Android krijgt Spotify-integratie in wekkerapplicatie

De Klok-applicatie van Android, die gebruikt kan worden om wekkers te zetten, krijgt Spotify-integratie. Dat maakt het mogelijk om muzieknummers of afspeellijsten van de streamingdienst als wekker te gebruiken.

Spotify in je wekkerVolgens het Google-blog moeten gebruikers Spotify en de Klok-applicatie geïnstalleerd hebben, waarna de integratie vanzelf verschijnt. De functie werkt ook met de gratis versie van de muziekstreamingdienst. Het is mogelijk om als wekkergeluid recent afgespeelde muziek, een playlist of een specifiek nummer in te stellen.

Het Android-account op Twitter meldt dat Spotify-integratie in de Klok-applicatie vanaf nu beschikbaar komt. De app krijgt daarvoor een update, op het moment van schrijven lijkt die nog niet beschikbaar te zijn voor alle gebruikers in Nederland. De applicatie is beschikbaar op apparaten met Android 5.0 of nieuwer.

Vooralsnog is er alleen integratie voor Spotify. Googles eigen muziekstreamingdienst YouTube Music werkt niet met de wekkerapplicatie. Een woordvoerder van Google bevestigt tegenover 9to5google echter dat een soortgelijke integratie met die dienst wel volgt.

Door Julian Huijbregts

Nieuwsredacteur

31-07-2018 • 20:12

82

Submitter: sgraaf

Reacties (82)

82
79
34
1
0
30
Wijzig sortering
Zou elke applicatiemaker vanaf nu zijn app kunnen intergreren in de wekker-app binnen Android? Of moet juist de wekker-app geschikt gemaakt worden voor een bepaalde muziek-app?
Beide. Er is ondersteuning in de Klok app toegevoegd om muziek van andere apps te kunnen kiezen die deze muziek aanbieden (zoals Spotify en binnenkort Youtube Music). Voor zover ik heb kunnen vinden is dit geen publieke API.

[Reactie gewijzigd door P1nGu1n op 23 juli 2024 05:24]

Mooi zo. Dan is het vermoedelijk kwestie van tijd todat andere app-makers hun app ook geschikt hebben gemaakt (zoals Plex, Soundcloud, Deezer etc.)!

Na je edit zie ik dat je vermoedt dat het geen publieke API betreft in de wekker-app. Dat zou wel ontzettend jammer zijn en ook niet goed voor de concurrentie. De vraag is echter waarom Google ervoor kiest om een directe concurrent van haar eigen muziekstreamingdienst eerder toegang te geven dan zichzelf.

[Reactie gewijzigd door Luit op 23 juli 2024 05:24]

En is dit eigenlijk ook wel toegestaan onder de wetgeving van bijv. de US en vooral EU?

Het is natuurlijk wel een minor feature, maar met Android als grootste mobiele OS kan ik mij goed voorstellen dat Google dit open moet stellen voor andere muziek aanbieders.

Wat als je bijv. Deezer gebruikt? Spotify is niet overal de grootste aanbieder.

[Reactie gewijzigd door lepel op 23 juli 2024 05:24]

En is dit eigenlijk ook wel toegestaan onder de wetgeving van bijv. de US en vooral EU?

Het is natuurlijk wel een minor feature, maar met Android als grootste mobiele OS kan ik mij goed voorstellen dat Google dit open moet stellen voor andere muziek aanbieders.

Wat als je bijv. Deezer gebruikt? Spotify is niet overal de grootste aanbieder.
Aan de andere kant lijkt iedereen ook wel steeds vaker de kleinste dingen op te zoeken om deze vraag bij te gaan stellen. Als je Deezer gebruikt dan stel je gewoon als vanouds een MP3'tje in als wekker geluid. Als het voor jou doorslaggevend is of je een muziek app als wekker kunt gebruiken in je keuze van welke muziek app je gebruikt, maakt het eigenlijk ook niet uit welke muziek app je gebruikt want dan stel je gewoon helemaal de verkeerde eisen aan een muziek app.
Dat, en niks staat Deezer in de weg om zelf wekker functionaliteit in te bouwen in de app, of een losse app uit te brengen die Deezer ondersteunt. Het is niet zo dat de standaard klok app in Android de enige optie is.

Ook is het secundaire functionaliteit, niemand neemt een muziek streaming service alleen om het als wekker te gebruiken, het is meer een bijkomstigheid. Het is dus niet zoals bij browsers dat mensen gewoon gaan gebruiken wat al geïnstalleerd is, het lijkt me meer dat mensen eerst al een streaming service hebben en dan kijken of ze het misschien ook als wekker gebruiken. En dan kun je dus prima nog een andere app gebruiken.

Natuurlijk zou het leuk zijn als de standaard app zoveel mogelijk diensten zou ondersteunen, maar ik zie hier ook absoluut geen aanleiding voor overheids inmenging als dat niet zo is.
dat Google dit open moet stellen voor andere muziek aanbieders.
Het is al open, andere aanbieders kunnen de alarm-feature in hun eigen app stoppen, zelf een alarm/klok app uitbrengen, of met een derde partij in zee gaan.
Dit dacht ik dus ook, Google lijkt steeds vaker om boetes te vragen.
Het hebben van een monopolie maakt veel bedrijven anders. Microsoft stak ook de middelvinger naar de consument toen hun de absolute monopolist waren. Google, die nobel begon, heeft de laatste jaren enkel middelvingers gestoken naar de consument.

Macht maakt corruptie ;)
Op zich eens, maar slaat nergens op in dit verband. Ze maken nu juist iets mogelijk voor de grootste app, niet hun eigen app.

Overigens maak ik zelf al gebruik van Omniclock, deze heeft ook Spotify integratie
Maar ze maken geen publieke API. Ze betrekken spotify voor “goodwill”.
Het is niet alsof je wat geks zegt, maar het blijft een feit dat dit nu net niet het voorbeeld is van corruptie / koppelverkoop o.i.d..
Ik denk niet dat dit mag onder europese regelgeving nee. dit is hetzelfde als google shopping bovenaan google resultaten plaatsen, je geeft iemand een oneerlijk voordeel door je machtspositie op de markt.
Ja maar Google shopping is van Google zelf. Spotify is bij mijn weten nog altijd Spotify zelve.
Je mag jezelf niet voortrekken, maar dat doen ze dus ook niet.
je mag anderen ook niet voortrekken als je een monopolie hebt, het is irrelevant of dat je eigen bedrijf is of niet.
De vraag is echter waarom Google ervoor kiest om een directe concurrent van haar eigen muziekstreamingdienst eerder toegang te geven dan zichzelf.
Heel eenvoudig.... Het team wat de Clock app maakt heeft nauwelijks verband met het team wat de muziekstreaming doet....

Het team van de Clock app vondt het een goed idee om muziek integratie te doen. Komt dan vanzelf uit op de meest gebruikte muziek app van het platform en dat is Spotify.

Als je wilt gaan experimenteren met nieuwe functionaliteit, doe het dan op een manier die een zo groot mogelijk publiek bereikt.....
"De vraag is echter waarom Google ervoor kiest om een directe concurrent van haar eigen muziekstreamingdienst eerder toegang te geven dan zichzelf."

Omdat dat tegenwoordig gebruikelijk is? Zo heeft Google ook een donker thema ingebouwd in de YouTube-app voor iOS, en pas nu rolt dat uit op Android. Dus YouTube-gebruikers op iOS hadden het donkere thema eerder dan gebruikers van Google's eigen besturingssysteem.

En zo kan ik nog wel meer voorbeelden opnoemen waarbij "de concurrent" eerder toegang tot iets kreeg.
Is er al.
Ikzelve gebruik https://github.com/segler-alex/RadioDroid als wekker radio.

Er is ook een alarm API dat https://github.com/forrestguice/SuntimesWidget gebruikt waarmee je alarmen in vorm van wekkers aan de stock Wekker app kan toevoegen.

[Reactie gewijzigd door RoestVrijStaal op 23 juli 2024 05:24]

Inderdaad goed punt. Google is goed bezig alle indie developers het leven goed zuur te maken (ik ben er een van). Dit en nog vele andere zaken zijn echt verontrustend te noemen. Het gedrag van Google doet niet veel onder hoe een super dictatoriale staat een land reageert.
Helaas is de gemiddelde consument nog in love met Android. Google is daar goed in.
In love is een beetje overdreven voor het overgrote deel van consumenten denk ik. Hoeveel keuze is er nog voor je mobiel? Veel mensen zijn het ook niet met Apple eens. Het word al snel een keuze voor een techgigant waar je het best mee kan leven. Voor de een is dat Google en voor de ander Apple
Inderdaad goed punt. Google is goed bezig alle indie developers het leven goed zuur te maken (ik ben er een van). Dit en nog vele andere zaken zijn echt verontrustend te noemen. Het gedrag van Google doet niet veel onder hoe een super dictatoriale staat een land reageert.
Helaas is de gemiddelde consument nog in love met Android. Google is daar goed in.
Wat een onzin, of heb je al mensen naar een gevangeniskamp gesleept zien worden omdat ze op hun Android telefoon zochten naar informatie over de nieuwste iPhone?

Er is nogal een verschil tussen een marktpositie uitbuiten (of zelfs misbruiken) en wat de gemiddelde dictator doet. Nee, Google is niet netjes bezig, maar altijd maar weer die Hitler/Kim Jong Un/Stalin kaart spelen verwatert eigenlijk alleen maar het leed dat die lui in het echt hebben aangericht.
Lol, Rammstein op je playlist. Goedemorgen!
"Hierrr kommt die Sonne!"
De laatste tijd wel ja.
Ik ben mijn halve middelbare schooltijd wakker geworden met Du hast van Rammstein... Ik heb nog steeds een dikke Pavlov reactie als ik het nummer nu hoor.
Daar ging ik vroeger mee slapen. Ik werd heerlijk rustig van het album Mutter...

Overigens is mijn wekker al jaren Wishmaster van Nightwish... Wel eens wat anders geprobeerd, maar dan slaap ik er domweg door heen 8)7

Blijft raar alleen als hij dan wel een keer in een playlist voorbij komt... *waarom gaat mijn wekker :?
Het ging om wakker worden, niet slapen ;)

Dat is hetzelfde als dat je een liedje als ringtone hebt, crap! mijn telefoon!. Oh nee.
Daar ging ik vroeger mee slapen. Ik werd heerlijk rustig van het album Mutter...

Overigens is mijn wekker al jaren Wishmaster van Nightwish... Wel eens wat anders geprobeerd, maar dan slaap ik er domweg door heen 8)7

Blijft raar alleen als hij dan wel een keer in een playlist voorbij komt... *waarom gaat mijn wekker :?
Ik heb toen ik nog nachtelijke standby diensten draaide altijd het Trololo nummer gebruikt, dat is pas irritant wakker worden :P
Band Zonder Banaan - Stil en lekker rustig
Jochem Meyer - Wakker worden :).
Leuk denk ik? Zeker met van die relaxe "nature sounds" of zo. :)
Of juist iets heel anders, als je zeker wilt weten dat je meteen klaarwakker bent.
Ik had vroeger mijn cassettedeck (ja, ik ben van die tijd) en versterker aangesloten op een tijdklok, omdat ik gewoon simpelweg niet wakker werd van de gewone elektronische wekker.

[Reactie gewijzigd door walteij op 23 juli 2024 05:24]

Of gedeelde playlists :Y)
Had ik vroeger al op mijn microsetje. Kon er dan een cd instoppen en speelde die een mooi nummer. Valt een beetje tegen, na de eerste noten ben je net als bij een gewone wekker chagrijnig en heb nog nooit een song op de vroege morgen afgespeeld.
Ik heb een wekker gehad waar je een cd’tje in kon doen. Grootste fout van me leven... je doet je favoriete plaat er in en binnen no time ontwikkel je een diepe haat voor je eens favoriete stukje muziek
Inderdaad en voor die paar sec moet je dan echt een liedje horen, die paar seconden is een standaard deuntje van de telefoon ook prima.
Probeer anders 'Morning Mood' van componist Edvard Grieg eens. Daar kan je onmogelijk chagrijnig van wakker worden.
Maar niet google's eigen diensten play:music of youtube music.
Dat snap ik inderdaad absoluut niet, want Google Home kan het. Het zou namelijk ook enorm handig zijn moest het mogelijk zijn om Google Home alarms in te stellen via de klok-app, zodat je deze kan uitzetten met je telefoon. Maar nee, in plaats daarvan kiest men om de app van de concurrentie te bevoordelen :?

[Reactie gewijzigd door Mavamaarten op 23 juli 2024 05:24]

En dit is dus zo raar. Ik gebruik zelf Play Music maar als ik muziek/bands Google dan krijg ik wel resultaten op Spotify en Deezer maar niet voor GPM. Het is geen drama maar het feit dat Google zijn eigen betalende klanten niet zo goed helpt als de concurrent is behoorlijk laf.
mooi kan ik spoton timer weer verwijderen.
Download ie dan het nummer welke afgespeeld gaat worden als de wekker gaat.. want wat gebeurd er als ie net even niet bij het netwerk kan en dus niet Spotify kan streamen?
Interessante optie. Hopelijk doen ze dit ook bij Timely, want die is ook eigendom van Google. Een veel fijnere wekker dan de standaard klok imho :)

[Reactie gewijzigd door Maardiweb op 23 juli 2024 05:24]

Anoniem: 221425 31 juli 2018 22:16
"De functie werkt ook met de gratis versie van de muziekstreamingdienst.."

Ik kan me voorstellen dat je niet vrolijk wakker wordt als je net een advertentie voorgeschoteld krijgt. :z

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.