NASA is er zondagochtend in geslaagd om de Parker Solar Probe te lanceren. Nadat de lancering op zaterdag moest worden afgeblazen, ging het op zondag volgens plan. Op moment van schrijven zet het ruimtevaartuig koers naar de zon.
De lancering vond om 9:31 Nederlandse tijd plaats op Cape Canaveral in Florida, met een Delta IV-raket van United Launch Alliance. Waar de lancering zaterdagochtend nog moest worden stopgezet door problemen met de raket, werden er zondag geen problemen gedetecteerd.
Op moment van schrijven is de raket al ver boven de aarde en zien alle systemen er goed uit en zijn de eerste, tweede en derde trap al van de raket losgekoppeld, waardoor nu alleen nog de Parker Solar Probe onderweg is naar de zon. NASA gaat proberen de zonnepanelen te ontvouwen waardoor het ruimtevaartuig zelfstandig energie kan opwekken tijdens zijn missie.
De Parker Solar Probe gaat onderzoek doen naar de zon, onder meer naar de zonnewind en andere effecten van 'ruimteweer'. Meer kennis hierover moet er onder andere voor zorgen dat er betere manieren worden bedacht om astronauten te beschermen tegen deze effecten. Een van de vragen die NASA zich stelt, is waar de zonnewind vandaan komt, en hoe deze snelheden bereikt van bijna 3 miljoen kilometer per uur.
NASA heeft het ruimtevaartuig vernoemd naar Eugene Parker, de Amerikaanse wetenschapper die in 1958 het bestaan van de zonnewind voorspelde. Pas later werd door observaties van deeltjes afkomstig van de zon, bevestigd dat het fenomeen zonnewind daadwerkelijk bestaat.