Je bedoelt dat google bewust de informatie zo vaag heeft gehouden in hun OS dat het voor een gemiddelde gebruiker onmogelijk is om te bepalen wat ze wel en wat ze niet moeten toestaan.
Dat ligt denk ik aan de gebruiker.
Ik vind het oprecht niet vaag; er staat duidelijk waar de app toegang toe heeft.
Het enige dat vaag is, is dat toegang niet hetzelfde is als "gebruikt het ook actief" of zelfs "zal het ooit gebruiken" (want dat is per app nog wel eens afhankelijk van wat je doet met de app); maar dat is niet per definitie een probleem lijkt me. Zolang je maar weet wat de app zou kunnen ben je al een behoorlijk eind op de hoogte.
Het verschilt nou ook niet echt bepaald veel met de permissies binnen iOS bijvoorbeeld, vind ik. Het enige verschil daar is dat je niet bij installatie toestemming hoeft te geven, maar dit kan doen op het moment dat de app daadwerkelijk de toegang wil gebruiken. Maar ook daar weet je niets zeker: immers kan een app toegang vragen tot je SMSjes om dit eenmalig te gebruiken, maar daarna blijft die permissie wel gewoon, net als bij Android, ingeschakeld staan; of de app 't nou gebruikt of niet.
Nee, je kunt beter oppassen dat je niet door bedrijven als google om de tuin wordt geleidt. Dat de context ontbreekt is 'by design', of had je dat nog niet door? Het OS doet altijd zn best om jou, de gebruiker, dingen te laten doen die je eigenlijk mischien niet zou willen doen als je wist wat er allemaal gebeurde.
Wil je je privegegevens enigzins beschermen dan moet je eigenlijk de paranoia kaart spelen want je hebt verder geen gereedschappen om het goede spul van het slechte te scheiden. Mobiele devices zijn qua security van je privegegevens een mijnveld met android voorop in de afbrokkeling van de privesfeer van gebruikers.
De context ontbreekt naar mijn idee niet; en dat is niet bewust vaag gehouden: immers als een app toegang vraagt om SMSjes te lezen kan het OS zelf maar moeilijk voorspellen waar die toestemming precies voor gevraagd wordt...
Is het een SMS app die constant alles moet kunnen lezen/schrijven? Is het een app die bepaalde SMSjes herkend, zoals AVG met "remote wipe" functies? Is het een app die SMSjes moet kunnen lezen om een beveiligingscode in te lezen, zoals WhatsApp? Et cetera.
Ja moet altijd paranoide zijn, en daarom is het ook zo mooi dat je permissies gewoon op je dooie gemakje weer kan ontzeggen, als je 't niet vertrouwd. Natuurlijk op eigen risico, als de app dan niet meer goed functioneert is dat je eigen probleem. Prima geregeld.
Android staat wat mij betreft ook niet voorop, alle OS'es zijn even veilig/onveilig met betrekking tot je privacy. Het ligt er maar net aan wat je precies doet met je telefoon.
[Reactie gewijzigd door WhatsappHack op 30 juli 2024 01:56]