Patrick Söderlund, die in augustus opstapte als chief design officer bij uitgever Electronic Arts, gaat voor zichzelf beginnen. Vanuit Stockholm start hij het nieuwe Embark Studios. De studio gaat samenwerken met het Koreaanse Nexon, dat een onbekend bedrag in de studio investeert.
Als 'enige strategische investeerder' lijkt Nexon geen eigenaar van Embark Studios te worden, maar de samenwerking tussen de Zuid-Koreaans uitgever en de Zweedse studio is hecht. Nexon gaat optreden als uitgever van de games van Embark. Dat worden online games. Volgens het persbericht gaat het daarbij om 'nieuwe soorten interactieve entertainment en gesimuleerde virtuele online werelden' die mogelijk gemaakt worden door 'enorme sprongen in technologie'.
Hoeveel Nexon investeert in Embark en welke game de nieuwe studio als eerste af gaat leveren, is onbekend. De twee partijen maken wel bekend dat Söderlund voorgedragen wordt als lid van de raad van bestuur van Nexon en dat die benoeming op de aandeelhoudersvergadering in maart bekrachtigd zal worden.
Söderlund was in zijn laatste functie bij EA verantwoordelijk voor de ontwikkeling van alle games van de uitgever. Daarvoor stond hij aan het hoofd van het Zweedse Digital Illusions CE, de studio die de meeste games in de Battlefield-serie maakt.