Gerucht: Apple Watch kan bloedzuurstof gaan meten

De Apple Watch kan volgens 9to5Mac bloedzuurstof gaan meten. De site heeft code gezien uit iOS 14 die daarop wijst. Het is onbekend of de functie mogelijk zal zijn met de huidige hartslagmeter of dat er hardware voor nodig is die alleen in een nieuwe Watch zit.

Gebruikers krijgen een melding als het bloedzuurstof te laag lijkt, meldt 9to5Mac. Die lijkt op de huidige melding over afwijkende hartslag, claimt de site op basis van de code die het onder ogen heeft gehad. Daaruit blijkt niet of voor de functie nieuwe hardware nodig is. Het zou in theorie mogelijk zijn om bloedzuurstof te meten met de huidige hartslagmeter.

Ook zou Apple werken aan een upgrade voor de implementatie van de beperkte elektrocardiogram die gebruikers kunnen maken met de nieuwste versies van de Watch. Die werkt nu slecht als gebruikers een hartslag tussen 100 en 120 slagen per minuut hebben. Een upgrade van de software en misschien ook de hardware moet dat verbeteren.

De site heeft een uitstekend trackrecord op het gebied van publicatie van onaangekondigde informatie over Apple-software. Apple kondigde nieuwe versies van software in de afgelopen jaren telkens aan op de eigen ontwikkelaarsconferentie WWDC. Die staat op de planning voor juni.

Apple Watch

Door Arnoud Wokke

Redacteur Tweakers

09-03-2020 • 11:07

108

Reacties (108)

Sorteer op:

Weergave:

Jammer dat ze zich niet meer richten op de medische kant zoals bloedsuiker, etc.
In Amerika heb je dan al snel te maken met de FDA. Daar werken ze met klasses, waarbij klasse I en II als "niet risicovol" worden ingeschat. Dit zijn apparaten die bijv. hartslag kunnen meten. Vermoedelijk dat hoe meer je richting de "medische kant" gaat hoe eerder je in klasse III terecht komt.

In die laatste klasse veranderen de eisen aanzienlijk, de applewatch heeft nu een soort "clearance" gekregen voor klasse I en II maar heeft een "approval" nodig voor klasse III.
Niet geheel waar. Het heeft te maken met risico en veiligheid.

Een klasse 3 is een implantable (pacemaker, canule met coating, ECMO set met coating, etc). Hierbij kun je veel schade aan je patiënt berokkenen. Een niet invasieve meting zonder optie tot kwaad doen, zal momenteel klasse 1 zijn bijvoorbeeld. Dit zal klasse 2 worden in de nieuwe MDR.

Klasse 1: spiegeltje om in mond te kijken of een tongspatel.
Klasse 2: elektrische rolstoel, zwangerschaps test
Klasse 3: pacemaker, ICD, hartklep, DES,

Momenteel verschuiven veel apparaten van klasse 2 of 2B naar 3, omdat ze met de nieuwe aankomende Medical Device Regulations (MDR) als hoger risico vol worden bestempeld.

Classification of Medical Devices

FDA:
The FDA categorizes medical devices into one of three classes – Class I, II, or III – based on their risks and the regulatory controls necessary to provide a reasonable assurance of safety and effectiveness. Class I devices generally pose the lowest risk to the patient and/or user and Class III devices pose the highest risk.

[Reactie gewijzigd door tzeunis op 22 juli 2024 19:39]

Maar moet je voor bloedsuiker metingen niet altijd juist invasief meten? Dit kan alleen direct gemeten worden aan de hand van een sample (vingerprik of continu implantaat). Dan vervalt klasse 1 sowieso.
Correct. Mijn uiteenzetting was in algemeen klasse indeling. Glucose meting is altijd klasse 2 omdat het invasief is én er mogelijk een handeling uit volgt: het wel of niet spuiten van insuline.
Of extra medicijn innemen, zoals sulfonylureumderivaten bij MODY.

Gelukkig maakt t voor de classificatie niet uit, maar je hebt tegenwoordig ook mensen die t meten omdat ze menen te allen tijde een zeer lage glucosewaarde te moeten hebben. Extreme keto, zullen we maar zeggen. Of dat echt gezond is vraag ik me af. Afijn, andere discussie. :)
Maar moet je voor bloedsuiker metingen niet altijd juist invasief meten?
Laat dat nou net de holy grail zijn. Abbott heeft met zijn freestyle libre het eerste goedgekeurde produkt dat geen vingerprikken nodig heeft, maar is nog steeds invasief.
Oa. deze beweren het zonder prikken te kunnen, maar gezien het nog nergens te zien is vermoed ik dat het niet helemaal op punt staat (of gewoon nog niet werkt). Er zijn er nog die werken aan een niet-invasieve manier om glycemie te meten, wie daarin slaagt zit op goud
Ik heb zelf een Freestyle Libre gehad. Het klopt dat je geen vingerprikken meer hoeft te doen. Maar als ik een vingerprik deed en een meting met de freestyle libre een meeting deed zat hier soms toch een behoorlijk verschil in.

Ik heb een Continuous Glucose Monitoring(CGM) bij mijn insuline pomp van Medtronic. Deze CGM moet ik minimaal 2x per dag kalibreren. Ook hierbij zie je dat er verschil zit tussen de CGM en de meter vanuit de vinger (ook hier zie je soms een verschil van 3.5 mmol/l hoger of lager) Door de kalibratie trek je dit aardig gelijk. Je insuline toediening wordt bepaald door de CGM. Als ik 5,4 mmol/l zit en het blijkt 3 mmol/l lager zijn door afwijking dan zit je redelijk in de gevaren zone.

On-topic: als het wel gemeten kan worden door een applewatch zou het mooi zijn, maar ik zou zeker me insulinetoediening aan de hand van me apple watch doen. Ik zou dan altijd een vingerprik uitvoeren.

Vinger prik geeft een betere waarde van de bloedglucose dan de sensoren van Freestyle Libre of de CGM van Medtronic.
Om hier verder op uit te breiden:
https://www.theverge.com/...d-vs-cleared-meaning-safe

The Apple Watch is in Class II. For Class II and Class I, the FDA doesn’t give “approval,” it just gives clearance. Class I and Class II products are lower-risk products — as Speer puts it, a classic Class I example is something like a tongue depressor — and it’s much easier to get clearance than approval.

Most of the time, products are cleared because they’re sufficiently similar to an existing medical device that the FDA already regulated. Apple, however, has emphasized that it has received a “de novo” classification for the EKG feature. That means that, although it’s still in Class II in terms of risk and hasn’t gone through as much testing as an “approved” device, it’s unlike anything else on the market. It is the first direct-to-consumer EKG wearable
Maar in Europa hebben ze te maken met de MDR en Apple begint zich op deze manier te begeven op het pad van een medisch hulpmiddel.

Uit: https://www.qsn.nl/nieuws...edische-hulpmiddelen-mdr/

==========
Wat is een medisch hulpmiddel?
Een medisch hulpmiddel is volgens de MDR een instrument, toestel of apparaat, software, implantaat, reagens, materiaal of ander artikel dat of die door de fabrikant is bestemd om alleen of in combinatie te worden gebruikt bij de mens voor een of meer van de volgende specifieke medische doeleinden:
• diagnose, preventie, monitoring, voorspelling, prognose, behandeling of verlichting van ziekte,
etc. etc
==========
En
==========
Voorbeelden medische hulpmiddelen
• Een sporthorloge met een functie om een hartprobleem vast te stellen;
• Bloeddrukmeters ter onderbouwing van een te stellen diagnose;
==========
Maar ook:
==========
Voorbeelden van software wat geen medisch hulpmiddel betreft:
• Een sporthorloge om hartslag te meten om sportprestaties te volgen.
==========

Zolang het maar richting het sportieve gaat is de MDR nog niet in het vizier, maar als het ook maar riekt naar gezondheid, zal Apple aan de MDR moeten voldoen.
Dan moeten ze dat toch al doen met die ECG-functie, valdetectie, AFib-detectie, etc...? Denk dat ‘t geen probleem zal opleveren. ;)
Alsof je in Europa die verplichtingen niet hebt.

[Reactie gewijzigd door aval0ne op 22 juli 2024 19:39]

Nope. De medical device regels in de EU zijn n lachertje in vergelijking met de FDA.

Geloof me; ik heb er dagelijks mee te maken. Vandaar de MDR die er op 24 mei 2020 komt in de EU en dat gaat heel veel problemen opleveren voor bedrijven die jarenlang geen data verzameld hebben om bijvoorbeeld de werking van hun spullen aan te tonen.
Yep, er zijn wel verplichtingen, misschien niet zo streng maar er zijn er wel en daar gaat het over.
Hoe zie je dat gebeuren, Apple watch uitvoeren met een naald die een monster neemt? ;)
https://www.diabetesfonds...suiker-meten-zonder-naald

[Reactie gewijzigd door Verwijderd op 22 juli 2024 19:39]

"Het aanbrengen is vergelijkbaar met het inschieten van de infusieset van een insulinepomp."
Klinkt niet alsof dat zonder prikken gaat lukken ;)

Google heeft een contactlens als sensor geprobeerd, maar dat lukt ook niet helemaal lekker en is inmiddels ook afgeschoten.
Mijn excuses, ik had de verkeerde link gecopy-pasted. 8)7 Maandag...
Als ik je link lees zie ik niet direct dat het haalbaar zou zijn om zoiets in een horlogekast te krijgen.
Dat zeiden we ook ooit van personal computers, maar we zijn inmiddels al tot aan zoiets kleins als een Raspberry Pi gekomen. Dus over een aantal jaar past dat ding wel in een horlogekast.
Heel mooi. Maar dat het over een aantal jaar past is wellicht de reden dat het er nu nog niet in zit. ;)
Opzich is dat technisch wel een opsteker als dat werkt. Helas is het apparaat nu nog erg groot. Als Apple hier mee samen gat werken hebben ze wel een partij met R&D budget mee dus dat scheelt, maar dan nog vraag ik me af of een spectrometer op die schaal verkleind kan worden.
Je conclusie uit dit artikel is onjuist, de Freestyle libre heeft wel degelijk een injectie in je arm.

Prikken is niet meer noodzakelijk in je vingers per keer dat je je bloedsuikers wilt meten.

De freestyle libre uit het artikel is simpel gezegd een naald met een NFC tag die je op je arm plakt met constant een naald in je arm. Deze vervang je vervolgens om de 14 dagen.

Lijkt me dus heel lastig voor Apple om dit te vervangen.
En als Apple een overeenkomst met de fabrikant van die pleister kan aangaan kun je de watch aan die pleister gaan koppelen.
In principe kan dat al met de FSL2, alleen houdt Abbott dat dicht omdat ze anders in de CGM-categorie vallen ipv de FGM-categorie, wat verzekeringstechnisch wat lastiger ligt. Zeker in Nederland trouwens, daar mogen we al dankbaar zijn dat die dingen sinds dit jaar eindelijk vergoed worden. Anders zou Dexcom een optie zijn, die hebben of komen binnenkort met direct to watch functies. Sowieso komen er dit of volgend jaar heel interessante zaken met Tidepool en zaken als ControlIQ van Tandem.

Overigens zijn die FSL’s al om te bouwen tot CGM die ook op de Watch je huidige waardes toont (al doet ie dat nog niet standalone), heb daar een paar maanden terug een uitgebreide blog over geschreven hier. Moet ik eens bijwerken gezien iOS 13.3.1 wat wijzigingen heeft gehad die t moeilijker maken.

[Reactie gewijzigd door WhatsappHack op 22 juli 2024 19:39]

De freestyle libre uit het artikel is simpel gezegd een naald met een NFC tag die je op je arm plakt met constant een naald in je arm. Deze vervang je vervolgens om de 14 dagen.
Bij de Freestyle Libre is het bij het plaatsen van de sensor dat er een naald in gaat samen met een plastic "buisje". De naald gaat er ook meteen terug uit.

Misschien dat implementatie van een onderhuids implantaat ( https://www.diabetestype1...-onderhuidse-glucosemeter) meer succes kan hebben bij de Apple Watch. (Deze moet overigens ook om de 90 dagen vervangen worden.
"Deze vervang je vervolgens om de 14 dagen. Lijkt me dus heel lastig voor Apple om dit te vervangen."

Zeker met een batterijduur van een dag :+
Kleine correctie: er zit niet constant een naald in je arm maar een flexibel draadje dat het onderhuidse vocht meet op (de gevolgen van) je bloedsuikers. Die word wel met een harde naald ingeschoten, maar die naald schiet meteen weer terug in het apparaat en het sensor draadje blijft achter.

edit: ik zie dat dit al is uitgelegd :)

[Reactie gewijzigd door Kwartjuh op 22 juli 2024 19:39]

Las laatst dat het via ECG mogelijk is.
Hoewel het natuurlijk best een flink stuk helpt: Te lage bloedsuikers zijn maar 1 kant van het verhaal.
Fantastisch begin!
Die dingen worden echt niet medisch ingezet. Apple wil geen rechtszaken van nabestaanden. Zeker niet bij suikerpatiënten die zichzelf een overdosis insuline kunnen geven o.b.v .verkeerde metingen.
Maakt niet uit hoe je ze daadwerkelijk gebruikt, maar hoe je ze kunt gebruiken.
Als een Apple watch je bloedsuiker zou kunnen meten is het een medical device en moet het voldoen aan alle richtlijnen waar andere bloedsuiker meetapparaten ook aan moeten voldoen.
Apple Watch heeft al ECG, wat ook een medisch apparaat is (voor het hart), en is goedgekeurd door FDA.
Bovendien bestaan er al CGM (Continuous Glucose Monitoring) apparaten die met de Apple Watch kunnen communiceren. Het gebruik van CGM wordt bovendien ook toegepast buiten diabetes, namelijk door mensen die bezig zijn met voeding en longevity. Dus opzich is het niet raar dat Apple interesse heeft op dit vlak.
Natuurlijk zal Apple zeggen dat het een aanvulling is op je huidige systeem. Een officiele usecase is dan, gewoon blijven meten zoals je altijd doet, maar aanvullend kan je een melding krijgen van je watch waarna je een extra meting doet. Zo werkt het met de ECG ook. Je mag de data alleen gebruiken als reden om serieus te gaan meten.
Bloedsuiker accuraat meten met een wearable gaat heel lastig worden.

Apparaten zoals de Freestyle Libre doen het met een naald in je arm zodat het bloed gemeten kan worden.
Zonder injectie in de bloedvaten is dit (nog) niet mogelijk.
Daar wordt best veel aan gewerkt, volgens mij bijvoorbeeld aan de TU/e. Hieruit kan je ook opmaken dat er aan gewerkt wordt. Apple is juist zo'n bedrijf die, zoiets zou kunnen realiseren. Daarnaast zijn dit soort techbedrijven veel verder met sommige technologieën (denk aan AI, computer vision en big data) dan universiteiten zijn. Het gevolg is dat de techniek verder kan staan dan menigeen denkt.

Die 30% foutmarge waar men in het gelinkte wiki artikel over spreekt zou vrij rap verlaagd kunnen worden met juist dat soort technieken.
Apple heeft er al flink in geïnvesteerd. Maar houdt de kaken flink op elkaar over de voortgang. Ik denk ook dat dit heel moeilijk is om goed en accuraat te doen nu, niet voor niets dat werkelijk alle CGM’s op de markt nog een onderhuids filament hebben (of volledig geïmplanteerd zijn).

[Reactie gewijzigd door WhatsappHack op 22 juli 2024 19:39]

niet voor niets dat werkelijk alle CGM’s op de markt nog een onderhuids filament hebben (of volledig geïmplanteerd zijn).
Voor de gemiddelde CGM, zou dit misschien niet reuze interessant zijn (wel interessant maar niet enorm). Apple kan op een bepaald moment gewoon weer aan mensen die het niet nodig hebben, zon feauture verkopen. Zeggen dat ze voor lopen op de concurrentie, flair maken bij universiteiten in de buurt.

Misschien nog wel belangrijker, apple had op 5 september 2019 210 miljard in kas terwijl ze dit vanaf 2016 proberen te verminderen. Met zoveel geld kunnen ze dus best veel risico nemen. Voor een farmaceut kan ik me voorstellen dat andere technologie interessanter is om te ontwikkelen.

Dat Apple de kaken stijf op elkaar houdt snap ik wel. Het bedrijf is enorm gesloten. Ze hebben wel eens tegen nieuwsgierige investeerders gezegd dat als ze hun niet vertrouwen maar ergens anders heen moeten gaan.

[Reactie gewijzigd door klonic op 22 juli 2024 19:39]

Wie weet zijn ze daar juist wél mee bezig maar is het moeilijk te realiseren?
Gaat puur om het feit dat je dan niet meer in de categorie van fitness/recreatieve apparatuur zit maar bij deze voor medische doeleinden waar veel strictere regelgeving rond is en een veel langere testperiode verplicht is.
Veel bedrijven gespecialiseerd in medische apparatuur zijn bezig met niet-invasieve bloed glucose meting, het gaat echt niet een bedrijf als Apple zijn dat dit plots gaat uitvinden (en één dat accuraat en betrouwbaar is, wat veruit het grootste probleem is).

[Reactie gewijzigd door Chip5y op 22 juli 2024 19:39]

Ik denk dat dit wat gecompliceerder ligt, daarom dat je er misschien minder van hoort.

Kan heel goed dat ze samenwerken met instanties om dit te kunnen realiseren, maar ook dat zal tijd kosten.
Je ziet bij de Apple Watch dat er ongeveer om iedere generatie steeds kleine stapjes worden gezet op dat vlak.

Het probleem zit hem niet alleen in miniaturisatie van medische technologie, massa productie, maar ook energie consumptie en vooral: medische goedkeuring van instanties.

De medische wereld is de zwaarst gereguleerde industrie ter wereld, dus dat is ook vaak een groot obstakel.
Zuurstof in het bloed is toch medisch? Sterker, het past denk ik best wel in de richting die Apple interessant vind. Niet alleen kan je bepaalde ziekten hiermee monitoren, maar je kan ook misschien een parameter als VO2max beter schatten.
Apple is hier al jaren mee bezig.
Alleen hebben helaas nog geen betrouwbare manier gevonden. Ze kunnen het alleen op de markt brengen wanneer dit op medisch niveau betrouwbaar en consistente gegevens levert.
Juist goed dat ze zich daar niet mee bemoeien want daardoor gaan mensen teveel thuis dokteren, denken mensen bij het minste of geringste dat ze suikerziekte hebben ofzo.
Jammer dat ze zich niet meer richten op de medische kant zoals bloedsuiker, etc.
De kracht van de Apple Watch in geneeskundige context is niet per se dat het zeer geavanceerde technologien bevat.

De kracht is dat het een *constante* meting is en dat je dus enorm veel datapunten heb voor hetgene *dat* je meet.

Zoals bijvoorbeeld met de Apple Heart Study. Zo'n enorme dataset, helemaal gekoppeld aan bewegingsdata, is zeer waardevol.

Meer sensoren zijn natuurlijk welkom, maar eerder dat die sensoren nu onderdeel van "IoT" kunnen zijn, is de echte winst.
Zelfs het EKG is een gigantisch wet-mijnenveld wanneer het komt tot mensen dat soort dingen te vertellen.

https://www.apple.com/wat...availability/#branded-ecg

Ik kan zo al een hele reeks landen opnoemen die NIET op die lijst staan.

Om nog maar te zwijgen van al het lobbyen in de VS wat er voor zorgt dat vooruitgang wordt vertraagt, omdat anderen willen blijven kapitaliseren op hun oude producten.
Is dat wel extern te meten?
Ja dat is zeker te meten met bv het RAMAN-spectroscopie of zoals beschreven hier

aub onderaan lezen "Binnenkort meet je je bloedsuikerspiegel zelfs zonder contact"

[Reactie gewijzigd door wow7 op 22 juli 2024 19:39]

Ja, maar niet eenvoudig, meen ik.
Ook zou Apple werken aan een upgrade voor de implementatie van de beperkte elektrocardiogram die gebruikers kunnen maken met de nieuwste versies van de Watch. Die werkt nu slecht als gebruikers een hartslag tussen 100 en 120 slagen per minuut hebben.
Dit is niet waar volgens Apple, de range is tussen 50-120 slagen per minuut. Juist als je hartslag ALTIJD tussen de 100-120 zit werkt het niet.
Bij een hartslag lager dan 50 slagen per minuut of hoger dan 120 slagen per minuut kan de Ecg-app niet goed waarnemen of er sprake is van atriumfibrilleren, en daarom wordt de opname beschouwd als onbeslist.
Als u voortdurend het resultaat 'Onbeslist' krijgt
- Uw hartslag ligt tussen 100 en 120 slagen per minuut.
https://support.apple.com/nl-nl/HT208955

EDIT:
Het staat ook zo in het article van 9to5mac. Ze zijn JUIST bezig om ook goede resultaten te geven tussen 100-120 slagen / minuut.
Speaking of the ECG feature, Apple is working on removing a current shortcoming of the current electrocardiogram function. Apple Watch Series 4 and 5 currently result in inconclusive ECG readings with heart rates between 100 and 120 beats per minute.

[Reactie gewijzigd door badflower op 22 juli 2024 19:39]

Dat staat er toch ook? Er staat dat hij slecht werkt tussen 100-120. Niet dat hij slechtS werkt tussen 100-120. :P
Is dit nieuw? Dit kan Garmin allang.
Garmin kan het zo'n 1.5 jaar en was één van de eerste smartwatches waar het op kon. Het is een feature die veel nieuwe smartwatches niet hebben. Bijzonder is dat Apple het mogelijk gaat gebruiken op bestaande smartwatches, waar andere fabrikanten het meestal onder een nieuw product apart gaan verkopen. Fitbit heeft een aantal smartwatches verkocht met SpO2 sensor in de specs, ondanks dat dit softwarematig was uitgeschakeld, waar veel mensen door werden misleid. Bij Apple gaat SpO2 dus mogelijk misschien opeens vanuit het niets op bestaande smartwatches belanden, wat zeker bijzonder is. Ook mooi dat Apple deze richting op gaat.

[Reactie gewijzigd door Cyb op 22 juli 2024 19:39]

Fitbit is de SPo2 sensor ondertussen op de apparaten met sensor aan het inschakelen. Mijn Ionic geeft sinds een maand een grafiek bij de slaap historie.

Interessant is overigens dat het ook zichtbaar is bij oudere metingen. Het lijkt of het al langere tijd gemeten werd maar niet weergegeven in de statistieken.
Och Apple is niet altijd de "eerste" met iets, maar vaak komen ze wel met de beste implementatie, die op dat moment ook het veiligst is.

Zie bv de uitrol van Apple Pay, genoeg Android bezitters die ook Apple pay op hun Android toestel willen hebben.

bv Face ID op Androids, was ook niet veilig (misschien is dat nu aangepast)

Men kon Face ID op een Android bv voor de gek houden met een goede foto of video.

https://www.androidpolice...ideo-or-even-your-sister/

[Reactie gewijzigd door obimk1 op 22 juli 2024 19:39]

Nee, apple komt niet "vaak met de beste implementatie". Apple komt met vreemde implementaties die anders werken dan bij de concurrentie om hun doelgroep te binden. Zo krijgt die doelgroep een afkeer voor alles wat 'anders' is, omdat ze dat niet gewend zijn. Wat marketingtechnisch bewonderingswaardig is van apple.
Je bedoelt dat de eerste iPhone zo'n ontzettend vreemd apparaat was dat alle Android telefoons nu nog steeds op het voor die gekke, rare iPhone verscheen de al lang vertrouwde BlackBerry en Windows Mobile lijken? Omdat die implementaties "normaler" waren dan de iPhone? Met een écht keyboard en pencil support?

Ook was de GUI implementatie in de jaren '80 van Apple niet veel anders dan die op de Amiga of de Atari bijvoorbeeld, het is eigenlijk juist Windows wat een beetje rare hybride was tussen DOS en een echte GUI.

[Reactie gewijzigd door BikkelZ op 22 juli 2024 19:39]

Leg dat beter uit, AUB.

bv Apple was de eerste met een Human Interface richtlijn (in de jaren 80, voor Tandy, Commodore, Amiga, Atari of MS.)

Net alsof "Tweakers" de niet voor 2000 een computer gebruikte, geen bal weten van "PC geschiedenis".

Oja behalve met de Amiga heb ik gewerkt met alle genoemde computers.

[Reactie gewijzigd door obimk1 op 22 juli 2024 19:39]

Is daar een onderzoek naar geweest dan, dat laatste?
Nou, onderzoek is een groot woord, maar Google Pay komt voorlopig al niet in Nederland en dat gehannes met eigen bank-apps is natuurlijk ook 3x niks. Los van het feit dat je dan nóg om de haverklap pincodes en zo nodig hebt.

Maar dat is geheel offtopic.. :)
Ik ben nog van de oude stempel en gebruik gewoon een bankpas, wel steeds meer contactloos dat dan wel :)

Verder los van iOS of Android ik zit er echt niet op te wachten om al m'n betalingsverkeer door een Amerikaanse multinational zoals Apple te laten gaan.

Dus de uitspraak dat alle Android bezitters smachten naar Apple Pay lijkt me wat overtrokken, als je het niet of nooit hebt gebruikt mis je het ook niet denk ik.
Je betalingsverkeer gaat dan ook niet "door" Apple. Apple weet dát er een transactie is geweest, maar niet de details. Je transactie gaat ook 'gewoon' rechtstreeks naar je bank.

Om die reden kun je met een Apple Watch zonder je iPhone in de buurt te hebben gewoon contactloos betalen. In je iPhone krijg je het overzicht van de transactie te zien zodra je Watch weer verbinding heeft, maar data is niet nodig om contactloos te kunnen betalen.

Je ziet alleen op je bankafschrift "betaald via Apple Pay" staan bij de transactie-details.

Sterker nog, het is zelfs veiliger dan een bankpas: als mijn Watch gejat wordt locked ie direct* en valt er niks mee te betalen. Als m'n bankpas gejat wordt kan dat tot een bepaalde hoogte wél gebeuren. Plus dat als je contactloos met een bankpas betaalt dan nog regelmatig een pincode in moet geven; om de zoveel tijd of bij transacties hoger dan een <x> aantal euro.

* En ja ik wéét dat iemand je Watch kan unlocken als hij/zij 'm omdoet en jij tegelijkertijd op je telefoon kijkt en het scherm unlocked mits je dat ingesteld hebt en die persoon nog naast je staat.....

[Reactie gewijzigd door DigitalExorcist op 22 juli 2024 19:39]

Och draadloos betalen is veiliger dan met PIN, en ik kan draadloos ook met Apple watch betalen.


Apple registreert niks, en zijn wat meer "anaal" over beveiliging. Wie de ontwikkelingen met Mac OS en IOS heeft gevolgd, ziet dat Apple met iedere nieuwe versie, oa OS security weer wat verder dichtgetimmerd is.
Is dat niet een berekening die Garmin doet op basis van hartslag en activiteit, in plaats van een échte meting? (Oprechte vraag..)
Nee, je moet echt een Garmin device hebben met ondersteuning voor deze meeting (PulseOx). De werking van deze meetapparatuur is met licht:
The pulse oximeter works out the oxygen saturation by comparing how much red light and infra red light is absorbed by the blood. Depending on the amounts of oxy Hb and deoxy Hb present, the ratio of the amount of red light absorbed compared to the amount of infrared light absorbed changes.
Ik heb zelf een Garmin 5X Plus en daar zie je inderdaad een rood lichtje aangaan (naast de hartslagmeter) als-ie gaat meten.

[Reactie gewijzigd door Razr op 22 juli 2024 19:39]

En ik heb een reguliere fenix 5 plus, zonder X, en ik heb dat dus niet. Ik heb 3 lichtjes, de F5X+ heeft er vier, een extra in het rood voor zuurstof
Mijn Samsung S9 kan dat ook met de Health App onder 'stress meten'. De combinatie hartslag in rust met het zuurstof niveau geeft dan een indicatie van je stress gehalte.
The blood oxygen level is estimated based on the kind of reflection, so
a.) how much light comes back to the sensor
b.) WHICH light comes back to the sensor

Oxygenated Hemoglobin (=blood with good oxygen saturation) has a bright red color and absorbs more infrared light.
Deoxygenated Hemoglobin (=blood with bad oxygen saturation) has a dark red color and absorbs more red light.

So by emitting a large-spectrum light (R and IR) and measuring the ratio of the feedback, the device can make a estimation of the blood oxygen level.

https://www.quora.com/How...en-saturation-sensor-work
Laat ik toch altijd gedacht hebben dat Samsung S9 een telefoon is.

Artikel gaat over combinatie IOS 14 en Apple Watch.

Een smartwatch en geen Android Smartphone 8-)

[Reactie gewijzigd door Haga op 22 juli 2024 19:39]

Scherp! Je hebt gelijk, ik zat me af te vragen of de technologie het zelfde is en zo ja - dan lijkt het me niet zo heel baanbrekend.
Het is nu wel baanbrekend want Apple maakt het nu.
Het is nu wel baanbrekend want Apple maakt het nu.
Kijk eens aan.

Eindelijk iemand die het snapt 😉
Benieuwd of het een beetje werkt.
In tijd dat ik longembolie vermoedde, bij de huisarts gezeten met zo’n dop op m’n vinger. Niks aan de hand zei die. Meerdere keren.
Later bleek in ziekenhuis dat ik dubbele longembolie had. Werd via pols ader of betere apparatuur gemeten dat ik idd te weinig zuurstof in bloed had, even kwijt hoe precies gemeten werd.
Neem aan met een bloedgasmeting, met afgenomen bloed? Plus gewoon ook die sensor op je vinger :)
Zuurstof meten kan in principe met dezelfde sensoren als de hartslagmeting. Althans als je een 5 jaar oud artikel mag geloven: https://www.google.nl/amp...asuring-blood-oxygen/amp/
Voor gebruikers die wél wat om privacy geven: https://www.cultofmac.com...f-measuring-blood-oxygen/

Non AMP link.
Dit kon zelfs al met de SPO2 sensor in mijn Galaxy Note 4 (2014). Je hebt volgens mij vrij weinig aan. Zo'n meting had een onnauwkeurigheid van 1-2% en voor gezonde mensen zat ie toch altijd tussen 95%-99%. Zoals een comment hierboven al aangaf, zodra je wel een probleem hebt merk je dat eerder aan je lichaam dan aan een meting/notificatie.
Draag jij je Galaxy Note 4 om je pols?

Dacht dat de Galaxy Note 4 een soort Android Smartphone is.

Artikel gaat toch echt over Smartwatches.
Ik ken iemand (semi-bekende schrijver) in de VS die jaren van het kastje naar de muur gestuurd werd voor zijn hartkloppingen. De man is veteraan (en valt onder die verzekering) en zonder hartkloppingen tijdens de schaarse consultatie was er geen verder onderzoek mogelijk.
Na de aanschaf van een Apple-watch en de registratie door de app van zijn probleem, toen het wél voorkwam, kon hij opeens gehoor krijgen en mocht hij naar het volgende niveau kastje naar de muur... (het blijft de VS tenslotte).

[Reactie gewijzigd door L2GX op 22 juli 2024 19:39]

Al dat gelog van die medische data - dat bevalt me niks. Apple, Google, Amazon, Microsoft, Oracle, Facebook, Twitter... - ze moeten niks over mij weten - hou ze maar lekker dom.
Dit is vrij nutteloos. Hoe weet je dat je bloedsaturatie goed zit? Wanneer je zelf ook nog rondloopt. Als je zuurstofsaturatie in elkaar duikt en je flauwvalt, ja dan gaat je fancy smartwatch je niet veel extra nuttige info geven.
Dit is een wassen neus om mee op te scheppen.
Volgens mij zitten er behoorlijk wat gradaties tussen "alles is perfect in orde" en flauwvallen. Dus natuurlijk kan dit nuttig zijn.

De vraag is alleen of je wilt dat Apple (of welke tech company dan ook), dit soort dingen van je weet.
Mijn punt is dat het voor sporters geen nuttige metriek is. Als je zuurstofsaturatie laag is ben je sowieso niet meer aan het lopen.
Apple Watch met 4g heeft functionaliteit om bij flauwvallen automatisch hulpdiensten te bellen.

Ook wordt zuurstofsaturatie gebruikt bij bijv. slaapapneu en training op hoogte. Ook zijn er smart wearables op de markt die SpO2 gebruiken bij het bepalen van de anaerobe drempel bij sport.

Er zijn dus wel meer toepassingen denkbaar dan alleen het check of iemand wel/niet flauwgevallen is, en zelfs het flauwvallen kan een toepassing zijn met het automatisch kunnen bellen van hulpdiensten.
Gelukkig slaat ie die data enkel op je toestel op en als je het op iCloud wilt opslaan/sync tussen devices kan dat enkel met een extra laag encryptie waardoor Apple er niet (zomaar, 100% waterdicht verwacht ik niet dat het is) bij kan. :) Je hebt iig de keuze tussen local-only en beveiligde iCloud-sync.

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.