Als ouderen je doelgroep zijn, dan moet je toch echt het nodige doen..
Vanuit mijn werk kom ik met enige regelmaat ouderen tegen die, soms uit eigen intresse maar veelal opgedrongen door (jongere) familie een (af en toe tweedehands) smartphone gekocht of gekregen hebben. De gemiddelde senior vanaf circa 70 jaar heeft hier dan echter de nodige problemen mee, ervaart het als een irritatie of minimaal een stap achteruit.
De belangrijkste aspecten die genoemd worden:
- Accuduur. Met hun oude nokia dumbphone (desnoods voorzien van een verse accu) is een standby tijd van een week goed haalbaar, waarbij je met veel smartphones blij mag zijn met een dag, ondanks dat deze generatie maar weinig effektief met het toestel bezig is: af en toe een foto, buienalarm of voor de dames wordfeud, dat vat het wel ongeveer samen afgezien van het bellen en een enkeling die sms'jes leest.
- Priegelig. De senioren hebben vaker last van artrose en dergelijke. Met trillende handen en al dan niet slechter zicht is het verdomd lastig om de juiste knopjes te raken. Dat was op de dumbphone soms al wat lastig maar op de gemiddelde smartphone raakt men pas echt vaak wat verkeerds aan, gebruikt ongemerkt 2 vingers, houdt de vinger te lang op het scherm of veegt bij het verwijderen van de vinger over het scherm. Alles met voor hen ongewenste bij-effekten. Ook de leesbaarheid is vaak een probleem door de gemiddelde tekstgrootte. Natuurlijk kun je die schalen maar de gemiddelde senior verafschuwd alle opties bij de instellingen en als ze iemand strikken die het voor hen instelt dan is de opmaak van het systeem naar z'n grootje en is het op 200% voor de meesten nog te klein.
- Lastig. Al een beetje benoemd in voorgaand punt maar de gemiddelde senior heeft het minder gemakkelijk met bijleren. De omschakeling van dumbphone naar smartphone is een wereld van verschil.
Misschien heeft de volgende generatie senioren er, over een jaar of 10 a 20, minder problemen mee (als smartphones in hun huidige vorm dan uberhaupt nog bestaan) omdat ze er al veel eerder mee zijn begonnen maar voor de huidige generatie met het huidige aanbod van produkten is bij ons het volgende advies ontstaan:
- Bellen, gebruik gewoon een dumbphone, zo nodig met extra grote toetsen en spraak terugkoppeling van de handeling.
- Touchscreen apparaat, gebruik een grote tablet (minimaal 9") en neem er ook een stylus bij met goede grip, bijvoorbeeld in de dikte van een vulpen.
- Leg een lader bij het bed en maak er de gewoonte van 's-nachts te laden op het nachtkastje. Bijkomend voordeel is dat, mochten er problemen zijn, de telefoon binnen handbereik ligt (of liever staat in een dock waardoor dat lastige laadkabeltje ook niet steeds erin hoeft te worden gepriegeld)
Als Kodak, of een andere fabrikant, nou eens met deze constateringen - die zij zelf ook hebben kunnen maken want dit is vrij universeel - aan de slag zou gaan en echt eens met een senioren smartphone op de proppen zou komen, dat is echt een gat in de markt denk ik.
En tot de tijd dat dat toestel er is, is een iphone 6 plus, met een stylus-pen en een laad dock denk ik de beste optie. Reden hiervoor is de duurzaamheid (materiaal), formaat, minder complexe besturing en het gemak van vergrendelen/ontgrendelen van het toestel. Ook zijn er relatief meer accessoires beschikbaar per specifiek iphone model dan voor een gemiddeld android/windows telefoon waardoor een geschikte dock sneller gevonden is.
Natuurlijk zijn sommige aspecten meer/minder zwaarwegend dan andere en zal dat voor iedere senior specifiek bekeken moeten worden.