Sony is gestopt met de ontwikkeling van nieuwe features voor de Xperia Home-launcher die het maakt voor eigen smartphones. Dat duidt erop dat toestellen in de toekomst een nieuwe Android-skin gaan krijgen, maar daarover is vooralsnog niets bekend.
Sony zal geen nieuwe features toevoegen aan de Xperia Home-skin, maar het zal de software zolang blijven onderhouden als het bedrijf noodzakelijk acht, zo staat in de aankondiging. "We hebben een zakelijk besluit genomen dat onze huidige launcher, Xperia Home, de onderhoudsfase zal ingaan."
Xperia Home staat op smartphones van de Japanse fabrikant sinds de eerste Xperia Z uitkwam in 2013. Daarvoor had het al een eigen Android-skin met daarin apps als Timescape. Sony ontwikkelde de software om Android-toestellen een eigen gezicht mee te geven en Sony-features te integreren, zoals apps voor Walkman en PlayStation. Sony stopte eerder al met de eigen Weer-app en Shazam-concurrent TrackID.
De launcher zal voorlopig blijven functioneren op huidige Xperia-toestellen. Welke launcher na upgrades van het besturingssysteem op huidige smartphones en op toekomstige modellen zal staan, is onbekend. Sony brengt over het algemeen in het najaar nieuwe smartphones uit, waarbij zal moeten blijken welke software die bevatten.