'Ikea komt met afstandsbediening voor zonwering in Trådfri-serie'

Er zijn FCC-documenten verschenen over een afstandsbediening in Ikea's Trådfri-serie van smarthomeproducten. Het gaat om een accessoire die bedoeld lijkt om zonwering op afstand te kunnen bedienen.

De FCC-informatie werd opgemerkt door het Duitse iPhone-ticker. Het gaat om een product met typenaam E1766 dat omschreven wordt als een afstandsbediening voor het openen en sluiten van zonwering. Daarnaast staat een accessoire met type-aanduiding E1743 in de opgave. Dit is een aan- en uitschakelaar. Beide producten vallen in de Trådfri-serie, de naam van Ikea's smarthomeproductlijn.

Of en zo ja wanneer de producten op de markt verschijnen, is niet bekend. Wel is duidelijk dat Ikea bezig is zijn Trådfri-serie uit te breiden. Zo werd in augustus bekend dat het concern de markt voor slimme stekkerdozen gaat betreden. De serie draait nu vooral nog om slimme verlichting, waarvan producten ondersteuning hebben voor Apple HomeKit, Amazon Alexa en Google Assistant.

Ikea afstandsbediening zonweringIkea afstandsbediening zonwering

Door Olaf van Miltenburg

Nieuwscoördinator

07-09-2018 • 15:39

85

Reacties (85)

85
82
40
2
0
27
Wijzig sortering
Dez\e zonwering schakelaar werd een paar dagen geleden al door TimonM hier op GoT gepost ( https://gathering.tweakers.net/forum/view_message/56341899 ).

Leuk nieuws is het wel, ben ook benieuwd wat het gaat worden, in de winkel wisten ze mij er nog niet meer over te vertellen.
Ik hoop dat ze met een goed systeem komen, want ik zou graag m'n gordijnen willen koppelen aan m'n smart-systeem, maar ik heb geen stroompunten (en geen zin om in een huurappartement stroompunten aan te leggen) bij m'n gordijnen in de buurt om iets zelf te fabriceren.

Ik hoop dus dat ze met gordijnen komen met ingebouwde motortjes, niet alleen zonwering.
Ik hoop dus dat ze met gordijnen komen met ingebouwde motortjes, niet alleen zonwering.
Op batterijen? ;)
Somfy heeft ook een reeks op batterijen :) Dus het kan perfect.
Tegen een "somfy"-prijs vrees ik. Ikea wil het denk ik toegankelijk houden. ;)
Of heeft Somfy tegenwoordig ook goedkope oplossingen? (oprechte vraag!)
Nee, wou gewoon duidelijk maken dat het wel kan op batterijen :)

Somfy blijft jammer genoeg Somfy :P
Ik zou eerlijk gezegd geen andere fabrikant weten voor deze toepassingen! :)
Dat boek van ze is DIIIIK!
Haha, stiekem niet over nagedacht :P Maar in ieder geval zal het dan mooier weggewerkt zijn in het gordijn. En een batterij zou eventueel kunnen!
Zonnepaneeltje erop en hatseflats... :P
zonnecellen! :)
Hoe EKO wil je het hebben?!

edit: zonwering hangt per slot van rekening altijd in de zon!

[Reactie gewijzigd door ToolBee op 22 juli 2024 14:46]

En die verdwijnen dan achter de zonwering. 8-)
Bij ramen op het noorden is het ook geen optie (voor de gordijnen dan, zonwering is aan die kant niet nodig).
We hebben het over binnen-zonwering; gordijnen en rollo's.
Buitenzonwering is blootgesteld aan de natuurkrachten en moet robuuster en dus zwaarder gebouwd worden.
Daar zitten veel zwaardere motoren op die veel meer stroom trekken dan een "Mabuchi" die een zonnerollo beweegt! ;)
Maar dan heb je toch nog steeds stroompunten nodig?
Zoek maar eens op Move en Movez
Doe maar niet, wacht al ruim een jaar op de Movez, en ze zijn al maanden stil op Indiegogo...
wel aan je gordijnen nog steeds nodig ja, maar dat kan je meestal via plafond(rand) redelijk oplossen.
maar niet voor de schakelaars.
via remote is dat probleem dan ook opgelost.

tenzij de Trådfri-serie gaat over Nikola Tesla-gewijs draadloos stroom overbrengen, maar dan heb ik zwaar iets gemist :)
Somfy heeft ook een gamma motoren op batterijen.

https://www.somfy.be/nl-be/producten/1002481/roll-up-28-rts

Dus het bestaat al wel. Moest Ikea een betaalbaar alternatief op batterijen aanbieden zou dat ideaal zijn.
True 8)7 Niet over nagedacht, haha.

In ieder geval is het dan mooier geïntegreerd, dan dat ik er nu wat externs op zet.
Ik denk dat je er toch niet aan ontkomt stroom heen te trekken. Zonneschermen zijn zwaar genoeg dat stroom uit een batterij niet echt een optie is.

Dan derbij, simpele verlengkabel en 2 kabelgootjes zij nu niet bepaald de kosten ?
Ik hoop dat ze met een goed systeem komen, want ik zou graag m'n gordijnen willen koppelen aan m'n smart-systeem, maar ik heb geen stroompunten (en geen zin om in een huurappartement stroompunten aan te leggen) bij m'n gordijnen in de buurt om iets zelf te fabriceren.
Je moet nog steeds stroom hebben. ;)

Met een geplakte kabelgoot over de plint met een 230V verlengsnoer erin moet je een eind komen. De kabel (eventueel in een plint omhoog) kan je tegen de muur achter de gordijnen wegwerken.

[Reactie gewijzigd door The Zep Man op 22 juli 2024 14:46]

Het gaat om de aansturing, niet over motortjes.
Vaak zijn de aanstuur kastjes (openen/sluiten) voor beide toepassingen inzetbaar.
Ik sluit mijn gordijnen ook met een kaku zonwering schakelaar.
als je ikea paneel gordijnen neemt, en dan via vislijn, met een arduino en wat motorjes iets maakt, kan je toch ook een automatische zonnewering maken?
Het kan allemaal nog veel simpeler, je koopt dimbare LCD folie als zonwering of gordijn dat nauwelijks stroom trekt en op afstand bedienbaar is. Weg met al dat mechanische gedoe. http://www.glaswand.nl/p/special-lcd_glas_banner.html
https://www.apparata.nl/n...en-via-je-smartphone-1480
Ik heb een aantal maanden geleden tado gesmeekt om zo een apparaat.
Als het ook met zigbee praat (en via Philips hue controller kan werken ) ben ik happy
De Tradfri lampen werken al met de Hue Bridge, neem aan dat ze dat wel voortzetten.
Het probleem is alleen dat de Hue bridge gemaakt is voor lampen/licht en niet het besturen van andere smarthome-systemen (zover ik weet). Als het homekit-compatibel is (maar dan moet je waarschijnlijk de trådfri hub hebben), kan het weer wel. Of een andere smart-controller, zoals de Homey of dat ding van Samsung, die alle signalen in één product heeft gepropt.
Erg pakkende naam dat Trådfri ... Hoe spreek je het überhaupt uit?
Dat maakt het niet veel duidelijker :+
Je hebt hem op het Zweeds staan, maar het is een Deens woord 8)7
Het is óók een Zweeds woord. En IKEA is een Zweeds bedrijf, dus...
“Denen zijn verbolgen over de Zweedse meubelgigant Ikea. Onderzoekers ontdekten dat Ikea jarenlang de goedkope vloerbedekking naar Deense plaatsen benoemde. De duurdere meubels daarentegen dragen Zweedse namen”
Droadfri, voor een Vlaming klinkt dit verdacht veel op één of ander lokaal dialect
Da's WiFi voor een West-Vlaming.
... ergens in de buurt van 'draadvrij'?
Trodfri maar dan iets meer een a-klank. Troadfri ongeveer.
Trooëtfrie

Ook wel gekend onder het nederlandse woord draadloos
Over een aantal weken worden mijn luxaflex rolgordijnen geleverd met de nieuwe hub (gen2) die ook samenwerkt met mn Google Home, IFTTT en Nest. Volgens mij in 1e instantie nog niet voor mijn zonnewering, maar lijkt kwestie van tijd. Spraakbesturing met Google Home is geinig, maar qua automation en slimme same werking wordt het pas leuk met de Nest thermostaat en via IFTTT om bij 1 bepaald woord (of bepaald tijdstip of bepaalde temperatuur oid) de zonnewering, de rolgordijnen, de lampen, het koffiezetapparaat en de waterkoker in bepaalde scène te zetten. De toevoeging van de rolgordijnen en de zonnewering hebben daarbij een veel groter effect, omdat het zo goed fysiek zichtbaar is.
Heb je een smart-koffieapparaat dan? Ik heb speciaal een ouderwets apparaatje gekocht voor dit doel, met een mechanische aan-/uitknop. De koffie-apparaten van tegenwoordig hebben een elektronische knop die je wel kunt aanzetten, maar daarmee zet je vaak nog geen koffie, dan warmt het apparaat alleen maar op. Moet je nog met de hand je koffie zetten :+ . Ik zet 's avonds de filterkoffie zover klaar, kan morgen roepen dat het apparaat aan moet en dan gaat hij koffiezetten. Ik hoef alleen nog maar in te schenken.
Ik heb de Smarter.am coffee verbonden met Homey. Smorgens als mijn wekker af gaat (door Homey) gaat de koffie lopen. Als het nog donker is gaat de verlichting aan (anders niet).
Als ik de deur uit ga en er is verder niemand thuis gaat de verlichting uit en het rolgordijn omhoog.
Cool! Dat is volgens mij de enige smart-koffiezetter. En wat prijziger dan mijn apparaatje. Maar wel gaaf.
Er komen nu langzaam wat mee apparaten op de markt. Maar deze hebben een bluetooth verbinding en zijn heel prijzig. Ik vond deze al duur.
Voor Homey heb je trouwens de eerste versie coffee machines nodig. De tweede versie werkt met alexa en ITTT. En de koffie blijft smaken naar filter koffie ongeacht de koffie-bonen.
Ik zou niet weten waarom je er bluetooth op zou moeten hebben... om 'm mee te nemen op je hotelkamer? :+
Ik heb nu een heel klein, ouderwets filterapparaatje waar je 2 bakjes mee kunt zetten. Het smaakt prima en het werkt in mijn opstelling met KaKu, Alexa, de Broadlink RM pro en Android-telefoon (met RM plugin). Vrij eenvoudig allemaal. Nadeel van die koffie-apparaten van tegenwoordig vind ik wel, dat ze maar zo kort aan blijven staan (i.v.m. EU veiligheidsregels), deze schiet na 40 minuten uit, dat vind ik net iets te kort.
Met jou koffie aparaat moet je alles eerst klaar zetten. Met de smarter Coffee en de andere waar ik op doelde gebruik je WiFi of Bluetooth voor de instellingen (sterkte, aantal, soort).
Warm houden gebruik ik eigenlijk niet. Maar via Homey zou je er voor kunnen zorgen dat als hij is gestopt met warmhouder dat het warmhouden opnieuw aangezet wordt.
Maar ieder zijn eigen manier toch..
Jazeker, en het moet niet teveel kosten, het blijft een compromis voor mij :D

(Ik kan het apparaat wel opnieuw aanzetten met de app, maar de mechanische schakelaar is dan al uitgeklikt).
Met KAKU schakelaars van de Action en een Broadlink RM pro kun je hetzelfde bewerkstelligen op je huidige zonwering (mits al elektrisch dan). Totale kosten: nog geen 40 euro.
Heb je een rolgordijn, dan kun je dit ook ombouwen naar elektrisch: kosten die erbij komen zijn dan ca. 25-50 euro.
Voor de goede orde: dit werkt dan ook met de Amazon Echo Dot.

[Reactie gewijzigd door ShopHB op 22 juli 2024 14:46]

Alleen is KaKu ontzettend ruk icm Domoticz en Trådfri vrij simpel.....
Ik heb voor het bedienen van de KAKU's met Alexa geen Domoticz nodig. Ik heb het wel een tijdje gebruikt m.b.v. de zgn. Controlicz-skill, maar dit laatste is een betaalde service geworden, daarom ben ik ermee gestopt, nu gaat alles met behulp van een oude Android-telefoon (met uitzondering van mijn Mi-lights, maar daarvoor heb ik elektronische wandschakelaars gemonteerd en houd ik de originele afstandsbediening nog in de buurt voor het veranderen van kleurtjes, iets wat ik toch al niet heel vaak deed ;-) ).
Nee voor bediening van KaKu op zich niet, maar om álles aan elkaar te knopen wel. ICY thermostaat, Trådfri, SolarEdge omvormer, slimme meter...
Met de schakelaars van Sonoff (met ESPEasy) werkte Domoticz perfect hoor. Maar dat zijn dus geen Action-schakelaars ;-) (wel net zo goedkoop ;-) ).
KaKu zelf heb ik gekocht. ESPeasy is leuk maar heb geen goeie tranceiver daarvoor..
Transceiver? Om wat te doen? Dat zegt mij zo niets...
Om 433MHz te ontvangen (de signalen te leren) en te zenden (versturen signalen)
OK. Dat doet die Broadlink RM Pro die ik daarvoor heb (zie de eerste post). En daar is ook een plugin voor, voor Domoticz.

[Reactie gewijzigd door ShopHB op 22 juli 2024 14:46]

Top, zal eens kijken of die betaalbaar is 😜
Die heb ik ook, werkt ideaal op zich en geweldig bereik. Hij pakt ook mijn goedkope rgb leds. Standaard app is wel sneu. Maar helaas nog geen tijd gehad me er verder in te verdiepen.

Heb het hele huis vol met Digoo RC-13's en in ieder ruimte een 5 kanaals remote aan de muur om overal ook zonder app dingen aan en uit te kunnen zetten. Die bij de voordeur zit alles onder geprogrammeerd, zodat ik echt met één knopje alles uit kan zetten als ik wegga.

Maar het is zonde dat ik nog niet meer gebruik maak van de RM Pro.
Je moet er inderdaad even induiken. YouTube biedt uitkomst, op het kanaal van Paul Hibbert vind je alles wat je moet hebben. De e-Control app van Broadlink vind ik zelf uitstekend werken hoor (de IHC app, ook van Broadlink gebruik ik eigenlijk niet).
Bedankt voor je reactie. Ik ga er eens induiken dit weekend. Thanks voor de tip van Paul.
De meeste KAKU producten werken op 433Mhz en zijn niet voorzien van een beveiliging, als je het ID van de handzender van een van de buren opvangt kan je vervolgens dat signaal ook uitzenden en alles bij de buren/binnen bereik gewoon besturen. Het is echt schrikken wat je allemaal opvangt en kan besturen met iets als RFLink en wat software.

Zigbee heeft wel een vorm van beveiliging wat het zomaar besturen van de verlichting bij een ander veel meer werk is dan alleen het ID van de remote opvangen.
Ik geloof dat dit niet echt veilig is, maar als men mijn lichten voor de lol aan- en uit wil doen, of het rolgordijn naar boven en beneden wens ik ze veel plezier, ik lig daar niet wakker van, een stekker is snel genoeg losgehaald als dat zou gebeuren en er hangt verder niets van af. Ik zorg er wél voor dat mijn deuren niet beveiligd worden met een dergelijk systeem (en geen enkele cloud service trouwens).
Je moet je inderdaad wel realiseren DAT dit niet veilig is.
Nieuwe KaKu is beveiligd...
Nou, dat vermoeden had ik eerlijk gezegd ook; ik hoefde zelf geen codes in te stellen, op de oude KaKu-schakelaars moest dat wel. Ik zal nog eens kijken of ik er op de doos iets van kan terugvinden.
Ik zou toch weg blijven van de KaKu schakelaars.

Nadeel daarvan is dat het "send and forget" is. Dus je weet niet zeker of je apparaat ook echt is aangegaan. En dan heb ik het niet eens over de beveiliging.... ik kan alle codes in de buurt van KaKu uitlezen. Zodoende weet ik wanneer de buurman zijn lichten uitzet, maar ik kan ze ook voor hem aandoen. Hetzelfde geldt voor draadloze deurbellen enzo. Gaat nog leuk worden als het weer 1 april is :+

Je kunt beter tien euro meer uitgeven voor een schakelaar met bijv. Z-wave. Ik geloof dat een Sonoff (wifi) zelfs even duur is als KaKu schakelaar.
Ik heb een slide gepreordered. https://www.kickstarter.c...r-existing-curtains-smart

Dat is nog wel te doen
De laatste update was van januari 2017. Heb je daar nog wel vertrouwen in?
Backers krijgen nog regelmatig updates via de mail. Ondanks de enorme vertraging, toch nog vertrouwen in.
De aan en uit schakelaar is van de "slimme" stopcontacten(eigenlijk is het gewoon klik aan, klik uit, er wordt geen verbruik gemeten of iets dergelijks). Deze is op de Zweedse IKEA site al te vinden:

https://m2.ikea.com/se/sv/p/tradfri-set-med-uttag-40364748/
Interessant zo'n afstandsbediening voor zonwering, hoop dat ik ze ook een mn Hue bridge kan koppelen.

(Nu vergeet ik ze regelmatig in de ochtend dicht te doen wanneer het een zonnige dag wordt. Zou perfect zijn als ik ze met de app vanaf mn werk alsnog neer kan doen)
Cool!

Siri! Open het rolluik voor!

@broodplank Ik denk "tretfrie".
Trotfrie, de a met circeltje is een soort korte ‘o’, die je wat langer laat klinken.

Ooit achter gekomen toen ik in Zweden de weg probeerde te vragen ;)
Ik heb 1 TradFri HUB en 1 GU10 spot.
Ik had eerst de hub in de garage gemonteerd en de GU10 op de oprit.
Telkens verloor de HUB de communicatie met de spot. Enige verklaring die ik kon zien was de sectionaalpoort die de garage afsluit want de afstand is maar een meter of 10.

Dan heb ik de HUB aan de binnenkant van de voordeur gezet. In vogelvlucht zit daar 1 binnenmuur en 1 buitenmuur tussen. Dit werkt nu al 1 maand. De communicatie is maar 1x uitgevallen.

Al bij al vind ik TradFri niet goed gedocumenteerd wat betreft de reikwijdte en incompatible obstakels.
Het is ook lastig documenteren omdat het via mesh netwerk werkt. In jouw geval met één lamp niet erg nuttig, maar ik heb bijvoorbeeld achterin m'n tuin en lamp die initieel niet werkte qua bereik. Echter ik was toen al bezig met aantal andere lampen vervangen en zodra er een lamp tussen in kwam werkte het prima. Idem met lamp in de nok op zolder. Meer kopen dus :+
Bedankt, dat van dat mesh netwerk had ik ook al door, is overigens ook niet duidelijk gedocumenteerd.

Ik zie trouwens dat er een nieuwe versie van de app is in de Google Play Store...
Nog niet kunnen checken want die werkt enkel op het home netwerk.
Trouwens via Alexa kan je lampen wel remote aan-en uit schakelen.

Andere reviews in de Play Store zeggen ook dat een HUB soms een tijdje werkt en dan de communicatie uitvalt.
Ik sluit me aan bij de vraag van iemand anders om een timer te kunnen programmeren bij 'sunset' en 'sunrise'.

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.