Spam is niet illegaal volgens minister Jorritsma, zo schrijft News.nl. De minister van Economische Zaken vindt juist dat het goed is voor de economie en de ontwikkeling van internet. Hoe ze hierbij komt is mij een raadsel, misschien doelt ze op de filter-software die wegens de spam ontwikkeld moet worden om van de overlast af te zijn. De ongevraagde reclame via het E-Mailadres zal dan ook niet strafbaar worden, behalve als de gebruiker uitdrukkelijk kenbaar had gemaakt geen reclame-mail meer te ontvangen:
Het kabinet juicht het verspreiden van reclame via e-mail toe. Enkele regels zijn noodzakelijk, maar de mogelijkheden moeten in principe niet worden beperkt.
Dat schrijft minister Jorritsma van Economische Zaken in antwoord op vragen van Tweede-Kamerlid Bakker (D66). "In het algemeen kan gesteld worden dat commerciële reclame een stuwende rol speelt bij de ontwikkeling van het internet", aldus Jorritsma.
Met dank aan caesar_rh voor de tip.