een wat lange reactie m.b.t. de steeds weer wederkerende verhalen over de verpesting van de markt.
Wat is er toch in dit landje dat er een bepaalde groep mensen is die niet van concurentie houdt? Altijd als er een nieuwe prijsvechter in de markt is (aldi, makro, mediamarkt e.d.) dan lees ik weer : Oh god alle zaakjes verdwijnen en dan schiet de prijs omhoog, ag en wee, de kleine bedrijfjes gaan kapot.
En zo verder in de zelfde strekking.
Als consument wil ik echter maar 1 ding : lage prijzen. De service van bijna alle bedrijven stelt niet veel voor omdat het arbeidsloon in nederland (en in het westen in het algemeen) dermate hoog is dat repareren niet veel zin heeft.
ALs je writer kapot gaat van 450 inc btw dan is het goedkoper om het apperaat weg te gooien en een nieuwe te geven dan dat een medewerker er aan gaat prutsen a 75 piek per uur (Ja je krijgt zelf de 75 piek niet maar hij moet wel betaald worden, belastingdruk weet je wel)
Verder is het me niet opgevallen dat, laten we aldi maar weer nemen, toen de kleine winkel op de hoek (groente, slager, bakker) verdwenen was, aldi de bloemkool inneens voor 14,95 ging verkopen.
Concurrentie is goed dus graag overal een mediamarkt met stuntprijzen, aldi supermarkten voor boodschappen (en meer) weg met de merkautodealers, gedag NVM makelaars en al die andere kartels waar nederland zo vol mee zit.
Dus moraal : koop alleen waar de zaken het goedkoopst zijn, lukt dit niet in nederland gebruik dan internet voor de laagste prijs of rijdt naar Duitsland.
Koop je auto in Denemarken en haal je sla in polen (grapje)
Have a good one, Mike
Anoniem: 956 23 mei 2000 10:02
Nog even wat puntjes :

HP maakt geen loopwerken maar koopt die inderdaad van derden, net zoals heel veel CD-fik-makers doen.

Het feit dat ze van een stel loopwerken afwillen zegt al genoeg, ze willen het niet zelf verkopen.
Er is een groot tekort aan loopwerken en HP zou dolgraag meer aangeleverd willen krijgen, mijn conclusie is dus ook dat HP deze loopwerken niet zelf wilde verkopen onder eigen naam en er DUS vanaf wou.
Zal ongetwijfeld met kwaliteitsnormen te maken hebben.

Kennelijk hadden ze er een goede reden voor, want er is een productieachterstand van duizenden units, die al eigenlijk verkocht hadden kunnen worden. Dus als die units het verkopen waard zouden zijn voor HP, dan hadden ze het graag gedaan.

Die Sinterklaas kan het beter bij pepernoten houden, want HP branders staan niet op beurzen omdat ze anders niet verkopen, maar omdat ze JUIST zo goed verkopen !!

HP heeft trouwens een hoop prijzen gewonnen met het support center en de goede support-afhandeling, dus het is voor de kopers alleen maar balen dat Medion dat nu kennelijk gaat doen.

Dat de "legal" afdeling van HP zich ermee bezig houdt zegt al genoeg over de werkwijze van Medion/Aldi enzovort.

Wat betreft de werkwijze van de Aldi : jammer dat dit soort bedrijven de klant misleiden en zich op een terrein begeven, waar ze helemaal geen verstand van hebben.
In deze tijd van econimische voorspoed is een gebruiker meer dan ooit bereid om bij een goede PC winkel een paar centen meer te betalen voor goede spullen met goede support.
Nu komen Aldi klanten de computerwinkels binnen met de advertenties van de Aldi in de hand, met de vraag : "kunnen jullie ook zo goedkoop ?"

Wat mij betreft een slechte zaak dus !

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.