Volgens Semiconductor Equipment and Materials International, de wereldwijde handelsorganisatie van fabrikanten uit de halfgeleiderindustrie, is in het afgelopen tweede kwartaal een recordhoeveelheid van omgerekend 20,4 miljard vierkante centimeter aan wafers verscheept.
In hetzelfde kwartaal een jaar eerder kwam deze hoeveelheid nog uit op 19,2 miljard vierkante centimeter. De huidige 20,4 miljard cm² betekent een stijging van ruim zes procent. In het eerste kwartaal van 2018 kwam dit cijfer nog uit op 19,9 miljard vierkante centimeter. Volgens Semi is er wereldwijd veel vraag en is het tweede kwartaal doorgaans beter dan het eerste kwartaal.
Dit aantal van 20,4 miljard vierkante centimeter komt in de praktijk neer op ongeveer 29 miljoen 300mm-wafers, oftewel de 12"-wafers. Deze worden bijvoorbeeld gebruikt voor de productie van processors, grafische chips en dram.
Eerder dit jaar zei de ceo van GlobalWafers, Doris Hsu, dat de prijzen van silicium in dit jaar met twintig procent zullen stijgen. En een andere waferproducent, Sumco, noemde ook dit percentage. Volgens de ceo zullen er vooral tekorten ontstaan bij de 300mm-wafers. Of dat leidt tot een automatische stijging van de prijzen van computercomponenten is niet duidelijk, omdat wafers een klein aandeel hebben in de kosten van de chipproductie.