Netwerkopslagfabrikant Thecus heeft een nieuwe Linux-nas uitgebracht, de Thecus N5810, met vijf bays. De smb-tower is vergelijkbaar met de Thecus N5810Pro, maar heeft geen ingebouwde ups. De nas moet vanaf eind november verkrijgbaar zijn.
De Thecus N5810 wordt aangedreven door een Intel Celeron J1900-quadcore-processor, geklokt op 2GHz. Het interne geheugen bestaat standaard uit 4GB ddr3-ram, maar kan uitgebreid worden tot 8GB. Het geheel draait op de eigen embedded Linux-variant Thecus OS5, inclusief de Kodi-mediaspeler, een vpn-server en diskclone- en wipe-opties. Via de hdmi-output kunnen ook mediafiles direct uitgestuurd worden naar monitors of andere compatibele apparatuur. Via de Plex Media Server kunnen diverse media ook naar verschillende apparaten worden gestreamd.
Het apparaat beschikt behalve over de hdmi-poort over twee gigabit-netwerkpoorten die via link aggregation gecombineerd kunnen worden, drie usb 3.0- en twee usb 2.0-interfaces. Aan de voorzijde zitten naast de lcd voor statusinformatie nog vier knoppen om de nas te bedienen. Verder beschikt de nas over een line-out voor mini-jack. De maximaal haalbare lees- en schrijfsnelheden via het netwerk zijn, als beide gigabit-lanpoorten zijn aangesloten, respectievelijk 213MB/s voor lezen en 186MB/s voor schrijven.
De nas ondersteunt de raid-modi 0, 1, 5, 6, 10 en jbod, kan data met aes256 versleutelen, en heeft een ingebouwde ftp-server en print-server. Back-ups naar de nas kunnen gemaakt worden via Acronis True Image, Data Burn, Time Machine en DataGuard. Back-ups maken naar onlinediensten als Dropbox, ElephantDriver en Amazon kan ook.
De Thecus N5810 moet vanaf eind november leverbaar zijn en 579 dollar gaan kosten. Europrijzen zijn nog niet bekend.