Cortana, de digitale assistent van Microsoft, brengt vanaf deze zomer notificaties van Android-telefoons naar pc's met Windows 10. Daarmee kunnen gebruikers meldingen op hun telefoon zien en beantwoorden van achter hun pc.
Microsoft besprak de functie op de eigen ontwikkelaarsbijeenkomst Build in een sessie over wijzigingen in het Action Center, het notificatiecentrum in Windows 10, schrijft techsite The Verge. De functie om notificaties van Android-telefoons te bekijken via Cortana komt voort uit Action Center In The Cloud, een manier om alle notificaties online op te slaan en op die manier vanaf meerdere apparaten te kunnen beheren. Daardoor werkt het verwijderen van een notificatie vanaf de pc ook om het van de telefoon te verwijderen.
De functie werkt op Android en Windows 10 mobile, maar door beperkingen die Apple oplegt niet op iOS. Het is niet voor het eerst dat gebruikers van Android-telefoons notificaties kunnen zien op hun Windows-pc. Onder meer apps als Pushbullet kunnen dat al enige jaren. Het is wel voor het eerst dat het ingebakken zit in een dienst van Microsoft zelf.
Naast de functie om notificaties te beheren, krijgt Action Center ook een aangepaste interface, met onder meer grote plaatjes in notificaties en logo's van apps in de header. Die wijzigingen zullen ook zichtbaar zijn in de interface voor Windows 10 mobile.