Als er één ding is dat bij Microsoft niet past, is het anders doen om het anders doen. De veranderingen in Windows Mobile/Windows Phone waren puur gericht op onderzoek. Microsoft is een bedrijf dat vaak hele goede veranderingen doorvoert die op onderzoek gebaseerd zijn, maar waar ze dat vergeten goed te communiceren en marketen. De hele manier van werken van Windows Phone/Mobile was gebaseerd op de doelen die eindgebruikers met acties hadden. Dit is onderzocht. Een simpel voorbeeld hiervan is de volgorde van het instellingenmenu: verwarrend voor sommigen, maar als je weet dat die volgorde bepaald werd door welke instellingen het meest gebruikt werden, klinkt het ineens een stuk minder verwarrend.
Als je niet verwachte dat Windows Phone/Mobile iOS was, dan ging het heel goed. Als je wel verwacht dat je met iOS met een andere naam werkt. Dan gaat het fout. En dat is nou net iets dat Microsoft niet wist uit te leggen. iOS werkte met losse apps. WP/WM werkte met handelingen die gebruikers uit wilde voeren, die je toe kon voegen aan je apparaat. Het hele concept van apps was anders uitgedacht.
Bedenk dat je bij WP gewoon je scherm aan kon zetten en in één oogopslag informatie had, die bij Android en iOS ook nu nog verborgen zitten achter apps, die je eerst op moet starten. Dat je met notificaties e.a. moet werken om updates van informatie te zien en die zijn een stuk storender als ze niet altijd relevant zijn dan een tile die nieuwe info heeft. En toch heeft alles dan één uniform uiterlijk, in plaats van widgets die totaal niet bij elkaar passen zoals op Android.
Heel veel zaken die toen verguisd werden aan WM/WP, zijn uiteindelijk toch echt beland in Android en iOS. Dat jij je in de mogelijkheden van WP/WM niet kon vinden, dat kan best. Maar Microsoft beschuldigen van het anders doen om het anders doen is de grootst mogelijke onzin, zeker als het op WP/WM aankomt. Ze waren alleen met veel dingen veel te vroeg en wisten het niet uit te leggen.
Ik irriteer mij in ieder geval nog steeds aan de extreem drukke interface van iOS die niets toevoegt. Al die icoontjes die mij niets vertellen maar die je niet weg kunt halen. Je zit altijd naar zo'n nutteloos raster van iconen te kijken. Heel erg klassiek. Of Android waarbij de app icoontjes allemaal anders zijn (gelukkig deels opgelost in 8.1), je altijd naar zo'n vrij rommelige launcher moet kijken.
[Reactie gewijzigd door fapkonijntje op 24 juli 2024 01:46]