Arcadelegende Billy Mitchell stapt naar rechter voor gewist Donkey Kong-record

Arcadelegende Billy Mitchell heeft wereldrecord-organisatie Twin Galaxies aangeklaagd voor laster. Mitchell claimt dat de organisatie ten onrechte insinueert dat Mitchell een valsspeler is en dat het onderzoek naar hem subjectief is uitgevoerd. Twin Galaxies bestrijdt de claims.

Twin Galaxies bepaalde in april 2018 dat Billy Mitchell heeft valsgespeeld bij het behalen van records in het arcadespel Donkey Kong. De organisatie claimde dat Mitchell zijn records niet haalde op originele arcade-hardware. Dit concludeerde de organisatie na eigen onderzoek, waarna Mitchell ook zijn Guinness World Records-records kwijtraakte. Vlak na de aankondiging van Twin Galaxies zei Mitchell al de aantijgingen te ontkennen.

Nu heeft Ars Technica gerechtelijke documenten gevonden, waaruit blijkt dat Mitchell in april 2019 al een rechtszaak aanspande tegen Twin Galaxies. In deze documenten gaf hij een andere naam op en schreef hij Twin Galaxies foutief, vermoedelijk zodat het document uit de publiciteit zou blijven. In de staat Californië geldt een verjaringstermijn van een jaar voor zaken van laster, vermoedelijk verstuurde Mitchell het document alleen zodat de zaak niet zou verjaren.

Volgens het in maart 2020 aangepaste document heeft Twin Galaxies lasterlijk gehandeld, door te zeggen dat Mitchell zijn recordscore niet legitiem zou hebben behaald. Door te claimen dat hij de regels van de organisatie omzeilde, insinueerde Twin Galaxies volgens Mitchell dat hij een valsspeler was. Twin Galaxies was bij het onderzoek daarnaast al vooringenomen, aldus Mitchell, en met het onderzoek wilden ze alleen publiciteit en clicks opleveren. De organisatie zou daarnaast getuigenverklaringen hebben genegeerd en heeft volgens Mitchell alleen gefocust op 'wetenschappelijk' bewijs.

In een motie waarmee Twin Galaxies de zaak niet ontvankelijk wil laten verklaren, schrijft de organisatie dat de opmerkingen van de site slechts meningen waren. Omdat deze niet werden gepresenteerd als feiten, zou het juridisch gezien geen laster zijn. Ook maakte de site deze opmerkingen niet zomaar, maar vroeg de community om een laatste oordeel in deze zaak. Twin Galaxies zegt daarnaast geen twijfel te hebben dat Mitchell zijn records niet haalde op originele hardware en dat ze niks persoonlijks tegen Mitchell hebben. Ze zouden alleen de integriteit van de recordlijst willen waarborgen.

Op 6 juli zien de twee partijen elkaar in de rechtszaal. Dan buigt een rechter zich over de motie van Twin Galaxies, om de zaak niet ontvankelijk te laten verklaren.

Een statement dat Billy Mitchel in 2018 gaf

Door Hayte Hugo

Redacteur

05-05-2020 • 12:05

138

Submitter: jpsch

Reacties (138)

138
129
80
5
1
25
Wijzig sortering
Mooie documentaire over dit hele verhaal is The King of Kong: https://www.youtube.com/watch?v=4zhMlFOyZvQ
Bewijs van het valsspelen:

https://www.youtube.com/watch?v=234Y76_3YPE

Mooie aanvulling van jou film.
Michael Knight Moderator Consumentenelektronica @Bananeman5 mei 2020 12:27
^ Dit is wat er aan vooraf ging.

Inmiddels is het record allang door enkele anderen anderen verbroken, maar juist het record van Billy Mitchell blijkt, na uitgebreide analyse van de videobeelden, behaald te zijn via een emulator. Een van de eisen voor een record is, is dat het wordt behaald op originele hardware. Daar zit de moeilijkheid. :)
juist het record van Billy Mitchell blijkt, na uitgebreide analyse van de videobeelden, behaald te zijn via een emulator.
Ik heb geen flauw idee of die motie over niet-ontvankelijkheid kans van slagen heeft, maar stel dat de zaak inhoudelijk wordt behandeld, komt het er dan uiteindelijk op neer dat de rechter moet beslissen, puur op basis van beeldmateriaal, of ie een emulator gebruikt heeft? Zoals het er nu voor staat zijn er al bar weinig mensen die hem geloven, maar als de rechter officieel oordeelt dat Twin Galaxies geen laster heeft gepleegd omdat ze simpelweg gelijk hebben, dan maakt ie de situatie alleen maar slechter voor zichzelf.
Ik snap dus ook niet dat ie maar blijft proberen om zijn naam te zuiveren. Het ding is, als je zijn beeldmateriaal, wat hijzelf ooit heeft ingestuurd als bewijs voor zijn record, frame voor frame afspeelt dan zie je aan de manier hoe het level wordt opgebouwd dat het geen originele hardware is. Is toch gewoon bewijs.
Tenzij je de camera synchroniseert met het scherm van de kast is dat beeld materiaal niet betrouwbaar.
Normaal gesproken zou je 1 op 1 een stream kunnen opslaan waarbij je ook daadwerkelijk op frame niveau kan kijken maar dat gaat helaas niet als het een originele gamekast is.
Puur en alleen afgaan op een vertraagd video slaat werkelijk nergens op.
Het kan een aanleiding tot onderzoek zijn maar het is absoluut geen keihard bewijs.
wellicht jezelf verdiepen in de originele donkey kong en de emulators voordat je die claim maakt. we praten hier niet over apparaten met 60+ frames maar een langzaam opbouwend beeld die je bijna met een fotocamera kan bijhouden. Daarnaast is er ook een video met audio waar de audio meerdere gaten heeft en jumps die er niet horen.
Nee daar praten we ook niet over. We praten over een geïnterpoleerd CRT beeldscherm opnemen met een camera.
Op geen enkel moment is er een hele frame beschikbaar op een CRT dus als jij denkt leuk te zijn en de frame 1 voor 1 gaat afspelen zie je zoizo maar max 50% van het gehele beeld. Dan komt de verversing snelheid erbij wat gewoon fundamenteel anders is als de camera waarmee je het op neemt.
Gezien die gast gewoon een simpel consumenten cam heeft gebruikt is het syncen van de verversing snelheid onmogelijk zonder special apparatuur.
En ook met die 50% was duidelijk zichtbaar dat de emulator het level iig niet line-by-line heeft opgebouwd; iets wat een legitieme kast zou doen is daarmee uitgesloten.

Beter gezegd; als 50% van de informatie elk moment zichtbaar is, is dat geen argument in een situatie alshier waar billy's machine info toont vóór het zichtbaar hóórt te zijn; als het argument grond had gehad, had minstens even veel beeldinformatie gemist, niet mínder (tenzij die camera kan tijdreizen ;) )
De zaak gaat over laster. De rechter hoeft waarschijnlijk niet te beslissen wat de feiten zijn. Het is voldoende als Twin Galaxies aannemelijk maakt dat zij redenen hadden om te vermoeden dat er een emulator is gebruikt. In geval van twijfel is het namelijk een (beschermde) mening.
.oisyn Moderator Devschuur® @MSalters5 mei 2020 16:02
Tegelijkertijd vind ik de aanklacht ook best lasterlijk:
But the investigation was not unbiased; it was pre-ordained. During its
"investigation" into Mitchell's scores, Twin Galaxies under its new ownership did not act as an
impartial arbiter, but rather as a biased observer intent on generating publicity and internet "clicks"
by accusing Mitchell, the most visible of all video gamers, of cheating
. Twin Galaxies performed a
deliberately one-sided, biased investigation, with the sole goal of convicting Mitchell through its:
1) failing to contact key witnesses; 2) intentional disregarding evidence in favor of Mitchell; 3)
deliberately burying evidence in favor of Mitchell; 4) selecting an openly-biased third-party
3 investigator; 5) refusing to provide equal evidentiary access to Mitchell, 6) failing to fact check
information; and 7) failing to retract its defamatory statements.
Sorry voor de formatting, gecopypaste uit de PDF :/
Het is natuurlijk pure speculatie dat het alleen maar gedaan is om clicks te genereren, en niet om een eerlijke lijst te houden.

[Reactie gewijzigd door .oisyn op 22 juli 2024 18:21]

door community input te vragen smeren ze het breder uit, want ze hebben hen niet bij de oorspronkelijke beoordeling betrokken en voor zover ik weet is dat ook niet de manier waarop betwistingen worden beslist
MaR als het er om gaat om een eerlijke lijst te behouden dan ga je geen “poll” houden onder bezoekers van je website. Dan ga je daadwerkelijk onderzoek doen naar het materiaal en hoe dat dan is gemaakt door bij de beste man op bezoek te gaan desnoods.

Echter geeft hij wel degelijk punten waaruit zou moeten blijken dat het niet ging om een onpartijdig onderzoek met hoor en wederhoor.
Aangezien Mitchell eerder ook al een zaak heeft aangespannen om verjaring te voorkomen, kan dit ook eenvoudig een pressiemiddel zijn in de hoop dat Twin Galaxies alsnog zijn record erkent (in de hoop dat een rechtszaak te veel geld en moeite zal kosten en dus de baten niet tegen de lasten opwegen).

Indien het wel tot een inhoudelijke behandeling komt, dan is te verwachten dat beide partijen getuigen/deskundigen zullen oproepen die het eigen standpunt zullen bepleiten.

Overigens: als het record al meermaals is verbroken zoals hiervoor aangegeven, dan denk ik dat het voor Twin Galaxies waarschijnlijk de moeite niet waard is om hier geld aan te spenderen. Waarschijnlijk gokt Mitchell daar op.
.oisyn Moderator Devschuur® @Michael Knight5 mei 2020 15:54
Inmiddels is het record allang door enkele anderen anderen verbroken
Het record "First person to earn 1,000,000 points in Donkey Kong" kan natuurlijk niet door iemand anders verbroken worden, tenzij de originele score niet wordt erkend :)
Michael Knight Moderator Consumentenelektronica @.oisyn5 mei 2020 16:55
Er zijn meerdere tapes en meerdere records die niet (meer) erkend worden :)
.oisyn Moderator Devschuur® @Michael Knight5 mei 2020 17:24
Mijn punt is dat je net deed alsof het niet meer uitmaakt omdat iemand anders toch al een hogere score heeft gehaald. Daarmee worden eerder behaalde scores niet ineens minder belangrijk, vooral niet omdat hij ook een aantal "de eerste persoon die X"-feats op zijn naam heeft staan die, mits erkend, nooit verbroken kunnen worden. Het is voor hem dus weldegelijk van belang dat het erkende scores blijven.
Michael Knight Moderator Consumentenelektronica @.oisyn5 mei 2020 18:04
Als je zo selectief een deel quote, lijkt dat inderdaad zo..

Ik denk dat je de zinsopbouw met de aanvulling 'maar juist de score van Billy Mitchell' gemist of verkeerd geinterpreteerd hebt. Daarmee leg ik de nadruk op juist zijn record en het verband met de eisen voor erkenning van het record.
en die moeilijkheid zit in feit dat je niet kunt pauzeren en save states bewaren om te resumen. Mijn held is Steve Wiebe, hoewel andere na hem hogere scoren hebben laten zien, maar het was Steve die het allemaal is begonnen..
Volgens mij gaat het allemaal om live beelden van een arcadekast. Heeft niets met emulatoren te maken. Het videomateriaal wat ik hiervan heb gezien, laat zien dat ze een ander mainboard in de arcadekast prikken. Iets wat normaal was gezien 1 kast meerdere games kon draaien door het vervangen van het mainboard. Volgens mij gaat de discussie over de echtheid van dit "mainboard". En of dit een illegale/gemodificeerde versie is.
Ik moest vooral lachen in de film "Pixels" waar die kleine mens uit Game of Thrones met een speciale zonnebril de king of kong was.
Tja, wat een persiflage.
eergisten nog gezien, moest er ook meteen aan denken
zo grappig

de 13 jaar oude king kong "koning" eddie/fireblaster in de film was iemand anders; Andrew Bambridge
de volwassen fireblaster was inderdaad de Game of Thrones acteur ; Peter Dinklage
De VS heeft een vergaande vrijheid van meningsuiting. Zelfs áls Twin Galaxies van mening zou zijn dat hij een valsspeler is, dan nog is dat hun goed recht.

Mitchel heeft dus een heleboel te bewijzen in de rechtzaak. Ten eerste moet hij een claim formuleren met betrekking op feiten, en niet meningen. Dan kom je dus op de gebruikte hardware, "valsspeler" is maar een subjectieve beoordeling. Ten tweede moet Mitchel bewijzen wat de feiten zijn (authentieke hardware, volgens hem). Ten derde moet Mitchel bewijzen dat Twin Galaxies die feiten kende, en desondanks iets anders presenteerde.

Nou, succes daarmee.
Misschien hebben ze gezegd "is a cheater". Als je geen bewijs hebt dat het zo is, is het defamation (aangenomen dat de rechter het hier mee eens is uiteraard), omdat je geen statements of fact mag maken als je het niet kunt bewijzen.

Als ze gezegd hebben; We think, of in our opinion, dan komt deze zaak helemaal nergens.
Het valsspelen is bewezen, ze baseren zich op meerdere onderzoeken waaruit blijkt dat hij een emulator heeft gebruikt door de beelden te analyseren, wat zijn records per definitie al ongeldig verklaren. Nu mag hij het tegendeel bewijzen, maar zoals het er naar uitziet zal dit niet makkelijk zijn gezien er meerdere experts op dat gebied zeggen dat het niet klopt... zelfs de bewijzen die hij heeft zijn twijfelachtig te noemen gezien de omstandigheden; de videos zijn bekend en ook daar zeggen de experts van dat het niet klopt. Hij speelt 2 records op dezelfde kast en doet dit blijkbaar door de boards te switchen, maar het blijkt dat die switch twijfelachtig is omdat de gebruikte boards niet overeenkomen met de originele boards... wat hij zelfs heeft toegegeven. Ook blijkt dat zijn 'records' niet van begin tot einde zijn vastgelegd dus lastig te verifiëren.

Kortom... hij staat er niet goed voor.

[Reactie gewijzigd door MicGlou op 22 juli 2024 18:21]

.oisyn Moderator Devschuur® @MicGlou5 mei 2020 13:41
Het valsspelen is bewezen
Is dat zo? Aangetoond is dat hij niet op originele hardware heeft gespeeld. Dat betekent nog niet dat hij heeft valsgespeeld (op oneerlijke wijze een voordeel behalen), maar wel dat zijn poging ongeldig is. Of mis ik nog wat informatie?
Het niet gebruiken van de originele hardware = valsspelen = record ongeldig verklaard. Of hij verder nog heeft vals gespeeld, oftewel 'ge-cheat' door de game te manipuleren is discutabel, maar ook daar zijn aanwijzingen voor alleen zijn die niet zo hard te bewijzen omdat de originele beelden daarvoor niet geschikt zijn. Het vermoeden is namelijk dat door gebruik van MAME dat hij door save states e.d. het record zo aan elkaar heeft weten te knopen. Daarbij komt ook nog dat de 'referee' die zijn records heeft bevestigd blijkbaar al eerder is betrapt op het frauderen met scores.
Based on analysis of the scoring rate and frequencies of the game, he concluded that Mitchell's run showed a statistically unlikely rate of scoring
Goed stuk hierover: https://arstechnica.com/g...chells-high-score-claims/

[Reactie gewijzigd door MicGlou op 22 juli 2024 18:21]

.oisyn Moderator Devschuur® @MicGlou5 mei 2020 16:51
Het niet gebruiken van de originele hardware = valsspelen = record ongeldig verklaard
Het niet gebruiken van de originele hardware = record ongeldig verklaard

Tegen de regels in een voordeel behalen = valsspelen (= record ongeldig verklaard). Het spelen op de emulator an sich is nog geen voordeel (vaak eerder een nadeel ivm nuances in timing). Natuurlijk kun je wel heel gemakkelijk voordeel behalen met een emulator.

[Reactie gewijzigd door .oisyn op 22 juli 2024 18:21]

Het niet gebruiken van originele hardware is tegen de regels... en je niet houden aan de regels = valsspelen... daar mag toch geen discussie over ontstaan?

De beste man heeft simpelweg een heleboel wat zijn gelijk in de weg staat; de bewijzen van het gebruik van een emulator, de betrokken personen met een discutabel verleden, tot gemanipuleerde filmpjes aan toe. Een mooi engels gezegde: "if it looks like a duck, walks like a duck and it quacks like a duck... it most likely is a duck".
.oisyn Moderator Devschuur® @MicGlou5 mei 2020 17:12
Ook jij, lees .oisyn in 'geek: Arcadelegende Billy Mitchell stapt naar rechter voor gewist .... Ik ben hier niet Billy Mitchell aan het verdedigen, ik probeer een discussie te voeren op argumenten ipv onderbuik. Ben ik ervan overtuigd dat hij (met de latere scores) vals heeft gespeeld? Absoluut. Maar dat was de discussie niet.
Het niet gebruiken van originele hardware is tegen de regels
Scoren vanuit buitenspel-positie in voetbal is ook tegen de regels. Is het dan valsspelen als je het doet? Nee, daar heb je een scheidsrechter voor.

Ik vind, moreel gezien, weinig mis met het spelen op een emulator, en een high score daarmee halen niet minder impressive dan op originele hardware. Dat de score vervolgens niet erkend wordt is natuurlijk een ander dingetje, want het is natuurlijk wel van belang dat er controle nodig is en dat is met een emulator amper mogelijk, dus ik snap die regel wel. Maar let's agree to disagree, ik heb geen zin om hier nog verder op in te gaan.

Dus als jij dan zegt "het is bewezen dat er is vals gespeeld", en ik, die dus alleen bewijs kent van het feit dat er een emulator gebruikt is (en niets anders), vraag me dan af wat dat bewijs dan is. Maar daarover heb je al uitgewijd, waarvoor dank :)

[Reactie gewijzigd door .oisyn op 22 juli 2024 18:21]

Een emulator die je in staat stelt savestates op te slaan en/of te pauzeren......en die opties vervolgens niet gebruiken terwijl een record halen meerdere uren gamen kost?? Dat wil er bij mij echt niet in😜
.oisyn Moderator Devschuur® @davince725 mei 2020 18:36
Bij mij ook niet hoor ;). Zeker niet bij iemand die gewoon toegang heeft tot de originele hardware. Maar hoe dan ook is dat onderbuik, geen bewijs :P

[Reactie gewijzigd door .oisyn op 22 juli 2024 18:21]

Er is een reden dat je op mame speelt en het verzwijgt! Had hij het erbij verteld, dan had hij gewoon een record te pakken (in lijstje met mame records; dat wel😉)
Ik merk dat @.oisyn zijn mening niet populair is. Ik wil mijn mede-Tweakers er op attenderen dat dit geen reden is om 0 moderaties te geven.

Ik vind het een mooie discussie, waarbij ik de stelling van beide partijen begrijp.

Wat er, denk ik, gebeurt is dat beide partijen net langs elkaar heen lopen. @.oisyn neemt een aspect. Is het vals spelen als je op niet "gecertificeerde" Hardware speelt, of is het alleen tegen de regels.
@MicGlou bekijkt de situatie in de context waarin het gebeurd is. Verleden met leugens, een scheidsrechter die af en toe buiten spel goedkeurt. De aanpassingen aan de hardware biedt mogelijkheden tot vals spelen, achterhouden dat de hardware aangepast was, etc.

Jullie gaan er op deze manier niet uitkomen O-)
Ik vind dat louter het spelen op een emulator niet onder valsspelen valt.
Gebruik maken van functies die niet bij het orginele spel vallen en zo voordeel behalen, dat is wel valsspelen.

Ik denk dat binnen de context het aannemelijk is dat er meer gebeurd is. Dit moet dus wel bewezen worden! En niet met een poll op je site 8)7 dat is gewoon zwartmakerij. Ik ben benieuwd wat er uit komt!
Je voetbal voorbeeld vind ik niet kloppen. Buitenspel is niet valsspelen. Dus of het nou per ongeluk gaat, of de tegenstanders er expres voor zorgen of (voor wat voor rede dan ook) dat je zelf expres buitenspel gaat staat is allemaal binnen die regels. Er staat alleen maar in de regels dat wanneer een bepaalde situatie voordoet (buitenspel, bal over de lijn, dat een team gescoord heeft) dan moeten de volgende handelingen gedaan.

Een betere voorbeeld is dat je een kaartspel speelt zoals Yu-gi-oh of World of Warcraft kaartspel (om even een voorbeeld te geven) heeft bepaalde regels. Nu wordt er een toernooi gehouden met veranderingen van de regels. Bijvoorbeeld dat bepaalde kaarten niet toegestaan zijn in die toernooi. Als je dus de kaart perongeluk of expres in je deck heb zitten is het dus al vals spelen ook al heb je gewonnen zonder dat die kaart getrokken is en dat het spel dus verder eerlijk gespeeld is. Of een andere situatie: een gaming toernooi wordt gespeeld met een regel dat je alleen de officiële controller mag gebruiken. Heb je een andere controller die verder precies hetzelfde is maar een andere merk dan is dat gewoon tegen de regels. Ook al zou dan de spel dus verder precies hetzelfde gespeeld zijn omdat de controller precies hetzelfde reageert. En dat is deze situatie ook. Er is een regel toegevoegd voor deze toernooi / record poging die ervoor zorgt dat hij in mijn ogen gewoon vals gespeeld heeft ook al zou verder alles precies hetzelfde werken. Tenminste als het echt zo is natuurlijk (ik wil hem natuurlijk niet vals beschuldigingen). Maar dat is mijn mening.
Ik zie ook niet in wat er mis zou zijn met het spelen op een emulator, de nog werkende hardware uit de jaren 80 is nu wel extreem zeldzaam aan het worden. We leven niet meer in de jaren 90, toen kon je misschien nog wel aan werkende arcade kasten komen. Als een score op een emulator geverifieerd kan worden, is hier imho niks mis mee.

Wij spelen ook dagelijks recreatief retro games op een emulator, het heeft eerder nadelen dan voordelen wat de gameplay betreft. Voordeel is natuurlijk wel dat je duizenden games op een flash drive kwijt kunt en geen cartridges hoeft te wisselen. Wie dat als minderwaardig af doet, is zelf waarschijnlijk geen gamer.
Ik zie ook niet in wat er mis zou zijn met het spelen op een emulator
Op een emulator is het over het algemeen simpelweg een ander spel, met andere extreem subtiele verschillen etc.

Puur omdat emulatie over het algemeen een poging is en niet een einddoel. Emulatie kan bijv eventjes een hikje krijgen van 30 fps naar 29 fps omdat windows ging multitasken... Originele hardware kan dit niet doen.

En tegenwoordig is dit een heel stuk minder boeiend (qua dit soort spellen) dan dat het ten tijde van dit incident was.
Er zijn verschillen maar als iedereen dezelfde geëmuleerde versie en hardware gebruikt, voor zover dat te controleren is, is er niks mis met emulatie. Een video insturen van een zelf opgenomen run is niet voldoende overtuigend inderdaad. Maar er is niks minderwaardig aan emulatie op zich.

Ik vraag me juist af wat het nut is van volhouden aan spelen originele hardware uit de jaren 80. Er is om praktische redenen simpelweg niet meer aan te komen. Het is mooi dat dit soort oude games populair blijven door middel van emulatie.
Je eis voor zelfde ge-emuleerde versie en hardware gebruiken is nog onmogelijker dan originele hardware gebruiken...

Een CPU van nu zal over 5 jaar niet meer te krijgen zijn, dus dan heb je andere hardware... Een emulator zal een update krijgen periodiek, dan zou je op een oude versie moeten blijven hangen, die vaak niet meer te downloaden is.

Kijk, originele hardware valt te vergelijken met originele hardware, dat is echt 100% gelijke kansen.
Emulatie is bij lange na geen 100% gelijke kansen, omdat het opeens van een hele shitload aan factoren afhankelijk is. Oftewel het is onvergelijkbaar met originele hardware, of het wel vergelijkbaar is met andere emulatie is discussieerbaar...
En daarom zijn het ook 2 categorieeen...
Dat kan je natuurlijk van elke moderne game ook zeggen: met een RTX 2080 Ti en een 144Hz scherm heb je meer kans om te winnen dan met een GTX 1050 op een 60Hz scherm. Dit soort verschillen zullen er altijd zijn. Toch is het geen reden om dan maar niet te gamen.
Het punt is dus dat deze verschillen er niet altijd zijn geweest, vroegah had je gewoon originele kasten en die waren gewoon gelijk en daarom is dat ook een aparte categorie.

Voor de hedendaagse gamer is er ook categorie die geen rekening houdt met hardware etc en dat is de ge-emuleerde categorie, oftewel voor elk wat wils.
Kleine nuance is dat bij voetbal er een publiek is die mee kijkt. Dat is hier niet het geval. Hier wordt glashard gelogen en dan is het gewoon valsspelen.
Het niet gebruiken van originele hardware is tegen de regels... en je niet houden aan de regels = valsspelen... daar mag toch geen discussie over ontstaan?
Let op dat er niet 100% bewezen is dat er geen gebruik is gemaakt van originele hardware, het is "slechts 99,9%" bewezen.
Een mooi engels gezegde: "if it looks like a duck, walks like a duck and it quacks like a duck... it most likely is a duck".
Most likely != is
Ik zou zeggen probeer rijexamen bij het CBR te doen met een volledig zelfrijdende auto terwijl je liegt dat je zelf rijdt, kijken of CBR dan nog zo blij is achteraf om jou dat pasje te laten houden of dat je strafrechtelijk vervolgd wordt voor fraude...

Hij heeft expres een systeem gebruikt waarop valsspelen zeer goed mogelijk is en erover gelogen, dat schept wantrouwen, waarom zou je anders zo'n systeem gebruiken, kan hij niet een paar kwartjes bij de machine in Twin Galaxy gooien, zoals het klinkt was hij daar *nogal* vaak dus toegang tot een echte machine had hij zeker. Dat heeft hij ook laten zien door een in scene gezet filmpje van hoe hij record 1 breekt en dan het PCB van de machine laat omwisselen naar DK Junior om ook daar een record te plaatsen, echter het PCB wat verwisselt wordt klopt niet, overal met zijn records is er bedrog en liegt hij, waarom zou hij dat doen, omdat hij niets verbergt?...
.oisyn Moderator Devschuur® @RGAT5 mei 2020 16:48
Je maakt een hoop aannames. Ik reageer louter op de stelling van MicGlou dat het bewezen zou zijn dat hij heeft valsgespeeld. Puur het spelen op een emulator vind ik nog geen vals spelen. Tegen de regels? Zonder meer, en de score zou dan ook niet erkend moeten worden. Ik zie dus daarin dus geen bewijs voor vals spelen (al heeft MicGlou inmiddels al een aantal andere bronnen genoemd waarin het wel wordt bewezen).

Dat staat compleet los van mijn mening (en de jouwe) of hij ook daadwerkelijk vals heeft gespeeld. Maar het ging mij niet om een mening, het ging mij om het bewijs ervan. Als ik dat aanstip, dan impliceert dat niet ineens dat ik denk dat Billy niet zou hebben vals gespeeld. Lees mijn andere reacties hier voor mijn mening over hem.

[Reactie gewijzigd door .oisyn op 22 juli 2024 18:21]

Spelen op een andere machine/platform terwijl je meedoet in een record voor originele hardware is al direct een vorm van valsspelen, of hij daarbovenop nog eens extra cheats/saves/etc heeft gebruikt weten we niet zeker inderdaad, hoewel dat wel de enige reden zou zijn om dat record op Mame te spelen, ook zou hij in theorie net zoals o.a. dat CSGO team Cloud9 een tijdje terug middelen hebben kunnen gebruiken, soort doping om nog meer vals te spelen etc.
Staat iig vast dat hij dus vals heeft gespeeld, hoewel je kan discusseren over de definitie van valsspelen, of dat alleen maar is als je cheatcodes invoert, Mame savestates misbruikt, de hele score aanpast of.....
Verwijderd @.oisyn6 mei 2020 08:54
Voor het niet gebruiken van originele hardware zijn bij TG andere lijsten en andere criteria.
Ook van invloed op het wereld record, want dat gaat ook over originele hardware.

Voor de lijsten waar het over gaat moet je de score behaald hebben op originele hardware.
Doet je dat niet, dan houd je je niet aan de regels, en dan ben je dus, volgens definitie, een valsspeler.
"Als je geen bewijs hebt" is niet de Amerikaanse standaard. In de VS is het pas "defamation" als je bewijs van het tegendeel hebt. Dit is een fors verschil met het Britse recht, wat wel zo werkt als jij beschrijft. De Britten en Amerikanen gebruiken dus hetzelfde woord "defamation" in verschillende betekenissen.
...omdat je geen statements of fact mag maken als je het niet kunt bewijzen.
In welke context? Ik denk dat er in een heel groot deel van de reclame (ook in de USA) statements gemaakt worden die je niet kunt bewijzen.
Dit ging toch over dat de videos opnieuw geanalyseerd werden en dat bij die van hem het scherm opbouw veel meer overeenkwam met Mame dan een echte arcadekast? En dan was de aanname dat als hij mame had gebruikt, hij ook wel gecheat zou hebben.
Verwijderd @ro8in5 mei 2020 12:32
Iets subtieler, mame records worden niet erkend, mede omdat je dan kan cheaten of je dat nu gedaan hebt of niet.

Als je een record wil halen dat erkend wordt door de community zal je dat dus op originele hardware moeten doen.

Als hij MAME heeft gebruikt en dat heeft verzwegen dan is het al cheaten, of hij daar nu voordeel bij het spelen uit haalt of niet.

En de analyse is door iedereen in te zien en vrij overtuigend dat het geen originele machine was.
Zelfs als de originele arcade hardware gebruikt wordt kan er vals gespeeld worden. De arcade ROM van Donkey Kong is al geheel reverse-engineered waardoor het inbouwen van een cheat zonder meer mogelijk is. Er is zelfs een nieuwe versie met nieuwe levels genaamd Donkey Kong Foundry die op de originele hardware gespeeld kan worden.

Eigenlijk moet een recordpoging gedaan worden op een originele arcade kast die door een onafhankelijke partij (TwinGalaxies, Guinness Book of Records) geïnspecteerd wordt. Onder inspectie wordt dan in ieder geval verstaan: de checksum van de ROMs, verificatie dat RAM ook echt RAM is. Tevens moeten de joysticks en knoppen origineel zijn en niet vervangen zijn door alternatieven met een kortere travel.
Ja, er zijn zat video's die aantonen dat hij MAME gebruikt heeft ipv de originele kast. Volgens mij ging het zelfs zover dat hij enkele spelrondes "live" deed op een spelkast waarna bleek dat er met de kast gerommeld was, kan de video's zo snel even niet vinden. Om zover te gaan moet er mentaal ook e.e.a. fout zitten. Dat hij nu weer iemand aanklaagt lijkt mij meer een schreeuw om aandacht/relevantie omtrent een (nep?) record..

[Reactie gewijzigd door jellybrah op 22 juli 2024 18:21]

Ja, er zijn zat video's die aantonen dat hij MAME gebruikt heeft ipv de originele kast.
Knap, kan je die eens naar boven toveren? Want Twin Galaxies zegt alleen maar dat er zeer waarschijnlijk (en dat is nog niet eens 100% zeker) geen originele hardware is gebruikt.

MAME zelf valt niet te bewijzen, het kan net zo goed een willekeurige andere emulator zijn. Maar blijkbaar heb jij video's die MAME aantonen, ik ben heel benieuwd...
Rustig maar, ik bedoel ook een emulator. Misschien had ik de naam weg kunnen laten
Tja, ik ben ook benieuwd naar de video's die aantonen dat er een emulator is gebruikt... Want er is helemaal niets bewezen, het is enkel zeer onwaarschijnlijk (!=aangetoond) dat het op originele hardware gedaan is,.
Het was even zoeken, maar hier is ie!
https://youtu.be/234Y76_3YPE
Tja, dat is de aanleidingsvideo... Die toont helemaal niets aan, die leidde alleen ertoe dat Twin Galaxies een onderzoek ging starten...

Als dit iets aan zou tonen dan zou er geen verder onderzoek nodig zijn geweest. Maar er was juist extra onderzoek nodig.
Doe ermee wat je zelf wil, voor mij: waar veel rook is, is vuur
Ik zal hier wel minnetjes voor krijgen maar ik vind die man echt zo'n ontzettende loser. 54 jaar en je dan druk maken om zulke dingen en je zo profileren, hoe zielig is dat?! Begrijp me niet verkeerd, ik ben zelf ook achterin de 30 en nog steeds een fanatieke gamer, maar kom op zeg, dit is zo kinderachtig. Die kerel denkt echt dat die met z'n (nep) highscore één of andere rockster is.
tja, hoe is dit anders dan bv met een schaker of tenisser waarbij een record achteraf wordt ingetrokken? De man verdiende behoorlijk wat geld indertijd ook met het spelen van dat spelletje, net zoals die mensen die bv geld verdienen met darten of welke andere sport dan ook..
Het is niet niks om je guiness book of records record ingetrokken te krijgen door laster (of het nu waar is of niet is op dit moment een ander verhaal).
Het gaat om heel veel geld hè. Is niet gewoon een hobby voor hen
Voor het verhaal an sich geen minnetjes.

Voor "hoe xxx is dat" dan weer wel.
Ik vind het ook een maar zielig figuur :)
Grappig, deze kwestie zat feitelijk ook in de film "Pixels" :P

Peter Dinklage speelt daarin een karakter dat duidelijk op Billy Mitchell is gebaseerd. Inclusief dat hij ooit gecheat had bij een kampioenschap :)

[Reactie gewijzigd door Wildfire op 22 juli 2024 18:21]

Ja klopt. Die film was echt boven verwachting goed ook.
Ik speelde Donkey Kong in de kroeg arcade totdat de rollende vaten onzichtbaar werden.
Geen idee of dat een bug was en wat de high score was op dat moment maar verder spelen lukte op die manier gewoon niet meer.
Zal wel een of andere bootleg zijn geweest want bij normale Donkey Kong gebeurt zoiets niet.
Was wel een officiele kast vziw. Volgens mij gebeurde het nadat je voor de 15x weer overnieuw begon met die rollende vaten. Alleen kon je die dus ineens niet meer zien. Zal een bug zijn geweest die mss in andere fw's is opgelost. Jammer dat ik de score niet meer weet.
Kan een officieele kast geweest zijn met een ander bord erin. Heb er iig nooit van gehoord en weet er redelijk wat vanaf.
Mijn god wat een sukkel. Er is aangetoond dat hij mame heeft gebruikt, is te zien aan de frame by frame beeld opbouw. Niemand heeft hem live die hoge score zien halen (in tegenstelling tot Steve Wiebe). En dan nog lopen zeiken. Wat een huilstruik.
Laatst toevallig een video gezien op YT dat een aantal van zijn records nogal 'vaag' zijn en bevestigd werden door maatjes van de instantie welke de records bijhoudt etc. Er was zelfs een video dat ze borden vervingen van arcade kasten etc.
Onschuldig tot het tegendeel bewezen is.
Als er gecheat is weg met het record, en zo niet moet het record weer op zijn naam komen.
Sowieso al weg met het record, aangezien het niet op originele hardware was (dat deel is praktisch bewezen met stevige onderbouwing). Of hij wel of niet valsgespeeld had staat verder los van het record.
Niet spelen op originele hardware is OOK cheaten
Nee natuurlijk niet.
Ik zie het als een hardloopwedstrijd op een niet gecertificeerd parcours.
De afstand kan best kloppen, de winnaar krijgt gewoon zijn winstpremie.
Maar bij het behalen van een record telt het niet.
Alleen in dit geval van jouw voorbeeld zegt hij dat het het record gelopen heeft op een andere wel gecertificeerde baan om in aanmerking te komen voor een record.
Dat is dus wel cheaten in mijn ogen.
Hij voldoet niet aan de regels voor het erkennen van een record en beweert (onterecht als je het bewijs ziet) dat het wel zo is.

Er zijn regels voor een erkend record, het bewust verbreken van die regels en daar mee weg proberen te komen is toch gewoon cheaten? Hoe kan je dit anders zien? Of hij er wel of geen voordeel van heeft gehad doet er niet toe.
Volgens de regels is het wel valsspelen. De regels zeggen dat voor die specifieke (gerespecteerde) lijst, je de scores moet halen op originele hardware.
Voor scores via een emulator zijn andere (minder gerespecteerde) lijsten.
Daarnaast heeft het wereld record ook betrekking op de lijst op oorspronkelijke hardware.

Als zijn score legitiem is, dan hoort die score op zijn minst niet thuis op de originele hardware lijst, en daarmee vervalt dus ook het wereldrecord.
Dat het record niet geldig is lijkt me duidelijk.
Daar hebben ze blijkbaar harde afspraken over.

Dat hij "waarschijnlijk" vals heeft gespeeld, die "mening" deel ik ook.
Waarom speel je immers niet op originele hardware die je gewoon beschikbaar hebt en bovendien totaal op de hoogte bent van de afspraken.

Maar om te stellen dat je hoe dan ook vals speelt op niet originele hardware?
Die gaat er bij mij niet in, ongeacht wat er in de zogenaamde afspraken staat.
Niet geldig? prima.
Valsspelen? nee dat moet je gewoon keihard bewijzen.
En willens en wetens op niet originele hardware spelen is niet hetzelfde als vals spelen.

Het opdelen in meerdere momenten of code aanpassen dat soort dingen weet je wel, dat vind ik valsspelen.
.oisyn Moderator Devschuur® @kolderindekop5 mei 2020 17:22
Kunnen we op z'n minst erkennen dat daarover de meningen zijn verdeeld?
Het lijkt erop dat jij de enige bent met een andere mening.
Je niet houden aan de regels is gewoon valsspelen.
.oisyn Moderator Devschuur® @Marco5 mei 2020 23:16
Het lijkt erop dat jij de enige bent met een andere mening
Toch niet. Als je de reactie van mjz2cool goed leest is hij het met mij eens. Ook Sinned123 zegt iets soortgelijks.

[Reactie gewijzigd door .oisyn op 22 juli 2024 18:21]

Verwijderd @.oisyn6 mei 2020 08:06
Geen zorgen, ik ben het ook met je eens. Of het valsspelen is of niet, hangt er vanaf of hij wel of niet de uitslag heeft gemanipuleerd. Het spelen op een emulator an sich is géén vals spelen, zelfs al is het uiteraard logisch dat de score niet mee telt.
Het gaat erom dat je de score voor die lijst behaald moet hebben op originele hardware (=regel).
Elke andere manier is niet volgens de regels.
Je niet aan de regels houden, is valsspelen.

Het gaat er niet om of er wel of niet in het spel is valsgespeeld, het gaat erom dat er is valsgespeeld bij het registreren van de highscore.

[Reactie gewijzigd door Verwijderd op 22 juli 2024 18:21]

En dat is wat Twin Galaxies als conclusie trok.
Niet gespeeld op de originele hardware en daarom geen record.
En dat cheaten hebben ze dan niet aan kunnen tonen. Dat is gebaseerd op meningen.
En dat cheaten hebben ze dan niet aan kunnen tonen. Dat is gebaseerd op meningen.
Heb je de video bekeken waar Bananeman naar linkt? (Of, als je 80 minuten te lang vindt, een kortere video van 15 minuten.) Je moet zelf bepalen of je het bewijs waterdicht vindt, maar het is niet alsof ze zomaar iets roepen, Twin Galaxies heeft een hele stevige onderbouwing.
Die vent is de grootste valsspeler sinds de uitvinding van de videogame. Da's gewoon bewezen.
Waar is het bewijs dat hij de grootste valsspeler is....

Superlatieven werken niet.

[Reactie gewijzigd door jqv op 22 juli 2024 18:21]

Zo werken records niet. Als ik beweer dat ik de 100m heb gelopen in 8.7 seconden, dan hoeft de atletiekunie mijn "record" niet te erkennen. Usain Bolt is de recordhouder tot het tegendeel bewezen is.
Ik heb lang geleden echt genoten van de documentaire "The King of Kong" en een behoorlijke aversie gekregen tegen Billy. Bizar dat dit verhaal zo'n lange staart heeft gekregen. Wellicht kunnen we in de toekomst een vervolg van deze docu verwachten. Genoeg drama content lijkt me
Hoe kan je een zaak aanspannen als én de klager én aangeklaagde foutief is opgegeven?

"In deze documenten gaf hij een andere naam op en schreef hij Twin Galaxies foutief, vermoedelijk zodat het document uit de publiciteit zou blijven. In de staat Californië geldt een verjaringstermijn van een jaar voor zaken van laster, vermoedelijk verstuurde Mitchell het document alleen zodat de zaak niet zou verjaren.

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.