De glasvezel-perikelen komen me bekend voor Wout. Ook ik ben wat argwanend als het om de glasvezel aanleg gaat. Maar, sinds gister heb ik ook weer glasvezel! Voor de geïnteresseerden een korte samenvatting, niet om te willen zeiken, maar stiekem is het best lachwekkend.
Anderhalf jaar geleden ben ik verhuisd en in het nieuwe huis en wijk was geen glasvezel. De DSL verbinding die ik hier wel had viel +/- ieder uur een minuut of wat weg, wat erg irritant is bij o.a. een online spelletje, dus ik was blij dat ik over kon op glasvezel.
- Maart vorig jaar: Een brief van Delta, "we beginnen met de aanleg van glasvezel in je buurt, meld je aan voor glasvezel", dus alvast een 1Gb/s abbo bij Odido besteld en het contract op de mail
- Maanden erna: Nog wat brieven en uiteindelijk een afspraak met de uitvoerder van Spie (aannemer) die het huis heeft geschouwd
- Zomer: Glasvezel in straat aangelegd en op afspraak is het in huis aangesloten, dus door de tuin en het aansluitpunt in huis
- Maanden erna: Lang niks gehoord, dus ik bel Odido. "Sorry, maar duurt allemaal langer, bel over een maand nog eens"
- Eind oktober: Weer naar Odido gebeld "Het netwerk is al klaar, maar u heeft geen abonnement aangevraagd". Huh, dit heb ik wel gedaan en heb het contract op de mail. "O, ik zie het, maar we hebben u gebeld dat dit geannuleerd is omdat de aanleg lang duurde". Huh, ik ben nooit gebeld. "Ik zie dat we u inderdaad niet te pakken kregen." (in de zomer 1x overdag gebeld, kon waarsch. niet opnemen i.v.m. werk). "We kunnen het opnieuw afsluiten, maar niet meer tegen die prijs." Hier ging ik niet mee akkoord en na een paar keer doorverbinden kon het 'bij uitzondering' wel.
- Begin december: Nog eens gebeld. "Glasvezel komt nog niet, want ze moeten nog inmeten en aanleggen bij u thuis." Nee dit is al in zomer gedaan. "Neehoor, het ligt er nog niet." Jawel, ik sta naast de aansluiting, ik kan een foto sturen. "Oh, dan moet je met Delta bellen".
- Delta bellen: "Je hebt nog geen glasvezel punt in huis." Jawel, dat heb ik wel. "Oh dan moet je Delta-Netwerk bellen." Dus ik bel Delta Netwerk. "U heeft nog geen glasvezel punt in huis" Jawel, dat heb ik wel. "Oh dan moeten we onderzoek doen." Week of wat later een mailtje: We hadden een administratieve fout en nu staat het punt als gereed.
- December: Odido gebeld en aangegeven dat het glasvezel punt wel klaar is en gereed staat gemeld en glasvezel door mag komen. Afspraak gemaakt voor 22 januari (gister) met Guidion monteur
- Eind december/begin januari: 4 verschillende (automatische) mails van Oidido met "Yes, de aansluitdatum van je glasvezel is bekend. Onze partner komt op datum X bij je langs." Met 4 keer een andere datum. De laatste mail was van 2 januari waarin stond dat ze op 2 januari zouden komen. Ik ging er van uit dat de eerdere administratieve fout dat de huisaansluiting niet op gereed stond hiermee was opgelost. Op geen van die vier data kwam er een monteur.
- Twee weken geleden: Ding-dong, twee zzp monteurs onder de vlag van BAM onaangekondigd aan de deur. "We komen het glasvezel punt door de tuin en in huis aanleggen." Nee dit ligt er al, kijk maar. "Oh dat is raar. Maar dan zal er een probleem mee zijn, gaan we oplossen." Ik kreeg zwaar de indruk dat ze de tijd aan het volmaken waren en excuusjes zochten om hun 3 ingeplande uren te kunnen factureren. "Nou meneer, alles is opgelost, in de wijkcentrale zaten draadjes verkeerd etc."
- Twee dagen hierna: Ding-dong, twee andere zzp monteurs onder de vlag van BAM ook onaangekondigd aan de deur. "We komen het glasvezel punt door de tuin en in huis aanleggen." Mijn vrouw was alleen thuis en vertrouwde het niet, omdat er twee dagen eerder ook al twee man onaangekondigd kwamen. Ik was gelukkig bijna thuis en was er ook wel klaar mee. Ik heb ze pas binnen gelaten nadat ik hun uitvoerder van BAM had gesproken en ik kreeg een totaal ongeloofwaardig en onsamenhangend verhaal. Van: "Nee, twee dagen geleden kunnen er geen mensen van ons zijn langs geweest", tot: "Oh klopt, dan was er toch wat fout gegaan en dat komen de monteurs nu oplossen".
Alle vier genoemde monteurs waren goed in het afgeven op de voorgaande monteurs die het blijkbaar allemaal fout hadden gedaan.
- Gister: Guidion monteur kwam zoals gepland langs, prikte de modem er in en internet werkt als een zonnetje. Deze beste man was bekend met dit soort verhalen en zei meteen: 'Oh breek me de bek er niet over los".
Het 'grappige' is: In ons vorige huis hadden we glasvezel en toen dat een jaar of vier geleden werd aangelegd (toen door/via KPN) verliep dit vergelijkbaar. Hopelijk gaat het bij jou soepeler Wout, maar prijs jezelf niet te vroeg rijk om teleurstelling te voorkomen