Schiphol gaat met providers gezamenlijk indoor mobiel netwerk aanleggen

Schiphol gaat in samenwerking met KPN, T-Mobile en VodafoneZiggo een indoor netwerk aanleggen voor mobiele communicatie. In 2020 moet het netwerk op de luchthaven klaar zijn. Het zal geschikt zijn voor nieuwe technieken zoals 5g.

Volgens de aankondiging zal het netwerk bestaan uit meer dan dertig antenne-installaties en dat moet resulteren in 'uitstekende mobiele dekking'. Technische details over het netwerk geven de partijen niet, maar de installaties zouden geschikt zijn voor 'de nieuwste generatie mobiele netwerken, zoals 5g'.

Het netwerk wordt in de komende twee jaar gefaseerd aangelegd. Er worden antenne-installaties geplaatst in alle aankomst- en vertrekhallen, lounges, pieren, het stationsgebied, het winkelgebied en ook in niet-publieke gebieden, zoals de bagagekelders. Het is de bedoeling dat het nieuwe netwerk ook kan worden gebruikt door de hulpdiensten en voor het portofoonsysteem op Schiphol.

Momenteel hebben de verschillende providers indoor netwerken op Schiphol, met eigen hardware. Volgens de luchthaven leidt het nieuwe mobiele netwerk tot ruimte- en energiebesparing, naast een betere kwaliteit.

Door Julian Huijbregts

Nieuwsredacteur

08-10-2018 • 11:15

98

Reacties (98)

Sorteer op:

Weergave:

Vreemde actie, gezien normaliter op en rond Schiphol alle telecomdiensten enkel en alleen door Schiphol Telematics uitgevoerd mogen worden. Een normale provider mag daar zelf niks beginnen en infra in de grond stoppen. Nu laten ze selectief providers toe om daar toch hun infra aan te laten leggen terwijl andere providers geweerd worden. Of de providers moeten een monstertarief betalen om de infra van ST te gebruiken.
In het artikel staat dat de verschillende providers nu al indoor netwerk op Schiphol hebben. Enige verschil is dat het dus 1 gezamenlijk netwerk wordt ipv zoals nu 3 verschillende.
Klinkt mooi en kostenbesparend 1 i.p.v 3 netwerken. enige vraag die ik heb als er dan een probleem is met het netwerk ligt alles er meteen uit. met 2 of 3 netwerken is er dan altijd een netwerk dat het nog doet
Niet helemaal.
Het netwerk bestaat waarschijnlijk uit een passief systeem bestaande uit coax kabel en antennes met een inkoppelpunt voor actief apparatuur van de providers.
Ik zal hem even opzoeken naar een leverancier van dit spul.
Edit: gevonden en lees dat er verschillende types mogelijk zijn.
http://www.radioaccess.nl...indoor-antenne-netwerken/
Dus theoretisch kan het voorkomen dat netwerk uitvalt als ze voor een actief netwerk gaan.

[Reactie gewijzigd door houtig op 25 juli 2024 19:54]

Passief netwerk? Er wordt niet passief draadloos gecommuniceerd.

Er bestaan geen passieve communicatie middelen voor telefoons en computers.

Er is altijd een onderdeel wat actief is. En er zijn altijd meerdere onderdelen die kunnen falen.

@houtig:
Het systeem waar je naar linked (passief) is om op plaatsen waar slecht bereik is beter bereik te creëren door het signaal van buiten naar binnen te brengen.

In het artikel gaat het heel ergens anders over. Voor een dergelijk passief systeem heeft Schiphol ook geen providers nodig om mee te babbelen.

[Reactie gewijzigd door Jackxl op 25 juli 2024 19:54]

Passief wil in deze zeggen dat het puur radio repeaters zijn die een signaal van buiten naar binnen en vice versa brengen. Het gaat niet om actieve basestations. In die zin ondersteunen ze dus ook elke provider: zolang de repeater maar de juiste frequentie oppakt en doorzet.

De kans op storingen bij dit soort apparatuur is veel kleiner dan bij actieve apparatuur. Daarbij: als de repeater uitvalt dan blijft er nog een deel van het signaal direct van buiten komen, hetzij minder diep het pand in. Nadeel is wel: als de repeater uitvalt dan is meteen de dekking van alle providers een stuk minder of op sommige plekken weg.
Maar daar hebben de meesten toch niet zoveel aan? Als mijn KPN netwerk eruit ligt kan ik me niet aanmelden bij T-Mobile of Vodafone zover ik weet.
maar dan liggen de andere 2 er ook uit dus veel zou je daar ook niet mee opschieten.
In geval van noodoproepen (112) kan dat wel.
Buitenlandse reizigers wel ;)
enige vraag die ik heb als er dan een probleem is met het netwerk ligt alles er meteen uit
Dat is een aanname, dat hoeft niet zo te zijn natuurlijk.

Gezien Schiphol net een stad is en "dat het nieuwe netwerk ook kan worden gebruikt door de hulpdiensten en voor het portofoonsysteem op Schiphol", lijkt het mij aannemelijk dat er een vorm van redundantie is in het netwerk wat daar dus rekening mee houdt.

[Reactie gewijzigd door JorzoR op 25 juli 2024 19:54]

Maar geen gekke aanname en wel een terechte vraag, toch?
Natuurlijk, maar het is niet echt een vraag
Zover ik op de hoogte ben is ST een mvno van T-Mobile. Zo lopen ook alle KLM contracten bij TM. Net als de politie overigens. Dit is in de infrastructuur wel duidelijk gescheiden zo kunnen medewerkers van de TM winkel geen contracten opzoeken van de politie als KLM. Zo vreemd vind ik deze actie dan ook niet omdat dit natuurlijk weer een andere koek is als het runnen van een luchthaven en de expertise van een provider of in dit geval providers hoger is als de enkele die bij Shiphol in dienst zijn. Zoals ook al gesteld is zijn de providers nu ook al actief op shiphol anders was een mobiele verbinding natuurlijk voor consumenten niet mogelijk
ST is opgericht in 1991 als een joint venture van Schiphol Group, KLM en KPN. Vanaf 2007 is het Schiphol Telematics bv, een 100% deelneming van Schiphol Group. Daarbij een ontwikkeling van kabelbeheerder naar full service telecom operator. ST is nu eigenaar en exploitant van uitgebreide telecom assets: van fiberoptics tot IP netwerken.
En ST is sinds kort volledig onderdeel van Schiphol Group en niet meer apart
ST legt daar zelf niets aan. Ze zijn enkel opdrachtgever / beheerder van het netwerk vanuit de Royal Schiphol Group. Toen ik daar werkte bij de aannemer die de bouwkundige assets beheerde (VolkerWessels Bouw Schiphol) heb ik kilometers kabels boven de systeemplafonds voorbereid voor Schiphol Telematics, in opdracht van Vodafone, in opdracht van Royal Schiphol Group.

Royal Schiphol Group komt met een plan de campagne en een zak geld > geld gaat naar ST > neemt contact op met de provider > zoeken naar een aannemer die het netwerk gaat plaatsen (veelal Baas B.V.) > uitvraag naar de hoofd aannemers (destijds VolkerWessels voor bouwkundig, Engie voor Elektra, BAM voor brandveiligheid, voorheen Siemens) op Schiphol waar eventuele assets gekruist gaan worden.

[Reactie gewijzigd door dindr op 25 juli 2024 19:54]

Met als nuancering: vanuit beleidsoogpunt (Schiphol - ST) is het doel een Common Use Wireless Infrastructure op Schiphol. Hiervoor is overeenstemming nodig tussen de providers. Omdat op dit dossier lange tijd geen beweging was begon Vodafone zelfstandig met de bouw. Uiteindelijk zijn de betrokken providers tot overeenstemming gekomen en dragen alle providers bij aan de realisatie.
KPN heeft sinds jaar en dag al van die betaalde wifi hotspots op schiphol via hun FON netwerk. Wordt dat achter de schermen ook niet gewoon via mobiele telecom afgehandeld? Of loopt dat dan via ST geregeld als service provider?
"Telecomtechnisch" gezien is WIFI een vaste verbinding en valt dus niet onder mobile.
Ik ga er vanuit dat het systeem/netwerk dat opgeleverd wordt uiteindelijk door ST beheerd gaat worden. Je ziet in het bericht ook dat de portofoniesysteem op termijn moet gaan samenwerken met het nieuwe netwerk, en dat systeem wordt nu nog niet door ST beheerd maar door de ASM (Asset Management) afdeling. Het idee is dat dit beheer volgend jaar naar ST gaat verhuizen. Concluderend lijkt het er dus op dat ST hier een centrale rol krijgt.

[Reactie gewijzigd door p0st op 25 juli 2024 19:54]

Nu laten ze selectief providers toe om daar toch hun infra aan te laten leggen terwijl andere providers geweerd worden.
Welke providers ontbreken er dan nog zoal? De enige die ik kan bedenken is Tele2, de rest zijn allemaal MVNO's die gebruik maken van de drie eerder genoemde providers.

Het gaat hierbij dan dus om een beter indoor mobiel netwerk waarvan de MVNO's straks ook gebruik gaan maken. Of te wel, zodra T-Mobile een (betere) indoor-dekking heeft, zal Tele2 dit zeer waarschijnlijk ook hebben daar (voor zover ik weet) de MVNO-overeenkomst met Tele2 nog altijd van kracht is.
Mvno overeenkomst tussen Tele2 en T-Mobile is alleen voor 3G met een limiet op 2Mbps.
True en dus niet interessant daar het vooralsnog altijd niet bekend is wat er met Tele2 gaat gebeuren. Ik weet ook niet of het financieel aantrekkelijk is voor een Schiphol, om een Tele2 eveneens haar netwerk daar uit te rollen.
Dat is absoluut niet vreemd.
Ze zullen waarschijnlijk een DAS gaan aanleggen.
De drager is van Schiphol, en daaroverheen diverse diensten.

De drager bestaat uit Coax en breedbandantenne's. Mogelijk nog versterkers, maar inderdaad geen andere actieve apparatuur.

De diensten worden dan geleverd door externen, die dan met hun eigen apparatuur inkoppelen, bv:
- C2000 (portofoon net)
- héél misschien Wi-Fi
- de 3 providers (meer dan de genoemde zijn er niet in Nederland, dus dat is makkelijk)
(Ohja, en tele2.)
Deze 3 hebben dan een eigen 19inch rack met de actieve (👍😀) apparatuur met een glasvezel uplinks naar hun eigen backbone.

Het DAS transporteert dan het signaal van derden.
Voordeel is inderdaad dat er maar 1 kabel gelegd hoeft te worden, ipv voor elke dienst 1 + de vele antennes die erbij horen.


In treinstations heb je vaak tig antennes van de diverse providers hangen, met dito apparatuur. En dat elke tunnelbuis.
Hierbij een idee hoe dat er boven de grond uitziet.
Ik kan zo snel de foto's niet vinden die ik ervan had.

Dan bespaar je deze apparatuur meuk bij elke (in/externe mast) 8)7 https://imgur.com/a/6IrvNJM

[Reactie gewijzigd door GMJansen op 25 juli 2024 19:54]

Als ik me niet heel erg vergis is er niets selectiefs aan. Het genoemde lijstje met providers is compleet als het aankomt op providers met een eigen netwerk. Die gaan dus samenwerken om een gedeeld netwerk op te zetten, wat mij alleen maar positief lijkt.
Ik mis Tele2, of zal alvast rekening houden met de voorgenomen fusie tussen Tmobile en Tele2?
Daar ga ik wel van uit inderdaad.
4g heeft tele2 gewoon een eigen netwerk.

Overigens maakt het als ik het goed begrijp niks uit. Want dan worden alle echte aanbieders op schiphol gewoon virutuele aanbieders.
Tele2 heeft een landelijk dekkend eigen 4G netwerk met ruim 3400 zendmasten.
http://4gmasten.nl/dekkin...pdate-per-1-augustus-2018

Voor terugval naar 3G (4G compatibiliteit is een eis voor Tele2 abonnees) maken ze gebruik van het T-mobile netwerk.
Schiphol Telematics heeft een re-organisatie, zo worden veel kleine partijen geregeld door bijvoorbeeld Schiphol Connect.
Dit project zal onder het toeziend oog van Schiphol Telematics staan (de telecom tak van Schiphol Group).
Die zijn overgenomen door T-Mobile, beetje onzinnig om 2 netwerken aan te leggen voor wat feitelijk één provider is
Er is een plan voor overname, maar op dit moment word er nog door autoriteiten gekeken of zij het er wel mee eens zijn. Zie ook nieuws: Europese Commissie pauzeert onderzoek overname Tele2 door T-Mobile
Ze gaan ook maar 1 netwerk aanleggen waar alle providers gebruik van maken. Mocht de overnamen van Tele2 door T-Mobile niet doorgaan, en Tele2 besluit om ook mee te doen zal er nog geen extra netwerk bij komen. Ze kunnen zich mogelijk wel bij dit één netwerk aansluiten.
Tele 2 maakt gebruik van het netwerkt T-Mobile
Tele2 heeft hun eigen 4G-netwerk. Net als T-Mobile en KPN.
Alleen voor hun 3G, voor 4G hebben ze eigen masten.
Niet voor 4G,Tele2 heeft een eigen 4G netwerk. Als er op bepaalde plekken geen Tele2 4G beschikbaar is, val je inderdaad terug naar T-mobile 3G/2G.
Nee dus, bij Tele2 gaat in basis tegenwoordig alles over hun eigen 4G netwerk...en schakelt hij bij slechte dekking terug naar het Tmobile netwerk (3G en lager) maar heb eigenlijk al bijna een jaar geen terugschakeling meer meegemaakt!
Eindelijk! Vraag me al een tijdje af waarom ze wel samen kunnen/mogen werken in tunnels en op stations, maar niet op Schiphol.
Nou…. in de tunnels wil het wel, maar op het station is het kwa 4G nog steeds een drama met KPN, mijn telefoon valt meestal direct terug op 3G. En dat 3G netwerk is zwaar belast door al die toeristen, normaal internetten kun je op een drukke dag echt vergeten.
Normaal internetten kun je sowieso vergeten op een 3G verbinding denk ik.
Breda, Dordrecht, Rotterdam, Utrecht, Amersfoort, Zwolle...

Vrij regelmatig gebruikte traject voor mij en toch echt (nauwelijks) problemen met 4G/4G+. Dit overigens op zowel Sony Xperia Z3, Huawei P20, Huawei P10 Lite smartphones. Sure, de snelheid is dramatisch "zelfs op 4G" maar de verbindingen aldaar zijn over het algemeen stabiel en dus zonder enige onderbreking.

Overigens heb ik het in dit geval echt over de stations, in de trein laat de verbinding juist veelal wel te wensen over.
Ik ben op de meeste stations geweest die jij noemt, geen probleemen gehad met de verbinding net zoals jij aangeeft.

Echter up schiphol, zodra ik het station binnen kom valt 4G zo goed als direct weg en schakelt mijn telefoon over op 3G.
Idd wat sHELL zegt. Ik reis sinds 1 Augustus elke dag langs Schiphol met m`n route. T-mobile unlimited GO abbo op een Z5, en sinds paar dagen geleden XZ3. In de tunnel zelf heb ik nog keihard 4G met een goede snelheid.

Zodra de trein het perron op komt rijden en daar parkeert valt m`n verbinding compleet weg, en word er overgestapt naar 3G - wat vervolgens 9/10 keer niet werkt. (connected, maar geen data) Zodra de trein weer op gang komt en door de andere kant v.d tunnel gaat komt er weer 4G verbinding.

Dramatisch, en dat voor een vliegveld. Je zou verwachten dat het omgekeerd zou zijn (tunnel slecht,perron niet) maargoed.
Op Schiphol zal een eigen netwerk veel lucratiever zijn.
In tunnels gaat het puur om de service dat je gesprek niet wegvalt. Dus wanneer er samengewerkt kan worden om de kosten zo laag mogelijk te houden zullen ze dat doen.
Op stations heb je veel mensen en relatief weinig ruimte voor zendmasten. Ook hier gaat het om het verlenen van service aan klanten die op zich niet zo lang in het station aanwezig zijn, maar voor wie geen bereik wel erg lastig is.
Bij deze voorbeelden gaat het vooral om bestaande klanten of toeristen die bij binnenkomst al op een bepaalde provider gelockt zijn. Of die het netwerk opgaan via eigen antennes of via gedeelde antennes maakt niet zo veel uit. Er is vrijwel geen mogelijkheid om te concurreren.
Op Schiphol is de situatie anders. Daar heb je jaarlijks bijna 70 miljoen passagiers, waarvan het grootste deel buitenlands, die vaak een paar uur op Schiphol zijn om over te stappen. Wanneer je die kunt verleiden om via jouw netwerk te bellen of te internetten, is het kassa! Dáár zijn de providers concurrenten van elkaar. Daar zal het dus ook lastiger zijn om ze rond de tafel te krijgen om af te spreken via één systeem te gaan werken.
Leuk bedacht, maar de backbone van de inkomsten zijn toch echt abonnementhouders, niet die buitenlanders op Schiphol (waarvan de meeste EU). Dus als je de forens tevreden houdt, levert dat echt meer (en meer voorspelbaar) revenue. En afgaande op het bereik op stations waar nog geen gezamenlijke installaties zijn, is er nog veel ruimte om je als provider te onderscheiden. Ik denk dus dat andere factoren een rol spelen.
Het gaat hier niet om een apart netwerk maar om het versterken van bestaande netwerken.
En helaas ook nog steeds niet in elke tunnel, ik noem als voorbeeld de blaaktunnel bij Rotterdam CS.
Geen bereik te krijgen met mijn Timo abbo'tje en kpn heeft het wel.
Betekent dat dat Schiphol dus geen samenwerking aan gaat met Tele2? Of lopen ze al op de geplande fusie vooruit en zal Tele2 vallen onder T-Mobile?
Ik vermoed dat ze simpelweg afwachten. Mocht de verkoop niet doorgaan dan is er nog voldoende tijd om voor de oplevering in 2020 tot een overeenkomst te komen.
Vraag me af of dit soort antennes dan geen storingen kunnen geven aan de luchtverkeersleiding? Want heb op Discovery channel toch wel een paar incidenten gezien waardoor de storingen van rondom het vliegveld zo danig een botsing veroorzaakten..

@Yunghui TELE2 is een FUP bedrijf, denk het dus niet.
Daar kun je toch rekening mee houden? Sterker nog, het zal een stuk beter gaan als je je eigen netwerk aanlegt zoals hier. Als een provider in Badhoevedorp of Aalsmeer een antenne ophangt en een deel van de bezoekers van Schiphol zit op die mast heb je als luchthaven minder controle dan een eigen netwerk in overleg.
Wat is een FUP bedrijf? Ik heb gezocht, maar niets in relatie met telecom kunnen vinden dat er op lijkt. Bedoel je dat het een virtuele provider is? Dat is Tele2 namelijk niet, ze hebben hun eigen 4G netwerk met eigen masten.
Op zich een interessant nieuwtje, maar technisch niet speciaal. Eerder dat ze iedereen zover hebben gekregen om aan dezelfde tafel te gaan zitten en dit voorstel aan te nemen :)

De techniek om dit te doen werd al gepromoot met 3G advanced en alle 4G standaarden. Er is verder ook geen goede technische reden om niet gewoon allemaal dezelfde antenne's te gebruiken, maar veelal de angst dat zulke samenwerkingen druk leggen op de mogelijkheden om antenne-rechten te krijgen en de prijs daarvan.
Doe dan maar ook een indoor mobiel netwerk in de Schiphol-tunnel. Bereik is er vaak wel maar geen throughput betreffende data. Zowel KPN als Tele 2.
Kunnen ze eindelijk ook die treintunnels daar eens van een netwerk voorzien? Geen 2/3/4G te ontvangen. Elke keer als ik in Nederland ben, heb ik het gevoel in een derdewereldland te zijn. Incl dropouts bij een treinreis van stad naar stad.

Of zoals de NS die het blijft presteren om de IC direct van Schiphol naar Rotterdam stil te laten vallen. Vorig jaar anderhalf uur stilgestaan. Dit jaar een half uur op hetzelfde stuk spoor. Dat maak ik echt alleen in NL mee. Beschamend.
Ik reis sinds 1 Aug 5 dagen per week door Schiphol heen met de trein, grappig genoeg heb ik wel 4G in de tunnels aan beide kanten maar zodra de trein 1maal op perron is aangekomen heb ik niks. Terugvallend op 3G, maar komt niks doorheen. Reis ook regelmatig met EU vluchten en heb vrij vaak dode spots rondom de terminals van Schiphol. Heel erg verveled idd.
Jammer dat Tele2 niet tussen zit, ze hebben slechte dekking in Schiphol en ze zijn van Schiphol afhankelijk voor dekking.
In een vliegtuig dat nog aan de pier staat heb ik vrijwel nooit bereik op zowel T-Mobile als Vodafone. Hopelijk is dat met dit nieuwe netwerk dan ook verholpen.

Nee, het ligt niet aan de kooi van het toestel zelf. Zodra het toestel de pier verlaten heeft krijg ik weer bereik en ook op de bestemming werkt het prima.

[Reactie gewijzigd door Napsju op 25 juli 2024 19:54]

Apart, ik heb bij de G-gates eigenlijk altijd prima bereik (Vodafone). Kan het liggen aan het type toestel? Met m'n iPhones eigenlijk nooit issues aldaar.
Edit: ook in het vliegtuig

[Reactie gewijzigd door thijssie83 op 25 juli 2024 19:54]

De belangrijkste uitzondering is de Boeing 787, want die is van koolstofvezel. Er zit wel wat metaal op ter bescherming tegen blokseminslag, maar dat is relatief weinig.
Een A350 bestaat zelfs uit nog meer composiet materiaal dan de B787. Heeft inderdaad effect op het bereik, ik merk bij beide types effectief meer streepjes dan op een 'ouderwetse' B737 waar io meestal mee vlieg.
In de wachtruimtes van de E-pier is Vodafone waardeloos, al jaren, met drie typen iPhone op rij. Enige plek in geciviliseerd Nederland waar ik dat heb. Hoog tijd dat er verbetering komt, want je komt toch als een ontwikkelingsland over als dit niet op orde is.
Ja, je zou eens een kwartiertje zonder bereik zitten... 8)7
Je zou eens voor je werk 2x dagen per week moeten vliegen en dan idd ff 30 mins zonder bereik zitten omdat je bij de gate staat en dus geen instructies kan geven aan je collegas alvorens je 1 a 2 uur niet te bereiken bent vanwege je vliegreis ... dat jij `t niet belangerijk vind betekent niet dat `t voor een ander onbelangerijk is.

Dat een beetje low-bandwidth WiFi niet gemeengoed is in de luchtvaart valt me tegen. Ik hoef geen netflix te streamen in `t vliegtuig. Dat kan iedereen pre-loaden op z`n telefoon en/of tablet. Maar geef me maar 20 kb/s , meer als zat voor mailen en messagen zodat ik nog een beetje productief kan zijn.
Ik vlieg meestal met Emirates op de lange afstanden en dan krijg je 2 uur wifi per vlucht gratis en voor 10 dollar heb je de hele vlucht verbinding. Ze hebben ook een mobiel netwerk aan boord voor bellen en data. Economy class zit behoorlijk riant in de A380 en dat toestel vliegt heerlijk. Het multimedia systeem werkt ook meer dan prima en is voorzien van behoorlijk wat recente films en series. De service aan boord is ook meer dan prima.

Wifi in vliegtuigen is nog erg traag en af toe hapert het even maar voor berichten sturen is het prima. Ik zet wel altijd eerst de verbinding op metered voor ik inlog op de portal zodat de telefoon deze niet meteen leegtrekt.

In de nabije toekomst schijnt de luchtvaart wel te beschikken over snellere satelliet verbindingen dus wie weet kunnen we dan ook gaan bellen en grotere websites bereiken.
Als jij je werk niet zodanig in kan regelen dat je niet een half uurtje onbereikbaar kan zijn, klopt er iets fundamenteel niet. Want als een half uur onbereikbaar zijn al tot grote problemen leidt, hoe moet dat dan als je een ongeluk krijgt en 3 weken in coma ligt? :?

First world problems: het idee hebben dat de wereld vergaat als je eens even geen bereik hebt. Om vervolgens tot de ontdekking te komen dat de wereld er nog steeds is als je 6 uur later aan de andere kant van de grote plas uit het vliegtuig stapt :+
Als je zo redeneert kan je net zo goed zeggen dat iedereen aan 20 minuten online per dag genoeg moet hebben. Zit regelmatig op aansluitende vluchten te wachten, en ben meestal tijdig bij de gate aanwezig, en wil dan graag doorwerken. Wel eens van de cloud gehoord? En snelle respons naar klanten?
Ja hoor, wel eens van gehoord. Net zoals ik gehoord heb van overdracht naar collega's en informeren van klanten. Zolang je geen ziekenhuizen en/of doktoren bedient zou een half uur off-line zijn geen probleem mogen zijn. En zelfs als je daarvoor werkt zou het geen probleem mogen zijn bij goede overdracht. :)
Zelfs in de Crown-lounge is de wifi waardeloos en komt er bijna geen 4G naar binnen (Vodafone).
Een vliegtuig is een kooi van faraday. Ontvangst zal dus altijd minimaal zijn. Tenzij er een antenne IN het vliegtuig gemonteerd wordt. Extra zenders buiten deze kooi gaan weinig tot niets helpen.
Waarom werkt het dan alleen aan de pier op Schiphol niet? In een zelfde type toestel (A320/B737) op Eindhoven werkt het prima met VF NL / TM NL.
Hangt er vanaf hoe het de kist staat tov de gsm antenne. met de ramen naar de mast toe laat wat gsm verkeer toe. haaks op de mast weinig/niets.
Staat er dan ook nog een gebouw tussen is het helemaal over.
Die ramen zijn groot genoeg voor GSM. Prima ontvangst iig. met KPN net voor start en kort na landing.

Heel soms doet hij wat langer over eerste aanmelden, maar denk eerder dat dat een gevolg is van dat de achterliggende systemen je nog als “buitenland” hebben geregistreerd dan iets anders. (Of omdat het halve vliegtuig zich aan het aanmelden is en de mast het daardoor druk heeft, kan ook)

[Reactie gewijzigd door Keypunchie op 25 juli 2024 19:54]

Kooi van Faraday zegt niet alles. Bij blikseminslag is een auto is ook een kooi van Faraday en toch heb je prima mobiel bereik in diezelfde auto.
Om preciezer te zijn: een kooi van Faraday heeft geen grote gaten. En wat telt als een "groot gat" is rechtstreeks afhankelijk van de golflengte van de relevante elektromagnetische straling.

Mobiele telefonie zit rond de 1-2 Ghz, dus 15-30 cm golflengte. Dat is iets kleiner dan de raampjes van een vliegtuig, dus het is in dit geval geen perfecte kooi van Faraday.
Als vuistregel voor het niet doorlaten van de elektromagnetische straling mag het gat (in de kooi) maximaal 1/10 van de golflengte zijn.
En de vuistregel als je zeker wil zijn dat het wél doorgelaten wordt is 10x golflengte. Daarom zei ik ook "rechtstreeks afhankelijk van de golflengte" in plaats van "gelijk aan de golflengte".

En natuurlijk: het is een vuistregel, wat je al ziet aan het feit dat je probeert om een "gat" (2D oppervlakte) te beschrijven met een golflengte (1D).
Ohm: de stroom loopt door de huid van het vliegtuig
Faraday: elektromagnetische velden kunnen niet in een gesloten metalen kooi doordringen
<gesloten is nooit 100%, tenzij je met koper of beter gaat werken, bovendien heb je altijd openingen>

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.