Door fans gemaakte 'demake' van Bloodborne komt op 31 januari uit voor pc

Een zogenaamde demake van Bloodborne verschijnt op 31 januari 2022 voor de pc. Het gaat om een fanproject waarin de PS4-game deels is nagemaakt in Unreal Engine, met een uiterlijk dat doet denken aan PlayStation 1-games.

De makers noemen de game 'Bloodborne psx'. Een van de ontwikkelaars verduidelijkt in de reacties op YouTube dat niet het hele spel is nagemaakt, maar dat de demake tot aan het tweede baasgevecht, Father Gascoigne, gaat. Spelers kunnen wel nog wat 'uitgebreide gebieden' en 'enige bonusinhoud' verwachten na het afronden van dat gevecht.

De game zal gratis te downloaden zijn en de maker zegt ook de broncode vrij te zullen geven, maar dat zal een aantal maanden na de release gebeuren. De demake is gemaakt in Unreal Engine en draait op pc's. Hoewel de titel verwijst naar de PlayStation 1, draait het spel niet op die console of in emulators.

Spelers krijgen de optie om effecten aan te zetten die het beeld van een crt-monitor nabootsen. Die effecten kunnen ook uitgezet worden. Onlangs deelden de ontwikkelaars al een video waarin de eerste tien minuten van Bloodborne psx te bekijken zijn. De demake wordt gemaakt door twee ontwikkelaars, Lilith Walther en Corwyn Prichard. Begin dit jaar vertelden ze in een interview met Kotaku meer over hun project.

Bloodborne is een PlayStation 4-game die in 2015 verscheen. Het spel is gemaakt door FromSoftware, bekend van de Dark Souls-games. De game is nooit op een ander platform dan de PS4 uitgebracht en heeft tot nu toe ook geen opvolger gekregen.

Door Julian Huijbregts

Nieuwsredacteur

01-11-2021 • 15:33

22

Reacties (22)

Sorteer op:

Weergave:

Het wachten op de DMCA-takedown
Mwah eigenlijk is dit een soort parodie toch. Zou het dan niet vallen onder het parodierecht?

Edit:
https://www.auteursrecht....ouw-werk-gebruiken/Parodiëren

[Reactie gewijzigd door John Doos op 22 juli 2024 16:56]

Nou nee, want ze gebruiken het beeldmerk, de naam, ontwerpen en zelfs assets (stem) van het origineel.
Maakt niet uit, zijn maar weinig mensen die het geld, tijd en doorzettingsvermogen hebben om een jarenlang proces te beginnen.
In welke zin vind jij dit dan een parodie?
Zie dit meer als een fan-feuled project. Interessante is waar de grens tussen 'fanart' eindigt.


Persoonlijk vind ik het wel echt hilarisch leuk eruit zien... :D
Er is geen grens voor 'fanart', want dat begrip bestaat niet in het auteursrecht. De grens is hooguit wat de oorspronkelijke maker belangrijk genoeg vindt om iets mee te doen.
Kortom: alles behalve concreet :)
Niet elke studio is nintendo...
Maar Sony staat er het zelfde in als het gaan om bescherming van hun spullen. Of zijn we de Side panels alweer vergeten?
Tja, dan DMCA... Had geen idee wie de eigenaar was.
Ik schat zo in dat je hier geen RTX3090 voor nodig hebt.
Onderschat de bar slechte optimalisatie van dit soort titels niet :D

Overigens terecht, lijkt me complex, maar toch. Ik verwacht meer van een AAA titel dan de indie/1 dev met een leuk idee.
Grappig hoe we dit vroeger revolutionaire graphics vonden, toen kwam de PS2 en verder en haalde iedereen hier de neus voor op, en nu is het weer cool want nu is het een grafische stijl in plaats van wat toen een technische limitatie was. Retro is hot, we spelen massaal indies en andere pixelgraphic games etc.
Dit doet me heel erg denken aan Nightmare Creatures! Dat ziet er precies zo uit en destijds moest ik speciaal een 3dfx-videokaart aanschaffen om het te kunnen draaien op de pc. Nostalgie :)
En 30 januari valt de DMCA/brief van de advocaat op de deurmat :+

[Reactie gewijzigd door Vagax op 22 juli 2024 16:56]

BB is nog steeds een van de beste games die ik ooit gespeeld heb, m`n grote favoriet van Fromsoft.
deze zet ik in mijn agenda, zsm downloaden als deze beschikbaar komt.
Zal deze ook zo'n slechte frame pacing hebben :D
Lijkt me echt gruwelijk !!! Om te spelen
Ben nog steeds hoopvol dat BB ooit naar PC zal komen!
Als dit een succes wordt... Dan krijgen we straks Mario Oddessy op de Nintendo mini Snes als Demake voor 59,99 :Y) Mark my words.

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.