Canon heeft de EOS C700 FF aangekondigd. De nieuwe variant in de lijn van cinemacamera's heeft een fullframesensor. Het gaat om een nieuwe 17:9-chip met afmetingen van 38,1x20,1mm en een resolutie van 5952x3140 pixels.
Tot nu toe voorzag Canon zijn EOS C-camera's van sensoren van het Super35mm-formaat, vergelijkbaar met het aps-c-sensorformaat van digitale spiegelreflexcamera's. De nieuw ontwikkelde sensor voor de EOS C700 FF heeft een andere verhouding dan het fullframe-dslr-formaat van ongeveer 24x36mm, maar een vergelijkbare oppervlakte.
De nieuwe sensor vereist objectieven met een beeldcirkel die vergelijkbaar is met die van een fullframe-dslr. Alle bestaande Canon EF-objectieven die op fullframecamera's werken, kunnen ook op de professionele cinemacamera worden gebruikt. Canon claimt dat de sensor meer dan vijftien stops aan dynamisch bereik biedt.
Als de camera 4k-beelden schiet, wordt oversampling toegepast. De volledige resolutie van 5952x3140 pixels wordt gebruikt en verkleind naar een 4k-formaat. Dat kan, mits goed verwerkt, een scherper beeld opleveren dan een native 4k-sensor. De EOS C700 FF neemt op in Canons eigen XF-AVC-formaat of Apple ProRes. Met een externe, optionele Codex-recorder is het mogelijk om beelden in de volledige 5,9k-resolutie in raw op te nemen, met 60fps.
In de VS vraagt Canon 33.000 dollar voor de camera. Er komen versies met een Canon EF-vatting of met een PL-vatting. Vanaf juli komt de EOS C700 FF op de markt. Klanten van de bestaande EOS C700 met een kleinere sensor krijgen de mogelijkheid om hun toestel te laten upgraden naar de nieuwe, grotere sensor. Wat dat gaat kosten, is nog niet bekend.