Apple heeft melding gemaakt van diefstal en hun gegevens overlegd. Niets mis mee. Het is dan aan de de politie om de zaak te onderzoeken en aan justitie om al dan niet een mogelijke dader te vervolgen. Misschien heeft men de zaak niet goed genoeg onderzocht. Op zich vind ik het wel logisch dat hij als verdachte in aanmerking kwam.
Het zou wat zijn als je geen misdaden meer mag reporteren zonder aan miljarden claims bloot komen te staan. Wat we hier zien is een misbruik en aantasting van ons rechtssysteem door gewetenloze advocaten die bizarre claims gebruiken om zelf torenhoge vergoedingen te pakken.
Hoe zeer ik ook grote corporaties afwijs, dit is zeker niet de manier om ze aan te pakken. Het leidt alleen tot steeds verdere corrupte van onze rechtsstaat.
Een claim van een miljard is legaal maar ethisch gezien vind ik het gewoon een poging tot diefstal. Uiteindelijk betalen fatsoenlijke burgers deze kosten weer, of het leidt tot allerlei aanpassingen die de verantwoordelijkheid van bedrijven juist verder uitsluit. Natuurlijk heeft de man recht op reparatie en een tegemoetkoming als zijn onschuld wordt vastgesteld, maar dit is gewoon misbruik proberen maken. Mijn sympatie is dan ook meteen weg als ik zoiets lees.
Een redenering als een dief zou nooit zijn eigen kaart gebruiken, is alles behalve waterdicht, dat hangt er maar vanaf hoe wanhopig iemand is. Hij kan ook zijn kaart bewust aan een andere dader hebben gegeven om daarna de vermoorde onschuld te spelen. Dan speelt ook een rol wat voor achtergrond de man heeft. Je moet het gewoon onderzoeken.
Interessanter vind ik dit: Het laat het gevaar zien dat dreigt nu onze identiteit steeds meer indirect wordt vastgesteld door systemen. Er ontstaat een reflex bij de overheid om op grote systemen te vertrouwen. Een logisch gevolg van het verkeerde efficiety streven en zijn wegbezuinigen van mensen dat door schaalvergroting wordt uitgelokt.
Neem gevallen waarin waarin criminelen kentekenplaten van een zelfde model en kleur auto laten namaken en vervolgens alle overtredingen en brandstofdiefstallen op een ander laten komen. Ook zonder identificatie van de persoon wordt je verantwoordelijk gehouden. Zelfs als je kan bewijzen dat jij het niet gedaan kan hebben, betaal je nog. Zelfs nadat de dader wordt betrapt, maar de auto al weer is doorverkocht, gaat justitie gewoon door boetes te sturen naar de verkeerde persoon.
Ik ken een geval van iemand die zijn fiets inruilde bij een fietsenmaker die deze weer doorverkocht aan een ander die er een ongeluk mee maakte. Deze wordt nu al vijf jaar achtervolgd door steeds nieuwe aanmaningen door justitie. Telefoongesprekken en briefwisselingen leiden tot niets. Het is gewoon een oude vrouw die van een kleine weduwepensioen moet rondkomen en elke keer weer een hartverzakking krijgt als de volgende aanmaning toch weer in de brievenbus ligt. Bemiddeling van anderen heeft niet geholpen. Dit zie je nou typisch bij grote systemen.
Ik heb zelf ook een probleem gehad bij UPC. Waarbij ik elke keer een andere medewerker kreeg die mijn verhaal begon in te tikken in het systeem, en beloofde terug te bellen. En elke keer moest ik zelf terugbellen en ik kreeg een andere medewerker die niets kon terug vinden. Tot ik na een jaar een ondernemend persoon aan de lijn kreeg die wel de tijd en moeite nam om het uit te zoeken, waar de meeste dus gewoon geen tijd voor hebben.
Juist doordat onze overheid steeds meer is gaan privatiseren, gaat ze ook steeds meer vertrouwen op systemen van grote corporaties. Dat is fundamenteel verkeerd. De overheid moet zijn eigen verantwoordelijkheid nemen. Zoekopdrachten van verdachten in Google worden bijvoorbeeld als bewijs opgevoerd. Maar hoe kan de overheid nu garanderen dat zulke gegevens correct zijn? De mederwerkers van Google zijn geen beëdigde ambtenaren, het hele proces wordt niet door de overheid gecontroleerd. Ze kunnen niet garanderen dat er niet mee geknoeid is.
Nu kun je daartegen inbrengen dat gewone getuigenverklaringen nog minder betrouwbaar zijn, maar het probleem hier is dat je zo burgers blootstelt aan eenzijdige systematische beinvloeding en vervalsing. De vraag die mensen zich willen stellen, die de overheid zorgvuldig vermijdt is: Willen wij de mondiale "corporate state" waar onze elites stilzwijgend maar gestaag op af streven.
[Reactie gewijzigd door Elefant op 23 april 2019 15:24]