NXP gaat chips voor hardwarematige encryptie leveren aan autofabrikanten. De chips moeten niet alleen de softwaresystemen van auto's zelf beschermen tegen inbraken, maar ook dataverkeer van auto's met internettoegang beveiligen.
Dat zegt Maurice Geraets, directeur van het bedrijf uit Eindhoven, in een interview met het FD. Het zou gaan om dezelfde soort chips als NXP maakt voor de beveiliging van paspoorten, creditcards en bankpassen. Deze SmartMX-controllers beschikken over coprocessors voor hardwarematige encryptie en optionele cryptomodules voor aes, rsa, des en sha. De chips moeten voorkomen dat criminelen de softwaresystemen van auto's kraken.
"Je wilt niet dat iemand met jouw persoonlijke data aan de haal gaat, het stuur overneemt of nog erger: het hele verkeer platlegt. Want de praktijk laat nu zien dat zoiets kan", zegt Geraets in het interview. De chips die NXP gaat leveren moeten zowel de veiligheid als privacy waarborgen, stelt de directeur.
General Motors is de eerste autofabrikant die de NXP-chips voor hardwarematige encryptie gaat toepassen. Dat zal gebeuren in de nieuwe Cadillac XT5, die eind 2016 op de markt komt. NXP levert al langer chips aan de auto-industrie. Het bedrijf heeft diverse producten in zijn assortiment die bijvoorbeeld gebruikt kunnen worden in draadloze autosleutels of startonderbrekers.
NXP levert ook chipsets die de datastromen van connected cars moeten beveiligen. Daarbij gaat het om de V2X-chipsets die op het RoadLink-platform van het bedrijf gebaseerd zijn. De chipsets zijn van cryptomodules voorzien en bieden onder andere hardwarematige versnelling van verificatie voor de beveiliging. Tijdens de CES 2015 geeft het bedrijf meer informatie over het systeem. NXP ontwikkelde eerder het C2X-platform, waarmee rijdende auto's onderling kunnen communiceren. Tweakers maakte in 2011 een videoreportage van dit systeem.