Het team achter Linux Mint heeft aangekondigd dat het de Mintbox Mini 2 in juni wil uitbrengen voor een prijs van driehonderd dollar. Er komt opnieuw een Pro-versie uit, die vijftig dollar meer kost. De mini-pc's zijn gebaseerd op hardware van CompuLab.
Het team schrijft dat de nieuwe basisvariant een Celeron J3455-cpu van Intel heeft, in tegenstelling tot de AMD A4 6400T-apu, die aanwezig was in de in 2015 geïntroduceerde Mintbox Mini. De Intel-processor is een quadcore met een basisklokfrequentie van 1,5GHz en een turbo naar 2,3GHz. Er is een gpu aanwezig in de vorm van een HD Graphics 500-exemplaar. Daarnaast beschikt de nieuwe variant over wifi-ac en bluetooth 4.2, naast twee gigabitethernetpoorten. De modellen zijn fanless en de metalen behuizing is aan de bovenkant voorzien van ribben voor passieve koeling. Beide draaien ze Linux Mint 19.
Het geheugen van 4GB is uitbreidbaar naar maximaal 16GB en daarnaast is er opslag in de vorm van een 64GB-ssd. De Pro-variant beschikt over dezelfde cpu, maar heeft 8GB ram naast 120GB ssd-opslag. Beide modellen zijn voorzien van een hdmi 1.4-aansluiting en een displayport 1.2-aansluiting. Respectievelijk moeten die 4k op 30Hz en 60Hz kunnen leveren. Verder zijn ze voorzien van twee usb 2.0-poorten aan de achterkant en twee 3.0-exemplaren aan de voorkant, naast een sd-kaartslot en 3,5mm-jacks voor in- en output. Via de fabrikant wordt vijf jaar garantie gegeven.
Het Mint-team verwacht dat de mini-pc's rond juni wereldwijd beschikbaar zullen zijn via de website van CompuLab en mogelijk via Amazon. Daarover volgt een nieuwe bekendmaking.