Microsoft heeft een extensie uitgebracht die Windows 10 ondersteuning geeft voor de AV1-videocodec. Het gaat om een testversie en Microsoft waarschuwt dat deze nog wat performanceproblemen kan vertonen.
Microsoft heeft de bèta van de AV1 Video Extension in zijn softwarewinkel gezet. Het gaat om een extensie met een grootte van 3,65MB die werkt in combinatie met Windows 10-versie 17763.0 of latere versies. Dat is de Windows 10 October 2018 Update, die Microsoft nog altijd niet opnieuw heeft vrijgegeven na problemen bij de release.
Na installatie kunnen AV1-video's in de Films en tv-app en Edge afgespeeld worden. Bij 1080p-video hapert de Films en tv-app nog, maar Microsoft belooft te blijven sleutelen aan de extensie om prestatieproblemen te voorkomen.
AV1 is een videocodec van de Alliance for Open Media, die de standaard royaltyvrij ter beschikking stelt. Naast Microsoft zitten onder andere Google, Netflix, Apple, Facebook en Amazon in de alliantie. De videocodec is met name ontwikkeld als efficiëntere opvolger van VP9 voor met name streaming video. Chrome en Firefox hebben al experimentele ondersteuning voor AV1, evenals tools als VLC, Media Player Classic en MKVToolNix.