De Chinese smartphonemaker Xiaomi heeft Googles toepassing ARCore in de eigen downloadwinkel gezet. Daarmee kunnen Chinese gebruikers voor het eerst officieel de toepassing voor apps in augmented reality installeren.
ARCore verscheen deze week in de Xiaomi App Store, meldt Google. Meer bedrijven zullen volgen met ondersteuning voor ARCore, zo zegt Google. Het is onbekend welke fabrikanten en welke toestellen dat precies zullen zijn. Xiaomi ondersteunt ARCore op de Mi Mix 2S, de high-end smartphone die de fabrikant dit voorjaar uitbracht.
Inmiddels is het aantal toestellen met ondersteuning voor ARCore uitgebreid, zo blijkt uit de lijst. Onder meer alle Galaxy S-toestellen sinds de S7 staan op de lijst, net als de OnePlus 3T en 5. Ook de Nokia 6 (2018) en Huawei P20-telefoons staan erop, net als enkele Sony's en uiteraard Googles eigen Pixel-telefoons.
ARCore 1.0 kwam in februari uit. ARCore is een platform dat apps laat werken met augmented reality. Daarmee wordt het mogelijk om virtuele objecten aan het camerabeeld van een smartphone toe te voegen. Het werkt met huidige hardware op smartphones, zoals bewegingssensoren en camera's; er is geen extra hardware nodig. ARCore is een doorontwikkeling van Tango, Googles platform voor ar dat wel eigen hardware nodig had.