De Zenpad S 8.0 van Asus is de eerste tablet van die fabrikant met een soc die voortkomt uit de samenwerking van Intel en Rockchip. Een duurdere variant van de tablet heeft een usb-c-aansluiting. Eerder kwam het Finse Nokia al met een tablet die over een usb-c-aansluiting beschikt.
De Zenpad S 8.0 is net als de Nokia N1 van vorig jaar een tablet met een schermdiagonaal rond 8" met een resolutie van 2048x1536 pixels. Daarmee heeft het scherm een beeldverhouding van 4:3.
De Asus-tablet is 20,3x13,4cm groot en 6,7mm dik, waarmee het een relatief dunne tablet is. Hij draait op en Intel Moorefield Z3580-soc met vier Silvermont-processorkernen op 2,3GHz en een PowerVR G6430-gpu van Imagination. Diezelfde soc zit in de eerder aangekondigde Zenfone 2-smartphone van Asus.
Naast de Zenpad S 8.0 komt Asus met een goedkopere variant, de Zenpad 8.0. Deze heeft een x3-C3230RK soc van Intel en Rockchip, waarmee het de eerste tablet is die gebruikmaakt van een soc die voortkomt uit de samenwerking van Intel en Rockchip, meldt Anandtech. De vier Silvermont-kernen draaien op maximaal 1,2GHz, terwijl een Mali450MP4-gpu het grafische werk op zich neemt.
De Zenpad 8.0 heeft een 1280x800-scherm, met een 15:9-beeldverhouding. Daardoor is hij ook langer en minder breed dan de S 8.0, met 20,9x12,3cm en een dikte van 8,5mm. Asus heeft voor de goedkope versie usb-c ingeruild voor het klassiekere micro-usb, terwijl de tablet verschijnt in versies met alleen wifi en met wifi en 4g. Beide tablets krijgen een drukgevoelige stylus, die klanten optioneel kunnen aanschaffen.
Asus heeft ook een aantal covers gemaakt voor de tablets. Zo is er een Power Cover met ingebouwde accu voor extra accuduur en heeft een andere cover ingebouwde speakers voor 5.1 surround sound. Wanneer de tablets uitkomen en hoeveel ze moeten kosten, is nog onduidelijk.