Het Pebble Core-computertje krijgt ondersteuning voor stembesturing via Amazons Alexa-assistent. Daarmee is het voor het eerst dat Amazon Alexa beschikbaar maakt op een Pebble-apparaat.
Met Alexa kunnen gebruikers muziek aansturen op de Core, een samenvatting krijgen van de data die Pebble Health heeft vergaard, vragen stellen en Alexa die laten beantwoorden en zaken in huis controleren, zoals lampen en de thermostaat, mits die verbonden zijn met het systeem.
Alexa zit vanaf de release in januari 2017 in de Core, claimt Pebble. De Core is een klein computertje met twee knoppen, maar zonder display. Hij draait op Android 5.0 en gebruikers kunnen volgens de smartwatchmaker het apparaatje programmeren om allerlei taken uit te voeren. De Core is bedoeld voor sporters die zonder telefoon op weg willen. De Core heeft ondersteuning voor Spotify Premium voor muziek en heeft gps om de locatie bij te houden. Hij beschikt bovendien over een mobiele internetverbinding en een 'hardware expansion port'.
Pebble presenteerde de Core vorige week tegelijk met de Pebble 2 en Time 2. De wearable kan met een clip aan kleding vastzitten en synchroniseert met Runkeeper, Strava, MapMyRun, Google Fit en Under Armour Record. Het apparaat biedt bovendien ondersteuning voor diverse Pebble-apps, die het via een druk op de knop bijvoorbeeld mogelijk moeten maken om een Uber-rit te bestellen. De accu zou negen uur mee moeten gaan en opladen gaat via een kabel of via een draadloze Qi-lader.