Microsoft heeft erop gehint dat elke gebruiker van Windows Phone de volgende versie van het besturingssysteem kan testen. De softwaremaker heeft volgende week een evenement op de planning staan, waar het bedrijf meer zal vertellen over de variant van Windows 10 voor telefoons.
De hint volgt nadat Microsoft een Phone Insider-app in de eigen Store heeft gezet, waarmee gebruikers een nieuwe versie lijken te kunnen downloaden en installeren. De app is nog niet actief, maar wijkt af van de Developer Preview-app die Microsoft in 2013 uitbracht en die alleen ontwikkelaars toegang geeft tot nieuwe versies van zijn mobiele besturingssysteem.
Een manager van Microsoft antwoordt op de vraag of Phone Insider is bedoeld voor mensen buiten Microsoft dat de app beschikbaar is voor iedereen. Microsoft-watcher Mary Jo Foley van ZDNet bevestigt op Twitter dat volgens haar informatie iedereen Windows 10 voor telefoons kan gaan uitproberen.
Er is nog weinig bekend over de volgende grote release voor Windows Phone. Zo zijn er geen afbeeldingen van de interface en is er weinig naar buiten gekomen over nieuwe features. Huidige Lumia's draaien op Windows Phone 8.1.
@alex_m_84 @ZacB_ More details on the 21st, but the app is available to everyone so...
— Gabriel Aul (@GabeAul) January 10, 2015