Ik werk in een bedrijf waar ze die hololenzen gebruiken. De prijs speelt geen rol, want ze sparen er een technieker mee uit die niet moet overvliegen om het probleem op te lossen(de lokale technieker heeft dan 1 aan en de technieker(specialist) ook 1 aan een identieke machiene in zijn thuisland dat is al 1000 euro gespaard per tussenkomst
Ik krijg het idee dat ik niet goed begrepen wordt.
In de reactie boven wordt de opmerking gemaakt dat steeds minder bedrijven op de centen moeten letten omdat het goed gaat.
Dat is fijn dat men minder op de centen moet letten, maar dat is een flauwekul opmerking. Men moet altijd op de centen letten. Je kan maar 1 keer uitgeven en daarnaast moet je ook rekening houden moet de toekomst.
De prijs speelt geen rol, want ze sparen er een technieker mee uit die niet moet overvliegen om het probleem op te lossen(de lokale technieker heeft dan 1 aan en de technieker(specialist) ook 1 aan een identieke machiene in zijn thuisland dat is al 1000 euro gespaard per tussenkomst .
Want in dezelfde reactie wordt aangegeven dat er een overvliegende technieker wordt uitgespaard. Men heeft dus een keuze gemaakt op basis van geld en geld dat men in de toekomst kan besparen.
En dat geld op voor de opmerking:"Meeste bedrijven die dit soort dingen aanschaffen hebben daar redelijke plannen mee en dan is het peanuts".
Ook bij deze opmerking, ook daar zal men kijken naar de kosten, anders maakt men geen plannen.
Dit vindt ik ook een mooie:"als ik voor een iets van dergelijke prijs nodig heb, dan vraag ik het gewoon, en als ze weigeren, dan stel ik altijd voor om eens met de verantwoordelijken en belanghebbenden een uur of 2 over te discussiëren.
Antwoord is dan altijd, "ok schaf maar aan, dat is goedkoper."
Schijnbaar werkt dat bij jullie zo, bij ons niet.
Als ik zo'n opmerking zou maken, dan heb ik direct een gesprek met de verantwoordelijke en belanghebbende.
Deze verantwoordelijke zullen dan haarfijn uitleggen dat zij het budget beheren.
[Reactie gewijzigd door Dtsonline op 26 juli 2024 08:19]